trawa

Autor Wątek: Komiks.ovh - nowa strona społecznościowa dla komiksiarzy  (Przeczytany 33053 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #75 dnia: Grudzień 08, 2018, 08:18:07 pm »
Mówiąc technicznie: jak nie masz zgody autora grafiki, nie możesz z niej korzystać. To czy zarabiasz pieniądze czy to że inni tak robią, nie ma żadnego znaczenia.

Offline ilemoznaszukacnicka

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #76 dnia: Grudzień 09, 2018, 07:51:20 am »
Dodałem nowy artykuł o "Opowieściach Szeherezady":

https://komiks.ovh/opowiesci-szeherezady-recenzja-i-ocena/

Właściwie na nowym forum mógłbym odtworzyć wszystkie fora z Gildii, gdybym widział, że ludzie chcą i im zależy. Na razie na forum zarejestrowało się 52 użytkowników (z moim kontem głównym i testowym jest 54).


Gdybym miał korzystać z tego forum, to wolę by wypracowało własne standardy. Gildiowy podział w niczym mi nie pomaga, sztucznie dzieli komiks kategorią geograficzną. Interesujące mnie tematy rozsiane są w podforach i mogą skupiać się wg tytułu, wydawcy oryginału, polskiego wydawcy lub nazwiska rysownika. Ogółem bałagan.


Dla przykładu o Hellboyu czytam w temacie Egmontu, a o Transformerach i Conanie w ich własnym temacie, a nie Hachette.


Bardzo brakuje też spójnego przeglądu nowości w jednym miejscu. Ostatnio z miesięcznym opóźnieniem kupiłem Storma i Najemnika, gdyż nie pojawiło się o nich nic na forum, ani na profilu fb wydawcy. Dopiero w sklepie je zobaczyłem.


Taki temat zbierający okładki premier może też zachęcać do zakupów z innej półki. Z trudem śledzę, to co już zbieram i nie wiem czy nie ucieka mi coś interesującego w innej tematyce.

Offline Michaś P.

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #77 dnia: Grudzień 09, 2018, 12:47:10 pm »
@ ilemoznaszukacnicka

Z tymi okładkami - znam ten problem, bo wiele stron w ogóle nie informowało o "Busterze Brownie" (np. "Gildia"). Dlatego chciałbym by na Komiks.ovh rejestrowali się też wydawcy i samodzielnie, bez proszenia się żadnych redakcji, mogli informować w jednym miejscu co nowego się ukazało i gdzie kupić. Wtedy wyszukując nowości po miesiącach mieliby wszystko w zasięgu ręki. Tylko jak wydawców zachęcić? Nie chcę redagować tej strony, chcę by robili to użytkownicy według własnych pomysłów i potrzeb.

Standardy forum na pewno się wypracują. Na razie tworzę środowisko "domowe", by migracja na nowe forum była jak najmniej bolesna.

@ Prometeusz

Szablon - zaproponuj. Testowałem kilkadziesiąt. Albo nie podobały mi się (np. pojawiał się pasek boczny wordpressu na forum), albo nie działały (czytaj: wymagałby znacznie większej wiedzy niż ta którą mam, by je poprawnie odpalić), albo było zablokowane edytowanie kolorów dla wersji free. Możesz sam przeszukać szablony i się ze mną umówić na jakąś godzinę i dzień na przetestowanie. Sam wtedy zobaczysz jak strona może wyglądać z jakimś szablonem. Same podglądy screenowe bywają czasami ładne, a kiedy się wgra i zainstaluje, wychodzi kaszana.

Jeśli kreskówka jest w domenie publicznej - można ją użyć, ale musi grafika być w dobrej rozdzielczości i pasować do szablonu (a to wyjdzie dopiero po teście).
Wgrałem testowo obrazek z Supermanem. Trzeba by nad nim popracować, dorysować włosy na czubku głowy, dodać lepsze tło, etc.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2018, 01:01:17 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline hans

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #78 dnia: Grudzień 09, 2018, 01:07:56 pm »
Michaś, coś się zepsuło na forum? Obecnie żaden temat nie wyświetla mi się w "Nowościach", a wiem na pewno, że nie wszystkie przeczytałem. No i boczne menu wysuwa się po kliknięciu przycisk w rogu na wszystkich stronach poza "Nowościami".

Offline Michaś P.

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #79 dnia: Grudzień 09, 2018, 04:21:56 pm »
Była aktualizacja wtyczki do forum. Już naprawiłem. Dziękuję za zwrócenie uwagi.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2018, 04:35:01 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline keram

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #80 dnia: Grudzień 09, 2018, 06:58:28 pm »

Gdybym miał korzystać z tego forum, to wolę by wypracowało własne standardy. Gildiowy podział w niczym mi nie pomaga, sztucznie dzieli komiks kategorią geograficzną. Interesujące mnie tematy rozsiane są w podforach i mogą skupiać się wg tytułu, wydawcy oryginału, polskiego wydawcy lub nazwiska rysownika. Ogółem bałagan.


Dla przykładu o Hellboyu czytam w temacie Egmontu, a o Transformerach i Conanie w ich własnym temacie, a nie Hachette.


Bardzo brakuje też spójnego przeglądu nowości w jednym miejscu. Ostatnio z miesięcznym opóźnieniem kupiłem Storma i Najemnika, gdyż nie pojawiło się o nich nic na forum, ani na profilu fb wydawcy. Dopiero w sklepie je zobaczyłem.


Taki temat zbierający okładki premier może też zachęcać do zakupów z innej półki. Z trudem śledzę, to co już zbieram i nie wiem czy nie ucieka mi coś interesującego w innej tematyce.

A ja jak najbardziej popieram podział "geograficzny", nie interesuje mnie komiks amerykański ( z wyjątkiem Conana ), więc omijam ten dział skupiając się na Polsce i Europie.
Szczerze mówiąc byłbym za rozszerzeniem tego podziału, tzn, ciężko mi się czyta wątek Egmontu bo pełno tam wpisów o komiksie amerykańskim, dlatego byłbym bardzo zadowolony gdyby rozbito go na trzy części:
1) Egmont - komiksy europejskie
2)............................. polskie
3)............................. amerykańskie

Offline Michaś P.

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #81 dnia: Grudzień 10, 2018, 12:46:56 pm »
Można w każdym z trzech głównych działów takie tematy założyć. Jeśli masz już konto na Komiks.ovh - osobiście możesz je założyć.
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #82 dnia: Grudzień 10, 2018, 01:10:23 pm »
@Prometeusz
Pobawiłem się trochę z tym Supermanem, dodałem mu włosów i rękę, oraz żywsze tło. Zerknij i oceń.
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Prometeusz

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #83 dnia: Grudzień 11, 2018, 08:37:51 pm »
Muszę przyznać że to wygląda bardzo dobrze . Ja tam bym go zostawił  Zwłaszcza że legalnie dużego wyboru nie ma.

Offline hans

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #84 dnia: Grudzień 11, 2018, 09:10:04 pm »
Nie działa ta sekcja "Nowości", bo wyświetla mi tylko część nieprzeczytanych tematów. A tymczasem wykluł się temat o obrazku i pojawiły się nowe posty w temacie o propozycjach zmian na forum.

Kleszcz

  • Gość
Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #85 dnia: Grudzień 11, 2018, 11:08:38 pm »
@Prometeusz
Pobawiłem się trochę z tym Supermanem, dodałem mu włosów i rękę, oraz żywsze tło. Zerknij i oceń.



No! I taki obrazek to rozumiem! Tylko dać go odrobinę niżej, żeby całą głowę przynajmniej było widać i git B) Fajnie, że wybór padł na Supermana, bo to jedna z najważniejszych postaci komiksowych ^_^

Offline vision2001

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #86 dnia: Grudzień 12, 2018, 08:07:17 am »
Tylko dać go odrobinę niżej, żeby całą głowę przynajmniej było widać i git B) Fajnie, że wybór padł na Supermana, bo to jedna z najważniejszych postaci komiksowych ^_^
Też się cieszę, że jest to eS.
A co do postaci to podczas scrollowania obszar grafiki również się przesuwa.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Michaś P.

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #87 dnia: Grudzień 13, 2018, 12:32:20 pm »
Może ktoś dorysować mu nogi? Osoby z niektórymi monitorami mają z grafiką problem, bo ucina (jak się wciska ctrl +). Tak podobno to wygląda w rozdzielczości 1366x768 (chociaż to dziwne, bo mam większy monitor i mi takich rzeczy nie robi (jedynie przy powiększaniu klawiszami).


Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Pawel.M

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #88 dnia: Grudzień 13, 2018, 05:01:18 pm »
A ja jak najbardziej popieram podział "geograficzny", nie interesuje mnie komiks amerykański ( z wyjątkiem Conana ), więc omijam ten dział skupiając się na Polsce i Europie.
A ja bym był szczęśliwy, gdyby dział "komiks amerykański" podzielić na dwa - jeden o ludziach w rajtuzach, maskach i pelerynach (superhirkach), drugi dla pozostałych komiksów. Hirki mnie niespecjalnie interesują.
seczytam.blogspot.com

Offline gobender

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #89 dnia: Grudzień 13, 2018, 10:06:14 pm »
Ja też. Może nawet jeszcze radykalniej, podzieliłbym na komiks SuperHero i reszta osobno. Bez podziału na Amerykę i Europę. Bo poza superhero takie indyki to bardziej pasuja do europejskiego niż do SH, które jest trzonem aktualnego działu amerykańskiego.

 

anything