Autor Wątek: MFKiG 2018  (Przeczytany 54458 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kelen

Odp: MFKiG 2018
« Odpowiedź #225 dnia: Wrzesień 24, 2018, 07:41:50 pm »
Mam małe opóźnienie, ale filmik się już renderuje, więc najpóźniej jutro będzie już w sieci.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline xanar

Odp: MFKiG 2018
« Odpowiedź #226 dnia: Wrzesień 24, 2018, 07:53:18 pm »
Spoko, nie ma się co spieszyć  :cool:

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: MFKiG 2018
« Odpowiedź #227 dnia: Wrzesień 24, 2018, 08:38:13 pm »
Spoko, nie ma się co spieszyć  :cool:


Jak to nie, każda upływająca minuta renderowania się tego materiału to kilka wyświetleń w plecy.

JanT

  • Gość
Odp: MFKiG 2018
« Odpowiedź #228 dnia: Wrzesień 25, 2018, 03:20:51 pm »
Jest Egmont


Dzięki Kelen  :smile:

Offline -gościu-

Odp: MFKiG 2018
« Odpowiedź #229 dnia: Wrzesień 25, 2018, 03:27:36 pm »
Dzięki!!!

JanT

  • Gość
Odp: MFKiG 2018
« Odpowiedź #230 dnia: Wrzesień 25, 2018, 04:29:51 pm »
I Deadpool sprzedaje się lepiej od Batmana  :biggrin:

Offline Gazza

Odp: MFKiG 2018
« Odpowiedź #231 dnia: Wrzesień 25, 2018, 04:58:49 pm »
Mam małe opóźnienie, ale filmik się już renderuje, więc najpóźniej jutro będzie już w sieci.
Dzięki Kelen! (jak będziesz u mojego sąsiada na Naramowicach to odwdzięczę się browarkiem 😉)

Kleszcz

  • Gość
Odp: MFKiG 2018
« Odpowiedź #232 dnia: Wrzesień 26, 2018, 08:29:08 pm »
Napisałem relację tegorocznej "Emefki". Jak zwykle było bardzo fajnie, nawet z autografami jest lepsza sytuacja, niż w zeszłych latach.
[/size]https://komiksykleszcza.wordpress.com/2018/09/26/bylem-na-29-mfkig/

Offline Itachi

Odp: MFKiG 2018
« Odpowiedź #233 dnia: Wrzesień 26, 2018, 08:54:02 pm »
Wszystko spoko tylko kompletnie nie ogarniam pretensji do autorów i liczby wrysów na godzinę... Regulamin mówi jasno, że to autor jest osobą decyzyjną kiedy zacznie rysować i ile czasu na to poświęci. Także pretensje bezzasadne. William Maury i tak przez weekend poświęcił bardzo dużo czasu dla swoich fanów, często dla rodziców z pięciorgiem czy sześciorgiem dzieci, nawet nie wiedziałem że tak wiele rodzin w takim modelu mozna spotkać w jednym miejscu :wink:

Kleszcz

  • Gość
Odp: MFKiG 2018
« Odpowiedź #234 dnia: Wrzesień 26, 2018, 10:54:43 pm »
Wszystko spoko tylko kompletnie nie ogarniam pretensji do autorów i liczby wrysów na godzinę... Regulamin mówi jasno, że to autor jest osobą decyzyjną kiedy zacznie rysować i ile czasu na to poświęci. Także pretensje bezzasadne. William Maury i tak przez weekend poświęcił bardzo dużo czasu dla swoich fanów, często dla rodziców z pięciorgiem czy sześciorgiem dzieci, nawet nie wiedziałem że tak wiele rodzin w takim modelu mozna spotkać w jednym miejscu :wink:


Owszem, goście są - jak sama nazwa wskazuje - gośćmi i mają pełne prawo poświęcać tyle czasu na podpisywanie, ile zechcą. Ale i tak uważam, że to trochę niesprawiedliwe, że pierwsze osoby mają super-wypasione rysunki, a ostatnie nie mają nic.
  Ale OK, jak zależy autorom na tym, żeby długo rysować, to niech rysują. Największy problem polega na tym, że organizatorzy dają za dużo numerków. Jak pisałem w poście: powinni wiedzieć wcześniej, ile około czasu zajmuje artyście wykonanie rysunku i podpisu i wydawać tych numerków MNIEJ. A jak autor zdąży wszystkie "przerobić", to potem kolejka dla osób bez numerków. Gdybym wiedział, że się nie załapię na podpis, to był oszczędził sobie stania w kolejce po numer i czekania w strefie autografów. Efekt powinien być taki, żeby numerek dawał gwarancję* dostania rysunku, bo za stanie w kolejce po numerek  coś się jednak należy.


Ale, żeby nie było, że mnie wzięło na jeżdżenie po Williamie. Szacun dla niego, że poświęcił dużo czasu dla fanów. Nawet na stoisku Egmontu zgodził się mieć niezaplanowaną wcześniej sesję.


No i ostatecznie dostałem rysunek, więc może nie powinienem narzekać  :wink:


*no, PRAWIE gwarancję, bo wiadomo, gość może się zmęczyć lub źle się poczuć i opuścić stanowisko przed czasem.

Offline Night wolf

Odp: MFKiG 2018
« Odpowiedź #235 dnia: Wrzesień 27, 2018, 12:34:33 am »

Owszem, goście są - jak sama nazwa wskazuje - gośćmi i mają pełne prawo poświęcać tyle czasu na podpisywanie, ile zechcą. Ale i tak uważam, że to trochę niesprawiedliwe, że pierwsze osoby mają super-wypasione rysunki, a ostatnie nie mają nic.
Nie zawsze pierwsi dostają wrysy np. Otto, Bisley ludzie z pierwszymi numerkami nic nie dostali a też stali całą noc i jak zmusisz danego artystę że ma dawać każdemu rysunek z pierwszym numerkiem? :)

Największy problem polega na tym, że organizatorzy dają za dużo numerków. Jak pisałem w poście: powinni wiedzieć wcześniej, ile około czasu zajmuje artyście wykonanie rysunku i podpisu i wydawać tych numerków MNIEJ.
Nie wiem do końca jak organizatorzy mieli by to szacować artystów, takiego Rosińskiego to jeszcze rozumiem bo tam każdy "kto chciał" wiedział że rysunków będzie 10-20 i autografów +/- kolejne tyle, chyba że postanowi dać więcej, ale tylko raz tak było do tego robił to za kasę to jakby to wyglądało gdyby wyszło na jaw że ograniczył sam ilość biletów a tak ograniczał go czas :). Przy artystach którzy są pierwszy raz nikt nie jest w stanie tego oszacować, czasem koleś robił rysunek 2-3 minuty a czasem 5-10 zależy co akurat ktoś chciał.


Offline keram

Odp: MFKiG 2018
« Odpowiedź #236 dnia: Wrzesień 27, 2018, 04:59:30 pm »
O problemie regulowania ilości numerków pisałem rok temu i oberwało mi się od niektórych.
Generalnie "numerek jako gwarancja otrzymania rysunku" to przesada, myślę jednak, że organizatorzy (wydawcy) zapraszając gościa mogą zapytać ile rysunkowych dedykacji jest w stanie wykonać w określonym czasie. Potem na wszelki wypadek przygotować o kilka numerków więcej - jeśli nie starczy czasu na rysunki to przynajmniej będą same autografy.
Pisałem zresztą o tym rok temu, ale usłyszałem, że artysta mógłby się obrazić (czemu?) i w ogóle, że jestem roszczeniowy.

Offline kelen

Odp: MFKiG 2018
« Odpowiedź #237 dnia: Wrzesień 27, 2018, 05:12:22 pm »
Gdyby ktoś był ciekawy - trochę wywiadów z MFKiG, w tym z jedną autorką i dwoma wydawcami - na Prosto z Kadru:

Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

 

anything