Autor Wątek: Cyberpunk 2077  (Przeczytany 34989 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Joneleth

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 5 238
  • Total likes: 1
  • Szlag mnie trafia, ergo sum.
Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 14, 2018, 06:12:36 am »

Zastanawia mnie, jak będzie z tą postacią.
Będzie kreator wyglądu?
Osobiście liczę na to, że nie - w grze mają być rozmowy z TPP, a zatem pewnie podobnie jak w W3, to z kolei oznacza zbliżenia na twarze, a te zawsze wyglądają słabo na zbliżeniach, gdy są z kreatora.
Oczywiście pozostaje schemat najbardziej spopularyzowany przez ME, o czym wspominał dra, tj. istnienie postaci-wzorca, która służy do promocji i ma lepsze animacje w grze.
CADE: [...] There shall be no money; all shall eat and drink on my score, and I will apparel them all in one livery, that they may agree like brothers and worship me their lord.
DICK: The first thing we do, let's kill all the lawyers.

Offline dra

Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 14, 2018, 06:23:54 am »
Wg. tego co zapodał Piekarz będzie kreator wyglądu, będzie można grać mężczyzną, lub kobietą, wybrać jedną z 3 klas, a także background. Ten gość, którego nie lubisz to jakiś doświadczony partner głównej postaci.

Offline malena

Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 14, 2018, 07:54:06 am »
A jakie będą klasy, bo nie mogę nigdzie doczytać d:
Btw. znowu będzie hype, jak na Wiecha, ale znowu uważam, że uzasadniony 8).

Offline Joneleth

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 5 238
  • Total likes: 1
  • Szlag mnie trafia, ergo sum.
Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 14, 2018, 08:04:16 am »
Wg. tego co zapodał Piekarz będzie kreator wyglądu, będzie można grać mężczyzną, lub kobietą, wybrać jedną z 3 klas, a także background.
A w którym linku?

Podobne jest w tym filmiku, który wrzuciłem, ale no właśnie:
Samo istnienie kreatora postaci nie przesądza według mnie o istnieniu kreatora wyglądu takiego jak np. w The Elder Scrolls.

Jestem sobie w stanie wyobrazić rozwiązanie, w ramach którego kreator ogranicza się do wyboru płci i statystyk albo płci, statystyk i detali (tatuaże, tekstury, kolory, ale nie np. kształt czaszki determinujący mimikę).
CADE: [...] There shall be no money; all shall eat and drink on my score, and I will apparel them all in one livery, that they may agree like brothers and worship me their lord.
DICK: The first thing we do, let's kill all the lawyers.

Offline dra

Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 14, 2018, 09:51:15 am »
No tak, mniej więcej tak to opisano:

Cytuj
The demo begins with character creation. You select whether you wish to be a male or female and can design what they look like, right down to giving them scars, tattoos, hairstyles, makeup, glow effects, and a lot more.

https://www.gameinformer.com/preview/2018/06/12/impressions-and-details-from-50-minutes-of-gameplay

@ malena

Cytuj
After determining your character's life path, you then select your position in the world, such as being a Netrunner, Techie, or Solo. CD Projekt Red says you can be a mix of them all if you want.

Więc niby będą jakieś klasy, ale raczej na zasadzie oddzielnych drzewek umiejętności, które można łączyć. Widzę to raczej jak dodatkowe sposoby przechodzenia questów. Na demie postać gracza natknęła się na drzwi, które można było zhackować, albo obejść po ścianie budynku. Było też o tym, że główna postać przejęła jakiegoś bota i za jego pomocą rozstrzelała gangsterów (tech). Tradycyjnie będzie pewnie kilka opcji przejścia na gębę (współczynnik cool).
Czy mi się wydaje, czy CDPR powiedział, że planuje szybką i ostrą kampanię marketingową? Czyżby na gwiazdkę miała gra wyjść?

Offline Joneleth

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 5 238
  • Total likes: 1
  • Szlag mnie trafia, ergo sum.
Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 14, 2018, 12:52:31 pm »
Cytuj
Czy mi się wydaje, czy CDPR powiedział, że planuje szybką i ostrą kampanię marketingową? Czyżby na gwiazdkę miała gra wyjść?

Chyba kiedyś tak mówili, ale nie teraz.

Niemniej z drugiej strony jestem trochę zaskoczony, że już teraz mieli grywalne demo, którego nie bali się pokazać dziennikarzom, więc kto wie.
CADE: [...] There shall be no money; all shall eat and drink on my score, and I will apparel them all in one livery, that they may agree like brothers and worship me their lord.
DICK: The first thing we do, let's kill all the lawyers.

Offline Joneleth

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 5 238
  • Total likes: 1
  • Szlag mnie trafia, ergo sum.
Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 14, 2018, 07:56:54 pm »
Angry Joe to co prawda straszny lewak, ale:


Chłopak nieźle podjarany, ale on tak często ma.
CADE: [...] There shall be no money; all shall eat and drink on my score, and I will apparel them all in one livery, that they may agree like brothers and worship me their lord.
DICK: The first thing we do, let's kill all the lawyers.

Offline Piekarz

Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 14, 2018, 08:51:14 pm »
Z tego wywiadu nic sensownego nie wynika.  :neutral:
Discord dla uchodźców z Gildii:
https://discord.gg/23j5vhf

Offline Joneleth

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 5 238
  • Total likes: 1
  • Szlag mnie trafia, ergo sum.
Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 14, 2018, 09:19:49 pm »
Z tego wywiadu nic sensownego nie wynika.  :neutral:

Bo Joe nie potrafi prowadzić wywiadów. Za bardzo się ekscytuje.

Ale "Roachster" było nawet zabawne.
CADE: [...] There shall be no money; all shall eat and drink on my score, and I will apparel them all in one livery, that they may agree like brothers and worship me their lord.
DICK: The first thing we do, let's kill all the lawyers.

Offline Piekarz

Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 15, 2018, 07:02:04 pm »

Jedna vlogerka która ma mdłości od grania w FPS narzeka, że po 10 minutach oglądania demonstracji czuła się chora.Źle to wróży.  :sad:
Discord dla uchodźców z Gildii:
https://discord.gg/23j5vhf

Offline Joneleth

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 5 238
  • Total likes: 1
  • Szlag mnie trafia, ergo sum.
Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 15, 2018, 07:21:28 pm »
Cytuj
Jedna

 :shock:

Cytuj
vlogerka

Wygląda na feministkę.
CADE: [...] There shall be no money; all shall eat and drink on my score, and I will apparel them all in one livery, that they may agree like brothers and worship me their lord.
DICK: The first thing we do, let's kill all the lawyers.

Offline Piekarz

Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 15, 2018, 09:10:47 pm »
Pewnie jest feministką. Jest brzydka i zmodyfikowana.
Discord dla uchodźców z Gildii:
https://discord.gg/23j5vhf

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 16, 2018, 06:21:04 am »
Stop making stupid people famous.

Z tych wszystkich linków najsensowniejszy jest ten od gameinformera + materiał z gry-online (bo jest tam parę nowych informacji). Mnie z tego wszystkiego najbardziej martwią romanse, nie wiem po co w ogóle się w to bawią, co to, Simsy? Jak ktoś chce gry randkowe to gra w gry randkowe (albo inne erotyczne), w erpegach nie ma miejsca na coś tak głupiego. Najlepsze gry RPG (Age of Decadence, Fallout, Arcanum, Betrayal at Krondor, Wizardry, Darklands) nie miały romansów. Przypadek? Nie sądzę.

Swoją drogą ten cały hype uważam póki co za nieuzasadniony, przynajmniej dopóki nie pokażą gameplaya. Akurat dziennikarze zazwyczaj zachwycają się byle czym, szczególnie gdy zależy im na kliknięciach na stronie. Jakby gameplay pokazali wszystkim na YouTube to portale growe nie miałyby o czym pisać, bo każdy by sobie sam spojrzał, a tak mamy podmioty zależne od siebie. Jeszcze inną kwestią jest to czy zademonstrowany fragment gry faktycznie znajdzie się w wersji finalnej. Bardzo często okazuje się, że to co jest na targach nie pokrywa się z tym co zobaczymy gdy gra wejdzie w fazę gold (bo np. demo było zbyt ambitne, a w pełnej wersji będą musieli się "rozwodnić").
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline dra

Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 16, 2018, 07:22:03 am »
Stop making stupid people famous.

Z tych wszystkich linków najsensowniejszy jest ten od gameinformera + materiał z gry-online (bo jest tam parę nowych informacji). Mnie z tego wszystkiego najbardziej martwią romanse, nie wiem po co w ogóle się w to bawią, co to, Simsy? Jak ktoś chce gry randkowe to gra w gry randkowe (albo inne erotyczne), w erpegach nie ma miejsca na coś tak głupiego. Najlepsze gry RPG (Age of Decadence, Fallout, Arcanum, Betrayal at Krondor, Wizardry, Darklands) nie miały romansów. Przypadek? Nie sądzę.

Tu akurat masz prostą odpowiedź: bo ludzie to lubią, więc to dodatkowy argument by kupić grę. Tymczasem tak długo jak romans jest opcjonalny, ludzie, którzy nie lubią romansów w grach (np. Ty) mogą go zwyczajnie ominąć. Więc no brainer z punktu widzenia sprzedażowego tak jakby.

Cytuj
Swoją drogą ten cały hype uważam póki co za nieuzasadniony, przynajmniej dopóki nie pokażą gameplaya. Akurat dziennikarze zazwyczaj zachwycają się byle czym, szczególnie gdy zależy im na kliknięciach na stronie. Jakby gameplay pokazali wszystkim na YouTube to portale growe nie miałyby o czym pisać, bo każdy by sobie sam spojrzał, a tak mamy podmioty zależne od siebie. Jeszcze inną kwestią jest to czy zademonstrowany fragment gry faktycznie znajdzie się w wersji finalnej. Bardzo często okazuje się, że to co jest na targach nie pokrywa się z tym co zobaczymy gdy gra wejdzie w fazę gold (bo np. demo było zbyt ambitne, a w pełnej wersji będą musieli się "rozwodnić").

Zależy co rozumiesz jako hype.
Od czasu civ5 już nie czekam z wielkimi emocjami na żadną grę. Natomiast w3 był p***bisty (dla mnie lepszy od większości tych gier, które wymieniłeś akapit wyżej), mam łzy wzruszenia w oczach na wspomnienie słowa cyberpunk. Więc naturalnym jest, że temat mnie interesuje.

Natomiast co do kanałów na youtube o tematyce gry komputerowe, no to akurat sprawa hype'u jest prosta. Oni muszą o czymś gadać, żeby mieli wyświetlenia. Ten zamknięty pokaz to imo świetny ruch ze strony CDPR.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2018, 07:27:03 am wysłana przez dra »

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 16, 2018, 07:48:20 am »
(...) Więc no brainer z punktu widzenia sprzedażowego tak jakby.  (...)
Nie zgodzę się, bo romanse to miecz obosieczny. Przede wszystkim wymagają sporych zasobów, chyba że zrobią to na odwal i ni z stąd, ni zowąd jakaś postać się będzie do nas dobierać albo my będziemy mogli zaciągnąć do łóżka kobietę (wirtualną kobietę, lol), z którą ledwie wymieniliśmy parę słów. Poza tym zawsze ktoś będzie niezadowolony, a to pedały, bo za mało pedałów, a to normalni, bo za mało normalnych, a to i jedni i drudzy, bo za mały wybór. Bez sensu.

Cytuj
Natomiast w3 był p***bisty (dla mnie lepszy od większości tych gier, które wymieniłeś akapit wyżej)
Napisz mi tak szczerze, w które gry grałeś z tych co wymieniłem, bo coś czuję, że będzie to jedna lub dwie pozycje. Sorry, ale Wiedźmin 3 jest dobry, ale tylko w kategorii action RPG, koło prawdziwych erpegów to on nawet nie stał. Osobiście zresztą wolę Wiedźmina 1, bo choć nie jest tak duży i nie ma tam takiej dowolności (bo są rozdziały) to nie ma tam też takiego lania wody (filler questów, klęski urodzaju przedmiotów/ekwipunku, itp.). Fabularnie W3 jest najlepszy (choć pewnie niektórzy pod tym względem wolą W2), ale to W1 jest najbliższy erpegom, które uwielbiam.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.