Autor Wątek: Koniec Gildii Komiksu?  (Przeczytany 134799 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marian381

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 25, 2018, 03:57:45 pm »
Jeśli forum pewnego dnia padnie, to nie będzie już szans, żeby skrzyknąć użytkowników czy nawet odzyskać pisane w tym momencie posty. Nie nawołuje do opuszczania okrętu, ale że zostałem wywołany do tablicy to odpowiadam: jeśli przenosiny będą potrzebne, to możemy się podjąć zorganizowania nowego miejsca dla komiksiarzy.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline gobender

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 25, 2018, 04:14:33 pm »
Jeśli szlag to trafi to trzeba będzie to zrobić z wyprzedzeniem i kategorycznie (w sensie jednocześnie zamykając to jednocześnie) bo jak się zrobią 2 rówoległe to też będzie mogiła. Nie wiem czy jest sens próbować przenosić całe archiwum.  Jak dla mnie wystarczy czysty start, byle jak najwięcej użytkowników zachować. Wiec w tej sytuacji przenosiny nawet na czysto na inne forum nie byłyby tak skomplikowane. Oczywiście gwarancje czy inne długo pociągnie i jak to inna sprawa...

Offline Nawimar

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 25, 2018, 04:18:21 pm »
Gildiane forum pewnie jeszcze jakiś czas przetrwa; więc chyba aż tak bardzo nie ma co się spieszyć. Niemniej dobrze, że w razie spodziewanej "zapaści" jest alternatywa. Podobnie było, gdy padło forum WRAKa, wówczas popularniejsze niż Gildia. Z tego co pamiętam większość towarzystwa mimo wszystko dała radę "desantować" się na "miejscowe pozycje". Na pewno warto co jakiś czas przypominać o takiej możliwości.

Offline Itachi

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 25, 2018, 04:24:27 pm »
Nie wyobrażam sobie dnia, kiedy to forum upadnie...

Ciul z tym, że nastukałem tu ponad 4500 postów. Ciul z tym, że spędziłem tu prawie 2 miesiące życia. Szkoda mi będzie tych recenzji, poleceń, wymiany zdań na wiele najróżniejszych tematów. To forum zmieniło moje spojrzenie na komiks, rozszerzyło je - od typowego czytelnika superhero stałem się świadomym uczestnikiem środowiska komiksu. Gildia to coś więcej niż forum.

Kurna jakaś zrzutka, może osoba odpowiedzialna założy konto na patronite i co miesiąc będziemy wpłacać x zł na działalność i pracę tej osoby. Pewnie nie będzie to jakaś olbrzymia kwota, ale może kilka stówek się uzbiera? W końcu komiksomaniacy to najbiedniejszych chyba nie należą? Deklaruje się, że mogę być pierwszym wspierającym!

Offline Antari

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 25, 2018, 04:42:18 pm »
Dla mnie największą wartością tego forum są starzy stażem, aktywni użytkownicy i posty sprzed 10 lat i więcej. Kapitalnie tak cofnąć się w czasie i poczytać niektóre wątki. Przy zakładaniu nowego forum i zaczynaniu od ZERA, cała ta baza informacji kształtowana przez ponad dekadę przepadnie. Dalej będzie spełniało swoją funkcję ale już bez całego archiwum, które jest cenne.

Offline graves

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 25, 2018, 07:31:55 pm »
Gildiane forum pewnie jeszcze jakiś czas przetrwa; więc chyba aż tak bardzo nie ma co się spieszyć.
Do końca roku powinno. Potem trudno mi powiedzieć.
Myślę, że przygotować się na takie coś można.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2018, 07:40:13 pm wysłana przez graves »
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline gobender

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 25, 2018, 07:35:56 pm »
Oczywiście, że archiwum jest cenne. Mówię tylko, że użytkownicy są ważniejsi. Przypuszczam, że jak przyjdzie co do czego to import takiej bazy może być problematyczny* więc z dwojga złego wolę clean slate z tymi samymi ludzmi niż nic albo martwe muzeum.

* jeśli to pikuś - even better

Zrzutka nie wydaje mi się realistyczna. Nie z powodu kwot, ale tego powodu, że w takich sytuacjach wypływa słomiany zapał a potem ludzie "zapominają".  Więc obiecamy coś komuś a po chwili bedzie kwas po 70% zapomniała wpłacić, albo "ja zapłace ale pod koniec tygodnia" etc..

Najprostsze rozwiązania dadzą nam największa szansę przetrwania :wink: . Nie ma co przekombinowywać. Oczywiście trzymam kciuki, żeby np sklep gildii zamiast gildii zaopiekował się tym forum (mimo wątku promocje mają stąd jednak trochę ruchu) ale nie wiem na ile to realistycznie politycznie i formalnie. Albo Egmont ahaha  :wink:   To dopiero byłyby jaja

Offline Antari

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 25, 2018, 07:42:30 pm »
Za nowe forum też trzeba by płacić, nie ma nic za darmo. Najlepiej jakby admin się wypowiedział jakie są koszty utrzymania przy życiu forum. Wtedy byśmy już coś wiedzieli. A zbiórkę można zorganizować raz w roku.

Mimo wszystko trochę szokujące, że takie miejsce ma upaść ot tak. Tu są posty sprzed 16 lat albo i więcej. Wszystko się kiedyś kończy ale jednak szkoda...

Offline graves

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 25, 2018, 08:14:44 pm »
Najlepiej jakby admin się wypowiedział jakie są koszty utrzymania przy życiu forum.
Jeśli mnie masz na myśli, to nie ten adres.
Zawodowo administruję różnymi systemami informatycznymi (głównie płatniczymi), ale tutaj nie zajmuję się niczym takim.
Jestem koordynatorem i moderatorem. Czyli zarządzam kolektywem moderatorów i sprzątam "swój ogródek".
Nie mam i nie miałem dostępu bezpośredniego do bazy danych. Nie mam wiedzy o opłatach za serwer, za łącze, za miejsce w sieci itd. Mam uprawnienia w aplikacji Forum, które noszą nazwę "Administrator", bo są najszerszymi uprawnieniami w tej aplikacji. Można więc powiedzieć, że jestem administratorem software'owym. Hardware mnie tutaj nie interesuje.
Jest tutaj jednak sporo osób (z pewnością), które wiedzą dużo więcej o tym ode mnie.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline bowie

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 26, 2018, 12:05:53 am »
Nie sądzę, aby fora wymarły. Wszystko zależy od tematyki. Zobaczcie na przykład forum o grach planszowych, które przechodzą boom, fora motoryzacyjne, czy fotograficzne. W przypadku komiksów motorem do udzielania się na nich są pojawiające się ciągle nowości (w bardzo dużej ilości). Rynek komiksowy ma ciągle potencjał wzrostu, więc będą pojawiać się nowi użytkownicy. Po prostu jest o czym pisać i żaden FB nie da tej funkcjonalności, co ma forum. Byłem aktywnym członkiem kilku forów, niektóre wymarły, inne mają się dobrze i będą się miały dobrze nadal, bo taka jest ich specyfika. Co do opłaty za forum, to jestem o to spokojny. Jak tylko będzie ogłoszona zbiórka, to wpłat będzie na kwotę przewyższająca kwotę wymaganą. Tak jest co roku na jednym z bardzo niszowych forów, których jestem członkiem.

Offline Itachi

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 26, 2018, 11:44:36 am »
Ja pragnę zauważyć dwie kwestie.

Pierwsza to ruch w serwisie. Wracam z pracy po 16 i zazwyczaj około 17-18 wchodzę na forum. W nieprzeczytanych wątkach zazwyczaj mam około 20 tematów z nowymi wiadomościami, nieraz jest więcej czasem mniej. Jakby nie patrzeć to sukces, każdego dnia coś się na Gildii dzieje, od 6 lat nie było tutaj dnia kiedy można było poczuć, iż zainteresowanie się kończy.

Dwa. Obserwując ilu gości bywa na forum można zauważyć, że drugie tyle zainteresowanych nie jest zarejestrowane na Gildii, czerpie z niego informacje ale nie podjęło decyzji formalnej o przyłączeniu do forum. Może warto to zrobić i pokazać, że z tej masy można upiec chleb?

I ponawiam prośbę, niech Graves podpyta kogoś "z góry" jak wygląda kwestia utrzymywania forum, czy jest szansa na wpieranie forum poprzez np. serwisy typu patronite? Uzbieramy 100 osób, które wpłacą co miesiąc marne 5 zł i już mamy 500 zł, ktoś wpłaci dychu, ktoś być może więcej. Zrobi się ogłoszenia na grupach na fb, wszystko można zaplanować wcześniej i powalczyć o to miejsce. Być może nie było chętnych osób na objęcie funkcji moderatora, ale gdyby coś się takiej osobie odpalało to być może ktoś się pojawi? Kokosów nie zarobi, ale zawsze to więcej niż zero :smile:

Offline LucasCorso

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 26, 2018, 12:01:48 pm »
Zrobi się ogłoszenia na grupach na fb


Ale zdajesz sobie sprawę, że na większości grup fb to miejsce jest synonime paździerza i okazją do pośmiec**jek (szczególnie przy okazji takich WYDARZEŃ jak "komiksowa słaba lista"?
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline absolutnie

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 26, 2018, 12:08:07 pm »



I ponawiam prośbę, niech Graves podpyta kogoś "z góry" jak wygląda kwestia utrzymywania forum, czy jest szansa na wpieranie forum poprzez np. serwisy typu patronite?


Odpowiedź "z góry" już przyszła: [/size]Nie znaleziono formuły na uzyskanie przez portal rentowności.[/color]


Przedsiębiorstwo o nazwie "Gildia" potrzebuje reklamodawców, sponsorów, partnerów finansowych itp. Nie da się go utrzymać ze skladek garstki fanow.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

JanT

  • Gość
Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 26, 2018, 12:11:09 pm »
Może te reklamy z góry wystarczają na opłaty?  :smile: Właśnie nie wiemy jak jest z kwestią opłat FORUM (bo portal to co innego) Rentowność to nie to samo co utrzymanie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2018, 12:14:48 pm wysłana przez JanT »

Offline Itachi

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 26, 2018, 01:17:24 pm »

Ale zdajesz sobie sprawę, że na większości grup fb to miejsce jest synonime paździerza i okazją do pośmiec**jek (szczególnie przy okazji takich WYDARZEŃ jak "komiksowa słaba lista"?

Moim okiem na idiotyczny tutejszy temat czy post na fejsbukach odpowiada temu dziesięć innych. Grupy na portalach społecznościowych to jeden wielki śmietnik. No bo sam powiedz czy nie brakuje tam idiotycznych ankiet albo pytań wołających o pomstę do nieba? Wystarczy przejrzeć kilkadziesiąt ostatnich postów i każdy zobaczy jaki misz masz tam jest. Na tym forum zaś panuje w miarę ład i porządek i nie jest zbyt wielką trudnością odnalezienie interesującej rzeczy przez daną osobę. Nawet wielki krytyk Łukasz Kowalczuk cisnący bekę z tego forum niedawno się tutaj zarejestrował.

Odpowiedź "z góry" już przyszła: Nie znaleziono formuły na uzyskanie przez portal rentowności.


Przedsiębiorstwo o nazwie "Gildia" potrzebuje reklamodawców, sponsorów, partnerów finansowych itp. Nie da się go utrzymać ze skladek garstki fanow.

Wydawców w Polsce nie brakuje i myślę, że większość zdecydowałaby się na niedrogą reklamę. Gorzej w kwestii sklepów bo te konkurują ze sklepem gildii. Jednak wiadomo jeśli potrzeba kwoty kilku tysięcy złotych miesięcznie to ciężka sprawa...