Autor Wątek: Komiksy - Horror  (Przeczytany 7025 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kosmoski

Odp: Komiksy - Horror
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 15, 2018, 09:32:57 am »
Ze swej strony polecam przede wszystkim 2 serie: Dylan Dog oraz Nathan Never (tu często pojawiał się mix różnych klimatów). W przypadku Dylana tomiki takie jak Johnny Freak, Gdy nadchodzi pełnia czy w szczególności Cagliostro! to crème de la crème wydanych u nas horrorów.

Świetne są Opowieści Grozy (Eduardo Risso, Carlos Trillo) – perełka od Taurusa. Zresztą Taurus wydawał dużo rzeczy z pogranicza horroru, chociażby Asgard, W.E.S.T czy Srebrny Księżyc nad Providence. Polecam też Drapieżców i Trzeci Testament wydane kiedyś przez Egmont.

Z polskich rzeczy jest jeszcze Mrok (gore), Pomidorowa (gore^2) czy w tamtym roku wydana Dziewanna, szczury i inne historie (duchy, upiory i te sprawy). W zeszytach możesz nabyć Incognito lub Zgrozę od Sol Invictus.
 
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2018, 11:30:02 am wysłana przez kosmoski »

Offline wilk

Odp: Komiksy - Horror
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 15, 2018, 10:01:53 am »
Z niewymienionych, które polecam:

- komiksy Otta - właściwie wszystkie to horrory, np. "Exit"
- "Glinno" Frąsia
- "Rachel Rising" - jednak już wymienione wcześniej ;)

Offline turucorp

Odp: Komiksy - Horror
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 15, 2018, 10:04:21 am »
ostatnio wydana Dziewanna (duchy, upiory i te sprawy)
 

ostatnio wydana? Ostatnio to PIĄTA część wyszła "Przebudzonych legend", pozdr od ostatnio wydanej serii W7  :roll:

Offline absolutnie

Odp: Komiksy - Horror
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 15, 2018, 10:39:24 am »

A jeśli komiks o trupach wstających z grobów to nie horror, to ja nie wiem co...


Może i masz rację.
Mnie straszyły "Morfołaki" Skutnika, niektóre epizody z jego "Rewolucji" (tych początkowych). No i w komiksach Turka też jest sporo grozy (Taki "Fastnachtspiel")


Z innej beczki: czy ten wydawany u nas "Jonah Hex" to horror, bo to, co wychodziło w Vertigo, było horrorem pełną gębą (a tego nowego nie czytam)?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Dembol_

Odp: Komiksy - Horror
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 15, 2018, 10:43:32 am »
Jeśli chodzi o wspomnianego wcześniej Lovecrafta to Studio JG wydaje jego bardzo fajne mangowe adaptacje autorstwa Tanabe Gou: https://www.gildia.pl/szukaj/osoba/gou-tanabe

Offline Koalar

Odp: Komiksy - Horror
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 15, 2018, 10:57:15 am »
W horrorowych (a może thrillerowych) klimatach tworzy Scott Snyder, a więc oprócz wymienionych Amerykańskiego wampira i Severed jest też Przebudzenie (przynajmniej pierwsza, lepiej oceniana część tego komiksu) i jego Batmany (no ale to także stylistyka superbohaterska w stylu akcji). Z Batmanów na pewno krótkie Sanctum (Tm-Semic, Batman 12/94) Mignoli. Jak Batman i Mignola, to może jeszcze Gotham w świetle lamp gazowych i Zagłada Gotham (ale oba dawno czytałem, głowy nie dam za poziom grozy). Krótsze komiksy Gaimana mają taki nastrój grozy, ale które i czy aby na pewno, to może ktoś dopowie (bo nie wryły mi się w pamięć). Głowy nie daję też za Niczego nie dotykać od Taurusa. Tony Sandoval tworzy też mniej więcej komiksy z elementami horroru (mniej) i fantasy (więcej) - większość w (bardzo) podobnym klimacie, jak komuś spodobają się takie Wybryki Xinophixeroxa, to inne może też. Mandragora serwowała jakieś komiksy okołohorrorowe (Abra Makabra, Mroczne dni, może Sam i Twitch).

Najbardziej przestraszyłem się podczas lektury komiksu Zemsta Tysiąca (Spider-Man), ale czy to jest horror?... Nie sądzę, żebym tak uważał.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline laf

Odp: Komiksy - Horror
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 15, 2018, 11:06:31 am »
Zagłada Gotham (...) głowy nie dam za poziom grozy
Poziom grozy, jak również suspensu, zadowalający. Bardzo ciekawy horror (ze standardowymi u Mignoli demonami) i choć dzieje się w alternatywnym Gotham City z lat 20'-30', to jednak superbohaterstwo nie przeszkadza w odczuwaniu zupełnie innych klimatów niż przy czytaniu typowego SH.

Offline isteklistek

Odp: Komiksy - Horror
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 15, 2018, 11:25:00 am »
Black Hole Burnsa. Nie wiem, ale El Borbah chyba też.

Offline kosmoski

Odp: Komiksy - Horror
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 15, 2018, 11:31:29 am »
ostatnio wydana? Ostatnio to PIĄTA część wyszła "Przebudzonych legend", pozdr od ostatnio wydanej serii W7  :roll:
Myślałem o Dziewanna, szczury i inne historie. Faktycznie jednak widzę, że to w zeszłym roku wyszło. Edytuję, a co do W7 leży na kupce i czeka... Stąd na razie nie wymieniam :wink:

Offline turucorp

Odp: Komiksy - Horror
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 15, 2018, 11:56:40 am »
Myślałem o Dziewanna, szczury i inne historie. Faktycznie jednak widzę, że to w zeszłym roku wyszło. Edytuję, a co do W7 leży na kupce i czeka... Stąd na razie nie wymieniam :wink:
Z nowości to jeszcze zdecydowanie "Winda/Graniczna" Kontnego i Ratki ;)

mkolek81

  • Gość
Odp: Komiksy - Horror
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 15, 2018, 12:50:08 pm »
Z innej beczki: czy ten wydawany u nas "Jonah Hex" to horror, bo to, co wychodziło w Vertigo, było horrorem pełną gębą (a tego nowego nie czytam)?
Nie. "Jonah Hex" (a także All Star Western) to nie są horrory. W założeniu to jest western (weird western).
Za to wydany u nas "Szósty Rewolwer" to już horror osadzony w klimatach westernu (choć jak bym powiedział że ma też sporo z weird westernu).
Do tego dołożyłbym "Toshiro" od KG. To steampunk z mieszanką horroru. Tego samego autora tylko od Ongrsa jest jeszcze "Josephine".

Offline gobender

Odp: Komiksy - Horror
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 15, 2018, 01:05:57 pm »
Z nowości to jeszcze zdecydowanie "Winda/Graniczna" Kontnego i Ratki :wink:


czemu: :wink:  ?
Bardzo fajna rzecz! Jedyne, co mnie rozczarowało to objetość. Jakby to powiedziała telewizja: Więcej!

Offline turucorp

Odp: Komiksy - Horror
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 15, 2018, 01:28:36 pm »
Bardzo fajna rzecz! Jedyne, co mnie rozczarowało to objetość. Jakby to powiedziała telewizja: Więcej!
Ależ tego jest więcej,  zdaje się,  że Kontny po cichu buduje całe uniwersum z różnymi rysownikami,  a szorciaki z tego cyklu pojawiają się i  wygrywają na MFKiG

Offline kosmoski

Odp: Komiksy - Horror
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 15, 2018, 01:39:59 pm »
Nie. "Jonah Hex" (a także All Star Western) to nie są horrory. W założeniu to jest western (weird western).
Za to wydany u nas "Szósty Rewolwer" to już horror osadzony w klimatach westernu (choć jak bym powiedział że ma też sporo z weird westernu).
Do tego dołożyłbym "Toshiro" od KG. To steampunk z mieszanką horroru. Tego samego autora tylko od Ongrsa jest jeszcze "Josephine".
Obecny Jonah od Egmontu to jednak momentami horror, w ostatnim tomie jest cała dłuższa historia z tego gatunku, wcześniej był też chcociażby niezły shorciak z grupą kobiet i ich dziwnym gospodarstwem.
Cytuj
Z nowości to jeszcze zdecydowanie "Winda/Graniczna" Kontnego i Ratki
o, tego nie znałem, bierę :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: Komiksy - Horror
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 15, 2018, 02:55:50 pm »
Obecny Jonah od Egmontu to jednak momentami horror, w ostatnim tomie jest cała dłuższa historia z tego gatunku, wcześniej był też chcociażby niezły shorciak z grupą kobiet i ich dziwnym gospodarstwem.
Jedna czy dwie historie nie czynią tej serii horrorem. Równie dobrze wg tego co napisałeś, można powiedzieć że Avengers czy Liga Sprawiedliwości to horrory.

 

anything