trawa

Autor Wątek: Twórczość Andrzeja Sapkowskiego (uwaga spoilery!)  (Przeczytany 100021 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Solitaire

Twórczość Andrzeja Sapkowskiego (uwaga spoilery!)
« Odpowiedź #210 dnia: Wrzesień 13, 2005, 09:22:10 pm »
Cytat: "yis"
pierwsze dwa byly jednak najlepsze i zadna inna ksiazka sapkowskiego im nie dorowna. :badgrin:  8)

Nieładnie tak stawiać kreskę na płodnym i wciąż jeszcze niestarym pisarzu.
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline yis

Twórczość Andrzeja Sapkowskiego (uwaga spoilery!)
« Odpowiedź #211 dnia: Wrzesień 13, 2005, 09:24:28 pm »
ok, zmieniam lekko wypowiedz: zadna z dotychczas powstalych, IMO, nie dorowna dwom pierwszym z sagi o wiedzminie.

lepiej? 8)
color=red][size=10]Are we the last living souls? Take a gun...[/size][/color]

Offline Rybb

Twórczość Andrzeja Sapkowskiego (uwaga spoilery!)
« Odpowiedź #212 dnia: Wrzesień 19, 2005, 08:59:52 pm »
To świetna książka a teraz czytam drugi tom. To lepsze od sagi. AS w super formie. Inteligentnie, rozrywkowo... jestem za.

Offline iisjah

Twórczość Andrzeja Sapkowskiego (uwaga spoilery!)
« Odpowiedź #213 dnia: Wrzesień 24, 2005, 08:43:45 pm »
Cytat: "MastaFlamastra"
To świetna książka a teraz czytam drugi tom. To lepsze od sagi. AS w super formie. Inteligentnie, rozrywkowo... jestem za.

Tak jest ^^  Z niecierpliwoscia czekam na trzeci tom. (czemu tylko trzy  :evil: ) Ale nic to. Wazne ze genialnie sie czyta.
I am a shaman, magician. The sun is purple.
http://iisjah.deviantart.com/

Offline Theoden91

Twórczość Andrzeja Sapkowskiego (uwaga spoilery!)
« Odpowiedź #214 dnia: Marzec 31, 2006, 01:51:14 pm »
Książki świetne! Historia opisana w tych książkach, na dobrą sprawę mogła się zdarzyć realnie. Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że istniał ruch Husytów czeskich. W każdym razie, czysta jesień średniowiecza (  ). Podupadające już, ale ciągle silne rycerstwo, zarysy stanu szlacheckiego. I język...to w Sapkowskim użekło mnie najbardziej. Tak średniowieczny. Przyznać się, kto czytając Sapkowskiego nie zastanawiał się, co znaczy 'chędożyć' lub też 'rzyć'  Czyli...Sapkowski to wirtuoz polskiej fantastyki, lubiący poruszać się po średniowiecznej kulturze i z jej dogłębną znajomością. Czyli jeszcze inaczej, facet wie, o czym pisze. Do tego książki czyta się świetnie, mimo iż, muszę się przyznać, nie rozumiałem sporej ilości łacińskich sentencji, których Sapkowski nieopisał, czasem domyślałem się ich znaczenia. W każdym razie zarówno 'Narrenturm', jak i 'Boży Bojownicy', przynajmniej w mojej opinii biją na głowę Siedmioksiąg Wiedźmina, przez język, humor zastosowany w nowej trylogii i wiele innych czynników. Między innymi fakt, że sam Reynevan niewiele może, ale 'wkręcając się' w różne znajomości osiąga swoje cele, a narazie najbardziej spektakularnym było zabicie Księcia Jana Zębickiego.

Whoa! Ale się rozpisałem ;)
Pozdrawiam.
Theoden
Ponieważ jesteś młody!
Chcesz uciec od obłudy!
Twój ojciec nienawidzi Cię!" T.Love - "Dlatego", "I hate Rock'n'Roll"
Ja być Moryc - padawan i giermek Juliana XIII

Offline Theoden91

Twórczość Andrzeja Sapkowskiego (uwaga spoilery!)
« Odpowiedź #215 dnia: Marzec 31, 2006, 01:54:11 pm »
Książki świetne! Historia opisana w tych książkach, na dobrą sprawę mogła się zdarzyć realnie. Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że istniał ruch Husytów czeskich. W każdym razie, czysta jesień średniowiecza (  ). Podupadające już, ale ciągle silne rycerstwo, zarysy stanu szlacheckiego. I język...to w Sapkowskim użekło mnie najbardziej. Tak średniowieczny. Przyznać się, kto czytając Sapkowskiego nie zastanawiał się, co znaczy 'chędożyć' lub też 'rzyć'  Czyli...Sapkowski to wirtuoz polskiej fantastyki, lubiący poruszać się po średniowiecznej kulturze i z jej dogłębną znajomością. Czyli jeszcze inaczej, facet wie, o czym pisze. Do tego książki czyta się świetnie, mimo iż, muszę się przyznać, nie rozumiałem sporej ilości łacińskich sentencji, których Sapkowski nieopisał, czasem domyślałem się ich znaczenia. W każdym razie zarówno 'Narrenturm', jak i 'Boży Bojownicy', przynajmniej w mojej opinii biją na głowę Siedmioksiąg Wiedźmina, przez język, humor zastosowany w nowej trylogii i wiele innych czynników. Między innymi fakt, że sam Reynevan niewiele może, ale 'wkręcając się' w różne znajomości osiąga swoje cele, a narazie najbardziej spektakularnym było zabicie Księcia Jana Zębickiego.

Whoa! Ale się rozpisałem ;)
Pozdrawiam.
Theoden
Ponieważ jesteś młody!
Chcesz uciec od obłudy!
Twój ojciec nienawidzi Cię!" T.Love - "Dlatego", "I hate Rock'n'Roll"
Ja być Moryc - padawan i giermek Juliana XIII

Offline Theoden91

Twórczość Andrzeja Sapkowskiego (uwaga spoilery!)
« Odpowiedź #216 dnia: Marzec 31, 2006, 01:58:46 pm »
Książki świetne! Historia opisana w tych książkach, na dobrą sprawę mogła się zdarzyć realnie. Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że istniał ruch Husytów czeskich. W każdym razie, czysta jesień średniowiecza (  ). Podupadające już, ale ciągle silne rycerstwo, zarysy stanu szlacheckiego. I język...to w Sapkowskim użekło mnie najbardziej. Tak średniowieczny. Przyznać się, kto czytając Sapkowskiego nie zastanawiał się, co znaczy 'chędożyć' lub też 'rzyć'  Czyli...Sapkowski to wirtuoz polskiej fantastyki, lubiący poruszać się po średniowiecznej kulturze i z jej dogłębną znajomością. Czyli jeszcze inaczej, facet wie, o czym pisze. Do tego książki czyta się świetnie, mimo iż, muszę się przyznać, nie rozumiałem sporej ilości łacińskich sentencji, których Sapkowski nieopisał, czasem domyślałem się ich znaczenia. W każdym razie zarówno 'Narrenturm', jak i 'Boży Bojownicy', przynajmniej w mojej opinii biją na głowę Siedmioksiąg Wiedźmina, przez język, humor zastosowany w nowej trylogii i wiele innych czynników. Między innymi fakt, że sam Reynevan niewiele może, ale 'wkręcając się' w różne znajomości osiąga swoje cele, a narazie najbardziej spektakularnym było zabicie Księcia Jana Zębickiego.

Whoa! Ale się rozpisałem ;)
Pozdrawiam.
Theoden
Ponieważ jesteś młody!
Chcesz uciec od obłudy!
Twój ojciec nienawidzi Cię!" T.Love - "Dlatego", "I hate Rock'n'Roll"
Ja być Moryc - padawan i giermek Juliana XIII

Offline adiego

"Maladie" - wydanie kolekcjonerskie
« Odpowiedź #217 dnia: Wrzesień 25, 2006, 03:05:35 pm »
Już jutro rusza sprzedaż "Maladie"!

Już jutro (26 września) do sprzedaży trafi kolekcjonerskie wydanie Maladie autorstwa mistrza fantasy - Andrzeja Sapkowskiego, które zostało opatrzone ilustracjami Dagmary Matuszak. Album Maladie ukaże się na rynku dzięki wydawnictwu Atropos i dostępny będzie w sprzedaży wyłącznie za pośrednictwem Sklepu Gildii, w cenie 139 zł.
Każdy egzemplarz został podpisany przez autorów i posiada swój unikalny numer (nakład 750 egzemplarzy). Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami tego ekskluzywnego wydania na oficjalnej stronie albumu. Jutro również pojawi się więcej informacji na temat sprzedaży Maladie za pośrednictwem naszego sklepu.

Z produktem możecie zapoznać się na oficjalnej stronie:
http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/andrzej_sapkowski/maladie

Zaś w tym temacie zapraszamy Was do dyskusji na temat tego ekskluzywnego wydania.
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline adiego

Twórczość Andrzeja Sapkowskiego (uwaga spoilery!)
« Odpowiedź #218 dnia: Wrzesień 27, 2006, 10:31:54 am »
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline Claygirl

Twórczość Andrzeja Sapkowskiego (uwaga spoilery!)
« Odpowiedź #219 dnia: Październik 03, 2006, 06:03:10 pm »
Ja zakupiłam "Melindę" cudownego Neila Gaimana :)
url=http://fnin3.gildia.pl][/url]

Offline Falcon

Twórczość Andrzeja Sapkowskiego (uwaga spoilery!)
« Odpowiedź #220 dnia: Październik 05, 2006, 08:40:33 pm »
kasy nie moge wydawać. mam mocne postanowienie uzbierać wreszcie na  aparat i tym razem się uda... chyba że się jednak skusze...
ttp://s10.bitefight.pl/c.php?uid=35130

http://r1.bloodwars.pl/r.php?r=38420

Offline adiego

Twórczość Andrzeja Sapkowskiego (uwaga spoilery!)
« Odpowiedź #221 dnia: Październik 05, 2006, 09:34:39 pm »
A skus sie, skus, bowiem numerow ubywa...;)
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline Claygirl

Twórczość Andrzeja Sapkowskiego (uwaga spoilery!)
« Odpowiedź #222 dnia: Październik 07, 2006, 10:18:39 am »
Problem z takim postanowieniem jest taki, że już za ~miesiąc (więcej, mniej?) nie będziesz się miał na co kusić ;)
url=http://fnin3.gildia.pl][/url]

Offline Falcon

Twórczość Andrzeja Sapkowskiego (uwaga spoilery!)
« Odpowiedź #223 dnia: Październik 09, 2006, 02:06:47 pm »
cicho bądźcie kusiciele... kupie aparat, kupier aparat.... jestem twardy...
ttp://s10.bitefight.pl/c.php?uid=35130

http://r1.bloodwars.pl/r.php?r=38420

Offline Ribald

Twórczość Andrzeja Sapkowskiego (uwaga spoilery!)
« Odpowiedź #224 dnia: Listopad 18, 2006, 05:09:33 pm »
Przeleciałem przez "Lux Perpetua" niczym rejza Prokopa przez Śląsk.

Pierwsze wrażenie, na emocjach jeszcze bazujące... dobre, krótkie, bardziej optymistyczne niż Pani Jeziora.
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam