Autor Wątek: Tom King  (Przeczytany 14144 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Tom King
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 09, 2018, 01:43:21 pm »
Przeczytajcie wraz z czwórką która niedługo wychodzi.

mkolek81

  • Gość
Odp: Tom King
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 09, 2018, 01:49:38 pm »
A potem poczekajcie na nr 50 i zobaczcie jakiego f**ka pokazuje czytelnikom King. Tak jak inne serie/historie są naprawdę dobre tak Batman jest słaby fabularnie.  Jedyna rzeczą to są świetnie pisane relacjami między bohaterami od i aż tyle.

JanT

  • Gość
Odp: Tom King
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 09, 2018, 01:52:39 pm »
A jeszcze bardziej później poczekajcie do 103 żeby zobaczyć o co naprawdę chodziło  :biggrin:

To nie jest słabe fabularnie na pewno.



Offline jeanvanhamme

Odp: Tom King
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 09, 2018, 02:06:56 pm »
Zwłaszcza, że polskie Batmany można kupić za mniej 20 złotych. Lektura obowiązkowa, szacunek dla tych, którzy się zachęcili do wypracowania swoich opinii.

Offline LordDisneyland

Odp: Tom King
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 09, 2018, 02:44:22 pm »
Ja przeczytałem dwa pierwsze tomy i reakcja była raczej letnia, ale jak widać nie zraziło mnie to do zakupu Visiona :) Muszę sprawdzić jego bibliografię, może coś ciekawego wygrzebię.

Offline Antari

Odp: Tom King
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 09, 2018, 04:32:44 pm »
A potem poczekajcie na nr 50 i zobaczcie jakiego f**ka pokazuje czytelnikom King. Tak jak inne serie/historie są naprawdę dobre tak Batman jest słaby fabularnie.  Jedyna rzeczą to są świetnie pisane relacjami między bohaterami od i aż tyle.
Z pierwszymi 2 zdaniami w pełni się zgadzam. Z trzecim - nie przesadzajmy. Relacje u Kinga są ok i tylko ok. Snyder miał przynajmniej jakiś pomysł i potrafił wprowadzić coś nowego. Zarzut do niego jedynie w kwestii przeciągania, no ale to już wina fanów. Pokazali portfelami, że chcą więcej to kazali mu pisać więcej i jak zawsze Snyder się pogubił. Do trzeciego tomu było bardzo dobrze. Ale King w Batmanie w ogóle nie ma pomysłu na cokolwiek. Trybunał Sów to już mega klasyk, a Batman Kinga będzie takim gorszym runem do zapomnienia   :lol: Od początku obiecuje, że wszystko ma jakiś większy sens i pod koniec się wyjaśni a akolici wierzą pokornie  :lol: Nic takiego nie nadejdzie, bo to tylko krótkie historie z dopisanymi na szybko poszlakami pseudo większej układanki. King niestety ma tę wadę, że wydaje mu się, że rzeczy które pisze są mądrzejsze, bardziej błyskotliwsze niż są w rzeczywistości. I w takim tonie jest to wszystko pisane.

Vision to chyba jego najlepsze dzieło z tych omawianych tutaj, choć mnie nie zachwycił aż tak jak poprzednich rozmówców. Końcówka zdecydowanie bez tąpnięcia i pozostawiająca niedosyt (to już...?). Pomysł jest, choć w sumie do czego jest tam potrzebne superhero?
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2018, 04:41:00 pm wysłana przez Antari »

Offline donTomaszek

Odp: Tom King
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 09, 2018, 04:38:40 pm »
Muszę sprawdzić jego bibliografię, może coś ciekawego wygrzebię.
Lordzie.
Polecam Twojej uwadze The Sheriff of Babylon.
King zanim zaczal pisac komiksy, pracowal jako oficer CIA. Komiks oparl wiec na wlasnych doswiadczeniach, a nie na opowiesciach z drugiej reki. Jest to mocny, brutalny, szpiegowski thriller dziejacy sie w Bagdadzie tuz po odsunieciu Husajna od wladzy.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline LordDisneyland

Odp: Tom King
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 09, 2018, 04:59:13 pm »
Dzieki wielkie za cynk, przy okazji zerknę.

JanT

  • Gość
Odp: Tom King
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 09, 2018, 05:41:15 pm »
Jeszcze na pewno warto:

-The Omega Men: The End is Here
-Mister Miracle

Mam nadzieję że nam Egmont puści tego Szeryfa  :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2018, 06:04:00 pm wysłana przez JanT »

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Tom King
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 09, 2018, 06:17:14 pm »
King w zasadzie to ma pomysł tylko na jedną historię, którą wałkuje na okrągło zmieniając tylko szczegóły - DEKONSTRUKCJA. Obecny Heros in Crisis jest tego najlepszym przykładem. Płaczący bohaterowie z traumami i zaburzeniami psychicznymi, brak jakiejkolwiek granicy między dobrem a złem, tym co moralne i etyczne. A wszyscy jego męscy bohaterowie są bardzo mocno zależni od kobiet. Jednym słowem postmodernizm ... bleee :doubt:

Offline donTomaszek

Odp: Tom King
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 09, 2018, 08:50:26 pm »
Jeszcze na pewno warto:
-Mister Miracle

Czytasz na biazaco w zeszytach? Bo wiesz, polecasz maxi-serie, ktora sie jeszcze nie skonczyla... 
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline LordDisneyland

Odp: Tom King
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 09, 2018, 09:20:37 pm »
King w zasadzie to ma pomysł tylko na jedną historię, którą wałkuje na okrągło zmieniając tylko szczegóły - DEKONSTRUKCJA. [..]Jednym słowem postmodernizm ... bleee :doubt:
Na razie mam na tyle odwagi, by sięgnąć po coś jeszcze, ale przyznam, żeś mię postawił w stan alertu, bo właśnie wymienione przez ciebie rzeczy sprawiły, że czytam znacznie mniej nowej literatury pięknej, niż kiedyś ;)

Poczytamy, zobaczymy...

Offline kosmoski

Odp: Tom King
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 09, 2018, 10:30:24 pm »
Czytasz na biazaco w zeszytach? Bo wiesz, polecasz maxi-serie, ktora sie jeszcze nie skonczyla...
i która dupy nie urywa...
Jak dla mnie strasznie bełkotliwa, Vision wymiatał, Miracle ssie

Offline jeanvanhamme

Odp: Tom King
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 09, 2018, 10:41:50 pm »
kurła, sami donowi i lordowie, stąd King (król) albo wymiata albo ssie, nie ma nic pomiędzy. Ja jestem zwykłym jeanem i nie ektsremuję tak skrajnie. Obie serie trzeba przeczytać, King jest wybitnym scenarzystą, odnalezienie się w DC czy Marvelu to nie jest prosta sprawa, więc już za to szacun. Podobnie ze Slottem, który nie cieszy się estymą, na jaką zasługuje, bo prawdziwy dar na miarę Gaimana odsłania w Silver Surferze.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Tom King
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 09, 2018, 11:56:13 pm »
Jak to nie? Ja jestem ja uważam, że gość jest świetny, jeszcze nie przeczytałem jego komiksu, który by mi się nie spodobał. Lord też się zdaje jest jego fanem.

 

anything