Autor Wątek: Wydawnictwo KBOOM  (Przeczytany 48859 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antari

Odp: Wydawnictwo KBOOM
« Odpowiedź #120 dnia: Listopad 06, 2018, 02:58:03 pm »
X-O Manowar, Klaus, Dracula to będą SC czy HC?

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo KBOOM
« Odpowiedź #121 dnia: Listopad 06, 2018, 03:14:27 pm »
Z tego co dotychczas zapowiedzieli to Valiant SC a reszta HC.

Offline LordDisneyland

Odp: Wydawnictwo KBOOM
« Odpowiedź #122 dnia: Listopad 06, 2018, 04:57:34 pm »
Wielka szkoda. Nie będą mi do innych komiksów Valiant pasować, nie mówiąc o tym, że twarde oprawy w tym przypadku uważam za całkiem zbyteczne- nie sa to przecież tomy rozmiarów "From Hell"   :roll:

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo KBOOM
« Odpowiedź #123 dnia: Listopad 06, 2018, 05:57:58 pm »
Nie będą mi do innych komiksów Valiant pasować
Masz Valianty w HC?

edit: Mi chodziło o wydawnictwo Valiant nie komiks "Waleczni"  :smile: To co zapowiedzieli z Valianta to w SC.
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2018, 06:30:42 pm wysłana przez JanT »

Offline rzem

Odp: Wydawnictwo KBOOM
« Odpowiedź #124 dnia: Listopad 06, 2018, 06:24:28 pm »
Jak oceniacie XO Manowar? Poczytałem o tym w necie i jest to tytuł, który rozważam. Jednak ciekaw jestem opinii, jeśli ktoś miał okazję to czytać.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Wydawnictwo KBOOM
« Odpowiedź #125 dnia: Listopad 07, 2018, 09:19:20 am »
Nie utrzymali bo już Bloodshoot 49.00 zł
No po rabatach jest 40 :wink: .

Offline Damballa

Odp: Wydawnictwo KBOOM
« Odpowiedź #126 dnia: Listopad 07, 2018, 04:25:08 pm »
Jak oceniacie XO Manowar? Poczytałem o tym w necie i jest to tytuł, który rozważam. Jednak ciekaw jestem opinii, jeśli ktoś miał okazję to czytać.


Czytałem pierwszego trejda z 2012 roku i czyta się to bardzo dobrze. Nie jest to jakieś wybitne dzieło, ale przyjemny komiks sci-fi, który na tyle mnie zainteresował, że zamówiłem X-O Manowar Compendium vol. 1. Serię którą my dostaniemy z 2017, miałem okazję przekartkować pierwszy zeszyt. I to jest luźna kontynuacja serii z 2012. Wygląda na tyle dobrze, że można spróbować.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo KBOOM
« Odpowiedź #127 dnia: Listopad 07, 2018, 06:16:05 pm »
Akurat zapowiedzieli:



Scenariusz: MATT KINDT
Rysunki: TOMÁS GIORELLO
Tłumaczenie: Marek Starosta
Wydawnictwo: KBOOM
Liczba stron: 124
Format: 170x260 mm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN 978-83-951721-2-0
Wydanie pierwsze
Cena okładkowa: 49,00 zł
Premiera: 4 grudnia 2018

Aric z Dacji urodził się podczas rozkwitu Imperium Rzymskiego. Od dzieciństwa uczył się wojennego rzemiosła. Ze świata pełnego przemocy porwali go kosmici. Jako niewolnik przetrwał tam, gdzie inni przepadli. Uciekł, dzięki scaleniu z orężem o niezmierzonej mocy – zbroi znanej jako X-O Manowar. Aric wrócił w nim na Ziemię... i utknął w czasach współczesnych.
Ale to było dawno temu. Dziś Aric znajduje się z dala od domu. Wiedzie nowe życie na osobliwej i prymitywnej planecie. Uwolniony spod brzemienia przeszłości, uprawia rolę. Wolny od wojny. Wolny od przemocy. Wolny od zbroi.
Ale machina śmierci znów zmierza w jego kierunku. Siłą wcielony do kosmicznej armii i rzucony w środek zaciekłego konfliktu, znajdzie ujście dla swojego gniewu, gdy ponownie będzie musiał przywdziać zbroję. W niej zdziesiątkuje armie, obali imperia i wywoła międzyplanetarne kon ikty. Z żołnierza stanie się generałem, imperatorem i wizygotem. Oni chcieli broni. On wyda im wojnę!
Znakomici twórcy Matt Kindt (DIVINITY) i Tomás Giorello (BLOODSHOT REBORN) przed- stawiają niesamowite nowe przygody jednej z największych ikon wydawnictwa Valiant.
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach X-O MANOWAR (2017) #1-3 oraz przeszło trzydzieści stron niezwykłych ilustracji i dodatków!

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo KBOOM
« Odpowiedź #128 dnia: Listopad 07, 2018, 08:45:55 pm »
Druga zapowiedź na grudzień to Klaus.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo KBOOM
« Odpowiedź #129 dnia: Listopad 07, 2018, 09:35:09 pm »


Scenariusz: GRANT MORRISON
Rysunki: DAN MORA
Tłumaczenie: Marek Starosta
Wydawnictwo: KBOOM
Liczba stron: 208
Format: 184x287 mm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN 978-83-951721-3-7
Wydanie pierwsze
Cena okładkowa: 109,00 zł
Premiera: 4 grudnia 2018

Jest mitem. Legendą. Kochają go dzieci i dorośli na całym świecie... ale czy ktoś naprawdę zna jego historię?

Rozgrywający się w fantastycznej przeszłości pełnej mitów i magii Klaus wyjaśnia, skąd wziął się tajemniczy osobnik roznoszący dzieciom prezenty – to opowieść o samotniku i jego wilku walczących z totalitarnym reżimem i starożytnym złem, które go utrzymuje. Nagradzany autor Grant Morrison (All-Star Superman, Multiversity) oraz rysownik Dan Mora (Hexed) odświeżają, odkrywają i wymyślają na nowo klasycznego superbohatera XXI wieku, czerpiąc pełnymi garściami z wierzeń Wikingów, syberyjskiego szamanizu, a także wykorzystują bardziej niepokojące oblicze Gwiazdki, dzięki postaciom takim jak złowieszczy Krampus.

Cena spora a to jeszcze będzie z małym rabatem.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo KBOOM
« Odpowiedź #130 dnia: Listopad 07, 2018, 09:43:32 pm »
No tak, pierwsza uwaga i dotyczy ceny. Mi się natomiast rzucił w oczy format. Wychodzi zatem, że wielkością ten komiks będzie taki sam jak wydane niedawno Grass Kings.

Offline -gościu-

Odp: Wydawnictwo KBOOM
« Odpowiedź #131 dnia: Listopad 07, 2018, 10:06:03 pm »

Fakt, cena dość wygórowana. Jakoś specjalnie na Klausie mi nie zależy, ale to i tak pierwszy komiks od KBOOM, który mógłbym kupić, więc pewnie wezmę, w oczekiwaniu na Podwodnego spawacza i Draculę.





No tak, pierwsza uwaga i dotyczy ceny.


JanT, powinieneś teraz coś odpowiedzieć, byśmy mieli kolejną faaaaaaascynującą wymianę zdań między Wami  :cool:






mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo KBOOM
« Odpowiedź #132 dnia: Listopad 08, 2018, 06:05:48 am »
JanT, powinieneś teraz coś odpowiedzieć, byśmy mieli kolejną faaaaaaascynującą wymianę zdań między Wami  :cool:
Nie chodzi mi o żadne przepychanki słowne. Mam nieraz wrażenie, że Egmont i NSC tak wyprało mózgi niektórych osób, że zapominają że mniejszy wydawca nie może sobie pozwolić na ceny jakie oni oferują. I gdy podchodzi racjonalnie do sprzedaży, bo pewnie po Walecznych mają już rozeznanie jaki im się sprzedają komiksy, to wprowadzili korektę do swoich kalkulacji. No ale jak ktoś jest przyzwyczajony do niskich cen to ma gdzieś racjonalne podejście wydawcy, aby nie skończył w ciągu pół roku.
Dobra może się zamknę i pozwolę wam marudzić na ceny.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo KBOOM
« Odpowiedź #133 dnia: Listopad 08, 2018, 06:18:36 am »
To było tylko stwierdzenie  :smile: Myślę że u niektórych w tym roku Mikołaja nie będzie  :biggrin:

Offline Voitas

Odp: Wydawnictwo KBOOM
« Odpowiedź #134 dnia: Listopad 08, 2018, 07:44:39 am »
Drogo :P

 

anything