Autor Wątek: Kolekcja Transformers  (Przeczytany 73613 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 09, 2018, 09:12:40 pm »
Jak to jest, że przy pemierach "archiwalnych" tomów kolekcji WKKM przeważają głosy o przegadaniu i zbędnych Dymkach z myślami lub narracją, a teraz nagle tyle osób szczęśliwych, że kolekcja Transformers zaczynajaca się od klasycznych Marveli?
Mój rozumek tego nie ogarnia...
To było o latach 60tych i 70tych a tu są 80te których w WKKM i SBM było tyle co kot napłakał  :smile:

Nie ma u nas szans żeby ta kolekcja długo pociągnęła.
Jak zaczną to muszą skończyć bo im umowa zabranie przerwania.

Gdyby to była kolekcja tych Transformerów z IDW, o których słyszałem wiele dobrego, to bym się jeszcze zastanowił.
Będzie też IDW  :smile: Marvel to chyba jakoś 20 tomów. Z opisu: "Kompletna historia konfliktu między Autobotami i Decepticonami, od komiksów wydawanych przez Marvel US, Marvel UK i Dreamwave aż po rewolucyjną serię z IDW" Połowa z tego co znane dotychczas to IDW https://en.wikipedia.org/wiki/Transformers:_The_Definitive_G1_Collection
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2018, 09:31:55 pm wysłana przez JanT »

Offline cro_no

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 10, 2018, 05:58:50 am »
JUż pierwszy numer był przytłaczający, gdy Transformery stanęły w rządku, a jeden z nich zaczął je po kolei sobie przedstawiać, jakby się kurna nie znały...

Tak, pierwszy numer to tragedia. Niemniej, pomijając ten fragment, Transformery to był mój ulubiony komiks w dzieciństwie. Do dziś mam zachowane w niezłym stanie numery Semica, a niedawno czytałem je swoim dzieciom. Ciągnie mnie zatem do tej kolekcji, ale ja już naprawdę nie mam miejsca na komiksy. Nowości trzymam w kartonach na szafie. A teraz co, do piwnicy mam się przenieść...? :sad:

Offline Voitas

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 10, 2018, 07:52:08 am »
Przeglądnąłem stare Semici i doszedłem do wniosku, że to już nie dla mnie :)

Offline AntekSocjalny

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 10, 2018, 08:15:36 am »
35 lat na karku, a ciesze sie jak male dziecko z powodu komiksow o robotach. Ta kolekcja to spelnienie moich marzen. Wiem, ze to glupia glupota, ale wychowalem sie na tych komiksach i wierze w to, ze seria ruszy :)

Offline Voitas

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 10, 2018, 08:33:54 am »
Patrz, ja mam prawie 37 na karku i myślę, że te 2 lata temu też bym się tym jarał. Ostatnio mi przechodzi zajawka na Marvela i superhero i wolę inne tematy. Może będziesz miał tak samo za 2 lata :)

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 10, 2018, 08:36:06 am »
Marvel to tylko 1/4 kolekcji a większość to IDW od roku 2007 w górę.

Offline AntekSocjalny

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 10, 2018, 08:40:06 am »
Zajawka na superhero juz mi przeszla. Oczywiscie kupuje jakies marvele od czasu do czasu ale wole cos ambitniejszego z Vertigo czy Image. No ale Transformers to Transformers. Nie przejde obok tej kolekcji  :lol:

Offline sum41

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 10, 2018, 09:06:32 am »
Transformers to mój pierwszy komiks trzeba wiec nostalgicznie spróbować :)
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

DabrowaGorniczaWKKM

  • Gość
Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 10, 2018, 09:58:36 am »


Pierwsza dobra  wiadomość dzisiaj ! Nareszcie kolekcja dla mnie.
Myślałem, że Conan jest też dla mnie ale dawali za mało stron w każdym numerze (jak na czerń-biel).
Malkontenci to się zdziwicie ilu jest fanów G1. Transformers na VHS to była podstawa filmów animowanych we wczesnych latach 90 tych. Nie mówiąc o extra zabawkach. Były dużo bardziej popularne niż GI JOE w Polsce, choć tą kolekcje tez bym pewnie kupował.
Natomiast transformers IDW w porownaniu do Marvela czy już zwłaszcza DC jest dużo bardziej dojrzały. Przeczytajcie sobie np. The last stand of the wreckers.

Gdzies jest data wydania ? Jak to można zweryfikować czy maja byc tylko 4 pierwsze tomy czy całość od razu ? Jezeli tylko 4 tomy to jak to mam zamówić ? Można prenumerate pierwszych czterech ?

Apropos prezentacji Transformerow z numeru 1/1991 to jest to najczesciej ogladana i czytana przeze mnie strona komiksu w życiu. Choć Ironhide był tam w dziwacznej formie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2018, 10:05:20 am wysłana przez DabrowaGorniczaWKKM »

Offline Dembol_

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 10, 2018, 10:05:43 am »
Zdecyduję czy zbierać po pierwszym tomie. Z TM-Semic zebrałem prawie wszystkie numery. Kilka lat później, gdy z Internetu korzystałem jeszcze w kafejce internetowej ściągnąłem całą serię strona po stronie (Otwierasz obrazek, prawy przycisk, zapisz obraz, zapisz i to wszystko razy 80 zeszytów x 24 strony z prędkością Internetu w okolicy 2000 roku), więc mogłem doczytać luki.

Komiksowo to nie jest najlepsze. Trzeba tylko pamiętać, że seria była podporządkowana linii zabawek. Podejmowano więc masę dziwnych z punktu narracyjnego decyzji, które, jak się po latach dowiedziałem, wynikały z tego, że weszła nowa linia zabawek. Stąd ciągła rotacja w obsadzie i momentami widać, że scenarzyści mieli problemy z wymyślaniem nowych pomysłów na wprowadzanie, usuwanie postaci i przywracanie ich bo pojawiła się nowa wersja zabawki. Już jako nastolatka mnie to frustrowało. Zwłaszcza jeśli zapałało się sympatią do którejś z postaci, a ta 2 zeszytach zniknęła by nigdy już nie wrócić. Charaktery postaci były w wielu przypadkach śladowe. Więcej się dowiadywało z ich "życiorysów" na końcach zeszytów. Biorąc pod uwagę to w jakich warunkach ta seria powstawała i to że jest głównie reklamą zabawek czasami wychodziły całkiem niezłe historie.

Sentyment mam więc ogromny, ale 20 tomów w grubych oprawach... (tyle będzie G1+Regeneration One, które dzieją się po wydarzeniach z G1) Auć. Boje się, że będzie tak jak z Dark Phoenix Saga, które kupiłem sobie niedawno ponownie, ale jeszcze nie przeczytałem całego wydania bo po prostu znam je na pamięć i tylko odświeżam sobie poszczególne sceny/panele. Tylko, że jest jeden malutki TPB. Kiedyś IDW zapowiadało G1 w formie przypominającej kompendia Walking Dead (miękka oprawa, cienki papier, nieduża cena, 1000+ stron). W takiej formie brałbym bez zająknięcia, ale pomysł chyba upadł.

Jeśli chodzi o nowsze rzeczy to są dużo lepsze. Epoka Dreamwave jest bardzo nierówna, a IDW to prawie same dobre rzeczy. Zwłaszcza druga faza. Na razie skłaniam się jednak ku niezbieraniu, bo jednak gusta ewoluują i jest tyle nowych rzeczy, które chcę mieć, że może braknąć kasy na sentymenty.

Offline Antari

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 10, 2018, 11:31:14 am »
Ja właśnie wszedłem w Phase 2 od IDW. Z kolekcji może kupię tom 1 jak będzie dostępny w Ruchu online, bo pierwsze tomy zawsze się opłaca.

Offline rzem

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 10, 2018, 12:14:08 pm »
Ja na pewno biorę 1 zeszyt, a jak jest w nim treść z 1 Semica, to już super. Tę scenę z przedstawianiem się sobie pamiętam, ale ona dużo mi dała na lata w temacie o co w tym chodzi :-). Sama treść to był paździerz już wtedy, przynajmniej dla 13 latka znającego video. Nawet komiksy Pierzgalskiego (tę podróbę planety małp kupiłem chyba razem z Transformatorami) odebrałem lepiej.

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 10, 2018, 12:27:57 pm »
Ja na pewno biorę 1 zeszyt
Nie wiem czy ktoś ci wyrwie  :smile: W pierwszym tomie kolekcji są 2 pierwsze TM-Semici (i nie tylko)

Offline wonaps

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 10, 2018, 12:32:11 pm »
pierwszy z ciekawości ale raczej nie nastawiam się na dalsze.Ze starszych póki co jedynie Conan i to też do bycia na bieżąco trochę numerów brakuje;)

Offline rzem

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 10, 2018, 12:35:18 pm »
Nie wiem czy ktoś ci wyrwie  :smile: W pierwszym tomie kolekcji są 2 pierwsze TM-Semici (i nie tylko)


Ha, ha. Spoko. 2 Semiki to nawet fajnie. Się zobaczy po latach, co tam było dalej. Może sie wkręcę... Nie. Na pewno nie.