trawa

Autor Wątek: Kawaii Powraca  (Przeczytany 20390 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Kawaii Powraca
« dnia: Lipiec 18, 2018, 09:32:47 pm »
Legendarne pismo powraca! Jaram się na maksa, bo to czasopismo mojego dzieciństwa, fox kids, cn, zony, mix komiks. Nie miałem Internetu i dzięki Kawaii właśnie poznawałem świat anime lecących na polsacie i całej reszcie. Dragon Ball, Naruto, Yu-Gi-Oh, Duel Masters, Beyblade, Shaman King, InuYasha, Slayers, Rycerze Zodiaku, boże kochany ♥

Zawsze rano odwiedzałem kiosk i kupowałeś świeżutki numer, a rozczarowania kiedy pismo upadło nie zapomnę na pewno. Także piękna nowina doszła do mnie dzisiaj!

Offline Hollow

Odp: Kawaii Powraca
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 18, 2018, 11:47:18 pm »
Mam nadzieję, że nie takie jakie było pod koniec wydawania (mało stron, a większość tylko o tym co leciało w telewizji, dużo słów mało treści). Na pewno kupię pierwszy numer z ciekawości.

Offline mibartek

Odp: Kawaii Powraca
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 19, 2018, 06:34:12 am »
Patrząc na tematy z okładki wygląda ciekawie.
Pytanie o poziom tekstów, bo niestety teraz papierowe wydania czasopism muszą się odznaczać wyższym poziomem niż kiedyś, bo większość rzeczy można sobie spokojnie wygooglać. Także musi być jakaś wartość dodana tekstów ponad zwykłe info (np temat anime na Netflixie ciekawy jestem jak będzie przedstawiony, czy suche wylistowanie z parolinijkowym streszczeniem czy jednak bardziej dopracowane zestawienie z przemyśleniami autora artykułu)

Offline Itachi

Odp: Kawaii Powraca
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 19, 2018, 08:26:08 pm »
czego się spodziewać dowiemy się za tydzień. Ja patrzę optymistycznie na powrót tego magazynu. Rynek mangi strasznie się w Polsce rozrósł, także pisać/recenzować/zapowiadać można bardzo wiele.

Offline mibartek

Odp: Kawaii Powraca
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 20, 2018, 07:45:08 am »
Rynek mangi strasznie się w Polsce rozrósł, także pisać/recenzować/zapowiadać można bardzo wiele.


W pełni zgoda ;) pytanie tylko o poziom. Bo np jak lubię chodzić co roku na Magnificon w Krakowie, tak poziom prelekcji niestety jest bardzo słaby ostatnie 2 lata (z chlubnymi wyjątkami oczywiście)

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Kawaii Powraca
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 27, 2018, 06:09:14 pm »
Jak przetrwa chociaż 3 numery to się zdziwię. Niech lepiej tym razem nie ściągają kasy na prenumeraty, bo już raz oszukali ludzi.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Hollow

Odp: Kawaii Powraca
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 27, 2018, 08:33:52 pm »
Przetrwa, bo to nie jest samodzielna gazeta, tylko wydanie specjalne CD-Action. No i nie ma prenumeraty.
Zaskoczyło mnie, że zamiast letniego dali opis wiosennego sezonu anime, który się skończył.

Offline Itachi

Odp: Kawaii Powraca
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 27, 2018, 08:57:24 pm »
A ja dzisiaj po pracy odwiedziłem wszystkie osiedlowe kioski i nie kupiłem.

Offline Hollow

Odp: Kawaii Powraca
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 27, 2018, 09:02:27 pm »
Ja znalazłem w kolporterze. W kioskach nie było.

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Kawaii Powraca
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 28, 2018, 05:09:58 am »
Przetrwa, bo to nie jest samodzielna gazeta, tylko wydanie specjalne CD-Action. No i nie ma prenumeraty.
Zaskoczyło mnie, że zamiast letniego dali opis wiosennego sezonu anime, który się skończył.
Zobaczymy, ale w dobie internetu nie ma powodu kupowania takiego pisemka. Kiedyś Kawaii miało sens, bo pozwalało weeaboo marzyć o anime, których nijak nie dało się obejrzeć, dzisiaj właściwie każda seria jest tłumaczona (również stare klasyki), recenzje są w necie, newsy również, a mangotardy publicystyką się raczej nie zainteresują. Pierwszy numer kupi pewnie sporo osób, drugi z rozpędu też, ale przy trzecim będzie duży spadek, a piąty już się nie ukaże. Tak to widzę.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Kawaii Powraca
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 29, 2018, 09:49:51 pm »
http://anime.com.pl/SZOK%21_Mr_Jedi_oglasza_powrot_Kawaii,news,read,6998.html#c51
Cytat: Crossboy
KATASTROFA! Tego nie da się czytać. Przez 4 dni przebrnąłem przez 6-7 tekstów, a i tak mam problem, aby nad tym usiedzieć.

Tutaj wymienione różne babole, zamieszczone przez kogoś na facebooku:
KLIK

I jest tego o WIELE więcej - goście nawet nie potrafią przepisać poprawnie informacji z internetu, są mądrzejsi. Zamieszczono "Video Rondo" zamiast "PTV Rondo" przy wspomnieniu Projekt A-ko w tekście o historii fandomu - jest to o tyle zabawne, że info to pochodzi oryginalnie z encyklopedii Kawaii.

I najważniejsza ciekawostka - wyłączyli recenzje i oceny na facebooku, gdy tylko jedynki zrównały się z piątkami (te głównie dawane przed premierą magazynu i zawierające powtarzający się argument: "nostalgia!"). Po tym akcie straciłem jakikolwiek szacunek dla Mr Jedi, skoro nie może wziąć krytyki na klatę.

Co zabawne parę godzin potem zamieszczono wpis o planowanym przywróceniu działu "listów" - to nazywa się kontakt z odbiorcą ;). Najwyraźniej opinia w cenie, ale tylko wtedy, gdy redakcja decyduje, które trafią do szerszej publiki.

@Hollow
Zakładam, że numer kupiłeś skoro uważasz, że ta gazetka przetrwa?
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Hollow

Odp: Kawaii Powraca
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 30, 2018, 03:21:44 pm »

 :shock:


Sporo tego. Chyba zaczynam mieć wątpliwości.

Offline Itachi

Odp: Kawaii Powraca
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 30, 2018, 03:46:37 pm »
Ja kupiłem, ale przeczytałem zaledwie jakąś 1/6. Zacznę od tego, że podlinkowany tekst ma znamiona totalnego udupienia czegoś u podstaw. Część zarzutów jest zgodna z moimi, ale część trąci czepianiem się. Nie będę się teraz rozpisywał bo sami widzicie ileż tam jest zarzutów, ale chętnie dowiem się jaki osoba pisząca tekst o DBS miała cel, no misz masz jaki jest tam umieszczony na 5-6 stronach jest nieprawdopodobny, maźniętą każdą serię, jakieś kinówki, bez ładu i składu. I jeszcze jakieś idiotyczne feministyczne wstawki skierowane do anime mającą premierę 30 lat wstecz...  :shock:   

Offline mibartek

Odp: Kawaii Powraca
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 30, 2018, 03:58:28 pm »
Ja kupiłem w niedzielę i narazie przeleciałem po nagłówkach i parę akapitów przeczytałem na szybko.
Może to nostalgia, ale nastawiłem się bardzo pozytywnie. Różnorodna tematyka, trochę nostalgii, ale też np Netflix. Mam zamiar w piątek przysiąść po pracy na dłużej to skonfrontuje z recenzjami wyżej.

Offline kelen

Odp: Kawaii Powraca
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 30, 2018, 08:55:16 pm »
Ja jestem w połowie i nie wiem, czy przeboleję resztę. Tylko z dwa teksty (Yuri On Ice, Little Witch Academia) na razie trzymają się jako takiej kupy i nie polegają na streszczaniu informacji znalezionych w internecie. Kilka widocznych błędów (literówki, złe dane postaci, powielone lub pomylone zrzuty z przewodnika po premierach).
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru