Autor Wątek: Regulamin (WAZNE - przeczytaj!)  (Przeczytany 23194 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline graves

 • Koordynator Forum Gildia.pl
 • Administrator
 • Steward
 • *
 • Wiadomości: 6 950
 • Płeć: Mężczyzna
Regulamin (WAZNE - przeczytaj!)
« dnia: Marzec 20, 2008, 09:45:29 am »
Oto uchwalony po wieloletnich naradach i konsultacjach regulamin forum Gildii. Jesli komus on nie odpowiada, moze sie wyrejestrowac :smile:

1. Gildia umożliwia swoim użytkownikom bezpłatne uczestnictwo w Forum. Każdy użytkownik, który umieścił opinię na Forum Gildii jest traktowany jak uzytkownik tegoż Forum. Każdy użytkownik Forum zobowiązany jest do przestrzegania niniejszego regulaminu.

2. Dostęp do Forum Gildii mają wszyscy użytkownicy publicznej sieci Internet.

2.1. Przeglądać wiadomości na forum mogą wszyscy użytkownicy.
2.2. Pisać wiadomości i odpowiadać na nie mogą juz tylko zarejestrowani użytkownicy.

3. Uczestnicy Forum Gildii publikują swoje komentarze i opinie wyłącznie na własną odpowiedzialność. Gildia nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników na łamach Forum.

4. Niedopuszczalne jest umieszczanie przez użytkowników na łamach Forum Gildii treści
a. sprzecznych z prawem
b. wzywających do nienawiści lub obrazy rasowej, wyznaniowej i etnicznej
c. obscenicznych
d. erotycznych i pornograficznych
e. propagujących bezprawną przemoc.
f. posiadających formę reklamy lub spamu bez wcześniejszego przyzwolenia administracji portalu.

5. Niedopuszczalne jest umieszczanie przez użytkowników na łamach Forum Gildii w podpisie użytkownika grafiki większej niż  250x125 pix lub 400x50 pix (nie może być więcej niż jedna grafika) lub tekstu szerszego niż 6 wierszy (czcionki o standardowej wielkości). Gildia zastrzega sobie prawo do usuwania grafiki (lub tekstu) nie spełniających w/w wymogów.

6. Niedopuszczalne jest umieszczanie przez użytkowników na łamach Forum Gildii w miejscu Emblematu (avatara) użytkownika grafiki większej niż  110x110 pix. Gildia zastrzega sobie prawo do usuwania grafiki nie spełniającej w/w wymogów.

7. Gildia zastrzega sobie prawo do usuwania treści, o których mowa w pkt. 4 niniejszego Regulaminu, a także treści nie mających merytorycznego związku z komentowaną treścią lub będących wielokrotnym pozbawionym merytorycznego uzasadnienia powielaniem już istniejących treści

8. Niedopuszczalne jest zakładanie i używanie przez jednego użytkownika kilku kont/loginów (w szczególnych przypadkach wnioski o założenie kolejnego konta rozpatruje Administracja). Administracja zastrzega sobie prawo do usuwania kolejnych kont tego samego użytkownika obciążając główne (najwcześniejsze używane) konto ustalonymi karami

9. Administracja Forum Gildii zastrzega sobie prawo do blokowania uczestnictwa w Forum Dyskusyjnym tym uczestnikom, którzy w sposób notoryczny naruszają postanowienia pkt. 4 i pkt. 5 Regulaminu.

10. Administracja zastrzega sobie możliwość przeredagowywania nieprzyzwoitych fragmentów opinii w sposób nie zmieniający ich przekazu. W szczególnych przypadkach administracja zastrzega sobie możliwość ich usuwania.

11. Gildia zobowiązuje się dochować powszechnych standardów ochrony danych uczestników Forum zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych.

12. Na pisemne i prawnie uzasadnione żądanie Gildia może również przekazać sądowi, prokuraturze, policji i innym uprawnionym organom pozostające w jej posiadaniu dane uczestników Forum naruszających postanowienia pkt. 4 niniejszego Regulaminu lub przepisy prawa.

13. Gildia dołoży wszelkich starań w celu prawidłowego działania serwisu oraz udzieli pomocy w rozwiązywaniu problemów dotyczących funkcjonowania Forum.

14. Dokładne zasady panujące na każdym z działów forum ustalają odpowiedni moderatorzy biorąc pod uwagę opinie użytkowników. Skargi na działania moderatorów, a także na naganne zachowanie poszczególnych użytkowników proszę kierować do administracji. Aktualnie administratorami są następujące osoby: Gabriel (administrator centralny portalu, administrator techniczny forum) oraz graves (administrator merytoryczny forum, opiekun moderatorów). Wszelkie zapytania w tej sprawie należy słać pod adres forum@gildia.pl.

15. Regulamin niniejszy obowiązuje od momentu jego opublikowania. Gildia. zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w niniejszym regulaminie. Wszelkie zmiany stają się obowiązujące w momencie ich opublikowania na Forum.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2017, 09:50:51 pm wysłana przez graves »
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Gabriel

 • Administrator
 • Szafarz bracki
 • *
 • Wiadomości: 2 220
 • Płeć: Mężczyzna
 • BOFH
  • http://portal.gildia.pl
Odp: Regulamin (WAZNE - przeczytaj!)
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 26, 2016, 09:58:36 am »
Aktualizacja z dnia 26.05.2016r.:
Z uwagi na nadmierną aktywność botów, wirusów oraz osób rozpowszechniających na forum informacje uchodzące za SPAM, administracja portalu ustanawia dodatkowe zasady:
a1. Wszelkie rejestracje dokonywane od dnia 26.05.2016r. muszą być ręcznie potwierdzone przez administratora. Po tym procesie użytkownik musi dodatkowo dokonać aktywacji konta na podstawie otrzymanej wiadomości. Wszelkie konta, które nie zostaną aktywowane w przeciągu 14 dni od potwierdzenia przez administratora, zostaną usunięte z bazy.
a2. Wszyscy użytkownicy, który zostali aktywowani przed dniem 26.05.2016r. a nie dokonają żadnego wpisu (nie będącego spamem) na forum do końca czerwca 2016r., zostaną z niego usunięci.
a3. Wszelkie konta, które w dniu 30.06.2016r. będą wykazywały nieaktywność większą, niż 2 lata, zostaną także usunięte (z pozostawieniem dodanych dotychczas wypowiedzi na forum).
a4. Moderatorzy forum do końca czerwca 2016r. zostaną zweryfikowani przez administrację. Ci, którzy nie wykonują już swoich czynności od dłuższego czasu, zostaną pozbawieni praw moderatorskich (przy zachowaniu praw użytkownika forum).
Rafał "Gabriel" Świątkowski (gabriel@gildia.pl),
Administrator portalu "Gildia.pl" (http://portal.gildia.pl).

Offline graves

 • Koordynator Forum Gildia.pl
 • Administrator
 • Steward
 • *
 • Wiadomości: 6 950
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Regulamin (WAZNE - przeczytaj!)
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 06, 2017, 09:50:26 pm »
[size=0px]Aktualizacja z dnia 06.06[/size][/size][size=0px].2017r.:[/size]
[/size][size=0px]Zmieniony został punkt 5. [/size]
[/size][size=0px]Ze względu na stosowanie przez niektóre osoby zbyt obszernych podpisów tekstowych - ograniczeniu uległa ilość wierszy takiego tekstu.[/size]
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."