Autor Wątek: Komiks.ovh - nowa strona społecznościowa dla komiksiarzy  (Przeczytany 33044 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline roble

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #120 dnia: Grudzień 16, 2018, 06:43:51 pm »
to moze ankieta..?

Offline Michaś P.

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #121 dnia: Grudzień 16, 2018, 07:12:51 pm »
Nie będzie osobnego forum superbohaterskiego, ale może być subforum w komiksach amerykańskich na pozycje niesuperbohatrerskie (np. Fistaszki, Garfield, Kaczor Donald, itp.) jeśli będzie taka potrzeba. Ale tu pojawia się problem z Egmontem, którego oferta jest szeroka. Rozwiązaniem natomiast jest zakładka "nowości", w których pojawiają się wszystkie nieprzeczytane tematy, więc łatwo dotrzeć do wszystkich nowych treści.

Jestem przeciwny mnożeniu kategorii forów, bo lubię prostotę i czytelność, ale pytanie co z komiksami latynoamerykańskimi? Czy robić im osobne forum? Bo faktycznie to inne klimaty niż komiksy z USA czy Kanady.

Zróbmy głosowanie nad subforum dla komiksów niesuperbohaterskich i osobnego dla komiksów latynoamerykańśkich.

1. Subforum dla komiksów niesuperbohaterskich w komiksach amerykańskich:
- Tak
- Nie

2. Osobna kategoria forum dla komiksów latynoamerykańskich
- Tak
-Nie

Głosujcie do 31 grudnia. 1 stycznia podliczymy głosy i będzie jak zdecyduje większość.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2018, 07:15:52 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Pawel.M

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #122 dnia: Grudzień 16, 2018, 07:39:49 pm »
Murazor dał Ci wyczekiwany przez Ciebie przykład, ale nie ogarnąłeś i dalej swoje.
Przykład niby na co? Faktem jest, że komiksy amerykańskie nie o rajtruzowcach, giną w zalewie różnych wątków o Marvelu i DC. A ja nie mam ochoty przebijać się przez ochnaście wątków np. o białym superhirku, który zmienił się w superhirkową czarnoskórą, muzułmańska nastolatkę :biggrin: I koniecznie chcecie, żeby inni musieli się z tym męczyć, bo dla was za trudne jest opanowanie dodatkowego działu. A z drugiej strony - nie wolałbyś mieć Marvela czy DC w kupie? Przecież to dla fanów rajtuz też wygodniej.

Cytuj
Dajże już spokój. Widzisz przecież, że większość nie chce dodatkowych podziałów. No chyba, że tego też nie widzisz
Jak ja lubię ludzi, którzy wypowiadają się za wszystkich... Za Tobą też cały suweren stoi? :biggrin:


Michaś P.
A można to zrobić w formie ankiety i już na docelowym forum?


Co do komiksu latynoamerykańskiego nie wiem czy potrzebny jest dodatkowy dział, tylko nie wiem, do którego z już istniejących je przypisać... Bo amerykański - geografia niby tak, ale przecież każdy wie, że to jakoś nie pasuje. Do europejskiego? Tu geografia na nie, a pasuje może nieco bardziej, ale też nie do końca.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2018, 07:47:38 pm wysłana przez Pawel.M »
seczytam.blogspot.com

Offline misiokles

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #123 dnia: Grudzień 16, 2018, 07:54:10 pm »
Przykład niby na co? Faktem jest, że komiksy amerykańskie nie o rajtruzowcach, giną w zalewie różnych wątków o Marvelu i DC.\
W jaki sposób giną? Jest osobny wątek o kolekcji Marvela, osobny o kolekcji DC, Batman ma swój wątek, ale też swój wątek ma Sandman, Hellboy, Alan Moore, Transmetropolitan... To nie wina podziału forum, a użytkowników którym nie chce się pisać postów w odpowiednich wątkach i zakładać nowych wątków.

Offline Murazor

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #124 dnia: Grudzień 16, 2018, 08:57:43 pm »
To nie wina podziału forum, a użytkowników którym nie chce się pisać postów w odpowiednich wątkach i zakładać nowych wątków.
Dokładnie, a powodem tego jest brak moderacji. Z biegiem czasu było mniej rąk do roboty, więc i bałagan się powiększał. Mam nadzieję, że Michaś bierze to pod uwagę, sam forum nie uciągnie.

Offline Michaś P.

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #125 dnia: Grudzień 17, 2018, 12:52:22 pm »
Tak, biorę to pod uwagę, że sam tego nie udźwignę i dlatego będę szukać wśród użytkowników moderatorów.
Uruchomiłem ankietę do głosowania tutaj:
https://komiks.ovh/ankiety-glosowania/
Ankieta pozwala na głosowanie także osobom niezarejestrowanym.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2018, 01:11:34 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline ilemoznaszukacnicka

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #126 dnia: Grudzień 17, 2018, 08:27:10 pm »
To nie wina podziału forum, a użytkowników którym nie chce się pisać postów w odpowiednich wątkach i zakładać nowych wątków.


Tematy Marvela wydawanego w języku polskim są w dziale komiksów amerykańskich. Kilka grubych na kilkaset stron tematów, to chyba nie wina jednego użytkownika. Analogicznie powinno być o egmontowych wydaniach komiksów europejskich w komiksach europejskich, ale jest w komiksie ogólnym. Stąd podział geograficzny jest sztuczny.


Jedyny ciekawy podział to taki oparty na wydawcach. Tak to też tutaj działa chociaż jest nielogicznie rozsiane po działach. Nie jest ważne skąd pochodzi twórca, tylko kto i kiedy wydaje coś w naszym języku. W innych działach można sobie segregować nowinki zza oceanu i wszelkie rozważania okołokomiksowe.


Jeden dział bez podwieszanych tematów, tak by maksymalnie dużo mieściło się na jednej stronie i i tematy tak jak i tutaj są pozakładane, temat ogólny dla krótszych strzałów i osobne dla prowadzonych wielotomowych kolekcji:
wydawnictwo A w 2019r
wydawnictwo A kolekcja A
wydawnictwo A kolekcja B
wydawnictwo B w 2019r...


Wtedy w jednym miejscu mam to co się dzieje na naszym rynku, interesujące mnie tematy łatwo oddzielę od tych nieinteresujących i to jest to do czego potrzebne mi forum.

Offline Michaś P.

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #127 dnia: Grudzień 28, 2018, 12:11:18 pm »
Na forum zarejestrowanych jest już 66 użytkowników. Zapraszam kolejnych forumowiczów do rejestracji. Zostało kilka ostatnich dni by oddać głos ws. struktury forum. Oficjalne wyniki 1 stycznia.

https://komiks.ovh/ankiety-glosowania/
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #128 dnia: Grudzień 31, 2018, 08:36:59 am »
Kolejny artykuł na Komiks.ovh. Tym razem o rosyjskim superbohaterze Tiumenie, który zmutował z powodu ropy naftowej.

https://komiks.ovh/rosyjskiej-ropie-poswiecono-komiks/

Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #129 dnia: Styczeń 09, 2019, 04:59:10 pm »
Wyniki głosowania ws. kategorii forum są jednoznaczne. Większość głosowała przeciwko nowym kategoriom.
Czy założyć osobne forum dla komiksów latynoamerykańskich?
  • Nie (62%, 31 Votes)
  • Tak (38%, 19 Votes)
Czy założyć subforum w "Komiksach amerykańskich" dla komiksów niesuperbohaterskich?
  • Nie (65%, 31 Votes)
  • Tak (35%, 17 Votes)
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #130 dnia: Styczeń 20, 2019, 08:45:44 am »
Kolejny tekst na Komiks.ovh. Tym razem news o kradzieży największej kolekcji komiksów o Batmanie w USA.
https://komiks.ovh/skradziono-najwieksza-kolekcje-komiksow-o-batmanie/
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #131 dnia: Luty 06, 2019, 09:47:57 am »
Wyszło na to, że strona Komiks.ovh nie będzie kontynuacją Forum Gildii (tę rolę przejął błyskawicznie Komikspec.pl i nie zamierzam z nim konkurować - sam założyłem tam konto). Mimo to zapraszam do zakładania kont na Komiks.ovh, ponieważ strona oferuje inne możliwości niż forum dyskusyjne - pozwala na publikowanie, blogowanie i czatowanie z innymi komiksiarzami z daleka od oczu Wielkiego Brata korporacyjnych stron, które naruszają prywatność.

Czat wewnętrzny na Komiks.ovh jest całkiem niezły i daje możliwość komunikowania się komiksiarzom w czasie rzeczywistym (jak i zostawiania wiadomości PW) w podobny sposób jak np. w Messengerze na Facebooku, ale gwarantuje prywatność. Potestujcie sobie czat i jeśli Wam się spodoba to narzędzie, umówcie się ze znajomymi na pogaduchy na Komiks.ovh.

Komiks.ovh gwarantuje wieloletnią działalność i brak reklam - portal działa na tym samym serwerze co duży niekomiksowy portal działający od prawie 12 lat. Nie trzeba go więc finansować z reklam czy opłat za korzystanie. Baza danych jest automatycznie robiona codziennie, aby w razie jakiejś awarii można było szybko przywrócić stronę do życia.

Na zachętę kilka screenów, jak wygląda czatowanie i publikowanie. Istnieje również możliwość rozbudowy strony zgodnej z oczekiwaniami użytkowników (chciałbym by każdy kto chce mógł wnieść coś w rozwój strony).

Tak wyszukuje się użytkowników, z którymi chcielibyście poczatować. Zielona kropka pokazuje osoby dostępne online.



Tak wygląda strona z kontaktami użytkowników (zawsze widoczna jest ich ostatnia wiadomość). Uciążliwych użytkowników można blokować dodając do czarnej listy. Po prawej stronie boczne okno czatowe. Gdy ktoś do Was napisze od razu wyskoczy Wam okienko.



Tak wygląda główna strona czatowa.



Tak wygląda w profilu użytkownika strona opublikowanych wpisów użytkownika (oczywiście jest także strona autorska wyglądająca jak normalny blog).



Tak dodaje się nowe wpisy blogerskie i artykuły. Jest opcja tworzenia galerii zdjęć.



Zapraszam do umawiania się na czacie z daleka od "Facebooka" i innych inwigilatorni! Testujcie, a jeśli coś będzie nie tak - zgłaszajcie uwagi. Postaram się pomóc dopasować narzędzie do Waszych potrzeb, abyście byli zadowoleni.

A, jeszcze jedno. W odróżnieniu od "Facebooka" - jeśli skasujecie wiadomości na czacie one naprawdę znikną (kopie baz danych na serwerze są utrzymywane 10 dni - nowe kopie bazy danych na serwerze automatycznie kasują stare kopie, więc po 10 dniach nie da się ich odzyskać, na "Facebooku" nawet jak coś skasujecie, to jest to tylko niewidoczne, a "Facebook" trzyma je nawet w nieskończoność by Was profilować).

Zapraszam też do projektu osoby z wyobraźnią - które mają pomysł na rozwój strony i chciałyby pchnąć ją w nowych kierunkach.
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2019, 10:05:26 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Raf Fariszta

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #132 dnia: Luty 06, 2019, 09:59:45 am »
Dzięki Michaś za Twoje starania, pracę i trud związany z próbą kontynuacji forum. Szacun!
Nocy Matko Dnia

Offline Michaś P.

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #133 dnia: Luty 06, 2019, 10:10:14 am »
Dziękuję za miłe słowa.

Nie chcę by strona leżała odłogiem i się kurzyła. Można ją przekształcić w coś zupełnie nowego i dlatego zapraszam do współpracy wizjonerów i zwyczajnych użytkowników.

Przyznam, że jak zobaczyłem Speckomiks.pl, poczułem ulgę (a nie zawiść, jak niektórzy próbowali wmawiać). I wyjaśnię dlaczego - lubię tworzyć coś nowego, a nie odtwarzać coś istniejącego (dlatego nie chciałem robić wyłącznie forum, ale coś szerszego). Teraz trzeba zmodyfikować plany i przemyśleć, w którą stronę iść.

Chciałbym by w przyszłości strona społecznościowa Komiks.ovh była zarządzana społecznościowo.
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2019, 10:20:22 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #134 dnia: Luty 06, 2019, 10:11:54 am »
Za te starania Michasia powinni go wkręcić w moderacje nowego forum. Zna się na rzeczy widać więc to cenny nabytek by był
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2019, 10:36:02 am wysłana przez bogi1 »

 

anything