Autor Wątek: Wyjątkowe polskie wydania komiksów.  (Przeczytany 8248 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Wyjątkowe polskie wydania komiksów.
« dnia: Grudzień 06, 2018, 05:13:25 pm »
Hej, zakładam ten temat by dzielić się w nim opiniami na temat wyjątkowych POLSKICH wydań komiksów (tak, wiem, że forum umiera). Edycje limitowane, specjalne, itp. itd.


Poniżej fotka z najciekawszymi polskimi wydaniami moim zdaniem. Mógłbym dodać do tego jeszcze Sprawiedliwość od Mucha Comics, ale akurat nie mam jej pod ręką.


Od lewej - Legion - edycja ze slipcase, kilkanaście sztuk zostało wyprodukowanych, Zagubione Dziewczęta - edycja w slipcase, Incal - edycja limitowana do 100 sztuk, Świat Edeny - edycja limitowana, Incal - trylogia w slipcase, Kasta Metabaronów - slipcase.


Co byście jeszcze dodali do tej listy? :)


« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2019, 02:05:30 pm wysłana przez Szekak »

Offline Itachi

Odp: Wyjątkowe polskie wydania komiksów.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 06, 2018, 05:18:51 pm »
Patrzę na to zdjęcie i jedyna rzecz wpadająca w oko to Legion i Zagubione Dziewczęta. Nowe edycje kolekcjonerskie od Scream Comics prezentują się mocno przeciętnie, aby nie napisać brzydko. Ja za takie wydania "kolekcjonerskie" podziękował.

Offline misiokles

Odp: Wyjątkowe polskie wydania komiksów.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 06, 2018, 05:30:53 pm »
Incal i Kasta w slipcase prezentują się bardo dobrze - nie obserwuję niedopasowania tekturki ani jej powyginań o których były głosy przy okazji wydania.
A co do innych wypaśnych wydań - komiksy Baranowskiego w płóciennych oprawkach też były niczego sobie.

Offline isteklistek

Odp: Wyjątkowe polskie wydania komiksów.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 06, 2018, 05:38:47 pm »
Tutaj od WK. Mam zachomikowane i nie mam zdjęcia.

Offline LucasCorso

Odp: Wyjątkowe polskie wydania komiksów.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 06, 2018, 05:43:19 pm »
Jedyne naprawdę wyjątkowe polskie wydania, to cudeńska od Krakersa...

Bo co to za chwała dla Wydawcy wydać coś co już istnieje... To jego praca...

Ale to co wyrabia Michaś... Chapeau Bas!
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

JanT

  • Gość
Odp: Wyjątkowe polskie wydania komiksów.
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 06, 2018, 06:10:48 pm »
Batman/Flash AKA Flash/Batman - Przypinka  :biggrin:

NSC wydaje też fajnie np Torpedo czy Mort Cinder.

Dla mnie slipcase czy kartonik to nic wyjątkowego.

Offline Szekak

Odp: Wyjątkowe polskie wydania komiksów.
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 06, 2018, 06:17:32 pm »
A ile komiksów w PL zostało wydanych w kartonie czy slipcase? To, że jest to coś wyjątkowego to jest fakt, a nie opinia. Może się to Tobie nie podobać, jasne, ale to co innego. ;)

Offline absolutnie

Odp: Wyjątkowe polskie wydania komiksów.
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 06, 2018, 06:21:49 pm »
Tutaj od WK. Mam zachomikowane i nie mam zdjęcia.







Też uważam, że to absolutna rewelacja i unikat.
Poza tym - piekny komiks. I jedyny w swoim rodzaju.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

JanT

  • Gość
Odp: Wyjątkowe polskie wydania komiksów.
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 06, 2018, 06:26:22 pm »
A ile komiksów w PL zostało wydanych w kartonie czy slipcase?
Do mnie jak paczka przychodzi to mam pełno komiksów w kartonie  :smile:
Też uważam, że to absolutna rewelacja i unikat.
Poza tym - piekny komiks. I jedyny w swoim rodzaju.
Zgadzam się. Też mam gdzieś na "spodzie" i nie chcę mi się za cholerę wyciągać.

Offline kas1

Odp: Wyjątkowe polskie wydania komiksów.
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 06, 2018, 06:27:04 pm »
Słusznie Incal stoi sobie za wszystkimi innymi komiksami bo jest to zwykły skandal a nie limitowany kolekcjoner. Mam nadzieję, a raczej pewność, że ktoś ze Scream'a lub z nimi związany czyta to forum bo w porównaniu z Edeną to wydanie to skok na kasę. Panie/Panowie nie zdziwcie się jak się okaże, że tym ruchem zarżneliście sobie sami biznes limitek, który ledwo co zaczął wam funkcjonować. 

A co do wyjątkowych wydań:
- "Buty" od Timofa - komiks zapakowany w tekturę imitującą pudełko na buty, zawiązany sznurówką a w środku owinięty w papier jak nowa para obuwia.

- "Prosto z piekła" również od Timofa - pierwsze wydanie w HC, miało dosyć ciekawą oprawę i było limitowane

- "Blankets" znowu od Timofa - pierwsze wydanie, numerowana limitka miała obwolutę która na aukcjach potrafiła schodzić za 100zł (Tak! Sama obwoluta!) :smile:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2018, 06:37:07 pm wysłana przez kas1 »

Offline vision2001

Odp: Wyjątkowe polskie wydania komiksów.
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 06, 2018, 06:48:40 pm »
Ja jestem w posiadaniu takiego oto tytułu:





Dlaczego wyjątkowy? Bo ktoś mi mówił, że ten komiks nie pojawił się w dystrybucji.
Choć zgodnie z info na stronach gildii komiks miał już dwa wydania... Ktoś jest w stanie potwierdzić, czy ten komiks był dostępny w oficjalnym obiegu?


(zdjęcie zaczerpnięte z komiks.gildia.pl)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline kas1

Odp: Wyjątkowe polskie wydania komiksów.
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 06, 2018, 06:57:17 pm »
MyComicCollector wskazuje, że mam ten tytuł (wydanie II). Najprawdopodobniej z Gildii ale oni lubią coś takiego przywieźć z różnych imprez. Jeżeli miałbym strzelać, to nie był w szerszej dystrybucji. 

Offline Bobo

Odp: Wyjątkowe polskie wydania komiksów.
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 06, 2018, 08:25:42 pm »
Dlaczego wyjątkowy? Bo ktoś mi mówił, że ten komiks nie pojawił się w dystrybucji.
Choć zgodnie z info na stronach gildii komiks miał już dwa wydania... Ktoś jest w stanie potwierdzić, czy ten komiks był dostępny w oficjalnym obiegu?

Drugie wydanie było możliwe do kupienia podczas imprezy o nazwie Bydgoska Sobota z Komiksem 2013:
https://www.komiks.gildia.pl/imprezy/bydgoskie-dni-komiksu/2013
Ja wtedy je kupiłem bezpośrednio od Gedeona i Dariusza Cybulskiego.
Potem, o ile pamiętam było w sklepie Gildii, ale błyskawicznie się rozeszło, bo już wtedy pierwsze wydanie było legendą  :smile:
Co do slipcasów, to w tym samym czasie co "Zagubione dziewczęta" Timof wydał również limitowany nakład "Habibi" w slipcasie. Z tego co pamiętam tylko w przedpłacie, ale możliwe, że się mylę i w sklepie Gildii też był. Pamiętam, że slipcase do Habibi jest po prostu czerwony i strasznie ciasny tak że komiks ledwo włazi  :smile:

Offline kas1

Odp: Wyjątkowe polskie wydania komiksów.
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 06, 2018, 08:46:43 pm »
Teraz jeszcze przypomniały mi się dwa wyjątkowe wydania nierozerwalnie związane z polityką:

Toaletnicy - w formie rolki papieru toaletowego :smile:
https://www.gildia.pl/komiksy/330007-toaletnicy-czyli-politycy-na-wakacjach

oraz:
Chopin New Romantic - wyjątkowy z powodu jednego szorciaka, który zadecydował o zmieleniu prawie całego nakładu :sad:   
https://www.gildia.pl/komiksy/330020-chopin-new-romantic

Offline graves

Odp: Wyjątkowe polskie wydania komiksów.
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 06, 2018, 10:24:31 pm »
Co byście jeszcze dodali do tej listy? :smile:
2 komiksy kończące słynne serie Tadeusza Baranowskiego. To zdecydowanie należy dodać do takiej listy.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

 

anything