trawa

Autor Wątek: Planeta Komiksów  (Przeczytany 179326 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LucasCorso

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #675 dnia: Marzec 11, 2019, 07:47:10 pm »
Kto przy zdrowych zmysłach przerywa hhistorię w połowie, po potężnym cliffhangerze?
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Koalar

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #676 dnia: Marzec 11, 2019, 07:53:15 pm »
Ktoś, kto chce, aby kupiono kontynuację?
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Szekak

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #677 dnia: Marzec 12, 2019, 06:38:16 am »
Wiesz, kto jest wydawcą? Zobacz sobie KRS. Zbieżność nazwisk pewnie nie przypadkowa. I pewnie ma znajomości w wydawnictwach i grzecznościowo lub jako prezent mógł pozyskać te "jedyneczki". Co w tym wydaje Ci się dziwnego lub niewłaściwiego?? W cenie wydawca oferuje Ci limitopwane numerowane wydanie. A nie losowanie w komorze losującej. Get over it.
No wlasnie wiem kto jest i tym bardzie sytuacja jest dla niego kompromitujaca, bo czlowiek ktory jara sie jedynkami, gdy sam wzial sie za wydawanie komiksu uniemozliwil pozyskanie najlepszych numerow klientom i jeszcze to przed nimi ukrywa. Wczoraj ludzie na konkurencyjnym forum zaczeli sie dopytywac jakie numery sa zablokowane to schowal w glowe piasek i nie udzielal zadnych informacji. W cenie wydawca oferuje limitowane numerowane wydanie z numerkiem od 1 do 350 ktore zostanie wyslane losowo, a po tym co wczoraj wyszlo juz wiadomo, ze ow losowosc bedzie miala malo wspolnego z losowoscia, bo jak ja zaproponuje ci los na loterie w ktorej do wygrania bedzie samochod, pralka i karton mleka, ale przed losowaniem samochod sobie przygarne bo lubie samochody, a moj jest juz starawy i bede ten fakt przed toba i innymi ktorzy kupili los staral ukryc, to czy wszystko jest ok? No nie jest ok. Bron sobie wydania, ale z numerami i limitka to jest traktowanie klienta jak skarbonki ktory ma pokryc wydanie, ale ktorego nie trzeba szanowac, a przy takim wydaniu klient ma prawo żadac uczciwosci i transparentnosci, a tych obu rzeczy brakuje, bo wydawca świadomie ukrywa pewne niewygodne dla niego fakty i swoje działania.
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2019, 06:42:20 am wysłana przez Szekak »

Offline gobender

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #678 dnia: Marzec 12, 2019, 06:55:00 am »
Pierwsze numery ZAZWYCZAJ są rezerwowane, nawet w największych wydawnictwach. Nie wiem o co robisz dym. Żaden wydawca Ci nie jest winien pełnego losowania z pełnej puli a także "transparentności", które numery idą gdzie. Nie wiem w ogóle skąd to wziąłeś. Obowiązkiem wydawcy przy takiej deklaracji jest utrzymanie deklarowanej liczby egzemplarzy. Tyle.

Natomiast, jeśli jestem osobą z branży i znam się np z szefem Le Lombard czy Dargaud. I wycyganiłem od niego egzemplarz numer 1 to się tym chwalę. Nie musi być w tym nic zdrożnego, nic spiskowego ani nic co zasługiwałoby na pomówienia typu "wałek". Opisałem oczywiście hipotetyczną sytuację, która mogła mieć miejsce lub nie, ale NIE WIEM. I Ty też NIE WIESZ, więc po co bijesz pianę? Zwłaszcza, że tak jak napisałem, wydawca nie jest Ci nic winien, oprócz dotrzymania obietnicy o limitowaniu nakładu i pi****letach, które zadeklarował, ze będą błyszczeć na okładce.

Dodatkowo lekko manipulujesz. Na stronie jest napisane o nakładzie 350 a nie numerach1-350. A przez losowo można rozumieć, że nie będą przydzielane na życzenie czy w kolejności zamówień, co jest całkowicie zrozumiałe z punktu widzenia logistycznego.

Jeśli warunki Ci nie odpowiadają to po prostu nie kupuj.
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2019, 06:58:22 am wysłana przez gobender »

Offline Szekak

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #679 dnia: Marzec 12, 2019, 07:00:01 am »
Pierwsze numery ZAZWYCZAJ nie są rezerwowane, nawet w najmniejszych wydawnictwach. Każdy wydawca który gwarantuje losowość z danej puli jest zobowiązany do losowości z danej puli i to jest jego obowiązek, w innym przypadku wprowadza świadomie klienta w błąd.


Skąd w ogóle teoria, że wyciągnął cokolwiek od kogolwiek? To są tylko twoje domysły i nic więcej. W normalnym wydawnictwie cała pula limitowanych numerów trafia do czytelników, tak samo było z numerowanymi wydaniami Ongrysa, który zrobił limitkę na tyle i tyle numerów, wszystko dał do sprzedaży, a egzemplarze autorskie numerowane nie były wcale. Wałki z numerami tutaj są ewidentne, bo wydawca ukrywa przed klientami jakie numery nie będą dostępne mimo, że we wszystkich oficjalnych komunikatach utrzymuje, że będą to numery z puli 350 egzemplarzy i wysyłane losowo.




I zwracam uwagę na to, że ja te warunki znam (choć niedokładnie, bo wydawca je ukrywa), mogę kupić, mogę nie kupić, to prawda, ale 80% klientów tych warunków nie zna wcale i całkowicie nie jest świadoma tego, że nie dostaną losowego egzemplarza z puli 350 egzemplarzy, bo wydawca je przed nimi ukrywa, i tutaj jest problem. Niech będzie transparentny, wyda oświadczenie na fb gdzie każdy będzie świadom tego, że najlepsze numerki kitra dla siebie czy tam swoich znajomych, partnerów biznesowych, czy co on tam z nimi robi, mniejsza z tym i wtedy każdy będzie mógł podjąć świadomą decyzję czy kupuje czy nie, albo niech podda się refleksji, przeprosi za zamieszanie, komiks będzie wydany za miesiąc więc niech zmieni plany i rzuci wszystko do sklepów i sprawa załatwiona.
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2019, 07:08:39 am wysłana przez Szekak »

Offline Pawelek

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #680 dnia: Marzec 12, 2019, 08:14:35 am »
Chciałem tylko zauważyć, że fizycznie wylosowanie numeru z puli 1-350 jest możliwe tylko i wyłącznie dla jednej osoby - pierwszej losującej. Każda kolejna osoba będzie miała możliwość wylosowania numeru z puli za każdym razem mniejszej o jeden niż poprzednik. Co ma więc powiedzieć ostatnia osoba, dla której zostanie tylko jeden egzemplarz ze z góry narzuconym numerem, gdzie tu losowość?Wydawca czy dystrybutor pisząc, że będzie losowanie miał na myśli zapewne to co napisał gobender - wykluczenie innych sposobów przydzielania numerowanych egzemplarzy przy wysyłaniu tej puli nakładu.

Offline Szekak

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #681 dnia: Marzec 12, 2019, 08:31:18 am »
To jest jakieś absurdalne myślenie, nie zmienia to faktu, że wciąż jest to losowe przydzielanie, a nie selekcja.


Jeżeli ktoś mówi o losowości, to zaznacza z jakiej puli ta losowość będzie. Jeżeli nie zaznaczył to losowość tyczy się tych 350 egzemplarzy o których losowaniu wspomniał.


Pisząc o wykluczaniu innych zasobów przydzielania numerowanych egzemplarzy co masz na myśli?


Ja Ci sprzedam los na wylosowanie jednej z nagród samochód, pralka i karton mleka, samochód przygarniam przed losowaniem i losuję ci bez twojej wiedzy między pralką, a kartonem i co? I wszystko legal, dostałeś losową nagrodę którą Ci obiecałem.

Offline Pawelek

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #682 dnia: Marzec 12, 2019, 09:01:00 am »
Dystrybutorów jest kilku, więc kupując od jednego z nich już nie masz możliwości wylosowania numeru z pełnej puli tylko z takiej, jaka się trafi dystrybutorowi.
Twój sztandarowy przykład powinien brzmieć raczej tak: Kupujesz los na loterię, w której do wygrania jest jeden z 350 takich samych samochodów. Samochody różnią się jedynie numerem na rejestracji.

Offline Szekak

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #683 dnia: Marzec 12, 2019, 09:05:08 am »
Jeżeli trafiają do dystrybutorów losowo, to wciąż jest to losowe. Nie sprowadzaj sytuacji do absurdu.


Rejestracja to nie numer komiksu, numer rejestracji nie ma wpływu na wartość samochodu, a numer komiksu ma wpływ duży, co też najlepiej pokazuje, że sam wydawca chwalił się swoimi jedyneczkami francuskich wydań i w wydaniu Thorgala najlepsze numery zagarnia dla siebie. Gdyby numer nie miał znaczenia to by to nie miało miejsca.

Offline Pawelek

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #684 dnia: Marzec 12, 2019, 09:23:17 am »
Ehh, kup sobie egzemplarz i napisz zgłoszenie do KAS o braku wymaganej komisji nadzorującej losowanie albo nie kupuj skoro żaden z głosów rozsądku do Ciebie nie przemawia.
Poza dyskusją: Wielka szkoda, że takich obrońców sprawiedliwości brakuje kiedy jakiś "pełnosprawny" baran staje na miejscu dla niepełnosprawnych lub zasłania autem cały chodnik tak, że wózkiem z dzieckiem nie da rady przejechać.

Offline Szekak

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #685 dnia: Marzec 12, 2019, 09:36:50 am »
Jak nie masz co powiedzieć, to nic nie mów, a kpiny zostaw dla siebie. Głosy rozsądku mówią, że wydawca powinien być transparentny i nie robić wałków z numerami, wiele ich się wczoraj pojawiło na forum na które przeniosła się społeczność gildii. Poczytaj je, może chociaż one do Ciebie trafią.


Wiem, że takich obrońców brakuje w rzeczywistości, ale ja nie unikam konfrontacji w sytuacjach gdy ta tego wymaga, np. 3 dni temu kazałem facetowi który wyśmiewał w tramwaju chłopaka za to, że miał chustę na szyi dosłownie "zamknąć mordę", więc jak rozmawiamy na dany temat, to róbmy to merytorycznie zamiast robić jakieś głupie odskocznie.

Offline raj666

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #686 dnia: Marzec 12, 2019, 09:39:34 am »
Osobiście nie planuję zakupu tej edycji, za dużo dobrych komiksów czeka na kupno żebym wydawał tyle kasy na odgrzanego kotleta, cena jest też lekko przesadzona patrząc na jakość edytorską jaka jest zapowiedziana.
Co do numeracji, uważam że wszystko jest w porządku tak długo jak wydawca jasno mówi jakie są zasady. Co do rezerwacji numerów to jest to zwykle rozwiązywane inaczej. Blokowanie części, najlepszych numerów egzemplarzy to marketingowy strzał w  stopę i doświadczeni wydawcy tego unikają. Mam sporo różnych wydań limitowanych i zazwyczaj załatwiane jest to poprzez robienie oddzielnych puli wydania. Jedna pula z numeracją arabską, powiedzmy 100 czy 150 egzemplarzy z której cała idzie na sprzedaż. Druga pula z numeracją rzymską, XX czy XXX egzemplarzy np.  dla krewnych i znajomych królika, z częścią trafiającą później też na rynek w taki czy inny sposób. Do tego czasem dochodzą egzemplarze nie numerowane jak PDA (Prova d artista) we Włoszech.
Jak wspomniałem te wydanie to skok na kasę, ale wszystkie limitowane wydania takie są i kupują się na to się zgadzamy. Dla mnie nie jest warte swojej ceny, dla wielu ludzi jest. Ciekaw jestem czy utrzyma się do końca planowanej serii, polski rynek jest chyba dość płytki, na bogatszych rykach takie nakłady z taką ceną, grubo ponad 100 EUR sprzedają się długo. Ale Thorgal w Polsce to marka więc kto wie.

Offline surmik

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #687 dnia: Marzec 12, 2019, 11:04:20 am »
z FB:
"Szanowni Państwo
Właśnie otrzymaliśmy od wydawcy Ekskluzywnego wydania Thorgala kolejną transzę albumów, 40 sztuk. Jest to niestety ostatnia partia, którą dysponujemy w przedsprzedaży przez naszą stronę.

Serdecznie zapraszamy do składania zamówień :)
http://planetakomiksow.pl/…/thorgal-ekskluzywne-wydanie-zb…/"

EDIT: Wyprzedane...
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2019, 11:32:29 am wysłana przez surmik »
Pozdrowienia,
Marek

Offline Szekak

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #688 dnia: Marzec 12, 2019, 11:41:55 am »
A powtarzam od dawna by robić więcej hiper kolekcjonerskich wydań bo będzie popyt. I jest, co cieszy. Szkoda, że wydawcy słoma z butów wystaje, ale nie można mieć wszystkiego...

Offline gobender

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #689 dnia: Marzec 14, 2019, 01:05:02 pm »
Gdyby ktoś pytał, to Thogral deluxe jest na Gildii (jeszcze)