Autor Wątek: Koniec Gildii Komiksu?  (Przeczytany 134889 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawimar

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 26, 2018, 01:24:02 pm »
LucasCorso: "Ale zdajesz sobie sprawę, że na większości grup fb to miejsce jest synonime paździerza (...)"
 
To działa w obydwie strony. Zresztą tego typu opinie snują na ogół przedstawiciele względnie niewielkiej grupki osób, które tutaj najzwyczajniej się nie odnajdywały i chyba nadal - tak ogólnie - się nie odnajdują. Tak więc nie ma się czym przejmować.

Offline 79ers

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 26, 2018, 02:22:31 pm »
Dla niektórych fb to wyrocznia i jedyna "książka" jaką przeczytali, a to właśnie unifikacja i równanie wszystkich do jednego poziomu zabija kulturę.

Offline Nafciarz

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 26, 2018, 02:33:01 pm »
Na forum jestem stosunkowo krotko wzgledem wielu z Was. I jezeli tylko pojawi sie opcja pomocy finansowej zeby forum nie umarlo oczywiscie od razu i ja cos wplace. To forum to dla mnie kopalnia wiedzy. Tu pytalem o swoje pierwsze zakupy, tu czytam polecen obecnych zakupow. Jest tu grupka osob z ktorych zdaniem sie licze i gdy widze ze cos polecaja to moge brac prawie w ciemno.

Offline Mruk

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 26, 2018, 03:02:03 pm »
Wydawców w Polsce nie brakuje i myślę, że większość zdecydowałaby się na niedrogą reklamę.

Mam duże wątpliwości, czy "niedroga reklama" zapewni rentowność jakiej oczekują właściciele Portalu.

Pamiętajcie też o tym, że właściciel decyduje o wszystkim. Nawet jeśli będzie zrzutka, nawet jeśli się powiedzie, właściciel może stwierdzić "wygaszamy" i koniec.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2018, 03:07:26 pm wysłana przez Mruk »

Offline Itachi

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 26, 2018, 03:09:40 pm »
Tylko ciężko przyjąć do wiadomości słowo wygaszamy, kiedy mamy bum komiksowy w Polsce jakiego nie było nigdy przedtem.

Offline LucasCorso

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 26, 2018, 03:32:19 pm »
Tylko ciężko przyjąć do wiadomości słowo wygaszamy, kiedy mamy bum komiksowy w Polsce jakiego nie było nigdy przedtem.


Może ludzie nareszcie zaczęli po prostu czytać komiksy, zamiast spedzać czas na wykłucaniu się po próżnicy... Albo martwieniu się o karton... Czy kuriera...
Może zauważyli, że recenzje i opinie są stronnicze i subiektywne i jak samemu komiksu nie przeczytasz to się nie dowiesz, czy to arcydzieło, czy ramotka?

Może...


Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Itachi

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 26, 2018, 03:49:22 pm »
Żadna opinia, recenzja nie zastąpi lektury, czy obejrzenia filmu :smile:

Offline graves

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 26, 2018, 07:39:19 pm »
Żadna opinia, recenzja nie zastąpi lektury, czy obejrzenia filmu :smile:
Tak tylko przy obecnym wysypie komiksów, trudno wszystko przeczytać lub nawet kupić, aby samemu wyrobić sobie opinię.
Trzeba wybierać, a bez jakiejkolwiek recenzji (nawet na forum) - trudno to zrobić. Szczególnie jeśli chodzi nie o serie, ale One-shoty.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Itachi

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 26, 2018, 07:43:47 pm »
No ale ja się z tym zgadzam w 120%.

Offline Nafciarz

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 26, 2018, 07:44:48 pm »
Tak tylko przy obecnym wysypie komiksów, trudno wszystko przeczytać lub nawet kupić, aby samemu wyrobić sobie opinię.
Trzeba wybierać, a bez jakiejkolwiek recenzji (nawet na forum) - trudno to zrobić. Szczególnie jeśli chodzi nie o serie, ale One-shoty.


Pelna zgoda zawsze przed zakupem staram sie sprawdzic forum oraz google czy ktos juz nie napisal jakies opinii o danym tytule.

Offline misiokles

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 26, 2018, 08:27:02 pm »
A ja czasami kupuję w ciemno, zauroczony wyłącznie okładką. Owszem - mam wtopy, ale jak coś kupię co podejdzie w mój gust - radocha jest dwa razy większa!

Offline LucasCorso

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 26, 2018, 08:37:17 pm »
Ja poszedłem krok dalej i nigdy nie czytam recenzji (bo nie mam pewności czy dany recenzent odróżnia recenzję od streszczenia, a parę razy się naciąłem. Ponadto spojlerujecie na potęgę, Panie i Panowie)

Zawsze patrzę tylko na opis od wydawcy i przykładowe plansze. A gdy mam wątpliwości nie kupuję...

Parę razy się zdarzyło, że po roku czy jakoś tak gdy dużo ludzi tu wspominało na forum, labo komiks był wysoko w top roku to robiłem re-ewaluację komiksu, czasem kończyło się zakupem, czasem nie.
Ale to są jednostkowe przykłady.

Więc jeśli chodzi o mus posiadania forum, bo bez niego zubożeją mi zakupy to nic takiego nie ma.

Ale oczywiście ucierpiałbym w zakresie kontaktów społecznych z innymi geekami. To na pewno. To forum to mój jedyny kontakt z polskim komiksowem...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline sum41

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 26, 2018, 08:43:39 pm »
Ha ja mam jeszcze inaczej bo 80% mojej kolekcji jest kupiona zewgledu na rysunki, oczywiscie gadaja ze najlepsze arty nie uratuja slabej historii jednak u mnie komiks to obraz to mnie do tego medium przyciagnelo  :biggrin:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline kenji

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 26, 2018, 09:27:57 pm »
A czemu nie przenieść forum do istniejącego na www.alejakimiksu.com??

Offline Itachi

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 26, 2018, 10:29:53 pm »
Ja mam jeszcze jedno słowo. Skoro padło zdanie, że do końca roku raczej nic się w temacie zamknięcia forum nie wydarzy to sporo czasu, aby od np. lipca wpłacać na zbiórkę aby utrzymać forum, pod warunkiem że jak się nie uda to wpłacamy tę kwotę na jakiś Dom Dziecka w Polsce. Na przykład.

6 miesięcy. 5 zł miesięcznie. 30 zł od osoby do końca roku. Razy 100 i mamy 3 000 zł :smile: Jak mówiłem pierwszy mogę się zdeklarować.




O tym właśnie pisałem wcześniej. Patrzcie ile tutaj jest Panów i Pań!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2018, 11:00:00 pm wysłana przez Itachi »

 

anything