Autor Wątek: Kolekcja Transformers  (Przeczytany 73661 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sum41

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #225 dnia: Styczeń 12, 2019, 09:53:29 am »
Czy serie z IDW i Dreamwave mają tylko wyłącznie takie rysunki w tym stylu jak na okładkach tomów (ala kreskówkowo mangowe) ? W necie 95% grafik to okładki ;/
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline ilemoznaszukacnicka

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #226 dnia: Styczeń 12, 2019, 09:55:59 am »
Kupię całą serię. Kończyć na Marvelu, to pozostawić sobie niesmak. Spadek formy widać było jeszcze w tym co TM Semic wydał. Budianski odszedł od pisania, gdyż co zeszyt kazano mu opisywać nowe zabawki. Dużo bardziej jestem ciekaw tych brytyjskich historii, a nie mniej nowych z IDW. Kolekcja to sposób na przeczytanie jakiego mi brakowało. Odrzucało mnie kupowanie zeszytówek i rozpoznawanie serii pobocznych.

Offline bowman007

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #227 dnia: Styczeń 12, 2019, 01:15:30 pm »
Pewnie głupie pytanie... Piszą, że to kompletna historia. Czyli Marvel, IDW itd. Czy teraz coś wychodzi w USA z Transformersów?


Offline Gieferg

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #228 dnia: Styczeń 12, 2019, 03:41:56 pm »
Cytuj
Czy serie z IDW i Dreamwave mają tylko wyłącznie takie rysunki w tym stylu jak na okładkach tomów

Dreamwave wygląda jak manga, IDW chyba różnie, ale nie widziałem tam prócz Regeneartion One nic co by mi odpowiadało od strony graficznej.

Cytuj
Kończyć na Marvelu, to pozostawić sobie niesmak.

Niestety mój sentyment dalej nie sięga.

Offline sum41

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #229 dnia: Styczeń 12, 2019, 03:49:45 pm »
Dreamwave wygląda jak manga, IDW chyba różnie, ale nie widziałem tam prócz Regeneartion One nic co by mi odpowiadało od strony graficznej.

Niestety mój sentyment dalej nie sięga.
też kończę na Marvelu potem widziałem te nieciekawe rysunki gdzie  roboty mają twarze i mimikę ludzką chyba że to jakaś ewolucja ...
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Gieferg

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #230 dnia: Styczeń 12, 2019, 04:10:00 pm »
W Marvelu, szczególnie u Wildmana też mają.


Cytuj
Spadek formy widać było jeszcze w tym co TM Semic wydał. Budianski odszedł od pisania, gdyż co zeszyt kazano mu opisywać nowe zabawki.
Po 1 - najbardziej ten spadek formy widać w tym, czego TM-Semic nie wydał (te brakujące numery ze środka serii)
Po 2 - jak Budiansky zrezygnował i zastąpił go Furman poziom poszedł w górę, a i wprowadzania nowych postaci było jakby mniej (w Matrix Quest doszło kilka całkiem nowych i w zasadzie jednorazowych ekip, ale poza tym nie było tak źle).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2019, 04:43:18 pm wysłana przez Gieferg »

Offline ilemoznaszukacnicka

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #231 dnia: Styczeń 12, 2019, 05:44:38 pm »
Ten spadek formy nazywał się Geoff Senior. Pamiętam jak czekałem na komiks z Unicronem. Zapowiedź była narysowana przez dotychczasowego rysownika, a po 2 miesiącach czekania otworzyłem zeszyt i zamarłem.


http://www.tfw2005.com/boards/threads/what-would-get-your-interest-up-for-a-new-unicron.1130999/page-3


Offline Gieferg

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #232 dnia: Styczeń 12, 2019, 06:32:19 pm »
Aleszszeco? Jak z dotychczasowym?

Przecież przez ileś tam ostatnich zeszytów Geoffa trochę tam było (choćby w Matrix Quest), więc jakimś wielkim zaskoczeniem to być nie powinno. Jak dla mnie dobrze się wpasował choć to już pewnie kwestia gustu. Też bym pewnie wolał Wildmana, ale nie mam z tym większego problemu, poza tym Wildman narysował potem już chyba wszystko do numeru 80-tego.

Przy okazji: http://filmozercy.com/wpis/transformers-wedlug-marvela-pierwsza-generacja-nostalgiczny-powrot-do-komiksow-lat-80
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2019, 08:15:49 pm wysłana przez Gieferg »

Offline Evakuator

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #233 dnia: Styczeń 12, 2019, 10:53:19 pm »
Tłumaczeniowo szacun dla Semica - dali wtedy radę. Mam też frajdę w wynajdywaniu różnic w konstrukcji zdań, słownictwie, np. kiedyś sonda, teraz dron :smile:

A mnie najbardziej gryzą obecne "mięsaki", które kojarzą mi się z całkiem czymś innym - o wiele bardziej pasowało mi poprzednie określenie deceptów na ludzi. Swoją drogą (nie sprawdzałem) jestem ciekaw jak brzmi oryginał i która wersja określenia faktycznie pasuje lepiej.
Ciekawą odskocznią od poetyki Marvela są te brytyjskie Transformery. I graficznie i narracyjnie jest to coś innego. Nawet kiedy druga historia bardziej już nawiązuje do tych z US, to dalej zachowuje osobny (brytyjski? - nie chcę nikomu podpaść) sznyt. Przez sekundę człowiek się czuje, jakby czytał Miraclemana :smile: .
Mnie początkowe te historie zbytnio nie zachwyciły i dziwnie je się czytało, wiedząc, że scenarzyści nie mają ze sobą zbytniego porozumienia, nie mówiąc o rysownikach, którzy różnie interpretowali te same postaci i ich przygody, co prowadziło do niespójności. Później było lepiej i historie te przypominały te wydawane w US. O dziwo, pomysły z UK wykorzystano również w serialu animowanym US.

Offline Gieferg

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #234 dnia: Styczeń 12, 2019, 11:35:46 pm »
Cytuj
Swoją drogą (nie sprawdzałem) jestem ciekaw jak brzmi oryginał

Fleshling.

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #235 dnia: Styczeń 13, 2019, 11:55:50 am »
Na tej grafice z tomu pierwszego jest napisane jak byk "Charakterystyki Bohaterów" czyli pewnie będą w kolejnych tomach  :smile:

Offline Gieferg

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #236 dnia: Styczeń 13, 2019, 12:35:48 pm »
To czemu na TFW2005 ludzie narzekają, że tego nie ma, choć już wyszło ponad 50 tomów?

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #237 dnia: Styczeń 13, 2019, 01:33:24 pm »
Bo może będzie w tych ostatnich u nich?  :smile: Ja napisałem tylko co jest na grafice.

Offline Evakuator

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #238 dnia: Styczeń 14, 2019, 02:00:30 am »
Fleshling.

Dzięki. No tak, niby bardziej to pasuje, ale słówko to w dosłownym znaczeniu oznacza mięśnie, więc powinno być "mięśniaki", choć to znowu kojarzyłoby się z jednostkami z przerostem masy mięśniowej. Nie wiem, skąd Semic wytrzasnął "białkowców", ale wg. mnie brzmiało znacznie lepiej :smile:
Na tej grafice z tomu pierwszego jest napisane jak byk "Charakterystyki Bohaterów" czyli pewnie będą w kolejnych tomach  :smile:
Bo może będzie w tych ostatnich u nich?  :smile: Ja napisałem tylko co jest na grafice.
Pewnie będzie w jednym z ostatnich tomów, gdzie będą same charakterystyki :wink: :lol: 

Chyba jako pierwszy zwróciłem na to uwagę (po 4 naszych tomach) i też mi ich brakuje. Tylko mogliby zrobić je w jakimś nowocześniejszym stylu.
też kończę na Marvelu potem widziałem te nieciekawe rysunki gdzie  roboty mają twarze i mimikę ludzką chyba że to jakaś ewolucja ...
Ewolucja - przy kolorach nanoszonych przy użyciu grafiki komputerowej wyglądają znacznie lepiej.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2019, 02:11:07 am wysłana przez Evakuator »

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #239 dnia: Styczeń 14, 2019, 07:30:52 am »
Pewnie będzie w jednym z ostatnich tomów, gdzie będą same charakterystyki :wink: :lol: 
Może w tym piątym bo tam będzie prawdopodobnie tylko Marvel US 17-20 i Marvel UK 74-77 i to jest tylko 132 strony. Może na infolinii by się dowiedzieli coś dalej?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2019, 07:47:52 am wysłana przez JanT »