trawa

Autor Wątek: Koniec Gildii Komiksu?  (Przeczytany 134785 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antari

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 25, 2018, 10:11:51 am »
A co za problem zorganizować zrzutkę na opłatę hostingu? Nie wiem jakie inne koszty jeszcze wchodzą w grę jeżeli chodzi o forum.

Offline mibartek

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 25, 2018, 10:22:32 am »
no zakładając, że wolontaryjna administracja i moderacja się wykruszają to na jakieś "wypłaty" dla tych osób pewnie by trzeba było się składać

Offline xanar

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 25, 2018, 10:28:26 am »
zawsze można się przenieść na jakieś siniejące forum, chociażby na forum.filmozercy.com  :cool:

Offline gobender

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 25, 2018, 10:48:40 am »
^ o to

Offline Gawin

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 363
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • F**K sleep trance is all I need....
Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 25, 2018, 11:19:38 am »
Ale co za problem swoje forum gdzieś założyc, mianować adminów zrobić zrzute i mieć tylko forum komiksowe dla siebie + można wtedy zrobić zamknięta rejestracje to nic nie będzie się działo.


Offline xanar

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 25, 2018, 11:40:29 am »
Problem jest taki. Kto się tym zajmie.  :cool:

Offline Antari

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 25, 2018, 11:59:37 am »
Ale co za problem swoje forum gdzieś założyc, mianować adminów zrobić zrzute i mieć tylko forum komiksowe dla siebie + można wtedy zrobić zamknięta rejestracje to nic nie będzie się działo.
Sam sobie odpowiedziałeś co za problem. Przerabiałem w innych dziedzinach takie rozwiązana i koniec końców fora z zamkniętą rejestracją dostępne dla garstki wybrańców bardzo szybko umierają. Nawet na forum gildii w super aktywnym dziale komiksów, postów jest jak na lekarstwo przy ponad 100 aktywnych userach codziennie.

Offline Koalar

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 25, 2018, 12:03:50 pm »
Trochę ta strona zatrzymała się w czasie (odkąd pamiętam, jest tam KOMIKS BETA).
Jak ma być dokładana kasa, to się nie dziwię, że strona jest wygaszana. Robić (za darmo) też nie ma komu.
Mnie szkoda forum, ale w zasadzie to ono z tematem o wyprzedażach robi tylko kuku sklepowi Gildii :)
Nowe forum - no nie wiem, ludzie się przyzwyczajają do miejsc, części nawet się nie będzie chciało przelogować w nowe miejsce.

Tu dziękuję CD Jackowi za pracę w Gildii, kawał roboty i czasu poświęconych polskiemu środowisku komiksowemu. Moderatorom forum też dziękuję :) Acz mam nadzieję, że chociaż ono sobie przetrwa.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline nori

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 25, 2018, 12:23:08 pm »
Na wielu forach (niekoniecznie komiksowych) jest często praktykowane, że ludzie wrzucają swoje dłuższe notki/artykuły (pisane albo na własne blogi, albo specjalnie na forum) i takie coś może być z automatu wrzucane  na portal. Są minusy, jak choćby problem z poziomem tekstów itp, ale często to się sprawdza. Portal ma fajne artykuły, pełni rolę agregata, a ludzie mają jakaś formę promocji swoich blogów itp. Czytelnicy także zyskują, gdyż mają sporo kontentu w jednym miejscu. Zresztą, to np.: tajemnica sukcesu YT, gdzie w jednym miejscu mamy zbiór ogromu treści. Oczywiście nadal trzeba tym zarządzać, więc moderacja itp jest niezbędna.
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline nocny

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 25, 2018, 12:26:08 pm »
Niestety czasy for naprawdę się kończą. Niektórzy tutaj się z tym nie zgadzają, mówiąc, że FB nie zastąpi itd. Jestem adminem na dwóch innych forach od kilkunastu lat. Też kilka lat temu nie rozumiałem jak mi mówili, że drastyczny spadek ruchu na forum jest przez FB. No bo niby jak, nie ma w ogóle tam takich dyskusji jak na forum, w ogóle dwie kompletnie różne rzeczy.
Ale niestety. Na obu forach kiedyś było kilkaset postów dziennie, dzisiaj to kilkanaście postów w tygodniu. Zmieniło się i pokolenie internautów i sposób komunikacji.
Cholernie przykre i ciężko się z tym pogodzić ale prawdziwe. I szczerze to jestem zdumiony jak dużo tutaj się dzieje, naprawdę możemy być szczęśliwi bo tu jest jeszcze dużo życia w porównaniu z innymi forami.

Offline Danio237

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 25, 2018, 01:26:20 pm »
Forum niby umiera przez facebooki, a tak naprawdę FB teraz też już powoli umiera. :P Coraz więcej ludzi usuwa konta, a wielu z tych co pozostało używa tylko messengera, nic więcej. A "zapasowe forum" lepiej chyba byłoby robić już teraz, bo może też tak być, że pewnego dnia ludzie wejdą na forum.gildia.pl, a tam już nic nie będzie, bez ostrzeżenia. I skąd się ludzie mają potem dowiedzieć gdzie przeprowadziła się społeczność gildii?

Offline Nawimar

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 25, 2018, 02:26:41 pm »
Nocny: "I szczerze to jestem zdumiony jak dużo tutaj się dzieje, naprawdę możemy być szczęśliwi bo tu jest jeszcze dużo życia w porównaniu z innymi forami"

I tego szkoda mi właśnie najbardziej, bo wbrew pozorom tu jest całkiem konkretny ruch (przynajmniej w zestawieniu z innymi forami na których swego czasu się udzielałem).

Offline marian381

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 25, 2018, 02:39:47 pm »
Nie wiem, jak wygląda zarządzanie forum Gildii, ale z obserwacji innych forów wiem, że gdy występuje brak zainteresowania ze strony adminów, to po jakimś czasie siądzie też wsparcie techniczne i mimo najszczerszej chęci moderacji nic nie będzie można zdziałać. Jeśli pewnego razu wystąpi np. awaria, to forum może już nie wrócić. Utrata postów będzie smucić, a i nie będzie jak skrzyknąć tworzonej od lat społeczności.

Organizowanie nowego forum, wyznaczenie osoby odpowiedzialnej, zbiórka pieniędzy na opłacenie hostingu i domeny, poświęcenie czasu - z tym może być róźnie.

Skoro wypłynęła więc taka sytuacja, a my zostaliśmy wywołani do tablicy, to nie widzę przeciwwskazań, żeby użytkownicy przenieśli się na forum Filmożerców, gdzie wszystko postaramy się ogarnąć. Graves robi TYTANICZĄ robotę, ale samemu ciężko wszystkim zarządzać. Myślę, że przy przejściu aktywnych użytkowników udałoby się zachować "ducha" forum i przenieść "serce" w nowe miejsce.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2018, 03:19:22 pm wysłana przez marian381 »
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline xanar

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 25, 2018, 02:43:37 pm »
Słuszna koncepcja  :cool:

Offline Mruk

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 25, 2018, 03:40:35 pm »
po jakimś czasie siądzie też wsparcie techniczne i mimo najszczerszej chęci moderacji nic nie będzie można zdziałać.
nie widzę przeciwwskazań, żeby użytkownicy przenieśli się na forum Filmożerców, gdzie wszystko postaramy się ogarnąć.
No dobra, ale jeszcze nic nie padło i nic się nie zawiesiło. Plan awaryjny to jedno, a nawoływanie do opuszczania okrętu to coś zupełnie innego.

 

anything