trawa

Autor Wątek: SAN DIEGO Comic Con 2018  (Przeczytany 10471 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartek Gawron

Odp: SAN DIEGO Comic Con 2018
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 22, 2018, 10:10:14 am »
@ Bartek Gawron Wszystko to co mówisz, brzmi dobrze w założeniu, ale chyba różnie rozumiemy film "z jajem". Teksty w tym trailerze są naprawdę suche.
Zapewne różnie rozumiemy i jest to jak najbardziej normalne. Mnie te teksty łącznie z obrazem sie podobają i naprawde mnie bawia. Dajmy na to bulletproof scene w sklepiku (bedaca swego rodzaju parafrazą z fimu o Supermanie - vide: crushed bullets) mnie mocno rozsmieszyla, podobnie jak flight test. I choc widzialem żarty oparte na tych samych schematach, w roznych wariantach wielokrotnie, zawsze mnie one rozsmieszają. Bo czemu i nie.
Celowo porównałem go do Sandlera, który po prostu jest żałosny a nie śmieszny (poza Punch Drunk Love, gdzie nie starła się być zabawny i to była jego dobra rola). Całość ma klimat highschoolowego filmu klasy B, a estetyka kostiumu to dla mnie tandeta (te buty??) a nie homage.
Oczywiscie, ze kostium to tandeta, kicz. Bo takie jest wlasnie zalozenie: mix tandety pierwowzoru i z dzisiejsza tandentą SH - w rezultacie otrzymujemy estetyke pierwotnego kiczu Kapitana Marvela skrojona na dzisiejsze czasy kina SH. Dla mnie to jest wlasnie homage - trafiony. 
Z kostiumami w DC (a ostatnio także w MCU) w ogóle mam problem, bo o ile uwielbiam pierwszy kostium Batmana z BvS i tak to co się dzieje w JL to już jakaś porażka.  Przekombinowane dizajny, które zaczynaja przypominać bardziej transformers niz superhero niestety starają się kompensować brak dobrego pomysłu i wyrafinowania w prostocie. Flash - tragedia, Cyborg- beyond cheesy. Nawet Batmana popsuli. 
Ja to w ogole mam problem z SH w kinie. Tak ogolnie to wiekszosc filmow, ktore ogladalem, utwierdza mnie w przekonaniu, ze superbohaterowie powinny pozostac w swiecie komiksu, ktory jest dla nich naturalnym srodowiskiem. Z filmow "na powaznie" podobaja mi sie jedynie wyrwane z kontekstu, pojedyncze sceny, natomiast calosc jest zwykle niestrawna - czesto zenująco idiotyczna i po prostu nudna. Jedynie, co w kinie SH w calosci trawie, to wlasnie filmy "z jajem", takie jak np. pierwszy Batman, Hancock, czy Kick-Ass. No moze tez Watchmen mi sie prawie podobali, choc wiem, ze wielu odbiorcow jest przeciw.
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline SawiK

Odp: SAN DIEGO Comic Con 2018
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 22, 2018, 10:45:03 am »
Shazam i Aquaman kupili mnie w calosci. Swietna stylistyka Atlantydy i dobra zmiana w DCEU tu nawet  nocy wszystko dobrze widac. Mera Orm i Black Manta żywcem wyciagnieci z komiksów. Czekam na swieta wizyta w kinie bedzie swiatecznym prezetem.
Shazam tez fajnie tyle ze tu DC jak MCU wyglada. Wiem ze Shazam taki ma byc ale nie do konca mi to pasuje, czekam na wiecej i wiecej M.Stronga.Z.L to Shazambez dwoch zdan.
Godzilla musza popracowac nad efektami, tu wlasnie mamy mrok i ponurosc rodem z DCEU. Ale sa potwory które uwielbiam wiec kino tak jak powyższych produkcji obowiazkowo zalicze :cool:
Arrow w wiezieniu? Jestem poltora sezonu w plecy. Strasznie mnie nudzi Arrowerse ale ten zwiastun wlal w me serce nadzieje i chec zobaczenia jak do tego doszlo i jak potocza sie losy Oliviera. Flash i SG standard totalnie bez szalu.


Zabraklo zdecydowanie na SDCC ,najwiekszym swiecie komiksu Marvel Studios. Disney moze miec swoje plany ale to swieto dla fanow a oni postapili bardzo samolubnie.WB i DC spilo cala smietanke, zasłuzenie.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2018, 11:22:30 am wysłana przez SawiK »

Offline Itachi

Odp: SAN DIEGO Comic Con 2018
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 22, 2018, 11:13:32 am »
MCU moim zdaniem z premedytacją nie miało swojego panelu, bo wszystko skupiłoby się na Avengers 4. Już po sieci krąży milion plotek, potencjalnych rozwiązań i przypuszczeń, więc po SDCC byłoby ich dwa razy więcej.


Marvel stosuje technikę wygłodzenia widzów, aby za niecały rok znowu pobić większość rekordów i złamać barierę 2 miliardów dolców, a kto wie może nawet i więcej.

Offline misiokles

Odp: SAN DIEGO Comic Con 2018
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 22, 2018, 12:02:07 pm »
Cytat: SawiK link=topic=40840.msg1457582#msg1457582


Zabraklo zdecydowanie na SDCC ,najwiekszym swiecie komiksu Marvel Studios. Disney moze miec swoje plany ale to swieto dla fanow a oni postapili bardzo samolubnie.WB i DC spilo cala smietanke, zasłuzenie.
Ale Disney/Marvel już któryś rok z rzędu nie pojawia się na tym Comic Conie.

Offline jeanvanhamme

Odp: SAN DIEGO Comic Con 2018
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 22, 2018, 12:10:30 pm »
I od razu widać to w nagrodach Eisnera. Ech...

A zapytam trochę offtopowo: Czy na SDCC było coś o komiksach może?

Offline SawiK

Odp: SAN DIEGO Comic Con 2018
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 22, 2018, 12:13:10 pm »
Itachi
Kolejne Avengers z pewnoscia rozbija bank, tylko jak bardzo. C.Marvel jednak mogli promowac, zdjecia trwaja jak do WW84 a ta byla i cosik pokazali
Misiokles.
Ja jestem swiecie przekonany ze byli w zeszlym roku i nawet dalbym sobie reke uciąc :wink:

« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2018, 12:19:30 pm wysłana przez SawiK »

JanT

  • Gość
Odp: SAN DIEGO Comic Con 2018
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 23, 2018, 12:13:25 am »
Deady Class:


Trailer spoko.

Oby u nas ktoś w końcu wydał komiks.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2018, 12:26:52 am wysłana przez JanT »

Offline Damballa

Odp: SAN DIEGO Comic Con 2018
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 23, 2018, 05:10:47 am »
Disney był w zeszłym roku na tej imprezie. Pokazali m. in. po raz pierwszy ekskluzywny trailer Avengers Infinity War, tylko dla gości festiwalu.

JanT

  • Gość
Odp: SAN DIEGO Comic Con 2018
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 23, 2018, 08:20:08 am »
Teraz podobnie było z Venomem. A o Marvelu było sporo:

-powrót Marvel Knights.
-powrót Visiona.
-powrót Uncanny X-Men.
-w końcu rusza kontynuacja Miraclemana
-zapowiedzieli nowe komiksy ze Star Wars
-X-Men black to będzie seria oneshotów o vilianach (zeszyt o Magneta napisze Claremont  :smile: )
-zapowiedzieli kolejne cyfrowe komiksy związane z Netflix jak Jessica Jones: Luke Cage, Iron Fist, Daughters of the Dragon
-o Spider-Manie też było trochę
 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2018, 08:53:10 am wysłana przez JanT »

Offline mummu

Odp: SAN DIEGO Comic Con 2018
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 23, 2018, 10:17:45 am »
Deady Class:


Trailer spoko.

Oby u nas ktoś w końcu wydał komiks.

co to za muzyczka w tle ?

ok, mam
Killing Joke - Eighties
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2018, 10:20:48 am wysłana przez mummu »

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: SAN DIEGO Comic Con 2018
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 23, 2018, 11:54:37 am »
Aquaman kolorowy jak rafa kolarowa i tak powinno byc ja jestem zachwycony, Black Manta ladny komiksowy kostium i miazdzy tak samo jak Mera - czekam !  :smile:

Mam takie same odczucia. Mnie również kupił ten trailer. Na pewno się wybieram do kina.

Offline Eragon

Odp: SAN DIEGO Comic Con 2018
« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 24, 2018, 12:25:26 pm »
Co do poszczególnych  zapowiedzi z DC:
Titans- eee mrok, mrok, mrok i F**K Batman. :lol: Z jednej strony przydałby się nieco poważniejszy, brutalniejszy serial od DC, ale z drugiej czemu akurat wpadli na pomysł by taki serial opowiadał o Tytanach.  :lol: Zresztą co do powagi to po tym zwiastunie to raczej wygląda jak bunt emo nastolatka... Póki co kiepsko to widzę...
Shazam - czekam z niecierpliwością! Zwiastun mnie strasznie nakręcił na ten film.! :smile: Często w necie wpadałem na wypowiedzi, ze to będzie taki współczesny super-bohaterski ,,Big'' i coś w tym jest. Czuć w tym zwiastunie lekki klimat typowej komedii z lat 80 - co wiadomo dla jednych będzie zaletą, a dla innych wadą. Ja to na tym etapie kupuję taki zamysł, zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.
Aquaman - ujdzie tzn. wszystko wygląda ok, ale hmmm no nie nakręcił mnie ten zwiastun jakoś strasznie na film. Zobaczyć, zobaczę, ale pośpiechu nie ma, już wolałbym by to Shazam miał premieręw grudniu. :wink:
Fan ,,majtek na głowie''. :D

 

anything