trawa

Autor Wątek: Tom King  (Przeczytany 14054 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LordDisneyland

Odp: Tom King
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 10, 2018, 04:13:46 am »
Slotta?
Oczywiście, że tak.




JanT

  • Gość
Odp: Tom King
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 10, 2018, 06:07:22 am »
Czytasz na biazaco w zeszytach?
Pierwszy tom. Jest gorzej potem? Jak jest gorzej to mniej polecam  :smile:

Slotta?
Może załóżcie mu temat.
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2018, 06:12:12 am wysłana przez JanT »

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Tom King
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 10, 2018, 09:25:28 am »
Na razie mam na tyle odwagi, by sięgnąć po coś jeszcze, ale przyznam, żeś mię postawił w stan alertu, bo właśnie wymienione przez ciebie rzeczy sprawiły, że czytam znacznie mniej nowej literatury pięknej, niż kiedyś :wink:

Poczytamy, zobaczymy...
Vision to dekonstrukcja instytucji rodziny, a konkretnie tzw. rodziny nuklearnej czyli jednego z fundamentów cywilizacji zachodu.

Mr. Miricle to dekonstrukcja glowy/OJCA rodziny. Jest słaby, niezdecydowany, złamany,  cierpi na depresję. Jest całkowicie zależny od swojej żony. Nie bez powodu też King wybrał sobie właśnie małżeństwo Big Bardy i Scotta Free - on mały i wątły, ona wielka i silna wojowniczka herodbaba.

Batman i Heros in Crisis to po prostu zniszczenie mitu/archetypu herosa/bohatera.

« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2018, 09:47:49 am wysłana przez Kamil Matusiak »

Offline -gościu-

Odp: Tom King
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 10, 2018, 10:43:46 am »
Pierwszy tom Jestem Gotham taki sobie. Pamietam, że ludzie tu narzekali na pewne niedorzeczności, wiadomo że to superhero i nie można do tego podchodzić z kijem w dupie, ale rzeczywiście nawet przymykając oko, pewne rzeczy nie mogą nie irytować. Batman w akcji z samolotem to nic w porownaniu z pakietem supermocy do kupienia dla każdego przy kasie. Choć mnie i tak najbardziej zdrażniła głupotka: samochod rozkładający sie na dwie cześci, z ktorego wyjeżdża Batman na motorze... Nie wiem, jeśli dalej jest wiecej takich patentow Kinga, to moge odpaść predzej niż w runie Snydera. Troche wchodze w to na siłe, bo już na pierwszy rzut oka to nie jest moj Batman, ale pociągne chociaż do Bane'a, bo mam do niego sentyment z czasow Knightfall, może w końcu uda mu sie zaliczyć rownie ciekawy wystep.

JanT

  • Gość
Odp: Tom King
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 10, 2018, 11:15:33 am »
Do czwórki pociąg  :smile:

Offline LordDisneyland

Odp: Tom King
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 10, 2018, 01:53:08 pm »
"Choć mnie i tak najbardziej zdrażniła głupotka: samochod rozkładający sie na dwie cześci, z ktorego wyjeżdża Batman na motorze... " - ale to już chyba było, bodajże w "BBeyond"? Nie wiem, może mi się wydaje.
Tak czy siak, absurdalne gadżety to niejako znak firmowy Batmana....

Offline wonaps

Odp: Tom King
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 25, 2019, 01:14:07 pm »
zgoda;)

King w zasadzie to ma pomysł tylko na jedną historię, którą wałkuje na okrągło zmieniając tylko szczegóły - DEKONSTRUKCJA. Obecny Heros in Crisis jest tego najlepszym przykładem. Płaczący bohaterowie z traumami i zaburzeniami psychicznymi, brak jakiejkolwiek granicy między dobrem a złem, tym co moralne i etyczne. A wszyscy jego męscy bohaterowie są bardzo mocno zależni od kobiet. Jednym słowem postmodernizm ... bleee :doubt:

 

anything