trawa

Autor Wątek: AVENGERS INFINITY WAR 2018  (Przeczytany 10102 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

AVENGERS INFINITY WAR 2018
« dnia: Kwiecień 26, 2018, 06:12:32 pm »
Byłem wczoraj świadkiem czegoś magicznego. Pełna sala kinowa na przed premierze najnowszych Avengers, miała przyjemność obejrzeć spektakl przygotowany przez Marvel Studio.

Wojna bez granic to wojna totalna, bez jeńców. To brutalny pokaz siły Thanosa, nieokrzesanej potęgi. Scenarzystom udało się uchwycić tę część, która przemawia do zwykłych laików. Zarówno jego prostotę w działaniu jak i wewnętrzną walkę z własnym ja. To najlepiej dopracowany antagonista w filmie superbohaterskim.

Avengers są w rozsypce. Każdy o tym wiedział. Jednak majstersztykiem było odwzorowanie tego w kluczowym dla dziejów wszechświata momencie. I to się udało, wybaczcie te ogólne opisy ale nie zamierzam w jakimkolwiek procencie zaspojlerować wydarzeń z filmu. Kolejny zachwyt to stworzenie warunków do popisowych gier aktorskich dla tak wielu postaci. Każda postać z tego filmu odgrywa kluczową rolę. Każda!

Iron Man po ran kolejny przełamuje bariery euforii widzów, Drax swoimi humorystycznymi wstawkami fantastycznie balansuje nastrój, Spider-Man odgrywa większą rolę niż pierwotnie sądziłem, Cap w nowej wizji przemawia jak nigdy dotąd, a Banner przedstawiony zostaje trochę w innym świetle. Nadspodziewanie dobrze wypada Doktor Strange, który chyba obok Tonego najbardziej napędza wydarzenia w Wojnie bez granic. Thor i Strażnicy Galaktyki bronią się rolami na piątkę z plusem. I cała reszta, fantastycznych aktorów, o których zapomniałem wspomnieć. Obok ról Visiona i Scarlet Witch nie można przejść obojętnie, łza kręciła się w oku w jednej z ostatnich kluczowych scen.

Zakończenie wwierciło mnie w fotel, cała sala zamarła. Było cicho jak na pogrzebie. W tym całym dramacie była nutka prawdziwego romantyzmu, szczerości i autentyczności.

Miałem jednak ogromnego pecha, w trakcie napisów końcowych włączył się alarm i ewakuowano kino. Na początku myślałem, że to zabójczy żart, jednak to był prawdziwy alarm. W galerii coś się zajarało i nie zobaczyłem ostatniej sceny po napisach! Pech jak cholera!

10/10

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: AVENGERS INFINITY WAR 2018
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 27, 2018, 04:05:48 am »
Mam nadzieję, że to ironia, nie ma równie gniotowatych filmów jak te Marvela (no chyba że nowe Star Warsy).
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Itachi

Odp: AVENGERS INFINITY WAR 2018
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 27, 2018, 05:03:44 pm »
Dzięki za Twoją rozbudowaną i konstruktywną opinię!

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: AVENGERS INFINITY WAR 2018
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 29, 2018, 10:06:38 am »
Na Górala z jego betonową niechęcią do niektórych rzeczy zawsze można liczyć.

Btw. Itachi, mogę się podpisać pod Twoją opinią. Dodam jeszcze, że reżyserowi udało się bardzo dobrze żonglować taką ilością bohaterów - każdy dostał idealnie odliczoną porcję czasu. A końcówkę można określić jako przełomową : )

Offline Itachi

Odp: AVENGERS INFINITY WAR 2018
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 29, 2018, 03:32:27 pm »
Co do końcówki to kluczowe mogą być wydarzenia z Avengers 4. Bo na razie zostaliśmy zawieszeni w próżni :smile:

Cliffhanger będzie nam towarzyszył przez cały rok.

Offline dziku77

  • Czeladnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystk
Odp: AVENGERS INFINITY WAR 2018
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 29, 2018, 09:21:52 pm »
Dla mnie wstępnie 8-9/10, ale to ocena po seansie z dubbingiem. W przyszłym tygodniu wybieram się jeszcze raz do kina, tym razem bez dziecka na wersję z napisami.

Offline Itachi

Odp: AVENGERS INFINITY WAR 2018
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 03, 2018, 04:11:27 pm »
Jeszcze chwila moich rozważań po drugim pobycie w kinie.

Przypatrzyłem się kto został przy życiu i na chwilę obecną jestem gotów rozważyć opcję iż osoby wymazane
Spoiler: pokaż
tak naprawdę zostały ocalone
. Thanos mógł stworzyć wizję, która mogła wywołać taki efekt.
Spoiler: pokaż
Spider-Man, Strange, Czarna Pantera mają zapowiedziane kontynuacje, więc muszą przeżyć.
To odważne posunięcie aczkolwiek całkowicie sensowne. Jeśli ten zabieg znajdzie potwierdzenie w 2019 roku to szczęki ludziska będą zbierać z podłogi. Kwestia druga po co wezwana została
Spoiler: pokaż
Ms Marvel
? Thanos wykonał swój plan, prawda? Połowa Ziemi została wymazana z istnienia w akcie miłosierdzia Tytana. Avengers mogą szukać zemsty, ale czy to coś zmieni?

Spoiler: pokaż
Ms Marvel
przybywa na Ziemię, na niej walczyć może
Spoiler: pokaż
 Steve, Natasha, Banner, na Tytanie pozostał Stark i siostra Gamory.
Cóż razem mogą zdziałać? Niewiele. Zwłaszcza że Stark został rozbity w pył, a Cap zaznaje największą porażkę w życiu. Opcja jest jeszcze taka, że Tony złamie jakąś etyczną granicę i np cofnie czas tworząc przy tym dziurę w multiversum, co może w przyszłości spowodować sagę w której Ziemia będzie celem dla Kree bądź Skrulli. Albo Anihilacji?

Trzy. Pepper. Jej rola była krótka, jednak jestem przekonany iż będzie ona oznaczała śmierć Starka. Rozmowa o dziecku, wskazuje iż Tony mógł myśleć o porzuceniu roli Iron Mana, jednak zastana sytuacja powoduje iż staje się ofiarą swojego geniuszu. I ego. I podejmuje próbę ocalenia wszystkiego. Odnoszę wrażenie że bracia Russo puszczają nam oczka, sugerując iż jesteśmy blisko jego śmierci. W wojnie bez granic
Spoiler: pokaż
Doktor Strange podtrzymuje jego linię życia,
ale jak to mówią do trzech razy sztuka. Raz wyszedł obronną ręką w Avengers, teraz po raz drugi...

Spoiler: pokaż
Zauważyliście w samym finale jak Thor w ostatniej szarży atakuje Thanosa dźgając go w klatkę piersiową, odniosłem wrażenie że rękawica nieskończoności została uszkodzona?

Offline misiokles

Odp: AVENGERS INFINITY WAR 2018
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 03, 2018, 04:48:46 pm »
A ja sądzę, że żadnego cofania w czasie nie będzie.

Offline Itachi

Odp: AVENGERS INFINITY WAR 2018
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 03, 2018, 05:27:29 pm »
Też tak myślę. Zepsuło by to zbudowane napięcie. I byłoby to drogą na skróty, a realnie patrząc na to jak Marvel wszystko planuje to wątpię aby zdecydowali się na taki krok.




Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: AVENGERS INFINITY WAR 2018
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 03, 2018, 10:04:34 pm »
Zapominasz o Fantastic 4. To oni głównie walczyli z Thanosem w komiksie.

Offline Itachi

Odp: AVENGERS INFINITY WAR 2018
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 04, 2018, 05:22:02 pm »
Ale w MCU nie ma większych szans żeby się pojawili.

Offline Itachi

Odp: AVENGERS INFINITY WAR 2018
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 05, 2018, 08:26:47 pm »
11 dzień Avengers 3 w kinach i studio zarabia okrągły miliard. Padają stwierdzenia że kolejnym rekordem może być błyskawiczne osiągnięcie kwoty 1,5 miliarda dolców. Za kilka dni Wojna bez granic pojawi się na dużym chińskim rynku, więc zawrotna kwota jest możliwa do osiągnięcia bez większych problemów.

Zastanawiam się czy będzie to miało jakikolwiek wpływ na dalsze losy MCU? Czy wytwórnia zarżnie złote jajo całkowicie zmieniając status quo?

Członkowie ekipy sugerują w wywiadach, że śmierć w Avengers jest jednoznaczna i nie będzie magicznych powrotów. Jestem jednak przekonany, że mają na myśli przede wszystkim
Spoiler: pokaż
Lokiego, Gamorę i Visiona
.

Offline Motyl

Odp: AVENGERS INFINITY WAR 2018
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 08, 2018, 08:45:52 am »
11 dzień Avengers 3 w kinach i studio zarabia okrągły miliard. Padają stwierdzenia że kolejnym rekordem może być błyskawiczne osiągnięcie kwoty 1,5 miliarda dolców. Za kilka dni Wojna bez granic pojawi się na dużym chińskim rynku, więc zawrotna kwota jest możliwa do osiągnięcia bez większych problemów.

Zastanawiam się czy będzie to miało jakikolwiek wpływ na dalsze losy MCU? Czy wytwórnia zarżnie złote jajo całkowicie zmieniając status quo?

Członkowie ekipy sugerują w wywiadach, że śmierć w Avengers jest jednoznaczna i nie będzie magicznych powrotów. Jestem jednak przekonany, że mają na myśli przede wszystkim
Spoiler: pokaż
Lokiego, Gamorę i Visiona
.

W przypadku postaci, które wymieniłeś pewny może być tylko jeden albo i nie. Każdą maszynę można naprawić, a magia kieruje się swoimi prawami. Myślę, że Marvel nie uśmierci swoich głównych bohaterów, zrobi natomiast takie rozwiązanie fabularne, by odeszli i ustąpili miejsca innym. Rozdział na dwie różne rzeczywistości czy kieszonkowe uniwersum albo przerzucenie do sfery kwantowej. Po coś przecież ten Ant-Man z Osą będą eksplorować microverse, nie tylko w celu wyciągnięcia żony Pyma.   

Offline Dziex

Odp: AVENGERS INFINITY WAR 2018
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 09, 2018, 11:54:21 pm »
Członkowie ekipy sugerują w wywiadach, że śmierć w Avengers jest jednoznaczna i nie będzie magicznych powrotów. Jestem jednak przekonany, że mają na myśli przede wszystkim
Spoiler: pokaż
Lokiego, Gamorę i Visiona
.
Wystarczy sprawdzić jakie filmy są już zapowiedziane.
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2018, 12:09:55 am wysłana przez Dziex »

Offline Itachi

Odp: AVENGERS INFINITY WAR 2018
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 10, 2018, 05:29:17 pm »
Wystarczy sprawdzić jakie filmy są już zapowiedziane.
Niby tak, ale nigdzie nie jest powiedziane kiedy będzie się działa akcja tych filmów. Równie dobrze nowy Spider-Man może być umieszczony chronologicznie przed Infinity War. Podobnie jak Czarna Pantera.

 

anything