trawa

Autor Wątek: Nagrody Eisnera 2018!  (Przeczytany 3327 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Nagrody Eisnera 2018!
« dnia: Lipiec 21, 2018, 10:05:46 pm »
Tegoroczni zwycięzcy: https://kamienzserca.pl/laureaci-nagrod-eisnera-2018/

Mieliście swoich faworytów?

Moim zdaniem hype Monstressą jest przesadzony. King najlepszym scenarzystą, hehe ciekawe czy decyzja zapadła za całokształt czy 50 zeszyt, który przekreślił prawie całoroczny dorobek :wink:
No i brak nominacji chociażby w kategorii najlepszy autor okładek dla Mattiny uważam za karygodne niedopatrzenie!

 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2018, 10:10:00 pm wysłana przez Itachi »

JanT

  • Gość
Odp: Nagrody Eisnera 2018!
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 21, 2018, 10:13:26 pm »
King najlepszym scenarzystą, hehe ciekawe czy decyzja zapadła za całokształt czy 50 zeszyt, który przekreślił prawie całoroczny dorobek :wink:
Przecież pisze za co: Batman, Batman Annual #2, Batman/Elmer Fudd Special #1, Mister Miracle (DC)

Offline Itachi

Odp: Nagrody Eisnera 2018!
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 21, 2018, 10:21:00 pm »
No i widzisz sam nie do końca rozszyfrowujesz intencje innego użytkownika, tak samo jak czasami ja Twoje posty :smile: To był ewidentny zarzut do osławionego ślubu.

Offline xanar

Odp: Nagrody Eisnera 2018!
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 21, 2018, 10:23:15 pm »
Ja tam uważa, że Monstress'a to coś unikatowego (szczególnie świat przedstawiony) i mi się bardzo podoba.
Tak jak Hellboy jest wg mnie taki sobie, ale takie BBPO jest świetne.

Offline jeanvanhamme

Odp: Nagrody Eisnera 2018!
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 21, 2018, 10:26:07 pm »
Duch Gaudiego w Polsce uznany za jeden z najgorszych komiksów NSC, a dostał nominację do Eisnera. Za to Monstressę muszę przeczytać jeszcze raz, bo totalnie nie wychwyciłem zachwytu. King jest zajebisty, nawet w #50, a cały run Batmana przejdzie do historii jako najlepiej skonstruowany Batman wszech czasów.
Poza tym jakieś ubogie te nominacje.

Offline Itachi

Odp: Nagrody Eisnera 2018!
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 21, 2018, 10:26:53 pm »
xanar

Ja natomiast mam problem z przegadaną fabułą. I tak Black Monday Murders uważam za większą sensację. To jest absolutnie zakręcona seria z czymś niespotykanym do tej pory.


King jest zajebisty, nawet w #50, a cały run Batmana przejdzie do historii jako najlepiej skonstruowany Batman wszech czasów.

Mocne słowa, moim zdaniem konstrukcja została zawalona. Początek runu jest średni, nawet bardzo. Gdzieś od około dwudziestego trzeciego zeszytu zaczyna to wszystko nabierać głębszej perspektywy, ale finalnie zostaje wszystko obalone przez Kinga. Miał okazję przejść do historii, ale niestety w moim przekonaniu nie miał na to odwagi.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2018, 10:30:34 pm wysłana przez Itachi »

JanT

  • Gość
Odp: Nagrody Eisnera 2018!
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 21, 2018, 10:33:00 pm »
tak samo jak czasami ja Twoje posty :smile:
Tym się nie przejmuj bo ja też czasem mam z nimi problem  :smile:

Mnie też dziwi nominacja Duch Gaudiego i dodatkowo The Wicked + The Divine.

King zasłużenie na pewno (nie tylko za Batmana)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2018, 10:36:09 pm wysłana przez JanT »

Offline Itachi

Odp: Nagrody Eisnera 2018!
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 21, 2018, 10:36:11 pm »
King zasłużenie na pewno (nie tylko za Batmana)

Słuszna uwaga, Vision miał wiele pozytywnych opinii. Ale jeszcze nie miałem okazji poznać.

Mnie też dziwi nominacja Duch Gaudiego i dodatkowo The Wicked + The Divine.

Mnie też, ja nie zdołałem przebrnąć przez pierwszy tom od Muszki. A wstęp był najgorszym popisem jaki czytałem, bełkot jeden wielki, brrr masakra.

Offline xanar

Odp: Nagrody Eisnera 2018!
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 21, 2018, 10:38:00 pm »
Na mnie Monstress'a zrobiła po prostu duże wrażenie, ale rozumiem, że komuś może się nie spodobać ten klimat.Black Monday Murders  mam na półce dwa tomu ale coś nie mogę się za nie zabrać. Z tym Batmanem to ludzie strasznie narzekali na początek, trzeci tom słyszałem, że tragiczny. Ja przeczytałem pierwszy i takie to, ani rewelacji nie ma ani też tragedii.

Offline Itachi

Odp: Nagrody Eisnera 2018!
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 21, 2018, 10:40:25 pm »
Black Monday Murders  mam na półce dwa tomu ale coś nie mogę się za nie zabrać.

Tutaj musisz poświęcić więcej czasu, to absolutnie zakręcony komiks. I brak skupienia powoduje że po jakimś czasie można się zagubić w klimacie Hickmana. Ale warto, bo po lekturze zostaje się z uczuciem obcowania z czymś mega intrygującym.

Offline Gazza

Odp: Nagrody Eisnera 2018!
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 21, 2018, 11:22:45 pm »
No i brak nominacji chociażby w kategorii najlepszy autor okładek dla Mattiny uważam za karygodne niedopatrzenie! 
Mam wrażenie, że w tej kategorii nie były brane pod uwagę warianty okładkowe tylko regularne.

Offline Itachi

Odp: Nagrody Eisnera 2018!
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 21, 2018, 11:40:41 pm »
Być może tak było.

Offline gobender

Odp: Nagrody Eisnera 2018!
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 22, 2018, 07:27:36 am »
Krampusnacht mi się bardzo podobał.Ciesze się, że go docenili.

JanT

  • Gość
Odp: Nagrody Eisnera 2018!
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 22, 2018, 08:01:45 am »
Tego Black Bolta ktoś czytał?

Offline Nawimar

Odp: Nagrody Eisnera 2018!
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 22, 2018, 10:32:23 pm »
Ten Mister Miracle w wykonaniu Kinga coraz bardziej mnie intryguje. Póki co nie ruszam w oryginale, bo po cichu liczę, że Egmont u nas to jednak pchnie.