Autor Wątek: Komiks.ovh - nowa strona społecznościowa dla komiksiarzy  (Przeczytany 33062 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline keram

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #105 dnia: Grudzień 15, 2018, 08:23:43 am »
Jak dla mnie ogólny podział jaki jest na forum gildii jest ok. Nie każdy komiks SH jest amerykański i na odwrót. Komiks europejski i polski to też pojemne worki w których można znaleźć różne gatunki.

Dla mnie ten podział też jest ok.
Jedyne co bym zmienił to rozbił Egmont na trzy działy ( Europa, Polska, Ameryka ), po prostu to wydawnictwo ma tak bogatą ofertę, że jest za duża na jeden wątek, zwłaszcza dla kogoś kto nie czyta np. komiksów amerykańskich.

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #106 dnia: Grudzień 15, 2018, 08:28:54 am »
Popieram pomysł z Egmontem.
The darkness will swallow everything

Amer

  • Gość
Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #107 dnia: Grudzień 15, 2018, 10:05:34 am »
Ja proponuję prawidłowy link do forum wstawić w pierwszym poście, a nie gdzieś w środku dyskusji.

Co do zmian na forum, to można pójść na kompromis i w dziale Komiks amerykański wstawić subforum: Superhero (w które dałoby się też wejść z głównego widoku). Podobnie można zrobić w Komiksie europejskim. No i pierwszy dział przemianować na Tematy ogólne (wyciąć wyraz "komiks", bo podpis wyjaśnia wszystko).

Offline kas1

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #108 dnia: Grudzień 15, 2018, 10:49:41 am »
Nie dzieliłbym na superhero i inne. Jeżeli mamy jakiś problem z pelerynami, to lepiej założyć "DC", "MARVEL", "Komiksy amerykańskie - inne" (czy coś w tym stylu)

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #109 dnia: Grudzień 15, 2018, 11:21:26 am »
Dla mnie ten podział też jest ok.
Jedyne co bym zmienił to rozbił Egmont na trzy działy ( Europa, Polska, Ameryka ), po prostu to wydawnictwo ma tak bogatą ofertę, że jest za duża na jeden wątek, zwłaszcza dla kogoś kto nie czyta np. komiksów amerykańskich.
Popieram.
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline Michaś P.

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #110 dnia: Grudzień 15, 2018, 12:25:39 pm »
Taki pomysł podziału forum się wyłania z tej dyskusji:

- Tematy ogólne

- Komiksy polskie

- Komiksy europejskie

- Komiksy amerykańskie (tutaj można stworzyć jedno subforum "komiksy niesuperbohaterskie" widoczne nad resztą tematów superbohaterskich, by ułatwić szukanie komiksów niesuperbohaterskich, a nie utrudniać życia dodatkowym kliknięciem osobom zainteresowanym tylko superbohaterskimi) Tak by to mogło wyglądać:
https://komiks.ovh/forum/forum/komiksy-amerykanskie-2/

- Komiksy azjatyckie

Wątki egmontowe już założyłem, co widać pod ww. linkiem. Mogę też uprościć nazwy forów, np. Polska, Europa, Ameryka, Azja.
Dziękuję za zwrócenie uwagi, że link w pierwszym wpisie nie działa. Już poprawiłem.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2018, 12:44:31 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Pawel.M

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #111 dnia: Grudzień 15, 2018, 04:10:37 pm »
Tylko z naszego podwórka: "Biały Orzeł", "Jan Hardy", "Straine", "Bler", "Incognito". Naprawdę uważasz, że nie będzie rozdrobnienia jeśli wrzucisz SH z całego świata to oddzielnego worka? Nie dość, że powstanie problem z klarownością definicji czym jest SH to jeszcze nałoży się na to chaos z krajem/regionem powstania.

Polska język - trudna język. Wskaż mi z łaski swojej, gdzie pisałem o całym świecie? Bo przypominam sobie tylko o USA.


Podział na superhero wprowadzi zamieszanie. Pytanie do osób które chcą tej zmiany, czy dodatkowe trzy działy w Ameryce: Marvel, DC, Valiant nie będą lepszym rozwiązaniem? Większość superhero tam wpadnie i nie będzie problemu z wyborem kategorii.
Proponowałem coś podobnego, ale po 1. bez Valianta - za mało na razie mamy komiksów z tego universum, po 2. działy nie Marvel, tylko Universum Marvela - żeby nie lądowały tam Conany itp., nie DC tylko Uniwersum DC - żeby znowu nie lądowały tam Sandmany, Łasuchy czy Baśnie


Taki pomysł podziału forum się wyłania z tej dyskusji:
A gdzie pisać o komiksie latynoamerykańskim, który jest dość specyficzny?
seczytam.blogspot.com

Offline wilk

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #112 dnia: Grudzień 16, 2018, 08:15:12 am »
Jeżeli miałbym się przenosić na forum Michasia, to chciałbym aby było ono odwzorowane w proporcji 1:1 do forum Gildii.

Jestem przeciwny wyodrębniania w dziale komiksów amerykańskich poddziału komiksy superbohaterskie. Stworzy to jedynie niepotrzebne zamieszanie. Ewentualne poddziały dotyczące konkretnych wydawnictw amerykańskich mają większy sens ale też jestem temu przeciwny. W poddziale dotyczącym danego wydawnictwa będą jego imprinty czy też nie? Jeżeli nie, to to znowu wprowadza zamieszanie.

Ogólnie jestem zwolennikiem upraszczania. Im prościej - tym lepiej.

Offline misiokles

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #113 dnia: Grudzień 16, 2018, 09:17:22 am »
Trochę akademickie to dyskusje. Forum raczej będzie małym forum dyskusyjnym, gdzie każdy się odnajdzie bez problemu. Większość zapewne będzie korzystać z opcji "pokaż wątki od ostatniej wizyty", dzięki czemu czy dyskusja o danym komiksie będzie w tym dziale czy w innym nie będzie mieć znaczenia. Również dobra opcja wyszukiwania zrobi swoje i jak ktoś będzie chciał poczytać o Sandmanie, to szukajka wyrzuci odpowiedni wątek. A czy będzie on podpięty pod superhero amerykańskie, czy amerykańskie niesuperhero, czy w ogóle komiks amerykańskie też naprawdę nie ma żadnego praktycznego znaczenia. Ważne by sami forumowicze odpowiednio tworzyli nowe tematy i w środku w miarę trzymali się tematu bez kilkunastopostowych wzajemnych podjazdów.

Offline turucorp

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #114 dnia: Grudzień 16, 2018, 09:22:49 am »

Polska język - trudna język. Wskaż mi z łaski swojej, gdzie pisałem o całym świecie? Bo przypominam sobie tylko o USA.

Sugerujesz, że popełniłem jakieś błędy językowe, czy jedynie nie wpadłeś jeszcze na to, że ograniczając obecność komiksów o tematyce SH do rynku (północno)amerykańskiego strzelasz sobie nieświadomie w stopę?
Duże wydawnictwa za oceanem nie mają monopolu na tego typu konwencję, ba, SH jest na tyle pojemnym tematem, że łapią się na to rzeczy często-gęsto spoza głównego nurtu i z różnych części świata. Od undergroundu (np Ratboy Prosiaka), przez komiksy "humorystyczne" ("Wilq", "Super Pan Owoc"), mainstreamowe frankofony (właściwie całe uniwersum Jodo) aż do mangi.
Nie wiem z czego wynika Twoje zacietrzewienie, z zapatrzenia we własne preferencje, czy jedynie ze słabej znajomości tematu?
Przychylam się do sugestii @Wilka, im prostsza konstrukcja forum, tym lepiej/łatwiej.

Offline marceli

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #115 dnia: Grudzień 16, 2018, 01:17:59 pm »
Też jestem za. Podział taki jak jest na gildii też mi odpowiada - bez wydzielania następnych poddziałów.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline Pawel.M

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #116 dnia: Grudzień 16, 2018, 05:13:57 pm »

Sugerujesz, że popełniłem jakieś błędy językowe,

Raczej czytelnicze.

Cytuj
czy jedynie nie wpadłeś jeszcze na to, że ograniczając obecność komiksów o tematyce SH do rynku (północno)amerykańskiego strzelasz sobie nieświadomie w stopę?

Pozycje SH pozamerykańskie są ledwie zauważalnym marginesem, więc nie będą mi utrudniać przeglądania forum ewentualne dwa wątki o SH w komiksie polskim.

Natomiast nie pojmuję waszej zaciętej walki o to, żeby wszyscy musieli przemielić te wątki o chale z Marvela i DC. Naprawdę jest ci do czegoś potrzebne, żebym te wątki widział? Na zasadzie kary - nie lubisz 1150 apokalipsy w Universum Marvela, to za karę miel forum?
seczytam.blogspot.com

Offline Murazor

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #117 dnia: Grudzień 16, 2018, 05:32:43 pm »
Naprawdę jest ci do czegoś potrzebne, żebym te wątki widział?
Nie widzisz, że chcesz, aby większość klikała więcej razy i utrudniasz im użytkowanie forum (aby dojść do tematu, który ich interesuję), bo Ty nie potrafisz ominąć wątku, który Cię nie obchodzi?

Ktoś stoi za Tobą i każe klikać tematy dotyczące superhero? W tym momencie Ty chcesz wymusić na innych działanie, zamiast przestać samemu coś robić.

Natomiast nie pojmuję waszej zaciętej walki o to, żeby wszyscy musieli przemielić te wątki o chale z Marvela i DC.
W sumie, po co się odzywam? Człowiek, aż tak zacietrzewiony na własnej opinii jako najlepszej i nie potrafiący przyjąć, że ktoś może lubić coś innego, nie posłucha żadnych uwag, czy logicznych argumentów...  :roll:

Offline Pawel.M

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #118 dnia: Grudzień 16, 2018, 06:03:08 pm »

Nie widzisz, że chcesz, aby większość klikała więcej razy i utrudniasz im użytkowanie forum (aby dojść do tematu, który ich interesuję), bo Ty nie potrafisz ominąć wątku, który Cię nie obchodzi

Ja kurna więcej razy? O czym ty do mnie piszesz? Interesują Cię komiksy SH? To masz subforum, wchodzisz i jesteś w rajtuzowym raju - będziesz miał prościej, nie pogubisz się. I nie będziesz musiał oglądać wątków o innych komisach.


Cytuj
nie posłucha żadnych uwag, czy logicznych argumentów
Jak tylko przedstawisz logiczne argumenty, to na pewno je przeczytam. Na razie ich brakuje, poza pragnieniem rajtuzowców, żeby wszyscy czytali wypociny o 1150 apokalipsie, 16 wcieleniu bohatera - tym razem czarnoskórym i homoseksualnym, albo 27 zmartwychwstaniu podobno już ostatecznie uśmierconego SH :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2018, 06:07:30 pm wysłana przez Pawel.M »
seczytam.blogspot.com

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #119 dnia: Grudzień 16, 2018, 06:41:54 pm »
Nie widzisz, że chcesz, aby większość klikała więcej razy i utrudniasz im użytkowanie forum (aby dojść do tematu, który ich interesuję), bo Ty nie potrafisz ominąć wątku, który Cię nie obchodzi?


Murazor dał Ci wyczekiwany przez Ciebie przykład, ale nie ogarnąłeś i dalej swoje.


Dajże już spokój. Widzisz przecież, że większość nie chce dodatkowych podziałów. No chyba, że tego też nie widzisz  :badgrin: