trawa

Autor Wątek: Komiks.ovh - nowa strona społecznościowa dla komiksiarzy  (Przeczytany 12645 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Prometeusz

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #75 dnia: Grudzień 08, 2018, 02:10:47 pm »
Spokojnie póki to forum żyje ludzie wolą tu siedziec. Upadnie Gildia to rozejdą się po Komiks.OVH, Filmożercach, i Kulcie Kultury Komiksu.

Teraz nie ma żadnego loga na forum. Powaznie Michał chcesz skazać userów na takie standardowe kolory? Mógłbyś wysylić sie bardziej. To jest domyślna skórka, nie musisz płacić pieniedzy, wystarczy żebys wgrał jakąś ładniejszą z katalogu. Myśle że większośc osob mnie poprze

Co do praw autorskich. Kreskówka o Supermanie jest w domenie publicznej. Może ona?

PS: Dopoki nie zarabiasz pieniędzy z tych marek to niby co nielegalnego jest? Jakoś polskie strony o komiksach normalnie umieszczają jako logo postaci z komiksów USA.

Offline misiokles

« Odpowiedź #76 dnia: Grudzień 08, 2018, 08:18:07 pm »
Mówiąc technicznie: jak nie masz zgody autora grafiki, nie możesz z niej korzystać. To czy zarabiasz pieniądze czy to że inni tak robią, nie ma żadnego znaczenia.

Offline ilemoznaszukacnicka

« Odpowiedź #77 dnia: Grudzień 09, 2018, 07:51:20 am »
Dodałem nowy artykuł o "Opowieściach Szeherezady":

https://komiks.ovh/opowiesci-szeherezady-recenzja-i-ocena/

Właściwie na nowym forum mógłbym odtworzyć wszystkie fora z Gildii, gdybym widział, że ludzie chcą i im zależy. Na razie na forum zarejestrowało się 52 użytkowników (z moim kontem głównym i testowym jest 54).

Gdybym miał korzystać z tego forum, to wolę by wypracowało własne standardy. Gildiowy podział w niczym mi nie pomaga, sztucznie dzieli komiks kategorią geograficzną. Interesujące mnie tematy rozsiane są w podforach i mogą skupiać się wg tytułu, wydawcy oryginału, polskiego wydawcy lub nazwiska rysownika. Ogółem bałagan.

Dla przykładu o Hellboyu czytam w temacie Egmontu, a o Transformerach i Conanie w ich własnym temacie, a nie Hachette.

Bardzo brakuje też spójnego przeglądu nowości w jednym miejscu. Ostatnio z miesięcznym opóźnieniem kupiłem Storma i Najemnika, gdyż nie pojawiło się o nich nic na forum, ani na profilu fb wydawcy. Dopiero w sklepie je zobaczyłem.

Taki temat zbierający okładki premier może też zachęcać do zakupów z innej półki. Z trudem śledzę, to co już zbieram i nie wiem czy nie ucieka mi coś interesującego w innej tematyce.

Offline Michaś P.

« Odpowiedź #78 dnia: Grudzień 09, 2018, 12:47:10 pm »
@ ilemoznaszukacnicka

Z tymi okładkami - znam ten problem, bo wiele stron w ogóle nie informowało o "Busterze Brownie" (np. "Gildia"). Dlatego chciałbym by na Komiks.ovh rejestrowali się też wydawcy i samodzielnie, bez proszenia się żadnych redakcji, mogli informować w jednym miejscu co nowego się ukazało i gdzie kupić. Wtedy wyszukując nowości po miesiącach mieliby wszystko w zasięgu ręki. Tylko jak wydawców zachęcić? Nie chcę redagować tej strony, chcę by robili to użytkownicy według własnych pomysłów i potrzeb.

Standardy forum na pewno się wypracują. Na razie tworzę środowisko "domowe", by migracja na nowe forum była jak najmniej bolesna.

@ Prometeusz

Szablon - zaproponuj. Testowałem kilkadziesiąt. Albo nie podobały mi się (np. pojawiał się pasek boczny wordpressu na forum), albo nie działały (czytaj: wymagałby znacznie większej wiedzy niż ta którą mam, by je poprawnie odpalić), albo było zablokowane edytowanie kolorów dla wersji free. Możesz sam przeszukać szablony i się ze mną umówić na jakąś godzinę i dzień na przetestowanie. Sam wtedy zobaczysz jak strona może wyglądać z jakimś szablonem. Same podglądy screenowe bywają czasami ładne, a kiedy się wgra i zainstaluje, wychodzi kaszana.

Jeśli kreskówka jest w domenie publicznej - można ją użyć, ale musi grafika być w dobrej rozdzielczości i pasować do szablonu (a to wyjdzie dopiero po teście).
Wgrałem testowo obrazek z Supermanem. Trzeba by nad nim popracować, dorysować włosy na czubku głowy, dodać lepsze tło, etc.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2018, 01:01:17 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline hans

« Odpowiedź #79 dnia: Grudzień 09, 2018, 01:07:56 pm »
Michaś, coś się zepsuło na forum? Obecnie żaden temat nie wyświetla mi się w "Nowościach", a wiem na pewno, że nie wszystkie przeczytałem. No i boczne menu wysuwa się po kliknięciu przycisk w rogu na wszystkich stronach poza "Nowościami".

Offline Michaś P.

« Odpowiedź #80 dnia: Grudzień 09, 2018, 04:21:56 pm »
Była aktualizacja wtyczki do forum. Już naprawiłem. Dziękuję za zwrócenie uwagi.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2018, 04:35:01 pm wysłana przez Michaś P. »

Offline keram

« Odpowiedź #81 dnia: Grudzień 09, 2018, 06:58:28 pm »

Gdybym miał korzystać z tego forum, to wolę by wypracowało własne standardy. Gildiowy podział w niczym mi nie pomaga, sztucznie dzieli komiks kategorią geograficzną. Interesujące mnie tematy rozsiane są w podforach i mogą skupiać się wg tytułu, wydawcy oryginału, polskiego wydawcy lub nazwiska rysownika. Ogółem bałagan.

Dla przykładu o Hellboyu czytam w temacie Egmontu, a o Transformerach i Conanie w ich własnym temacie, a nie Hachette.

Bardzo brakuje też spójnego przeglądu nowości w jednym miejscu. Ostatnio z miesięcznym opóźnieniem kupiłem Storma i Najemnika, gdyż nie pojawiło się o nich nic na forum, ani na profilu fb wydawcy. Dopiero w sklepie je zobaczyłem.

Taki temat zbierający okładki premier może też zachęcać do zakupów z innej półki. Z trudem śledzę, to co już zbieram i nie wiem czy nie ucieka mi coś interesującego w innej tematyce.

A ja jak najbardziej popieram podział "geograficzny", nie interesuje mnie komiks amerykański ( z wyjątkiem Conana ), więc omijam ten dział skupiając się na Polsce i Europie.
Szczerze mówiąc byłbym za rozszerzeniem tego podziału, tzn, ciężko mi się czyta wątek Egmontu bo pełno tam wpisów o komiksie amerykańskim, dlatego byłbym bardzo zadowolony gdyby rozbito go na trzy części:
1) Egmont - komiksy europejskie
2)............................. polskie
3)............................. amerykańskie

Offline Michaś P.

« Odpowiedź #82 dnia: Grudzień 10, 2018, 12:46:56 pm »
Można w każdym z trzech głównych działów takie tematy założyć. Jeśli masz już konto na Komiks.ovh - osobiście możesz je założyć.

Offline Michaś P.

« Odpowiedź #83 dnia: Grudzień 10, 2018, 01:10:23 pm »
@Prometeusz
Pobawiłem się trochę z tym Supermanem, dodałem mu włosów i rękę, oraz żywsze tło. Zerknij i oceń.

Offline Prometeusz

« Odpowiedź #84 dnia: Grudzień 11, 2018, 08:37:51 pm »
Muszę przyznać że to wygląda bardzo dobrze . Ja tam bym go zostawił  Zwłaszcza że legalnie dużego wyboru nie ma.

Offline hans

« Odpowiedź #85 dnia: Grudzień 11, 2018, 09:10:04 pm »
Nie działa ta sekcja "Nowości", bo wyświetla mi tylko część nieprzeczytanych tematów. A tymczasem wykluł się temat o obrazku i pojawiły się nowe posty w temacie o propozycjach zmian na forum.

Kleszcz

• Gość
« Odpowiedź #86 dnia: Grudzień 11, 2018, 11:08:38 pm »
@Prometeusz
Pobawiłem się trochę z tym Supermanem, dodałem mu włosów i rękę, oraz żywsze tło. Zerknij i oceń.

No! I taki obrazek to rozumiem! Tylko dać go odrobinę niżej, żeby całą głowę przynajmniej było widać i git B) Fajnie, że wybór padł na Supermana, bo to jedna z najważniejszych postaci komiksowych ^_^

Offline vision2001

« Odpowiedź #87 dnia: Grudzień 12, 2018, 08:07:17 am »
Tylko dać go odrobinę niżej, żeby całą głowę przynajmniej było widać i git B) Fajnie, że wybór padł na Supermana, bo to jedna z najważniejszych postaci komiksowych ^_^
Też się cieszę, że jest to eS.
A co do postaci to podczas scrollowania obszar grafiki również się przesuwa.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Michaś P.

« Odpowiedź #88 dnia: Grudzień 13, 2018, 12:32:20 pm »
Może ktoś dorysować mu nogi? Osoby z niektórymi monitorami mają z grafiką problem, bo ucina (jak się wciska ctrl +). Tak podobno to wygląda w rozdzielczości 1366x768 (chociaż to dziwne, bo mam większy monitor i mi takich rzeczy nie robi (jedynie przy powiększaniu klawiszami).

Offline Pawel.M

« Odpowiedź #89 dnia: Grudzień 13, 2018, 05:01:18 pm »
A ja jak najbardziej popieram podział "geograficzny", nie interesuje mnie komiks amerykański ( z wyjątkiem Conana ), więc omijam ten dział skupiając się na Polsce i Europie.
A ja bym był szczęśliwy, gdyby dział "komiks amerykański" podzielić na dwa - jeden o ludziach w rajtuzach, maskach i pelerynach (superhirkach), drugi dla pozostałych komiksów. Hirki mnie niespecjalnie interesują.
seczytam.blogspot.com