Autor Wątek: Ulubiony: Komiks, Run, Bohater, Seria, Scenarzysta, Rysownik  (Przeczytany 1977 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maragast

Ulubiony: Komiks, Run, Bohater, Seria, Scenarzysta, Rysownik
« dnia: Wrzesień 21, 2018, 07:50:53 pm »
Tak sobie pomyślałem o temacie, w którym podzielimy się tym co lubimy najbardziej.

Więc chodzi o to by wymienić:
- Ulubiony komiks,
- Ulubiony run,
- Ulubioną serię,
- Ulubionego bohatera,
- Ulubionego scenarzystę,
- Ulubionego rysownika.


Więc zacznę - chociaż w moim przypadku będzie nudno gdyż wszystko będzie zdominowane przez Zielone Latarnie, które uwielbiam.


Ulubiona seria: Green Lantern.
Ulubiony bohater: Green Lantern Hal Jordan.
Ulubiony run: Run Geoffa Johnsa w serii Green Lantern.
Ulubiony komiks: Green Lantern Rebirth (początek runu Johnsa - kocham ten komiks, zawsze wzruszam się przy wskrzeszeniu Hala Jordana).
Ulubiony scenarzysta: Geoff Johns - nie spotkałem jeszcze żadnego komiksu jego autorstwa, który by mi się nie podobał
Ulubiony rysownik: nie mam - nigdy nie zwracam uwagi na rysowników.


Wasza kolej ;)

Offline absolutnie

Odp: Ulubiony: Komiks, Run, Bohater, Seria, Scenarzysta, Rysownik
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 21, 2018, 08:22:00 pm »
Tak sobie pomyślałem o temacie, w którym podzielimy się tym co lubimy najbardziej.

Więc chodzi o to by wymienić:
- Ulubiony komiks,
- Ulubiony run,
- Ulubioną serię,
- Ulubionego bohatera,
- Ulubionego scenarzystę,
- Ulubionego rysownika.





Nie wiem, czemu ten temat stworzony został w dziale "Komiksy amerykańskie", ale co mi tam:


Ulubiony komiks: chyba "Idący człowiek" Jiro Taniguchiego. W warstwie słowej mało tam się dzieje. W ogóle mało tam się dzieje. Wszystko jest w obrazach. Dla mnie to jest kwintesencja komiksu.


Ulubiony run:
Końcówka "Swamp Thinga" vol. 2: określenie "końcowka" może być mylące, bo to odcinki 140-171 - Morrison i Millar zakończyli sagę zaczętą przez Moore'a w brawurowy sposób. Zebrałem to w zeszytach, chociaz nie jestem miłośnikiem zeszytów.


Ulubiona seria; "Blaki" Skutnika. Nigdy nie wiem, co będzie dalej.


Ulubiony bohater: John Constantine. Tak go lubię, że kupowałem nawet tomy ydawane w ramach New 52, chociaż nie dalo się tego czytać.


Ulubiony scenarzysta: chyba Pierre Christin, a może Sfar, albo Ennis, Moore lub Brubaker - lubie komiksy pisane przez każdego z nich. Łatwiej powiedzieć, kogo nie lubię: Brian Vaughan. Zupełnie nie moja bajka.


Ulubiony rysownik: Jon J. Muth - w Polsce ukazalo się niewiele jego komiksów: Lucyfer. Nirvana (w ostatnim tomie serii), epizod Sandmana (też w ostatnim tomie), ale opublikowane zostały jego ksiązki dla dzieci "Zdumiewające opowieści Pandy", "Trzy pytania", "Panda i mądrości Zen". Absolutnie cudownie malowane akwarelami:





Polecam z całego serca.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2018, 08:26:12 pm wysłana przez absolutnie »
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline gobender

Odp: Ulubiony: Komiks, Run, Bohater, Seria, Scenarzysta, Rysownik
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 21, 2018, 08:31:48 pm »

lubiony rysownik: Jon J. Muth
Polecam z całego serca.

Powinno Cię ucieszyć to:
https://www.amazon.co.uk/gp/product/150670946X/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Zbiegiem okoliczności nie dalej niż godzinę temu dodałem do koszyka  :shock:

Offline -gościu-

Odp: Ulubiony: Komiks, Run, Bohater, Seria, Scenarzysta, Rysownik
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 21, 2018, 08:36:14 pm »
Ulubiony rysownik: Jon J. Muth - w Polsce ukazalo się niewiele jego komiksów: Lucyfer. Nirvana (w ostatnim tomie serii), epizod Sandmana (też w ostatnim tomie), ale opublikowane zostały jego ksiązki dla dzieci "Zdumiewające opowieści Pandy", "Trzy pytania", "Panda i mądrości Zen".


Zapomniałeś o Misterium!

Offline absolutnie

Odp: Ulubiony: Komiks, Run, Bohater, Seria, Scenarzysta, Rysownik
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 21, 2018, 08:45:54 pm »

Zapomniałeś o Misterium!
Rzeczywiście!
Nie wiem, czemu.
Kocham ten komiks.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.