trawa

Autor Wątek: Kolekcja Transformers  (Przeczytany 73617 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #180 dnia: Styczeń 08, 2019, 12:04:34 am »
Noooooo, przywracasz mi wiarę w ludzkość, już się bałem że trzeba będzie zacząć od jakiegoś originu Megatrona nasmarowanego przez Hickmana w 2015 or something.

Offline Rudiok

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #181 dnia: Styczeń 08, 2019, 06:17:47 pm »
Ok, ale ja się pogubiłem. To jest jedna historia ciągnięta przez te kolejne tomy? Czy wersja US ma inną historię a UK ma inną? ;/

mkolek81

  • Gość
Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #182 dnia: Styczeń 08, 2019, 08:01:15 pm »
Ok, ale ja się pogubiłem. To jest jedna historia ciągnięta przez te kolejne tomy? Czy wersja US ma inną historię a UK ma inną? ;/
O to co pytasz jest wyjaśnione dobrze w dodatkach, ale w skrócie. Najpierw wyszła mini seria Transformers z Marvel US (zeszyty #1–4) i miała być to zamknięta historia, ale sprzedaż była bardzo dobra i Marvel zdecydował się na zmianę jej na ongoing (ostatni zeszyt kończy się cliffhangerem). Te same numery zostały opublikowane w Marvel UK w zeszytach 1-8. Marvel ze względu na zmianę na ongoing miał przerwę w wydawaniu serii, w tym czasie w UK nie mogąc czekać wydał zeszyty #9–21, stworzone przez twórców angielskich. Tak to wygląda w skrócie. Przy czym zeszyty UK, nie kontynuują wątków z Marvel US, przynajmniej w tych dwóch tomach które czytałem z kolekcji, nie wiem jak jest dalej. Są to oddzielne historie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2019, 08:07:48 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline Rudiok

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #183 dnia: Styczeń 08, 2019, 11:03:57 pm »
Super, dzięki za wyjaśnienie :)

Generalnie kupię na pewno choć kilka pierwszych numerów niesiony nostalgią i Cybertronem ze świeżego Bumblebee 😏

Offline rzem

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #184 dnia: Styczeń 09, 2019, 08:24:28 am »
Zaskoczył mnie ten pierwszy tom grubością. Wszystkie z rzutu testowego były takie?
Po pierwszym obejrzeniu wygląda na solidnie wydane.

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #185 dnia: Styczeń 09, 2019, 08:47:36 am »
Trzeci coś koło 160 stron a tak to pod dwieście. Tu będą najgrubsze tomy z Hachettowych kolekcji  :smile:

Nie wiem kogo ale fajny fanpage
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2019, 09:32:44 am wysłana przez JanT »

Offline wonaps

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #186 dnia: Styczeń 09, 2019, 12:06:55 pm »
udało się dostać pierwszy numer w inmedio. Ostatni;) Chociaż nie wiem czy mieli więcej wcześniej;) Wydanie ok.

Offline Voitas

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #187 dnia: Styczeń 09, 2019, 12:10:05 pm »
Zamówiłem pierwszy tom w Empik.com, bo w sumie darmo mnie wyszło przez kody z masterpassa, ale na 99% nie będę tego zbierał. Dość kolekcji :)

Offline rzem

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #188 dnia: Styczeń 09, 2019, 12:14:34 pm »
W Empik CH Janki k.Warszawy jest tego dużo, jakby ktoś był przejazdem.
Gorzej z człowiekiem jutra - nie dojechało i musiałem uderzać przez empik.com (sorry za dygresję).

Offline Itachi

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #189 dnia: Styczeń 09, 2019, 12:18:39 pm »
W kioskach ruchu na osiedlu pustki, także kolekcji brak.

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #190 dnia: Styczeń 09, 2019, 12:20:11 pm »
Z Ruchem to jest w ogóle dziwnie  :smile: Już nawet zapowiedzi Hachette się nie pojawiają na ich stronie

Offline wonaps

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #191 dnia: Styczeń 09, 2019, 01:40:56 pm »
po wstępnym zapoznaniu po po pierwszym numerze to to mocno naciągane jest;) Zobaczymy dalej;)

mkolek81

  • Gość
Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #192 dnia: Styczeń 09, 2019, 03:12:53 pm »
Byłem po nowego Conana  Empiku a tam z 10 sztuk pierwszego tomu jak nie więcej. Przy czym Conany były tylko 2, WKKM też tylko 2. Ale tak zawsze z nową kolekcja jest. Chodź pamiętam że jak startował Conan to mniej było.

Offline nori

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #193 dnia: Styczeń 09, 2019, 05:25:47 pm »
Jak już zdajemy raporty z dostępności: w Empiku w którym zazwyczaj kupuje kolekcje (Kraków, Kurdwanów), i w którym czasem jest problem z dostępnością, dzisiaj półki się wprost uginały. Conanów były trzy sztuki, podobnie Supermana i nowe WKKM. Byli też Superbohaterowie, natomiast z każdej superbohaterskiej kolekcji był aktualny i poprzedni numer! Do tego roboty: chyba z 20 egzemplarzy na najwyższej półce. Wyszedłem uchachany z 4 księgami pod pachą. A dobry nastrój popsuł tylko fakt, że wprost z Empiku kroki skierowałem do dentysty...
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline badday

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #194 dnia: Styczeń 09, 2019, 06:53:02 pm »
Jak już zdajemy raporty z dostępności: w Empiku w którym zazwyczaj kupuje kolekcje (Kraków, Kurdwanów), i w którym czasem jest problem z dostępnością, dzisiaj półki się wprost uginały.
Hehe, cóż za zbieg okoliczności, myślałem, że tylko ja kupuję komiksy w Empiku na Kurdwanowie :) Potwierdzam, półki się uginały ale jak widać już 2 kupców było :)