Autor Wątek: MFKiG 2018  (Przeczytany 54436 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline keram

Odp: MFKiG 2018
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 17, 2018, 05:33:16 pm »
Kolejnym gościem Ingo Romling.
Był już w Polsce trzy razy i teraz nie mam już z czym do niego iść.
Zapowiadana jest "duża reprezentacja niemieckich artystów" - cóż zawsze byłem nastawiony na Francję i nie wiem kogo można się spodziewać.

Offline Itachi

Odp: MFKiG 2018
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 17, 2018, 06:17:58 pm »
Ja również mam jego wrys, jednak z chęcią wezmę kolejny. Cały czas czekam jednak na nazwisko, które wywoła gęsią skórkę jak Mignola, Risso czy Bagley :smile:

Wrześniowe zapowiedzi powinny coś zdradzić.

A co do artystów niemieckich to nie wiem kto mógłby jeszcze przyjechać, hmm...

Offline Bobo

Odp: MFKiG 2018
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 17, 2018, 06:20:46 pm »
A co do artystów niemieckich to nie wiem kto mógłby jeszcze przyjechać, hmm...
Mam nadzieję, że Andreas  :cool:

Offline Itachi

Odp: MFKiG 2018
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 19, 2018, 08:53:42 pm »
Andre Araujo kolejnym gościem MFGiK!

Czytał ktoś: https://www.gildia.pl/komiksy/357036-man-plus ?

I jeszcze prace dla Marvela: https://www.marvel.com/comics/creators/12297/andre_lima_araujo

Plansze wyglądają zachęcająco...

Lista gości na ten moment:

1) Peter Milligan
2) Mawil
3) Ingo Romling
4) Andre Araujo
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2018, 09:02:21 pm wysłana przez Itachi »

Offline gobender

Odp: MFKiG 2018
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 19, 2018, 09:45:16 pm »
ManPlus nienajgorzej narysowany, ale scenariusz do bani. Bardzo sztampowy konglomerat GITS i kilku innych tytułów, nie wnoszący absolutnie nic nowego.

Offline arczi_ancymon

Odp: MFKiG 2018
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 19, 2018, 09:46:54 pm »
Peter Milligan gościem, to przydałoby się wydać jakieś komiksy Milligana... Tym bardziej, że jest w czym wybierać.

Offline Itachi

Odp: MFKiG 2018
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 22, 2018, 06:31:43 pm »
Powracamy do prezentowania gości, którzy przybędą we wrześniu do Łodzi. Następną artystką reprezentującą współczesny komiks niemiecki, którą będziecie mogli poznać podczas Festiwalu jest Burcu Türker. Jej biograficzny debiut komiksowy pt. "Süße Zitronen" przyniósł jej miejsce w finale komiksowej nagrody Berthold Leibinger Stiftung 2016.

Za festiwalowym fb.

Offline Itachi

Odp: MFKiG 2018
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 27, 2018, 04:54:05 pm »
Znamy szczegóły: https://ziniol.blogspot.com/2018/07/ziniol-53-szczegoy.html

Sascha Hommer kolejnym gościem.






Offline Itachi

Odp: MFKiG 2018
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 29, 2018, 10:12:32 pm »
Aktualna lista gości:

1) Peter Milligan
2) Mawil
3) Ingo Romling
4) Andre Araujo
5) Burcu Türker
6) Sascha Hommer
7) Ervin Rustemagić
Rustemagić na Festiwalu pojawi się w charakterze gościa, który opowie o swoim życiu (przedstawionym również w wątkach komiksu) jako jednej z ważniejszych postaci "zakulisowych" europejskiego komiksu, ale także jako agent, któremu będzie można przedstawić swoje portfolio.Faks z Sarejewa został stworzony na podstawie jego historii.

Offline starcek

Odp: MFKiG 2018
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 30, 2018, 05:35:54 pm »
Screamy napisali, że u nich na stoisku ma być Michel Koeniguer, autor Bomb Road, który wydadzą.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline keram

Odp: MFKiG 2018
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 30, 2018, 08:25:41 pm »
Dotychczas mieliśmy autorów zaproszonych przez organizatorów, Scream jako pierwsze wydawnictwo zapowiedziało gościa, mam nadzieję, że inni wydawcy też nie zawiodą.

Offline Itachi

Odp: MFKiG 2018
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 02, 2018, 06:33:17 pm »
Naszym kolejnym gościem będzie debiutujący na polskim rynku hiszpański rysownik Álvaro Ortiz, autor komiksu "Murderabilia", nominowanego do tytułu "Essentiel" festiwalu komiksowego w Angoulême w 2014 roku. Oprócz tego Álvaro jest autorem takich komiksów jak "Cenizas", powstałego jako efekt jego artystycznej rezydentury w Maison des Auteurs w Angoulême, "Rituales" oraz "Dos holandeses en Nápoles" i dziennika podróży "Viajes".                                                                                                                                                                                                                           
Wydawnictwo Timof Comics przygotuje na Festiwal jego pierwszy komiks w Polsce!                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         Rano zapowiedzieliśmy przybycie do Łodzi hiszpańskiego rysownika Álvaro Ortiza, a teraz chcielibyśmy ogłosić, że wydawnictwo Timof Comics przygotowuje na nasz Festiwal premierę jego autorskiego komiksu "Murderabilia", nominowanego do tytułu "Essentiel" festiwalu komiksowego w Angoulême w 2014 roku.


1) Peter Milligan
2) Mawil
3) Ingo Romling
4) Andre Araujo
5) Burcu Türker
6) Sascha Hommer
7) Ervin Rustemagić
8 ) Michel Koeniguer
9) Álvaro Ortiz

Offline gobender

Odp: MFKiG 2018
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 02, 2018, 06:56:57 pm »
Fajne plansze, biorę

Offline Itachi

Odp: MFKiG 2018
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 06, 2018, 06:25:38 pm »
Mikel Janin gościem Festiwalu!


W Polsce do tej pory ukazał się dwa zeszyty z rysunkami i okładką jego autorstwa: "Superman: Ostatnie dni Supermana" z serii Droga do Odrodzenia oraz "Batman: Jestem samobójcą" z serii DC Odrodzenie (wyd. Egmont).

Offline sum41

Odp: MFKiG 2018
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 06, 2018, 08:50:53 pm »
To jest ten co rysuje konturem a reszta komputerowe kolorki slabo  :doubt:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?