trawa

Autor Wątek: Koniec Gildii Komiksu?  (Przeczytany 136158 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #135 dnia: Lipiec 10, 2018, 07:59:07 pm »
Nie przy takich zady**ch jak ta z niedzieli.

Ile masz takich zadym w miesiącu? Jedną, dwie? Maksymalnie trzy? No bez przesady, nie jest to jakaś szokująca liczba, zajmująca czas adminowi przez godziny w tygodniu. Poczekajmy na decyzje Pana Szota, a włączenie do grona adminów kolejnych osób (powiedzmy dwóch) choćby na okres próbny jest całkowicie racjonalne i możliwe do zrealizowania.

Offline misiokles

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #136 dnia: Lipiec 10, 2018, 08:03:38 pm »
Graves najwięcej roboty ma z usuwaniem postów produkowanych przez bot-spamy. Czasami rano jak wchodzę na forum to jest takich śmieci z kilkadziesiąt.

Offline Itachi

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #137 dnia: Lipiec 10, 2018, 08:47:05 pm »
Też racja.

JanT

  • Gość
Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #138 dnia: Lipiec 10, 2018, 09:23:46 pm »
włączenie do grona adminów kolejnych osób (powiedzmy dwóch) choćby na okres próbny jest całkowicie racjonalne i możliwe do zrealizowania.
No przecież Graves pytał już dawno i nikt odpowiedni się nie zgłaszał.

Offline Itachi

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #139 dnia: Lipiec 10, 2018, 09:36:13 pm »
Ja to widziałem tak, że nikt się nie zgłaszał ponieważ jasnym było, że chętna osoba musiałaby przyjąć na siebie większość obowiązków. Fragsel wspominał już wcześniej, że szuka zastępstwa, a Graves na forum bywa dosyć rzadko. Jednak jakby pracę rozdzielić na dwie, trzy osoby (razem z Gravesem) to może by się udało.


Ja nie mam jakiś uprzedzeń co do kandydatów. Możesz nim zostać nawet Ty, skoro dużo czasu tutaj spędzasz. Jednak moglibyśmy ustalić jakiś okres próbny dla kandydatów. Jeśli się sprawdzą i większość forumowiczów będzie zadowolona to taki deal może mieć sens. Ale to oczywiście tylko przykład.

Trudno jednak dyskutować tylko i wyłącznie między sobą, musiałby tutaj napisać moderator co o tym myśli.

JanT

  • Gość
Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #140 dnia: Lipiec 10, 2018, 09:42:18 pm »
Możesz nim zostać nawet Ty
Musiałbym swoje posty kasować  :biggrin: Ja tu nigdy nawet wpisu nie zgłosiłem  :smile:

Offline Itachi

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #141 dnia: Lipiec 10, 2018, 09:43:27 pm »
Od czegoś trzeba zacząć :smile:

Offline graves

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #142 dnia: Lipiec 10, 2018, 09:57:29 pm »
a Graves na forum bywa dosyć rzadko.
Codziennie o tej porze. Ktoś musi weryfikować nowe konta użytkowników :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Gazza

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #143 dnia: Lipiec 11, 2018, 07:40:24 am »
Popieram kandydaturę JanaT na moderatora/admina forum! :)

JanT

  • Gość
Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #144 dnia: Lipiec 11, 2018, 07:43:14 am »
Ja bym nic nie "ciachał"  :smile: W czym innym mogę pomóc ale do tego się na pewno nie nadaję.
Graves też pytał chyba wcześniej osób i ja propozycji nie dostałem.

Offline LucasCorso

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #145 dnia: Lipiec 11, 2018, 07:52:43 am »
Ja bym nic nie "ciachał"  :smile: 


Masz rację... Lepiej nic nie "ciachać"


Bo potem napiszesz:
- "Komiks {tu wstaw tytuł komiksu} nie podobał mi się. Akcja poprowadzona leniwie, rysunki zupełnie nie w moim guście, dziury scenariuszowe, płytkie dialogi"
a ktoś z tych ludzi, co własnie skończyłeś czytać ich 57-mą tego dnia wiadomość z "wyjaśnieniem", że ich post z wczoraj nie zasługiwał na usunięcie i jesteś nadgorliwym idiotą odpowie Ci:
- "Już od tego cenzurowania Ci mózg wypaliło, tępy nauczycielino Ty, że się na takim dobrym komiksie nie poznałeś"


Tak że po co Ci taki kłopot...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline jeanvanhamme

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #146 dnia: Lipiec 11, 2018, 12:01:34 pm »
A zapytam jeszcze:
Na ile archiwum forum jest konieczne do zachowania? Może lepiej zapomnieć o nim i założyć nowe? Nowocześniejsze.

Offline gobender

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #147 dnia: Lipiec 11, 2018, 12:12:11 pm »
Popieram. Dla mnie ta mityczna wartość archiwum jest trochę przesadzona. Recenzji na necie jest masa, a tu wyszukiwarka jest średnia, plus tradycyjnie trzeba się przekopać przez morze piany żeby cokolwiek przeczytać.
Jeśli rezygnacja z archiwum miałaby być ceną za stworzenie nowego to nie miałbym z tym problemu.

Offline Itachi

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #148 dnia: Lipiec 11, 2018, 12:26:13 pm »
A zapytam jeszcze:
Na ile archiwum forum jest konieczne do zachowania? Może lepiej zapomnieć o nim i założyć nowe? Nowocześniejsze.
W jakim sensie nowocześniejsze? Forum ma być praktyczne, a nie nowoczesne. Jak ze sklepem Gildii, niby nowy interfejs miał być lepszy, a moim zdaniem starszy sprawdzał się lepiej, był bardziej przejrzysty i praktyczny.
Popieram. Dla mnie ta mityczna wartość archiwum jest trochę przesadzona. Recenzji na necie jest masa, a tu wyszukiwarka jest średnia, plus tradycyjnie trzeba się przekopać przez morze piany żeby cokolwiek przeczytać.
Jeśli rezygnacja z archiwum miałaby być ceną za stworzenie nowego to nie miałbym z tym problemu.

1) Wolę recenzję tutejszych forumowiczów niż osób, które dostają egzemplarze recenzenckie i w 90% gloryfikują omawiane pozycje.
2) Znajdź mi miejsce gdzie ludzie nie biją piany.
3) Wyszukiwarki na fb są za to tak precyzyjne, ze odnalezienie czegokolwiek merytorycznego jest sztuką samą w sobie. Nie to co odnalezienie jakieś osoby...
4) A co nowe forum nie miałoby cech obecnego? Byłoby bytem oderwanym od standardowych cech?

Bagatelizowanie tutejszej historii jest profanacją. Ja średnio kilka razy w miesiącu szukam jakiś recek w wyszukiwarce, kiedy chcę kupić jakiś komiks na wyprzedaży czy dołożyć coś na allegro przy zakupach. Znam gusta osób, które tu piszą. To naprawdę pomaga. A dwa dzięki historii sam zauważam jak zmienia się mój komiksowy gust i niektóre moje posty sprzed kilku lat kompletnie nie imają się do stanu obecnego.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #149 dnia: Lipiec 11, 2018, 03:35:50 pm »
Tak z mojej perspektywy jako osoby, która kiedyś siedziała tu trochę więcej, a teraz sporadycznie i tylko przeglądam.


Jeśli sam portal raczej był przeze mnie rzadko odwiedzany, aczkolwiek baza komiksowa gildii z okładkami, kadrami i info jest chyba nie do zastąpienia, tak to forum było zawsze niesamowitym miejscem. Mnóstwo informacji i fakt, że można było pogadać nie tylko z autorami, czy osobami pokroju Jerzego Szyłaka, ale też z wydawcami sprawiał, że fajnie się wracało, nawet jak często były to dość ciężkie dyskusje czy jak ktoś dobitnie pokazywał, że się z kimś nie zgadzał (mówiąc wprost opierd@#$% mnie, że napisałem coś źle, że zjebałem recenzję itp).


Moim zdaniem, co pewnie nie będzie specjalnie odkrywcze, to problemem jest to, że sporo użytkowników stąd zniknęło i sporo autorów. Po pierwsze z uwagi na sporą ilość kłótni, po drugie dlatego, że w pewnym momencie zdecydowana większość dyskusji dotyczyła planów wydawniczych, cen o uszkodzeń a nie samej treści. Niektórzy zapomnieli, że komiks to głównie treść a nie cena czy obity róg mam wrażenie i zaczął się początek końca.


Druga sprawa to taka, że na tym forum jest genialne odzwierciedlenie rynku tzn. dyskusje są w kilku tematach o komiksach zagranicznych i kilku europejskich, a w reszcie szczególnie polskich cisza. Więc ciężko jest dyskutować jak nie ma z kim, bo w temacie o polskim  komiksie jest przykładowo pięć wpisów. Nie ma kto rozmawiać więc i forum upada, a nie każdy czyta tylko superhero czego absolutnie nie oceniam.


Kwestia fb. na pewno grupy zabrały forumowiczów, natomiast jeśli wszystko by tu grało to nigdy nie nastąpił by taki znaczny odpływ. Ja na grupy zaglądam jeszcze rzadziej niż tu, bo to absolutnie nie jest narzędzie do dyskusji. Jeśli an forum ciężko coś znaleźć to co powiedzieć o FB, gdzie wpis istnieje kilka godzin i ginie w odmętach kolejnych postów? Moim zdaniem nigdy nie zastąpi normalnego forum grupa na fb i szczerze dziwie się, że mają one taką popularność.


A tak na koniec i trochę podsumowanie tego co napisałem, wklejam cytat jednego z wydawców, który postanowił zwrócić uwagę na jedną z dyskusji na tym forum o samym komiksie i jego treści. Jestem przekonany, że jeśli takiej merytorycznej dyskusji byłoby więcej to i forum by żyło.

Panowie chapeau bas przed tak merytoryczną dyskusją.
Oby takich więcej
pozdrawiam
Maciej Pietrasik
Taurus Media


"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

 

anything