trawa

Autor Wątek: Rachunek sumienia 2018  (Przeczytany 25252 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Rachunek sumienia 2018
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 05, 2019, 08:05:22 am »
Komiksy Morrisona z Vertigo, bo nie kupiłem po angielsku :sad:
Doom Patrol zaraz startuje a reszta pewnie też będzie  :smile:

Offline gobender

Odp: Rachunek sumienia 2018
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 05, 2019, 08:32:34 am »
Pfff "dla dzieci"  :biggrin:  . Lisa się wciąga jednym rzutem, a rysunki są mistrzowskie.

Offline peta18

Odp: Rachunek sumienia 2018
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 05, 2019, 11:08:52 am »
Doom Patrol zaraz startuje a reszta pewnie też będzie  :smile:
Wiem :)

Pfff "dla dzieci"  :biggrin:  . Lisa się wciąga jednym rzutem, a rysunki są mistrzowskie.
Dokładnie!!!
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline -gościu-

Odp: Rachunek sumienia 2018
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 05, 2019, 11:24:35 am »
I humor! Naśmiałem sie przy tym komiksie, jak przy mało ktorym.

Offline peta18

Odp: Rachunek sumienia 2018
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 05, 2019, 01:09:14 pm »
I humor! Naśmiałem sie przy tym komiksie, jak przy mało ktorym.
Mialem dokladnie to samo. Musze obejrzec koniecznie film animowany!
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline brzon

Odp: Rachunek sumienia 2018
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 06, 2019, 10:15:02 am »
Standardowo, jak co roku:
1. Ile komiksów kupiliście w tym roku?
2. Jak Wasze zakupy mają się do roku poprzedniego. Kupiłem więcej/mniej?
3. Noworoczne postanowienia na rok następny - zdecydowanie zwalniam z zakupami i przeczytam w końcu wszystko to co mam, a może nie mam zamiaru zwalniać tempa?
4. Najlepszy komiks 2018, największe zaskoczenie roku.
5. Najgorszy komiks 2018, największe rozczarowanie roku
.
6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2019 roku (max 3 tytuły).

1. Myślę, ze coś koło 200-230
2. Trochę więcej, ale ciężko ocenić, bo nie zrobiłem rachunku sumienia 2017 :)
3. Zdecydowanie zwalniam. Polski rynek komiksowy jest w trudnym momencie, co słychać także z ocen wydawców. Rynek jest zawalony, a ja uświadomiłem sobie, ile serii czytam i jest tego mnóstwo. Teraz chcę się skupić na przeczytaniu zaległości i dokupieniu brakujących tomów serii, które zacząłem. Zero nowości (poza Image i Vertigo). Marvel Now i Rebirth idą w kąt i czekają na lepsze czasy (o ile takie nadejdą).
4. Trochę tego było, ale raczej stany średnie. Najlepsze rzeczy to (piszę z pamięci): Potwór z Bagien t. 1-3, Zabij albo Zgiń, Avengers Czas Ucieka, Ex Machina, 100 Naboi, Royal City, Moon Knight. Oczywiście dużej liczby komiksów z 2018 nie przeczytałem.
5. Przede wszystkim spadek jakości wydawanych komiksów w zakresie druku. Cięcie kosztów jest widoczne, wystarczy trochę poznać drukarską robotę. Dlatego też w 2019 będzie więcej amerykanów. Co do komiksów - sporo tego, duży zawód to Tajne Wojny.
6. East of West!!

Offline wilk

Odp: Odp: Rachunek sumienia 2018
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 06, 2019, 06:15:18 pm »
Standardowo, jak co roku:
1. Ile komiksów kupiliście w tym roku?
2. Jak Wasze zakupy mają się do roku poprzedniego. Kupiłem więcej/mniej?
3. Noworoczne postanowienia na rok następny - zdecydowanie zwalniam z zakupami i przeczytam w końcu wszystko to co mam, a może nie mam zamiaru zwalniać tempa?
4. Najlepszy komiks 2018, największe zaskoczenie roku.
5. Najgorszy komiks 2018, największe rozczarowanie roku
.
6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2019 roku (max 3 tytuły).

1. Równo 60.
2. Kupiłem praktycznie tyle samo. W 2017 r. było 59.
3. Na pewno nie chcę kupić więcej. Ledwo wyrabiam się z czytaniem na bieżąco tego co kupuję, a na półce leżą jeszcze książki do przeczytania. Łącznie z książkami przeczytałem w ubiegłym roku ok. 9.000 stron. Myślę, że nie dam rady przeczytać wiele więcej.
4. Najlepszy "Arzach. Szalony Erektoman. Wakacje Majora". Zaskoczenie - wydanie "Mort Cinder" przez NSC
5. Najgorszy, co oczywiście nie oznacza, że zły - "Superbohaterowie Marvela: Machine Man - Ścigany, Sen robota, Co jeśli… on żyje?!". Rozczarowanie - ogłoszenie zamknięcia tego forum.
6. La Saga SF, L'arbre-cœur lub inny komiks Comesa, Révélations posthumes

Offline kenji

Odp: Rachunek sumienia 2018
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 06, 2019, 10:10:45 pm »
Na początku podziękowania za  MyComicCollector dla Silent Boba - jak zwykle pomocny w takich sytuacjach:)
Świetny program do katalogowania komiksów.

1. Ile komiksów kupiliście w tym roku?
380szt 
Jak zwykle dużo uzupełniania i nowych tematów.
Najwięcej:
Egmont 78szt
Timof - 53szt ( bardzo dużo staroci)
Kultura Gniewu 28szt
Taurus 26szt
Non stop 19szt

co ciekawe - kupilem komisy od 53 różnych wydawców!

2. Jak Wasze zakupy mają się do roku poprzedniego. Kupiłem więcej/mniej?


Kupiłem więcej o prawie 100szt niż w roku 2017.

3. Noworoczne postanowienia na rok następny - zdecydowanie zwalniam z zakupami i przeczytam w końcu wszystko to co mam, a może nie mam zamiaru zwalniać tempa?


Zwalniam tempo - takie założenie jak co roku. Ale tym razem się uda, bo w tym roku na prawdę mocno uzupełniłem kolekcje o bardzo duże starocie i większość komiksów i serii już posiadam , więc raczej zostaje mi to co na bieżąco się wydaje.

4. Najlepszy komiks 2018, największe zaskoczenie roku.


Strasznie dużo dobrych tytułów :
-wznowienia od Egmontu : 100 naboi, Kaznodzieja , Transmetropolitan
-Arab przyszłości
- Piekna ciemność
-Berlin
-Pewnego Lata
- AAma
- Twierdzi Pereira
- Wampiry
- Saga
- Descender
-The Black Monday Murders
-Grass Kings
- Koniec zxxxxebanego świata
- Śmierć stalina
- Tyler cross
-Sos dla szczęścia
-- Łabędzi śpiew
-Urban
-Złoty wiek
- S.
- i wiele innych

5. Najgorszy komiks 2018, największe rozczarowanie roku.

Rozczarował mnie... Thorgal, chociaż w sumie nie spodziewałem się, że będzie inaczej..
Monstressa,

Rozczarowało mnie zachowanie Fantasmagorii a teraz wydawnictwa Screem za to że porzuciło tak dużo fajnych tytułów

6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2019 roku (max 3 tytuły).


Jestem zadowolony z tego ile się wydaje i co się wydaje.



JanT

  • Gość
Odp: Rachunek sumienia 2018
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 07, 2019, 09:00:00 am »
1. Ile komiksów kupiliście w tym roku?
-Boję się liczyć  :smile:
2. Jak Wasze zakupy mają się do roku poprzedniego. Kupiłem więcej/mniej?
-Więcej
3. Noworoczne postanowienia na rok następny - zdecydowanie zwalniam z zakupami i przeczytam w końcu wszystko to co mam, a może nie mam zamiaru zwalniać tempa?
-Podobnie jak w 2018
4. Najlepszy komiks 2018, największe zaskoczenie roku.
-Saga o Potworze z Bagien
5. Najgorszy komiks 2018, największe rozczarowanie roku.
-Pewnie coś z Marvel NOW i DC Rebirth bo ostatnio tylko z tym ryzykuję.
6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2019 roku (max 3 tytuły).
-Nextwave, Crossed, więcej WildStorm (StormWatch, Authority, Sleeper itp) od Egmont.

Offline Gazza

Odp: Rachunek sumienia 2018
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 07, 2019, 09:36:27 am »
Standardowo, jak co roku:
1. Ile komiksów kupiliście w tym roku?
2. Jak Wasze zakupy mają się do roku poprzedniego. Kupiłem więcej/mniej?
3. Noworoczne postanowienia na rok następny - zdecydowanie zwalniam z zakupami i przeczytam w końcu wszystko to co mam, a może nie mam zamiaru zwalniać tempa?
4. Najlepszy komiks 2018, największe zaskoczenie roku.
5. Najgorszy komiks 2018, największe rozczarowanie roku
.
6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2019 roku (max 3 tytuły).

1. Nie liczę nawet...
2. Obstawiam, że tradycyjnie tendencja jest rosnąca. Więcej i do tego świadomiej.
3. Chciałbym przystopować z oryginalnymi zeszytami. To wciąż segment na który idą regularnie i najcięższe wydatki, a przecież tyle dobra po polsku się wciąż ukazuje...
4. Nie potrafię wskazać. "Trochę" dobrych pozycji się ukazało..
5. Kupuję raczej świadomie, więc też ciężko wskazać ten "najgorszy". Rozczarowany jestem tylko słabymi ruchami Egmontu w obszarze klasycznego DC, urwaniem Legend Star Wars i decyzją o zamknięciu forum Gildii.
6. Integrale Ptaka czasu, Szninkla, Skargi utraconych ziem...

Offline R~Q

Odp: Rachunek sumienia 2018
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 07, 2019, 09:56:12 am »
Negatywne nacechowanie określenia "kupka wstydu" jest jak najbardziej na miejscu, bo kupowanie rzeczy, których się nie używa, to najgorsze wcielenie konsumpcjonizmu, który dosłownie zabija naszą planetę i niszczy społeczeństwa.

Offline SawiK

Odp: Rachunek sumienia 2018
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 07, 2019, 09:23:07 pm »
1. Łącznie pond 200 w tym 100 to Tm-Semic  :D
2.Kupiłem zdecydowanie więcej :neutral:
3.Juz jada do mnie kolejne Semici ale ogólnie będzie to skromniejszy rok  :sad:
4.Saga o Potworze z Bagien.
5.Mimo ze startuje kolekcja to: Transformers.
6. Batman mistrza Norma.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2019, 04:43:03 am wysłana przez SawiK »

Offline Gashu

Odp: Rachunek sumienia 2018
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 09, 2019, 11:30:10 am »

1. 36 pozycji, nie licząc komiksów dla moich dzieciaków.
2. Kupiłem mniej, ale i tak zdecydowanie za dużo bo celem było 12 pozycji :O.
3. 12!
4. Serie Giant Days i Head Lopper, Corto Maltese,
5. Strangers in Paradise, BBPO
6. Oczekuję jedynie kontynuacji serii, które aktualnie zbieram. Z uwagi na posiadaną tzw. "kupkę wstydu" nowe pozycje jak dla mnie mogłyby się w ogóle nie ukazywać.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2019, 12:09:49 pm wysłana przez Gashu »
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline LordDisneyland

Odp: Rachunek sumienia 2018
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 09, 2019, 01:12:13 pm »
Echchch...

1. Kupionych 277 komiksów, przeczytanych 222.
2. Zakupiłem podobną liczbę książek i komiksów, a obiecywałem się ograniczać.. No, jest jakaś tam poprawa -             spadek z 333 na 330 pozycji :D Wyraźny jest niestety spadek liczby przeczytanych komiksów- w roku 2017 było ich o 140 więcej...
3. Będę nadal kupował to, co mnie interesuje, o ile fundusze pozwolą. Postanowienie mam inne- znaleźć jakiś sposób na rozsądne pomieszczenie zbiorów. Nie będzie to łatwe.
4. Co do zaskoczenia...  Komiks "Arkham Asylum" znam już ponad 20  lat- ale teraz,  przy lekturze wznowienia, zaskoczyło mnie, jakie wrażenie robi na mnie ten tom mimo upływu czasu... Dla mnie decydowanie jeden z "komiksów życia"   :)
Najlepsze komiksy roku? "Vision" Kinga, seria "Czarny Młot", nieznany mi wcześniej MoonKnight, przeczytany dopiero teraz tom "Secret Invasion". Dalej-  Gipi i jego komiksy, Superior Spider-Man, Mike Allred- którego twórczość dotąd ignorowałem, a po "SilverSurfer-Nowy świt" staram się nadrabiać zaległości i czytam, co mi w ręce wpadnie. Dokończyłem "Northlanders" Wooda-  świetna seria. Morrison i jego "SevenSoldiers Of Victory", "She-Hulk", ponowna lektura Hellboya też była prawdziwą frajdą... Przeczytałem naprawdę wiele dobrych komiksów, to był udany rok.
5. Rozczarowań i tandety komiksowej także trochę było, niestety :D
 Chyba najgorszym rozczarowaniem były ostatnie tomy Uncanny X-men. Nadal kupuję kolejne tomy BPRD- Plaga Żab, ale z coraz mniejszym zapałem i mniejszymi oczekiwaniami siadam do lektury.
 Fatalnymi komiksami były moim zdaniem ,,Staruszek Anderson", "Army@Love v.2", smętny ,,2000AD- Sci-Fi Special" i  inne antologie, ''Image Popgun vol1" , ''The Unexpected" i "Zombie Terrors". Jestem fanem antologii, ale w tym roku trafiałem raczej na gnioty, niż perełki...
6. Ech...gdybym w końcu skompletował Doom Patrol Morrisona i Pollack , już byłbym zadowolony. Ale skoro chodzi o nowe wydania to...
- jakieś przystępne cenowo wznowienie 'House Of Secrets" Seagle i Kristiansena ,
- polskie wydanie SilverSurfera Slotta [choć i tak szykuję się do zakupu omnibusa]
- polskie edycje komiksów Corbena, bo warto, a na naszym rynku ukazała się raptem garstka jego prac.

I altruistycznie :D życzę wam wszystkim wydania w naszym kraju "Mr.Punch" McKeana i Gaimana, to naprawdę wstyd, że polscy czytelnicy nie moga się cieszyć tym znakomitym komiksem.

Chciałbym też ograniczyć charakterystyczne dla mnie słowolejstwo w postach :D
No ale forum zaraz zejdzie, kto wie, czy gdzieś te posty jeszcze będę pisał...

Offline Damballa

Odp: Rachunek sumienia 2018
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 09, 2019, 03:08:52 pm »
Nie czekałbym zbyt długo z zakupem Silver Surfera Slotta w omnibusie. To jest mocno chwalone, cena przystępna, bo 75$, może się zdarzyć, że szybko zniknie z półek. A tom jest pięknie wydany :-)

 

anything