Autor Wątek: Wydawnictwo Kurc  (Przeczytany 128575 razy)

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #810 dnia: Styczeń 06, 2019, 10:31:54 pm »
Też się cieszę, że w końcu przeczytam Lot Kruka. Jedynka czeka na półce na zakończenie. Przy tylu seriach, to dla mnie obecnie najlepsza opcja. Kupuję , więc wydawca ma kasę i może szybciej wydać kolejne tomy, a ja czekam z lekturą na kolejne tomy, najlepiej na całość. I tak już mam sporo otwartych i tam gdzie się wyciągnąłem, tam czytam na bieżąco np. Mechaniczna ziemia, Harrow czy Descender. Ale z większością już czekam.
Bardzo cieszę się, że Kurc niedawno powiedział, że zamierza teraz kończyć serie już rozpoczęte. No trochę tego ma. Wierzę, że Aama fajna, ale mój egzemplarz czeka aż wyjdą kolejne.

Offline robbirob

« Odpowiedź #811 dnia: Styczeń 07, 2019, 08:01:55 am »
Dobrze ze kontynutację ,a nie nic nowego.
Pewnie. Liczy się konsekwencja.

Offline Klint

« Odpowiedź #812 dnia: Styczeń 08, 2019, 05:17:13 pm »
Z nowych rzeczy chciałbym aby wydali Muse/Sny Coraline. Wydaje się że pasowałby im ten tytuł. Mnie zresztą też :)

Offline [robak]

« Odpowiedź #813 dnia: Luty 05, 2019, 08:17:31 am »
Nie spodziewałem się tego, ale pierwszy tom Najemnika wszedł mi bardzo dobrze (graficznie oczywiście kapitalny). Niebawem sięgnę po drugi tom.

Zdaje się, że wszystkich tomów ma być 13?
W jakim tempie Kurc ma zamiar wydawać?

Offline vision2001

« Odpowiedź #814 dnia: Luty 05, 2019, 08:41:29 am »
Wikipedia podaje 13 tomów. A wydawanie przez Kurca pewnie będzie zależało od szybkości sprzedaży.

Tom drugi można przeczytać nie znając tomu pierwszego. Ale jak dla mnie to właśnie tom pierwszy jest fabularnie o niebo lepszy od tomu drugiego. Oczywiście kupię kolejny tom, i pewnie jeszcze kolejny i tak do końca ;) ponieważ wydaje mi się, że nadal będzie się to dobrze czytało (biorąc pod uwagę to, że w kolejnych częściach będzie widać "kontynuację" wątków i wykorzystanie postaci już stworzonych przez autora) oraz nie zawiodę się na warstwie graficznej.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline [robak]

« Odpowiedź #815 dnia: Luty 05, 2019, 08:46:19 am »
Warstwa graficzna jest kapitalna, to jasne!

Przyznam, że spodobały mi się też dodatki, gdzie autor tłumaczy skąd się wzięły nawet drobne detale zawarte w komiksie (na które zwykle można po prostu nie zwrócić uwagi). Taki bonus jest w każdym tomie?

Offline vision2001

« Odpowiedź #816 dnia: Luty 05, 2019, 08:50:15 am »
W każdym. Dodatki też robią swoje.
W kolejnym zmienia się zbroja Najemnika. (IMHO paskudnie ona wygląda  :oops: ). I jak dobrze pamiętam to w #2 tłumaczy czemu tak zrobił i że kupił (bodajże) replikę takiej zbroi (jest tam nawet umieszczone zdjęcie). Więc choć zbroja mnie się nie podoba to jednak jest ona odzwierciedleniem tego co używali rycerze w zamierzchłych czasach.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Nawimar

« Odpowiedź #817 dnia: Luty 05, 2019, 09:29:50 am »
Mi akurat bardziej przypadł do gustu tom drugi (chociaż pierwszy również uważam za udany). Stało się tak z racji wyrazistego arcywroga, którego tytułowy bohater "dorobił" się w "Formulę". Dobry wróg nie jest zły.

Offline Thiago

« Odpowiedź #818 dnia: Marzec 12, 2019, 06:34:24 pm »
Mam ostatnio problemy z Kurcem wszystkie ich komiksy są źle klejone, nierówno są składane i wyglada to smutno. Lot Kruka 2 jest fatalnie klejony i okładka się rozjeżdża...

Offline pioma10

« Odpowiedź #819 dnia: Marzec 13, 2019, 11:12:22 am »
Mam ostatnio problemy z Kurcem wszystkie ich komiksy są źle klejone, nierówno są składane i wyglada to smutno. Lot Kruka 2 jest fatalnie klejony i okładka się rozjeżdża...

Niektórzy mogą mieć odwrotnie wklejony środek komiksu w stosunku do okładki.
I zamiast "Lotu Kruka" mógł im się trafić "biały kruk".

anything