trawa

Autor Wątek: MFKiG 2018  (Przeczytany 54994 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: MFKiG 2018
« Odpowiedź #195 dnia: Wrzesień 19, 2018, 09:28:34 am »
Jarosław Ejsymont wrzuca nagrania ze spotkań:

https://www.youtube.com/channel/UCiy4TP2xizfiIG5O4p38e1A/videos

Zaraz będzie i TK.

Dzięki Jarosław  :smile:

Offline Itachi

Odp: MFKiG 2018
« Odpowiedź #196 dnia: Wrzesień 19, 2018, 09:36:00 am »
Niezłe skalpy zdobyłeś, Itachi, dobrze, że Inpostem to pusciłeś, bo nie wyobrażam sobie "tachać" tego na dworzec na Fabrycznej  :lol:
To było niewykonalne. Na szczęście paczucha dojechała bez zastrzeżeń :smile: Również Pozdrawiam i za rok spotykamy się ponownie :smile:


JanT

  • Gość
Odp: Odp: Thorgal
« Odpowiedź #197 dnia: Wrzesień 19, 2018, 09:40:29 am »

Offline Klint

Odp: Odp: Thorgal
« Odpowiedź #198 dnia: Wrzesień 19, 2018, 11:34:56 am »
Nie chce oceniać wypowiedzi Rosińskiego niemniej po głębszym zastanowieniu nie kojarzę żadnego polskiego rysownika z fajną kreską realnego rysunku. Może w Polsce już się tak nie rysuje komiksów ... szkoda

Offline absolutnie

Odp: Odp: Thorgal
« Odpowiedź #199 dnia: Wrzesień 19, 2018, 12:13:11 pm »
Nie chce oceniać wypowiedzi Rosińskiego niemniej po głębszym zastanowieniu nie kojarzę żadnego polskiego rysownika z fajną kreską realnego rysunku. Może w Polsce już się tak nie rysuje komiksów ... szkoda
Naprawdę? Dwóch Wyrzykowskich, Stefaniec, Szłapa, Kowalski, Michalski, Gawronkiewicz, Czajkowski, Gach, Garwol.
Wymieniam tych, co jakieś albumy wydali. Bo jakby poszukać po zbiorach i antologiach, to by się znalazło ze trzy razy tyle.

Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline misiokles

Odp: Odp: Thorgal
« Odpowiedź #200 dnia: Wrzesień 19, 2018, 12:30:34 pm »

Offline absolutnie

Odp: Odp: Thorgal
« Odpowiedź #201 dnia: Wrzesień 19, 2018, 12:48:42 pm »
Ale czy narysują plecy konia? :wink:


Wymieniłem wyłącznie takich, co do których nie ma wątpliwości, że narysują. W tym tego, któremu autorstwo powiedzenia o plecach konia można przypisać (choć naprawde powstało w wyniku przekręcenia jego słów).
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Klint

Odp: Odp: Thorgal
« Odpowiedź #202 dnia: Wrzesień 19, 2018, 01:37:15 pm »
Naprawdę? Dwóch Wyrzykowskich, Stefaniec, Szłapa, Kowalski, Michalski, Gawronkiewicz, Czajkowski, Gach, Garwol.
Wymieniam tych, co jakieś albumy wydali. Bo jakby poszukać po zbiorach i antologiach, to by się znalazło ze trzy razy tyle.
Naprawdę bo mówiłem o fajnej kresce realistycznej odpowiadającą standardom komiksu frankońskiego, gdzie realistyczna kreska jest doceniana. Jedynie Kowalski z wymienionych autorów wydał komiks "na zachodzie". Reszta może tylko o tym pomarzyć. W porównaniu do tuzów takich jak Polch, Rosiński , Kasprzak, Wróblewski wypadają wyjątkowo słabo.

Offline turucorp

Odp: Odp: Thorgal
« Odpowiedź #203 dnia: Wrzesień 19, 2018, 02:42:04 pm »
Naprawdę bo mówiłem o fajnej kresce realistycznej odpowiadającą standardom komiksu frankońskiego, gdzie realistyczna kreska jest doceniana. Jedynie Kowalski z wymienionych autorów wydał komiks "na zachodzie". Reszta może tylko o tym pomarzyć. W porównaniu do tuzów takich jak Polch, Rosiński , Kasprzak, Wróblewski wypadają wyjątkowo słabo.
Meh, bez większego zastanowienia: Szymborska, Budziejewski, M.Mazur, Grzeszkiewicz.

Offline misiokles

Odp: Odp: Thorgal
« Odpowiedź #204 dnia: Wrzesień 19, 2018, 02:44:05 pm »
Naprawdę bo mówiłem o fajnej kresce realistycznej odpowiadającą standardom komiksu frankońskiego, gdzie realistyczna kreska jest doceniana.
Polscy twórcy nie tyle są niedoceniani na zachodzie, tylko po prostu w krajach frankofońskich nikt nie jest zainteresowany nazwiskami zza granicy, gdyż mają w bród swoich miejscowych. Ale to nie znaczy, że u nas nie mamy rysowników z fajną kreską odpowiadającą standardom komiksu frankońskiego. Przykład podałem ci w linku w mojej wcześniejszej wypowiedzi a inne przykłady podali inni.




Offline absolutnie

Odp: Odp: Thorgal
« Odpowiedź #205 dnia: Wrzesień 19, 2018, 03:16:23 pm »
Naprawdę bo mówiłem o fajnej kresce realistycznej odpowiadającą standardom komiksu frankońskiego, gdzie realistyczna kreska jest doceniana. Jedynie Kowalski z wymienionych autorów wydał komiks "na zachodzie". Reszta może tylko o tym pomarzyć. W porównaniu do tuzów takich jak Polch, Rosiński , Kasprzak, Wróblewski wypadają wyjątkowo słabo.


Ja też mówię o fajnej kresce realistycznej i wymieniam wyłącznie tych twórców, którzy taką się legitymują (nie wszystkich, jak się okazuje, bo można wymieniać i innych).
Nie masz racji, bo Gawronkiewicz tez wydał komiksy "na zachodzie", ale to chyba nie jest istotne, bo to, że ktoś nie wydał albumu na Zachodzie może wynikać z różnych rzeczy (Wróblewski też nie wydał).
Gdybym natomiast miał ich porównywać z wymienionymi przez Ciebie "tuzami" (poza Rosińskim), to bym powiedział, że wcale im nie ustępują, a można by się też spierać, czy ich nie przewyższają, bo i warsztat mają bogatszy i rękę sprawniejszą i skalę możliwości szerszą.



Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline misiokles

Odp: Odp: Thorgal
« Odpowiedź #206 dnia: Wrzesień 19, 2018, 04:20:16 pm »
Egmont to wydał w tamtym roku. Jeśli nie jest to poziom frakfonowskiej fajnej, realistycznej kreski to ja nie wiem...


Offline gobender

Odp: Odp: Thorgal
« Odpowiedź #207 dnia: Wrzesień 19, 2018, 04:37:48 pm »
Jak dla mnie nie jest. Po fajnej okładce byłem jednak mocno rozczarowany niedojrzałą kreską w samym komiksie.

mkolek81

  • Gość
Odp: MFKiG 2018
« Odpowiedź #208 dnia: Wrzesień 20, 2018, 06:20:52 pm »
I jeszcze jedna zdobycz z festiwalu (brałem specjalnie dla znajomej)

Offline Itachi

Odp: MFKiG 2018
« Odpowiedź #209 dnia: Wrzesień 20, 2018, 07:15:33 pm »
Na początku myślałem, że to okładka z The Fade Out. Piękny wrys.

 

anything