Autor Wątek: Czy zauważyliście, że komiksy sprzedaje się dużo ciężej niż kilka lat temu ?  (Przeczytany 8456 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Czy zauważyliście, że komiksy sprzedaje się dużo ciężej niż kilka lat temu ?
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 10, 2018, 12:45:18 pm »
Rynek jest tak zawalony, że ludzie nie nadążają z kupowaniem nowości i kolekcji, może stąd nie mają kasy i czasu na uzupełnianie braków na allegro. Skończy się boom komiksowy to może i ceny lepsze się zaczną. :D

Offline Voitas

Odp: Czy zauważyliście, że komiksy sprzedaje się dużo ciężej niż kilka lat temu ?
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 10, 2018, 12:45:51 pm »
Wszystko zależy od ceny. Dasz w miarę tanio to schodzi wszystko.

Offline xanar

Odp: Czy zauważyliście, że komiksy sprzedaje się dużo ciężej niż kilka lat temu ?
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 10, 2018, 12:50:21 pm »
Mam taką teorię, że boom komiksowy może się nie skończyć szybko, gdyż coraz więcej osób zaczyna interesować się "książkami dla dzieci"  :cool: , m.in.: poprzez filmy, które zarabiają coraz więcej piniędzy.
Co widać na rynku, coraz więcej wydawców.

Offline Mawer

Odp: Czy zauważyliście, że komiksy sprzedaje się dużo ciężej niż kilka lat temu ?
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 10, 2018, 01:01:24 pm »
Póki co to nasz rynek komiksowy cały czas rośnie, z roku na rok coraz więcej komiksów wychodzi, coraz więcej nowych wydawnictw pojawia się ze swoją ofertą (za wyjątkiem jednego).


Ogólnie komiksowe Eldorado ma się bardzo dobrze, każdy znajdzie coś dla siebie.
Komiksy mają to do siebie, że się nie przeterminują, więc jak trochę poczekają na nabywcę to się im nic nie stanie.


Istotne jest to jak mniejsze wydawnictwa potrafią ocenić swoje moce przerobowe tak, aby się nie zablokować finansowo. Zdroworozsądkowe podejście zapewni jeszcze długi wysyp nowości komiksowych.

Offline robbirob

Odp: Czy zauważyliście, że komiksy sprzedaje się dużo ciężej niż kilka lat temu ?
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 10, 2018, 01:20:02 pm »
Na ostatnim spotkaniu Kołodziejczak szacował, że rynek rok do roku rośnie o ponad 20%.

Także nie jest źle. Oby tylko w tym zalewie te mniejsze wydawnictwa znajdowały "swoją drogę".

mkolek81

  • Gość
Odp: Czy zauważyliście, że komiksy sprzedaje się dużo ciężej niż kilka lat temu ?
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 10, 2018, 01:36:18 pm »
Także nie jest źle. Oby tylko w tym zalewie te mniejsze wydawnictwa znajdowały "swoją drogę".
Aby znajdowały swojego odbiorcę, bo sporo ma "swoją drogę", problem zaczyna być z odbiorcą, przy takiej dominacji jednego z wydawców.

Offline mibartek

Odp: Czy zauważyliście, że komiksy sprzedaje się dużo ciężej niż kilka lat temu ?
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 10, 2018, 02:49:04 pm »
A co do SH to wszyscy chcą kupować je jak najtaniej, najlepiej to za 20 zł z wysyłką (mówię konkretnie o Marvel Now i DC Odrodzenie).


no ale jak na dobre książki kosztuje Batman niecałe 24zł:
https://www.dobre-ksiazki.com.pl/batmant1-jestem-gotham-p728170.html?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc


To ile za używke z wysyłką mam zapłacić? Nawet 20zł to nie jest szał jak 1 sztuka bo używka to używka i nie wiadomo do końca zwykle jaki stan a i z reklamacją ciężko.  W księgarni można zamówić np 5 komiksów i rozłozyć przesyłkę i na jeden komiks np 1zł wychodzi. Albo jak ma się inne zamówienie już to dodać komiks bez wzrostu kosztów.

DabrowaGorniczaWKKM

  • Gość
Odp: Czy zauważyliście, że komiksy sprzedaje się dużo ciężej niż kilka lat temu ?
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 10, 2018, 04:14:49 pm »

no ale jak na dobre książki kosztuje Batman niecałe 24zł:
https://www.dobre-ksiazki.com.pl/batmant1-jestem-gotham-p728170.html?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc



Pamietam głosy w 2012, że kolekcja WKKM z ceną 40zł jest ... za tania bo to zepsuje rynek (sic!). Wtedy 40zł to teraz pewnie jak 47zł ze względu na inflacje (a w przeliczeniu na materiały budowlane to wtedy 40 to tak jak dziś 60zł).A tu prosze 2018 i Egmont (wydawnictwo nie słynące z przystępnych cen) sam wyjeżdża ze Znacznie niższymi cenami od Hachette. Rzeczywiście zakup używek powyżej ceny 10zł za sztukę mija się z celem.  A to co nam niepotrzebne lepiej rozdawać niż próbować sprzedawać, no chyba, że w pakietach.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2018, 04:18:41 pm wysłana przez DabrowaGorniczaWKKM »

Offline Krzysztof_Kuryłło

Odp: Czy zauważyliście, że komiksy sprzedaje się dużo ciężej niż kilka lat temu ?
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 10, 2018, 08:29:11 pm »
od pół roku mam ustawionego powiadamiacza na allegro - codziennie rano dostaję mejla z listą nowych aukcji, które zawierają w tytule interesującą mnie frazę. a że interesuje mnie Marvel NOW! z Egmontu, to codziennie łapię się za głowę. używane komiksy z ceną okładkową 39,99 wystawiane są za 20-25 pln. plus wysyłka - z reguły dyszka. może byłaby to promocja, gdyby nie fakt że realnie te komiksy (nowe) chodzą po 23-27pln, a do tego w jednym ze sklepów można je zamówić z dostawą za 3,99 (a w innych pewnie z odbiorem osobistym za darmo). już nie będę wspominał o tym ile te komiksy kosztują w promkach, bo to już chyba większość forumowiczów wie. nie wiem czy ktokolwiek te komiksy kupuje na allegro - wystarczy pogooglać żeby sprawdzić realną cenę i kupić nowy egzemplarz.


z drugiej strony nie dziwię się ludziom. wystawiać aukcje żeby zarobić dyszkę? szkoda zachodu, lepiej wystawić za dwadzieścia i a nuż się ktoś nadzieje.



przez te pół roku kupiłem na allegro z 7 komiksów - ale to były naprawdę rodzynki w fajnych cenach. w pozostałych przypadkach skłaniam się ku temu żeby dać zarobić wydawnictwu

mkolek81

  • Gość
Odp: Czy zauważyliście, że komiksy sprzedaje się dużo ciężej niż kilka lat temu ?
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 10, 2018, 09:23:59 pm »
Allegro liczy sobie obecnie 10% prowizji od ceny sprzedaży, czyli używany komiks sprzedawany za 20zł i tak naprawdę idzie po niższej cenie.

Offline amsterdream

Odp: Czy zauważyliście, że komiksy sprzedaje się dużo ciężej niż kilka lat temu ?
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 10, 2018, 09:39:34 pm »
Ostatnio bardzo dużo komiksów się pozbywam i nowości faktycznie trudno sprzedać, trzeba wystawiać za jakieś 40% ceny okładkowej żeby w ogóle ktoś kupił. Ale pozycje które mają wyczerpany nakład dalej są w cenie. Jak sprzedawałem wszystkie komiksy ze Studia Lain to te których nie ma już w sklepach miały sporą przebitkę cenową. Albo jakieś stare Marvele z Muchy spokojnie można puścić za 2-3 razy więcej niż cena okładkowa.

Offline clandestino

Odp: Czy zauważyliście, że komiksy sprzedaje się dużo ciężej niż kilka lat temu ?
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 10, 2018, 10:37:55 pm »
Ja nie mam większego problemu ze sprzedaniem komiksów, chyba, że chodzi o takie badziewia których naprawdę nikt nie chce. Jak wystawiam na allegro albo oferuję na grupach na fb to sprawdzam jaka jest najniższa cena i wystawiam za mniej.

Offline hopsasa

Odp: Czy zauważyliście, że komiksy sprzedaje się dużo ciężej niż kilka lat temu ?
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 11, 2018, 09:15:44 am »
Z mojej perspektywy rynek komiksów jest całkiem inny niż kilka lat temu.Nowe komiksy są tańsze (czasem ceny okładkowe, zazwyczaj olbrzymie promocje od ceny okładkowej).Używane komiksy są tańsze, bo rynek komiksów jest większy, więcej komiksów i używanych komiksów.Jest więcej osób kupujących komiksy w języku angielskim, co odbiera część rynku komiksom w języku polskim (ograniczony budżet).
Nadal jest grupa wymagających kupujących, ale jest też grupa osób, które nie kupują tak dużo ale i nie zależy im aż tak na stanie komiksu.Allegro ze swoimi 170 tys. ofert komiksów stało się zbyt czasochłonne, żeby wyłapać interesujące mnie oferty. Grupy facebookowe to większa loteria jeśli chodzi o stan i pakowanie, ale i łatwiejsze śledzenie oferty i często dobre ceny.Ogólnie nie sądzę, żeby sprzedaż komiksów była trudniejsza niż jakiś czas temu, ale na pewno tempo sprzedawania jest dużo niższe i ceny są sensowniejsze dla kupujących, na pewno skończyły się czasy sprzedawania nawet niedostępnych komiksów po kilkukrotnej cenie okładkowej i nowości za 60% ceny okładkowej. I na pewno skończyły się czasy, że skoro komiks jest niedostępny to cena musi być bliska przynajmniej okładkowej. Jak komiks jest mało popularny to nawet niedostępny może być warty realnie np. 30% ceny okładkowej.
Dla mnie idealnie, komiks to zwykły produkt, który powinien być w miarę łatwo dostępny a nie jakieś sacrum tylko dla kolekcjonerów.

Offline addommo

Odp: Czy zauważyliście, że komiksy sprzedaje się dużo ciężej niż kilka lat temu ?
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 11, 2018, 09:48:44 am »
tak jest dziwie sie ze małe ksiegarni jeszcze istnieja skoro mozesz to samo kupic w telefonie  taniej


albo np empik ktory zmienia sie w sklep z duperelami z chin


ale empik przetrwa tak samo jak kina bo przeciez trzeba gdzies wychodzic np z dziewczyna w weekend


a kiosk ruchu to teraz poczta :)))

Offline 79ers

Odp: Czy zauważyliście, że komiksy sprzedaje się dużo ciężej niż kilka lat temu ?
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 11, 2018, 11:48:26 am »

a kiosk ruchu to teraz poczta :smile: ))

a poczta to kiosk, papierniczy i pasmanteria  :roll: ... i bardzo wygodny punkt odbioru paczek za pobraniem :biggrin:

Pomimo braku miejsca na półkach niezbyt często pozbywam się komiksów, ewentualnie książek, czasopism, gier czy bibelotów, ale nie komiksów. Jedyny komiks jaki udało mi się sprzedać do tej pory to zestaw małych Lucky Luke'ów i to chyba dlatego, że komplet i  kupujący z Warszawy. Niezależnie od tego czy rynek faktycznie rośnie 20% rocznie, czy nie ,to zarówno w latach  80/90-tych jak i współcześnie nie znam w realu nikogo kto czyta komiksy. Pomijam targi, konwenty i wystawy bo zwyczajnie nie bywam.

Co do sprzedaży to zauważyłem, że ogólnie papier ciężko schodzi (książki,czasopisma,prospekty), a tanie komiksy o których wspominacie przy swoich cenach zbliżonych do nówek w promocji z internetów nie są szczególną atrakcją, okazją cenową. Niedługo zjawisko może przybrać takie rozmiary, że "sprzedawca" będzie oddawał towar za darmo a i tak będzie narzekanie, że trzeba zapłacić za przesyłkę. :shock: