Autor Wątek: Co masz zamiar zrobić w związku z planami "wygaszenia" forum Gildii?  (Przeczytany 27517 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Garf

Odp: Co masz zamiar zrobić w związku z planami "wygaszenia" forum Gildii?
« Odpowiedź #105 dnia: Sierpień 23, 2018, 09:42:44 am »
Normalnie jak tu na forum, gdzie ktoś zakłada nowy temat, kiedy identyczny już jest o 3 lat nie używany, tylko trzeba pogrzebać aby go znaleźć, tylko że się nie chce.
Na forum możesz napisać do moderatora, żeby złączył oba tematy. Jest taka opcja na Facebooku?
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline R~Q

Odp: Co masz zamiar zrobić w związku z planami "wygaszenia" forum Gildii?
« Odpowiedź #106 dnia: Sierpień 23, 2018, 09:47:29 am »
Na grupach facebookowych też są ciekawe dyskusje. Wczoraj np. nawiązała się bardzo fajna o seksiźmie w komiksie i wpływie na młodych czytelników.
Ale to są jednorazowe dyskusje. Kończą się i są zapominane.
Na forum możesz sięgnąć do postów albo nawet threadów sprzed kilku lat znajdując je bez problemu. Nawet nekropostować możesz jeśli jest to zasadne.

Offline misiokles

Odp: Co masz zamiar zrobić w związku z planami "wygaszenia" forum Gildii?
« Odpowiedź #107 dnia: Sierpień 23, 2018, 10:08:18 am »
Zarówno na fb jak i na gildii jest opcja 'szukaj'. Mało kto z niej korzysta:)

Offline Koalar

Odp: Co masz zamiar zrobić w związku z planami "wygaszenia" forum Gildii?
« Odpowiedź #108 dnia: Sierpień 23, 2018, 10:24:43 am »
Apropo opcji wyszukiwania na tym forum to jest ona niestety słaba jak Polska na ostatnim mundialu. Wpisałem na tej stronie w wyszukiwarkę: baśnie. Otrzymałem odpowiedź:
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Na głównej stronie coś się znalazło, ale wątek Fables (Baśnie) dopiero na 10 pozycji.
Tak więc na tym forum to można coś nieźle wyszukać, ale przez Google (czyli z dopiskiem: site:forum.gildia.pl). Polecam na tę parę miesięcy ;)
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Koalar

Odp: Co masz zamiar zrobić w związku z planami "wygaszenia" forum Gildii?
« Odpowiedź #109 dnia: Sierpień 23, 2018, 03:24:21 pm »
Aha. To dobrze wiedzieć po tylu latach :wink:
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline LordDisneyland

Odp: Co masz zamiar zrobić w związku z planami "wygaszenia" forum Gildii?
« Odpowiedź #110 dnia: Listopad 05, 2018, 12:43:15 am »
Pozwolę sobie odświeżyć temat, bo czas leci nieubłaganie i godzina Q coraz bliżej... gdzie was można szukać w razie czego?  :neutral:

Amer

  • Gość
Odp: Co masz zamiar zrobić w związku z planami "wygaszenia" forum Gildii?
« Odpowiedź #111 dnia: Listopad 05, 2018, 07:20:43 am »
Infrastruktura jest już gotowa na Filmożercach. Aktywny admin, przejrzyste działy (kopie tych z Gildii). Ja się w ogóle zastanawiam, po co ludzie zamieszczają jeszcze opinie w tym miejscu, skoro za chwilę nic tu nie będzie.

Offline gobender

Odp: Co masz zamiar zrobić w związku z planami "wygaszenia" forum Gildii?
« Odpowiedź #112 dnia: Listopad 05, 2018, 07:48:47 am »
No niby na Filmożercach. Aczkolwiek UX ma tragiczne moim zdaniem. Jestem tam kilka miesięcy i nadal szukam przycisków ;)  Ale pewnie można się przyzwyczaić. Jednak byłbym zwolennikiem przejścia a tam w jednym momencie, a nie teraz. Dlatego w temacie komiksów zostaję tu do maja. (no chyba że wszystkich do tego czasu wywieje)

Amer

  • Gość
Odp: Co masz zamiar zrobić w związku z planami "wygaszenia" forum Gildii?
« Odpowiedź #113 dnia: Listopad 05, 2018, 08:41:14 am »
W takim razie tuszę, że jeśli będziesz narzekał na utratę danych z Gildii, to oszczędzisz w swoich wywodach ostatnie 10 miesięcy życia tego forum, kiedy mogłeś budować nową bazę już w innym miejscu, ale wybrałeś to, o którym wiadomo było z góry, że zostanie stracone.

endriu84

  • Gość
Odp: Co masz zamiar zrobić w związku z planami "wygaszenia" forum Gildii?
« Odpowiedź #114 dnia: Listopad 05, 2018, 10:29:39 pm »
Wszystko pięknie, ale moderatora chy8a tam nie ma.
Mierzi mnie na myśl o powrocie do czytania dyskusji na poziomie pewnych z8anowanych tutaj userów.
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2018, 12:02:15 am wysłana przez endriu84 »

Offline Jaxx

Odp: Co masz zamiar zrobić w związku z planami "wygaszenia" forum Gildii?
« Odpowiedź #115 dnia: Listopad 06, 2018, 08:35:42 am »
Infrastruktura jest już gotowa na Filmożercach. Aktywny admin, przejrzyste działy (kopie tych z Gildii). Ja się w ogóle zastanawiam, po co ludzie zamieszczają jeszcze opinie w tym miejscu, skoro za chwilę nic tu nie będzie.

A może ludzie żyją nadzieją, że jednak to forum ocaleje? :)

Offline Antari

Odp: Co masz zamiar zrobić w związku z planami "wygaszenia" forum Gildii?
« Odpowiedź #116 dnia: Listopad 06, 2018, 08:39:53 am »
Jak orkiestra na Titanicu, panowie gramy do końca, idziemy ze statkiem na dno.

Byłem przez chwilę na Filmożercach, ale za duszna była tam atmosfera, dział komiksowy został niezbyt ciepło przyjęty przez resztę forum. Część osób nawet poprosiła o jego wyłączenie, w obawie przed "koniecznością" czytania postów. Nie byłem tam już jakiś czas, może coś się zmieniło?

Offline reston

Odp: Co masz zamiar zrobić w związku z planami "wygaszenia" forum Gildii?
« Odpowiedź #117 dnia: Listopad 06, 2018, 09:23:37 am »
Kiedy zamknięcie ?

Offline Nawimar

Odp: Co masz zamiar zrobić w związku z planami "wygaszenia" forum Gildii?
« Odpowiedź #118 dnia: Listopad 06, 2018, 10:14:57 am »
Antari: "dział komiksowy został niezbyt ciepło przyjęty przez resztę forum"

Przywykną. Nie pozostawimy im innego wyboru :)

Offline jeanvanhamme

Odp: Co masz zamiar zrobić w związku z planami "wygaszenia" forum Gildii?
« Odpowiedź #119 dnia: Listopad 06, 2018, 10:29:26 am »
Ja używam tego forum bardzo długo, niestety po utracie pierwotnego maila w domenie onet.pl utraciłem również to konto. Dlatego wyłączenie forum będzie dla mnie bardzo dotkliwe i już podjąłem pierwsze kroki w celu pełnej substytucji.
Mnie najbardziej zależy na informacjach związanych z promocjami/wyprzedażami oraz komentarzami do nich, działem o nowościach z USA oraz wątkami największych wydawnictw. W sumie to nie tylko największych - każdych. Kłótnie o tym czy LOW jest komiksem chukowym, czy wybitnym (mimo, iż biorę w nich spontanicznie udział) są moim zdaniem rakiem tego forum.
Dlatego podjąłem następujące działania:
1. Polubiłem wszystkie fp interesujących mnie wydawnictw
2. Dołączyłem do grup Kolekcjonerzy Komiksów Sekcja Pro, żeby mieć wgląd w informacje o promocjach i nowościach
3. Dołączyłem do grupy Komiksy TM Semic, bo jest tam fajnie
4. Dołączyłem do Komiksomaniaków, żeby móc czasami zadać pytanie o szczegół związany z cyklem wydawniczym, czy prosić o pomoc w znalezieniu tytułu
5. Opuściłem rakowisko Komiksy Bez Granic oraz grupę dla początkujących rysowników i fanów samochodzików z Batmanem, czyli KKK - na dłuższą metę obie te grupy do wall reklamowy blogów o recenzjach niskiej jakości, przerywane shitstormem o seksizmie w komiksie, gdzie adminki banują każdego kto nie jest feminazi
6. Zapewne dołączę do kolejnych grup, fp, bardziej wyspecjalizowanych np. o komiksie frankofońskim, albo o imprezach komiksowych, jeśli/kiedy takie powstaną.
7. Dołączyłem do grup sprzedażowych jak Giełda Komiksów, Omnibusy..., Kup pan komiks

Jestem gotowy na gildiapokalipsę