Autor Wątek: Koniec Gildii Komiksu?  (Przeczytany 134797 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Amer

  • Gość
Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #195 dnia: Lipiec 19, 2018, 09:45:53 pm »
The Internet is serious business... Feldek dostał prawdopodobnie ostrzeżenie bądź tymczasowego bana za ostatni wulgarny post, który pamiętam, a w którym przewinęło się nazwisko pana Tomasza Kołodziejczaka. Ban (czy ostrzeżenie) w pełni zasłużony. Na tym temat powinien się zakończyć. Użytkownik zdecydował się jednak wyprzedzić Nieuchronne: skasował swoje konto (gdyby tego nie zrobił, za pewien czas byłby trwale zbanowany, bo - na ile zdążyłem poznać tę postać - był to jegomość niereformowalny).

Od zawsze mnie zastanawia pęd do wulgaryzmów i prostactwa. Czy tacy ludzie jak Feldek naprawdę sądzą, że robią na kimś wrażenie, bo ukraszą swoją wypowiedź czymś chamskim? Ludzie stąd pozakładali rodziny, czytają dobre komiksy, wyjeżdżają na zagraniczne wojaże i robią dziesiątki innych fascynujących rzeczy, a tu ktoś ekscytuje się, że może w miejscu publicznym zachować się szczeniacko. Nic z tego nie rozumiem. I chyba nie chcę.

Offline rebejakub

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #196 dnia: Lipiec 20, 2018, 07:48:42 am »
Frustrat Feldek teraz twierdzi na Kolorowych, że jest tak naprawdę Maxiem  :badgrin:
Naganiacz, piegża, makolągwa i sum

JanT

  • Gość
Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #197 dnia: Lipiec 20, 2018, 09:11:11 am »
I by się zgadzało. Może na potwierdzenie niech zdradzi plany Fanty na kolorowych  :smile:

Amer

  • Gość
Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #198 dnia: Lipiec 20, 2018, 10:53:38 am »
Nie chcę wchodzić w dłuższe dysputy o tym smutnym człowieku, ale zainteresowało mnie to, co napisał w tym fragmencie: "To ja zażądałem od niego informacji o celu przetwarzania moich danych osobowych, a gdy mój wniosek został zignorowany, zwróciłem się do Szota i reszty osób odpowiedzialnych za stronę Gildia.pl. Oni również naruszyli prawo, nie wypełniając obowiązku informacyjnego, na swoje szczęście wykonali moje uprawnienie do "bycia zapomnianym", gdy zażądałem usunięcia konta".

Czy jeśli skorzystam z prawa do bycia zapomnianym u jakiegokolwiek przedsiębiorcy, który "zamroził" moje pieniądze na poczet niezrealizowanych jeszcze projektów, to czy taki przedsiębiorca poza skasowaniem mnie ze swojej bazy danych (kontrahentów, klientów, jakkolwiek), nie musi niejako z automatu zwrócić mi pieniądze (a ja nawet nie muszę o to dodatkowo prosić)?

Przecież jeśli poproszę o wygaszenie konta (dajmy na to w wydawnictwie komiksowym, skoro jesteśmy na forum o komiksach), to właściciel musi to zrobić, ale jednocześnie jeśli nie zwróci mi pieniędzy, to znaczy, że a) pieniądze ukradł, bo nawet jeśli wydrukuje opłacone komiksy, to nie będzie miał, jak ich wysłać do mnie, bo zostałem "zapomniany", wyautowany poza bazę właściciela wydawnictwa b) skasowano moje konto, ale właściciel wydawnictwa wciąż dysponuje moimi danymi i być może kiedyś z nich skorzysta (np. przyzna, że złamał prawo, wysyłając mi komiks w czasie, gdy powinienem być już dawno "zapomniany").

Jak to teraz wygląda? Pytam z ciekawości, bo tak się przypadkiem składa, że mam podobną sytuację, a straciłem cierpliwość i chciałbym w podobny sposób "zagrać".


Offline Gazza

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #199 dnia: Lipiec 20, 2018, 11:57:09 am »
A tymczasem w komentarzach Krzyś Tymczyński vel Lokus kontynuuje plucie na forum....

Offline misiokles

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #200 dnia: Lipiec 20, 2018, 12:28:53 pm »
Pytam z ciekawości, bo tak się przypadkiem składa, że mam podobną sytuację, a straciłem cierpliwość i chciałbym w podobny sposób "zagrać".


Nie wiem jak to rozegrać, ale tak chcę spytać z ciekawości - co wami kieruje prosząc o likwidację konta, wiedząc że macie niezrealizowane przesyłki?

Amer

  • Gość
Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #201 dnia: Lipiec 20, 2018, 01:01:21 pm »
W moim przypadku chęć zwrotu pieniędzy "zamrożonych" od około roku. Zamiast straszyć konsekwencjami, jak postąpili niektórzy, wolałbym jednym ruchem całkiem zerwać więź z nieudolnie prowadzonym wydawnictwem. I zastanawiam się, czy żądanie "bycia zapomnianym" nie nakłada tym samym na drugiej stronie obowiązku zwrotu pieniędzy. Krótko mówiąc, pytam, czy ten sposób nie jest najskuteczniejszy i najszybszy.

Offline misiokles

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #202 dnia: Lipiec 20, 2018, 01:27:45 pm »
Tu są chyba dwie różne kwestie. Jeśli masz zamrożone pieniądze u Fanty - to zawarłeś umowę kupna-sprzedaży.  I wydawca musi się w jakiś sposób z tego wywiązać. Prośba o wymazanie danych osobowych nie nakłada na Fantę żadnych dodatkowych czynności, a na pewno nie silniejszych niż umowa kupna-przedsprzedaży czy jakiejkolwiek zawarłeś. A nawet gdyby - to żeby Fanta oddała ci zamrożone pieniądze metodą RODO to i tak będziesz musiał straszyć konsekwencjami :)

Offline jeanvanhamme

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #203 dnia: Lipiec 20, 2018, 11:26:03 pm »
Jak to teraz wygląda? Pytam z ciekawości, bo tak się przypadkiem składa, że mam podobną sytuację, a straciłem cierpliwość i chciałbym w podobny sposób "zagrać".


Znajomość RODO w tym kraju graniczy z wiedzą tajemną i medycyną. RODO to nie jest bat na przedsiębiorców. Oczywistym faktem jest, że na potrzeby realizacji zamówienia, a więc wystawienia faktury/rachunku potrzebujesz przetwarzać dane osobowe i w związku z tym nie ma żadnego obowiązku informacyjnego, nic się nie zmieniło. Podstawą jest realizacja obowiązku prawnego, czyli wystawienia rachunku.
RODO zmienia tylko to, że masz te dane chronić, a nie jak do tej pory kupczyć na prawo i lewo po pozorem "kradzieży".

Offline rebejakub

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #204 dnia: Lipiec 21, 2018, 09:29:35 am »
Dokładnie tak jak stwierdza przedpiśca - problemem z RODO jest to, że rozpętała się jakaś ogólna psychoza i paranoja, jeszcze pewnie sporo czasu minie aż się wszystko uspokoi. W wiadomym nieszczęsnym przypadku jest imho podobnie - to, że się komuś wydaje że "skasował" forum i zorganizuje adminom spore kary, to niestety tylko pobożne życzenia :) Po prostu sporo for się teraz wygasza z prostego powodu - nie ma za bardzo komu ogarniać spraw formalnych, audytów itp, więc administracja podejmuje takie a nie inne decyzje. Sorry, Feldek.
Naganiacz, piegża, makolągwa i sum

JanT

  • Gość
Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #205 dnia: Lipiec 21, 2018, 09:44:39 am »
Są dwa forum komiksowe Gildia i Avalon i na tym drugim chyba mniej życia niż tu  :smile: A ile grup komiksowych na FB prężnie działa? Teraz też Comic-Con i na FB się ludzie jarają zapowiedziami/trailerami a na forach dupa  :smile:
Nawet żaden fan Marvela się nie podjarał na powrót Marvel Knights o czym napisałem w temacie SDCC.

Offline mappy

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #206 dnia: Lipiec 21, 2018, 12:15:15 pm »
Tylko, że na takim FB to wymiana zdań pomiędzy użytkownikami to 3 słowa albo jakaś emotikona. Nikt poza głównym postem się nie rozpisuje.
Tutaj często było zarzucane, że jedyne tematy to te o cenach i promocjach. Wystarczy jednak spojrzeć na takie trzy dni wstecz i nie da rady ogarnąć wszystkich tematów z pięciu działów. Jak dyskusja zaskoczy w danym temacie to się zaraz robią trzy strony wypowiedzi. Wiem, że nie wszystkie posty będą merytoryczne ale nikt nie stawia emotikony i zamyka okno z dyskusją.
Myślę, że sporo osób wypowiada się tutaj i odwiedza te subfora na FB mając świadomość tematu. Brak entuzjazmu tu na forum nie wiąże się z brakiem zainteresowania tematem.

JanT

  • Gość
Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #207 dnia: Lipiec 21, 2018, 12:40:09 pm »
Już od jakiegoś czasu się pisze że to wszystko zjada FB http://ratpoison.pl/facebook-a-umierajace-komunikatory-strony-i-fora-internetowe/ I trudno się z tym nie zgodzić.

Offline tysonek

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #208 dnia: Lipiec 21, 2018, 01:32:30 pm »
A tymczasem w komentarzach Krzyś Tymczyński vel Lokus kontynuuje plucie na forum....
Gdzie nadal krzysiu się popisuje swoim ewidentnym brakiem umiejętności pisarskich ?

Offline parsom

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #209 dnia: Lipiec 25, 2018, 06:27:30 pm »
Zdaje się (jak napisano w innym wątku), że koniec forum jest już przyklepany i nastąpi w maju. W zaistniałej sytuacji chyba należałoby się jakieś wyjaśnienie od osób, które podjęły taką decyzję.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

 

anything