Autor Wątek: 20th Century Boys - Chłopaki z dwudziestego wieku  (Przeczytany 22639 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mibartek

Odp: 20th Century Boys - Chłopaki z dwudziestego wieku
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 11, 2018, 11:58:25 am »
Ja jestem taką osobą :wink:  U mnie Pluto trochę wyżej bo 4/4+, ale Monster właśnie mnie wcale nie zachwycił. Chłopaków odbiorę dzisiaj albo jutro z księgarni (zakup przez ravelo), przeczytam pewnie w piątek lub sobotę wieczorem. Jakbym zapomniał tutaj napisać to krzycz na PW.

Offline -gościu-

Odp: 20th Century Boys - Chłopaki z dwudziestego wieku
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 11, 2018, 12:03:40 pm »
Zapewne standard Hanami. Patrząc na wydawane przez nich serie w podwójnych albumach jak Chłopaki z dwudziestego wieku? Monster wychodził średnio trzy razy w roku, ale jak pojawiały się problemy z materiałami, czy ich akceptacją, to oczekiwanie na kolejny tom wydłużało się. Saga Winlandzka miała dodatkowo problemy, bo pochorowała się osoba odpowiedzialna za przygotowanie naszej edycji (nie pamiętam kto? tłumacz?) i chyba szukali kogoś na zastępstwo. Teraz wydają dwie takie grubsze serie, więc nastawiłbym się na max trzy tomy na rok, plus jakieś ewentualne obsuwy.

Offline Murazor

Odp: 20th Century Boys - Chłopaki z dwudziestego wieku
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 11, 2018, 12:43:17 pm »
Ok, dzięki.

Ja Monstera jeszcze nie czytałem, ale w Pluto i na początku Chłopaków urzeka mnie klimat niepewności, grozy wręcz, chociaż nic strasznego się nie dzieję, a ja siedzę w napięciu :) bohaterowie też ciekawi, wyraziści. Szybko się ich zapamiętuję, bo się różnią mocno. Każdego można lubić na swój sposób. Ich lata 70. to takie trochę moje dzieciństwo, chociaż pół młodszy jestem, wiec nostalgia też działa (też mieliśmy taką bazę z kolegami! :D).

No i rysunki, świetne, realistyczna manga bez głupawych wstawek komediowych, które pojawiają się nawet w Do Adolfów (chyba jedyna rzecz, która mi się nie podobała i wybijała mnie z rytmu :-?).

Offline amsterdream

Odp: 20th Century Boys - Chłopaki z dwudziestego wieku
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 11, 2018, 08:29:09 pm »
Ja jestem taką osobą :wink:  U mnie Pluto trochę wyżej bo 4/4+, ale Monster właśnie mnie wcale nie zachwycił. Chłopaków odbiorę dzisiaj albo jutro z księgarni (zakup przez ravelo), przeczytam pewnie w piątek lub sobotę wieczorem. Jakbym zapomniał tutaj napisać to krzycz na PW.
To w takim razie czekam na opinię. Kilku pierwszym tomom Pluto też dałbym 4/4+, dużo bardziej podobał mi się ten komiks od Monstera, być może dlatego, że było tam trochę wątków sci-fi i ciekawsze postacie. Monster tymczasem niesamowicie mnie zawiódł a podobno to opus magnum tego autora. Dlatego ciekawi mnie czy Chłopaki bardziej przypominają Pluto czy Monstera.

Offline adam and arluk

Odp: 20th Century Boys - Chłopaki z dwudziestego wieku
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 11, 2018, 11:21:27 pm »
Monster to był żart, z tych żenujących. Przeczytałem chyba 3 tomy spośród 5 które posiadałem, nie mogłem zmusić się by doczytać wszystkie.
Korzystając z oferty Ravelo kupiłem chłopaków i po przeczytaniu stwierdzam, że jest na tyle lepiej, że zaryzykuję i poczekam na kolejny tom. Jak koledzy pisali, więcej tajemnicy, ciekawsze wątki, generalnie można się utożsamić z bohaterami i ma to sens. Podpobno dalej jest jeszcze lepiej.
Zaznaczę, ze manga cierpi jednak na manierę Urusawy, czasami głupie, nienaturalne dialogi lub podkreślanie na siłę kto jest tym pozytywnym bohaterem, a kto nie, jakby Urusawa zakładał że czytelnik może mieć z tym problem.
Nie jest to jednak tak męczące jakw Monsterze.


Offline Arthaniel

Odp: 20th Century Boys - Chłopaki z dwudziestego wieku
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 12, 2018, 11:49:28 am »
Czekam na opinie Chłopaków kogoś, komu nie podobał się Monster.

Zgłaszam się. U mnie było tak, że najpierw przeczytałem 20th Century Boys, 9/10, potem wziąłem się za Monstera i z trudem dobrnąłem do końca.

Problem z Monsterem mam taki, że Urasawa pisze go na serio, a mi ciężko wziąć tę historię na poważnie. Główny bohater momentami zachowuje się jak dziesięciolatek; a główny zły jest tak zły i mrohhny, że szybko popada w śmieszność. Dużo wątków, które nie wnoszą do całości absolutnie nic. Chaos bez ładu i składu, intryga oparta nie na łańcuchu-przyczynowo skutkowym, ale na zbiegach okoliczności, z tomu na tom coraz mniej prawdopodobnych.

I teraz uwaga - 20thCB jest pisane podobnie. Ale to całkowicie inna konwencja, gdzie taka naiwność w żaden sposób nie razi, a wręcz dodaje uroku opowiadanej historii. Ponownie jest wiele przegiętych motywów a'la małe dziecko na czele sekty, ale Urasawa tym razem nie udaje, że pisze głęboki thriller psychologiczny, tylko wykorzystuje swoje doświadczenie do zręcznej zabawy z czytelnikiem. Czytając Monstera, wielokrotnie kręciłem głową z politowaniem, tymczasem równie niedorzeczne momenty w 20thCB dostarczały mi kupę radochy. Jeśli zasiądziesz do lektury bez uprzedzeń po Monsterze, powinieneś się dobrze bawić.

Offline mibartek

Odp: 20th Century Boys - Chłopaki z dwudziestego wieku
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 15, 2018, 04:27:31 pm »

Pojawiło się trochę opini w między czasie, ale jak obiecałem, że napiszę to napiszę :wink:
Ogólnie wrażenia podobne jak przedmówcy. Jest lepiej niż w Monsterze, ale podobnie. Nie wiem czy wziąłbym na klatę polecenie Chłopaków komuś komu Monster się nie podobał. To tylko 1 tom więc jeszcze może się zarówno pogorszyć jak i poprawić. Na ten moment historia mnie zaintrygowała i będę kupować dalej, ale też nie wyczekuję w napięciu kolejnego tomu. Pluto czytałem już dawno, ale wydaję mi się, że bardziej mnie wtedy wciągnął.
Cały pierwszy tom to dla mnie wstęp i budowanie napięcia, więc pewnie serię można lepiej ocenić dopiero po następnych jak zobaczymy jak autor rozwija poszczególne wątki.


No i rysunki, świetne, realistyczna manga bez głupawych wstawek komediowych, które pojawiają się nawet w Do Adolfów (chyba jedyna rzecz, która mi się nie podobała i wybijała mnie z rytmu :???: ??: ??: ).


Jest minimum jedna głupkowata wstawka :biggrin: - bo rozumiem, że chodzi Ci o te takie japońskie karykatury i uproszczone rysunki jak ktoś płacze/jest mu wstyd itp. Śmiesznie, bo nie zwróciłbym totalnie uwagi, gdyby nie Twój post wcześniej :wink: Ale to prawda, czyta się zupełnie inaczej niż Dragon Ball czy Naruto.

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: 20th Century Boys - Chłopaki z dwudziestego wieku
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 16, 2019, 01:21:53 pm »
Przeczytałem pierwszy tom. Świetna rzecz. Czy ktoś wie kiedy będą kolejne tomy?

Offline badday

Odp: 20th Century Boys - Chłopaki z dwudziestego wieku
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 16, 2019, 01:37:14 pm »
Przeczytałem pierwszy tom. Świetna rzecz. Czy ktoś wie kiedy będą kolejne tomy?
Na facebooku wydawnictwo Hanami napisało : "Jeśli chodzi o kolejne tomy Sagi winlandzkiej oraz Chłopaków z XX wieku - oczywiście będą kontynuowane i postaramy się, żeby częstotliwość była 3-4 miesięczna. Tytuły będą się ukazywać na przemian, co znaczy, że Saga winlandzka tom 4, będzie pierwsza. Wszystkich, którzy czekają przepraszamy." (post z 22.XII.18)

Offline Murazor

Odp: 20th Century Boys - Chłopaki z dwudziestego wieku
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 16, 2019, 01:48:25 pm »
Eee... co 3-4 miesiące nowy tom danej serii, czy na przemian, czyli odstęp w Chłopakach 8 miesięcy? :neutral: Zrozumiałem, że 4 miesiące, ale wolałbym się upewnić. Gdzie to info na fb? Nie mogę znaleźć :doubt:

Offline Murazor

Odp: 20th Century Boys - Chłopaki z dwudziestego wieku
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 25, 2019, 08:07:48 am »
Sam sobie odpowiem, bo znalazłem trochę dokładniejsze info:

"Będziemy wydawać na przemian Sagę Winlandzką i Chłopaków z XX wieku. Mamy nadzieję, że uda się obie wydać do końca marca. Potem chcemy utrzymać tryb 3-4 miesięczny dla każdego tytułu."

I kupujcie Chłopaków, bo świetni ! :)

Offline stary kurczak

Odp: 20th Century Boys - Chłopaki z dwudziestego wieku
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 18, 2019, 08:51:24 am »
Tymczasem trzeci tom już można zamawiać

Offline gietsko

Odp: 20th Century Boys - Chłopaki z dwudziestego wieku
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 05, 2023, 09:46:57 am »
Raczej poza ściśle okreslonymi sklepami go nie uświadczysz, to nie jest literatura masowa a hehe elitarna xD



_______________________________
https://samozatrudniony.pl/bony-sodexo

 

anything