trawa

Autor Wątek: Czy zauważyliście, że komiksy sprzedaje się dużo ciężej niż kilka lat temu ?  (Przeczytany 8463 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline donTomaszek

Odp: Czy zauważyliście, że komiksy sprzedaje się dużo ciężej niż kilka lat temu ?
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 11, 2018, 12:09:07 pm »
Faktycznie, cos w tym jest. Jeszcze kilka lat temu, wystawiajac komiksy na allegro (coroczne wietrzenie polek) schodzilo mi zawsze wszystko w przyzwoitych lub co najmniej dobrych cenach. Obecnie korzystam raczej z grup sprzedazowych na FB bo raz, ze allegro i ich polityka to obecnie jakis zart, a dwa - jest to o wiele wygodniejsze.

Sprzedac to nie problem, ale ciezko jest dostac solidny zeton. Prawie zawsze trafiaja mi sie pytania w style "jakis rabacik kierowniku?" czy "wezme ale za tyle i tyle i nie place za przesylke". Rynek jest nasycony, a ludzie koncentuja sie raczej na nowosciach, przy rzeczach z drugiej reki - kombinuja.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Klint

Odp: Czy zauważyliście, że komiksy sprzedaje się dużo ciężej niż kilka lat temu ?
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 12, 2018, 02:00:12 pm »
Jest coś takiego jak świadome kupowanie. Ja ograniczam się do około 20 tytułów rocznie i to co chciałem mieć już kupiłem (nawet z rynku wtórnego). Nie planuje sprzedawać nic z mojej kolekcji tylko kupować to co mnie pasuje.

Offline raj666

Odp: Czy zauważyliście, że komiksy sprzedaje się dużo ciężej niż kilka lat temu ?
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 12, 2018, 02:56:47 pm »
Jest tez cos takiego jak swiadome ryzyko. Ale jak wybierasz rzeczy do kupienia? Czasem trzeba zaryzykowac zeby wyjsc poza swoj grajdolek I nieperzegapic zcegos dobrego.

Offline nori

Odp: Czy zauważyliście, że komiksy sprzedaje się dużo ciężej niż kilka lat temu ?
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 13, 2018, 07:45:01 am »
Mam nadzieję, że w temacie, przy okazji, możecie polecić jakieś grupy n aFB, gdzie można kupić / sprzedać komiksy? Robie porządki i parę pozycji będę chciał się pozbyć, a także uzupełnić braki, o których nawet nie miałem pojęcia. ;)
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline misiokles

Odp: Czy zauważyliście, że komiksy sprzedaje się dużo ciężej niż kilka lat temu ?
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 13, 2018, 07:59:36 am »
Aż tak dużo ich nie ma:) Wpisz w fejsbookową wyszukiwarkę hasło typu Giełda Komiksów a znajdzie czy wszystkie. Większość ofert i tak się dubluje na tych grupach, więc wybór grupy tak naprawdę nie ma większego znaczenia.

Offline Klint

Odp: Czy zauważyliście, że komiksy sprzedaje się dużo ciężej niż kilka lat temu ?
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 13, 2018, 07:25:08 pm »
Jest tez cos takiego jak swiadome ryzyko. Ale jak wybierasz rzeczy do kupienia? Czasem trzeba zaryzykowac zeby wyjsc poza swoj grajdolek I nieperzegapic zcegos dobrego.

Ja tam cenie sobie swój grajdołek (wszystko co było warte kupienia - mam) jednocześnie czasem ryzykuje jednak w granicach moim upodobań.

 

anything