Autor Wątek: Zombie  (Przeczytany 22923 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline khele

Zombie
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 24, 2004, 04:38:51 pm »
Cytat: "^v^"
Undead to gowniany film i kazdy czlowiek przy zdrowych zmyslach to zauwazy 8) . Fakt ze jest to komedia nie usprawiedliwia wg mnie tak debilnych pomyslow jak zakonczenie filmu. Wolalbym jak najszybciej zapomniec ze cos takiego nakrecili ;)


Ale kilka scen bylo niezlych. Szczegolnie tlumy ludzi wiszacych 'krzyzem' nad chmurami mi sie podobaly. No a patent z noszeniem gunow w tylku jest nie do przebicia :lol:
 I am the Black Pharaoh, manlings.  Look into my eyes and behold the heart of Chaos.
- Yes sir.  I'm afraid you're going to have to leave the mall.  There's no unspeakable evil permitted.  Shouldn't be summoning in here anyway.

Offline Azel

Zombie
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 15, 2004, 03:28:42 pm »
http://filmweb.pl/,Land,of,the,Dead,,-,Romero,po,raz,czwarty,o,zombich%2C,2004-07-15,,news,News,id=17675

jak dla mnie bomba. lubię romero i sądzę, że zrobi w miarę dobry film.
url=http://www.carpenoctem.pl][/url]

www.muzyka.pl

Offline Puchiko0007

Zombie
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 17, 2004, 10:29:44 am »
kolejny film ktory chce obejrzec. tez na niego czekam :)

Offline Freudstein

Zombie
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 12, 2005, 02:22:46 pm »
1) Filmy o tematyce "zombie", które mi się bardzo podobały to:
- "Świt żywych trupów" (Romero/ Argento z 1978), ciekawa fabuła i wiele innych rzeczy. Minus: krew wyglądała jak ketchup. Ocena: 9,5/10
- "Noc żywych trupów" (1968, Romero). Atmosfera i klimat. Ocena: 8,5/10
- "Zombie Flesh Eaters" (Fulci, 1979). Muzyka, atmosfera, efekty specjalne. Minus to brak napięcia. Ocena: 8,5/10.
- "Miasto żywej śmierci" (1980, Fulci). Ocena: 8/10.

2) takie sobie/ dobre/ średnie:
- "Powrót żywych trupów III (Yuzna, 1993). Ocena: 6,75/10
- "Resident Evil". Ocena: 7/10
- "Noc żywych trupów" (remake, 1990, Savini). Ocena: 7/10
- "Wąż i tęcza" (1987)- ocena: 7/10

3) kiepskie:
- "Resident Evil II"- dotrwałem do 20 minuty. Tragiczny film. Ocena: 1,5/10
- "Wyspa żywych trupów" (1984). Nawet nie wiem kto zrobił ten film, ale odradzam go każdemu. Ocena: 1/10
- "Zombie Flesh Eaters II" (1988). Reżyserem, jak wielu się wydaje, nie jest Fulci. Efekty specjalne bardzo dobre, natomiast reszta to bezsens. Ocena: 3.5/10.

Więcej grzechów nie pamiętam, za wszystkie (tzn. za te trzy ostatnie) bardzo żałuję, że straciłem swój cenny czas. Poprawe obiecuję (muszę obejrzeć kilka filmów o tej tematyce: m. in. 3 część trylogii Romera).

FREUDSTEIN
THERE'S NO FIRE IN HELL, IT'S ONLY A MIRROR WALL ROOM... I TRIED TO MEET THE ONE WHO LOOKED LIKE THE OTHER... I ASKED HER NAME... ANNAISSE".

Offline Angelus

Zombie
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 01, 2005, 03:37:30 pm »
Nie lubię zombiaków.Poprostu się ich boję i budzą moją odrazę.Nic na to nie poradzę.Pomimo fascynacji kinem grozy temat zombiaków nie należy do moich ulubionych.Staram się unikac kontaktu z filmami tego typu ale niestety obejrzalam ,,Resident Evil" oraz ,,Duchy Marsa" i stwierdzam, ze oba filmy są bardzo podobne i nic odkrywczego co mogłoby mnie zaskoczyć nie zauważyłam a lubię jak mnie zaskakuje rozwijająca sie akcja.
Miłośnicy tematu pewnie mnie zaraz zjedzą na kolację za znieważające słowa ale tak czuje i nic na to nie poradzę.
Pozdrawiam fanów kina grozy!
Nigdy nie pijam... wina"

Offline Formaldehyd

Zombie
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 01, 2005, 04:21:02 pm »
Cytat: "Angelus"
Nie lubię zombiaków.Poprostu się ich boję i budzą moją odrazę.Nic na to nie poradzę.Pomimo fascynacji kinem grozy temat zombiaków nie należy do moich ulubionych.Staram się unikac kontaktu z filmami tego typu ale niestety obejrzalam ,,Resident Evil" oraz ,,Duchy Marsa" i stwierdzam, ze oba filmy są bardzo podobne i nic odkrywczego co mogłoby mnie zaskoczyć nie zauważyłam a lubię jak mnie zaskakuje rozwijająca sie akcja.
Miłośnicy tematu pewnie mnie zaraz zjedzą na kolację za znieważające słowa ale tak czuje i nic na to nie poradzę.
Pozdrawiam fanów kina grozy!


Mowisz akurat o filmach ktore sa totalnymi komercyjnymi gniotami. Obejrzyj "Night of the Living Dead" wersja czarnobiala z 1968 roku w rezyseri Romero i moze zmienisz zdanie.
 am the son of a bitch and Edgar Allan Poe.

Offline Angelus

Zombie
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 01, 2005, 04:35:45 pm »
,,Noc żywych trupów"-dawno temu widziałam w kinie ale raczej nie była to wersja z 1968 roku.Juz wtedy poczułam niechęć do tematu zombii ale może faktycznie sięgnę po klasykę to sie przekonam?
Pozdrowionka! ;)
Nigdy nie pijam... wina"

Offline Formaldehyd

Zombie
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 01, 2005, 06:54:42 pm »
Cytat: "Angelus"
,,Noc żywych trupów"-dawno temu widziałam w kinie ale raczej nie była to wersja z 1968 roku.Juz wtedy poczułam niechęć do tematu zombii ale może faktycznie sięgnę po klasykę to sie przekonam?
Pozdrowionka! ;)


Sprobuj obejrzec, bowiem jak dla mnie to najlepszy film z trupami w roli glownej.
 am the son of a bitch and Edgar Allan Poe.

Offline subcubus

Zombie
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 17, 2005, 03:01:00 pm »
Ja obejrzałam "Noc żywych trupów" pierwszy raz mając może 6 lat   :D  Od tego czasu mam powtarzające się koszmary senne z zombiakami...  :?   A właśnie może ktoś miał jakiś ciekawy sen o nich ostatnio?
on't let the world bring you down
Not everyone here is that f****** up and cold
Remember why you came
And while you're alive
Experience the warmth before you grow old.

Last Viking

  • Gość
Zombie
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 17, 2005, 03:12:23 pm »
Cytat: "Formaldehyd"

Sprobuj obejrzec, bowiem jak dla mnie to najlepszy film z trupami w roli glownej.


"Noc żywych trupów" z 68' jest The Best.  :D
Również polecam, i potem już na temat zombiaków nic dobrego nie nakręcili. :cry:

Offline Siekiera

Zombie
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 17, 2005, 09:55:03 pm »
Cytat: "subcubus"
Ja obejrzałam "Noc żywych trupów" pierwszy raz mając może 6 lat   :D  Od tego czasu mam powtarzające się koszmary senne z zombiakami...  :?   A właśnie może ktoś miał jakiś ciekawy sen o nich ostatnio?


Tak się jakoś składa, miałem sen, że nie wiem , czy zywe trupy, ale coś mi zeżarło serce i chodziłem z taką dziurą na klacie, więc chyba byłem żywym trupem nie?? A wogóle to dziwne uczucie mieć taką dziurę zamiast serca... i tak jakoś z niej powietrze dziwnie leciało... :P

Apropo "Nocy Żywych Trupów" - film the best, a na dodatek można go ściągnąć ze strony zupełnie za darmochż:

http://www.divxcrawler.com/movies.htm

Miłego oglądania tym, którzy nie widzieli i tym, którzy by chcieli obejrzeć jeszcze raz...

A co powiecie na gry z żywymi trupami?? Silent Hill rządzi!! Według mnie...

Offline subcubus

Zombie
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 18, 2005, 10:39:34 am »
Boże Siekiera co za sen...ciekawe jakby go psychologicznie przestudiować to co by oznaczał? ;)  Mnie z reguły śnią się zombiaki z pobliskich cmentarzy (a tak się składa, że w Katowicach, w których sobie mieszkam ich nie brakuje) ,które opanowują miasto!!! Istna "Noc żywych trupów"!!! A jeśli chodzi o gry z nieumarlakami  to w nowym CD Action jest ostatnio ich przegląd...
on't let the world bring you down
Not everyone here is that f****** up and cold
Remember why you came
And while you're alive
Experience the warmth before you grow old.

Offline śmigło

Zombie
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 18, 2005, 11:00:29 am »
Cytuj
"Noc żywych trupów" z 68' jest The Best.  
Również polecam, i potem już na temat zombiaków nic dobrego nie nakręcili.  
 
 

film romero to klasyka, ale zdanie, ze potem juz nic o zombie nie nakrecili jest smieszne. widocznie malo horrorow pochlaniasz, albo klasyki zombie-horror najzwyczajniej nie znasz.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline smiglowa

Zombie
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 18, 2005, 02:30:07 pm »
Nie lubię filmów o zombiakach, zwłaszcza jak dochodzi do tego gore... Ale gdyby się zastanowić nad efektem psychologicznym, to faktycznie - po objerzeniu filmu o żywych trupach zaczynam podejrzanie rozglądać się dookoła siebie. Tak czy inaczej Romero jest chyba najlepszy w te klocki.

Last Viking

  • Gość
Zombie
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 21, 2005, 03:38:13 pm »
Cytat: "śmigło"
Cytuj
"Noc żywych trupów" z 68' jest The Best.  
Również polecam, i potem już na temat zombiaków nic dobrego nie nakręcili.  
 

film romero to klasyka, ale zdanie, ze potem juz nic o zombie nie nakrecili jest smieszne. widocznie malo horrorow pochlaniasz, albo klasyki zombie-horror najzwyczajniej nie znasz.


Proszę o przykłady. Może się doedukuję.  :D  
A jak widziałem i mi się nie podobały to będziem polemizować  ;)

Pozdrawiam

 

anything