trawa

Autor Wątek: MFKiG 2018  (Przeczytany 54983 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Prezes1

Odp: MFKiG 2018
« Odpowiedź #180 dnia: Wrzesień 18, 2018, 12:54:41 pm »
Aż miło popatrzeć i poczytać jak wiele radości dają wpisy i rysunki :-) Ja sam należę do grona tych co lubią kilka zdobyć i tak w tym roku o podpis poprosiłem:

Mawila (byłem z córką, stąd podwójna dedykacja, czytamy razem przygody Mirco)


Andre Lima Araujo (spotkanie odbyło się na stoisku wydawcy)


Briana Azzarello (też byłem z córką, ale chyba nie byłbym najlepszym ojcem gdybym Brian'owi sprzedał info, że czytam razem z córką Joker'a ;-))


Każdy z w/w Panów był przesympatyczny. Być może fakt, iż była ze mną córka "zmiękczał" artystę, ale naprawdę z Andre i Mawil'em pogadałem sobie... długo i na wesoło.

Chciałbym też pochwalić tegoroczną organizację oraz strefę autografów. Odniosłem wrażenie, iż w tym roku było bardziej profesjonalnie jeśli chodzi o dostęp, rozmiar, sposób wpuszczania no i nie było ścisku co dla mnie było bardzo ważne, ze względu na córkę. Dziękuję Wszystkim, było naprawdę bardzo dobrze!

Offline Gashu

Odp: MFKiG 2018
« Odpowiedź #181 dnia: Wrzesień 18, 2018, 01:10:00 pm »
Ja natomiast mam pytanie z zupełnie innej beczki.
Chciałbym w przyszłym roku wybrać się na MFKiG z 6-letnią córką. Czy w ramach festiwalu dostępne są jakieś atrakcje dla dzieciaków we wspomnianym wieku (zabawy, gry, spotkania, inne)? Jest sens ciągnąć ją do Łodzi? Czy raczej jest to impreza dla podstarzałych nerdów :shock: ?
EDIT: Czytałem tegoroczny program :smile: , pytam o doświadczenia, hmm... praktyczne.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2018, 01:14:44 pm wysłana przez Gashu »
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline freshmaker

Odp: MFKiG 2018
« Odpowiedź #182 dnia: Wrzesień 18, 2018, 03:49:07 pm »
Dla podstarzałych nerdów. W piątek dzieciaki maja szanse pograć na konsolach, sobota i niedziela - tłumy.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: MFKiG 2018
« Odpowiedź #183 dnia: Wrzesień 18, 2018, 04:00:15 pm »
Obszerna relacja z tegorocznej eMeFKi już na blogu (7 stron!), zapraszam do sprawdzenia:
http://mnichhistorii.blogspot.com/2018/09/relacja-29-miedzynarodowy-festiwal.html

Offline Itachi

Odp: MFKiG 2018
« Odpowiedź #184 dnia: Wrzesień 18, 2018, 06:56:23 pm »

Offline kenji

Odp: MFKiG 2018
« Odpowiedź #185 dnia: Wrzesień 18, 2018, 07:42:29 pm »
Itachi- rozbiles bank tymi grafami. Naprawdę fajne. Zazdro 1000. Jakbym przyjechał do Łodzi na 3 dni to chyba tez bym popracował nad tym aby dostać tyle podpisów. W ciagu jednego dnie nie ma na to szans i to jeszcze w momencie gdy dla mnie najważniejsze są spotkania z twórcami lub tzw warsztaty. Wiec po prostu nie było czasu ale jednak udało mi sie uzyskać podpis Rosinskiego ( zaatakowałem go przed sobotnim spotkaniem) wspaniały rysunek Skutnika ( na stoisku Timofa) i autorów Najsmiejszniejszego komiksu na świecie Polska Mistzrem Polski.


Duzo fajnych rzeczy sie dzieje ma takim festiwalu , chociaż jak zwykle Bede narzekał na atlas arenę. Te miejsce całkowicie nie nadaje sie na takie eventy ... No może na Gry , ale komiksy ...


W przyszłym roku jadę na 2 dni! Nie koniecznie do Łodzi. Kraków i Warszawa równiez ma fajne propozycje


A wiec do zobaczenia

Offline HaVoK

Odp: MFKiG 2018
« Odpowiedź #186 dnia: Wrzesień 18, 2018, 08:10:26 pm »
Nikodem rewelacja!

Offline Itachi

Odp: MFKiG 2018
« Odpowiedź #187 dnia: Wrzesień 18, 2018, 08:23:58 pm »
Powiem szczerze, że sam jestem zdziwiony, że aż tyle udało mi się zdobyć autografów i wrysów. W Łodzi czuć klimat że fani robią go dla fanów, niby można mieć tylko 4 numerki, ale do praktycznie każdego polskiego twórcy możesz się dostać bez niego, również dzięki temu że autorzy byli na stanowiskach wydawców było lżej, zwłaszcza w niedzielę. Także to jest niezłe. Ale bez samozaparcia też nie ma efektów, od piątku 8.00 do poniedziałku 1.00 w nocy praktycznie nie spałem, oprócz drzemek w nocy z soboty na niedzielę :smile: Tak czy siak fun jest wielki, a w ciągu dnia człowiek dostaje dodatkowego poweru.

Nikodem rewelacja!

To akurat praca zakupiona na wspieram.to - w Łodzi jedynie go odebrałem. Praca jest rewelacyjna dzięki niespokojnym kolorkom.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2018, 08:30:53 pm wysłana przez Itachi »

Offline turucorp

Odp: MFKiG 2018
« Odpowiedź #188 dnia: Wrzesień 18, 2018, 08:37:12 pm »
To akurat praca zakupiona na wspieram.to - w Łodzi jedynie go odebrałem. Praca jest rewelacyjna dzięki niespokojnym kolorkom.

Trzeba było podbić w niedzielę na strefę,  miałbyś jeszcze Adlera w tym PPP,  bo siedzieliśmy do ostatniego chętnego na wrys.

Offline Itachi

Odp: MFKiG 2018
« Odpowiedź #189 dnia: Wrzesień 18, 2018, 08:40:08 pm »
Trzeba było podbić w niedzielę na strefę,  miałbyś jeszcze Adlera w tym PPP,  bo siedzieliśmy do ostatniego chętnego na wrys.
Tak wiem, ale akurat zostawiłem antologię w hotelu. Szczerze powiedziawszy nie przewidziałem tego, ale mój znajomy otrzymał na swoim egzemplarzu śliczny rysunek od Pana Adlera.

Offline mappy

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #190 dnia: Wrzesień 18, 2018, 10:54:13 pm »
Meh ale szambo wybiło :biggrin: Lata młodości więc nostalgia i do Rosińskiego rysownika nic nie mam. Po prostu szanuję za dobre wspomnienia, które ciągną się już długi czas i za to dziękuję.
Jeśli chodzi o człowieka to tak go niestety odbieram i tyle. Każdy wywiad to wywyższanie się. Pamiętam kiedyś wzmiankę o polskich rysownikach i jego ocenie ich.


Offline angelscorpion

Odp: MFKiG 2018
« Odpowiedź #191 dnia: Wrzesień 18, 2018, 11:29:37 pm »
Niezłe skalpy zdobyłeś, Itachi, dobrze, że Inpostem to pusciłeś, bo nie wyobrażam sobie "tachać" tego na dworzec na Fabrycznej  :lol:  mało brakowało, a by nas stamtąd wyrzucili. Fajnie Was było poznać, pozdrowionka dla Nightwolfa!

Offline TePe

Odp: Odp: Thorgal
« Odpowiedź #192 dnia: Wrzesień 19, 2018, 08:29:45 am »
Z drugiej strony gość ma trochę racji co do polskich twórców... kiedyś tworzył on z naprawdę świetnymi rysownikami, Wróblewski, Christa, Baranowski, Polch (twórczość lat 80). Nasi współcześni twórcy to już nie ta sama liga... Prosiak, Śledziu, Dąbrowski, Czajkowski mają potencjał i pewno gdyby byli tak opłacani jak rysownicy lat 80 byłoby jeszcze lepiej ale jest jak jest, do Rosińskiego im daleko.

Offline absolutnie

Odp: Odp: Thorgal
« Odpowiedź #193 dnia: Wrzesień 19, 2018, 08:42:01 am »
Z drugiej strony gość ma trochę racji co do polskich twórców... kiedyś tworzył on z naprawdę świetnymi rysownikami, Wróblewski, Christa, Baranowski, Polch (twórczość lat 80). Nasi współcześni twórcy to już nie ta sama liga... Prosiak, Śledziu, Dąbrowski, Czajkowski mają potencjał i pewno gdyby byli tak opłacani jak rysownicy lat 80 byłoby jeszcze lepiej ale jest jak jest, do Rosińskiego im daleko.


Mamy współczesnie twórców z ogromnym potencjałem, dużo lepszych warsztatowo i bardziej wszechstronnych niż Baranowski i Polch, a także oryginalniejszych niż Christa (Gawronkiewicz, Wyrzykowski, Leśniak). Bogactwo ofert na rynku spowodowało jednak, że żaden z nich nie ma szans na te kilkusettysięczne nakłady, za sprawą których tamci stali się sławni.
Nie powoedziałbym też, że do Rosińskiego im daleko. Jedynie nie dostali takiej szansy, z jakiej on skorzystał.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline misiokles

Odp: Odp: Thorgal
« Odpowiedź #194 dnia: Wrzesień 19, 2018, 08:44:37 am »
Owa wypowiedź została wyjęta z kontekstu. W trakcie tej rozmowy Rosiński powiedział, że nie kojarzy żadnego polskiego rysownika (z odpowiednim klasycznym warsztatem, techniką pracy itd.) ale dlatego, że Rosiński zwyczajnie nie ma czasu by śledzić młode polskie pokolenie, a to nie przebija się na rynek frankofoński (który jest trudny, a nie dlatego że rysowników mamy złych).