Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4  (Przeczytany 126564 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Damballa

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 04, 2018, 03:14:43 pm »
Jedyny poprawne wydanie tego komiksu u nas, to tylko te od Egmontu. Już tylko ze wzgledu na papier. A doliczając format, dodatkowy zeszyt, przypisy. Nie ma co się zastanawiać. Chociaż chętnie kiedyś podmienię na Absoluta, gdy tylko wznowią.

Offline LordDisneyland

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 06, 2018, 04:04:13 am »
Dziś przeczytałem Arrowa. Naprawdę jest nieźle, ale ja akurat lubię rysunki Jocka :) Scenariusz jak najbardziej filmowo-sensacyjny, choć parę razy zastanawiałem się nad pomysłami Diggle'a - np Olek bierze zabytkowy łuk, pływa z nim w słonej wodzie, a potem celnie strzela- taka wiekowa broń raczej nie nadawałaby się już do walki...Jacht na brzegu, którego przez dłuższy czas  nie zauważa nikt z tajnej i pilnie strzeżonej bazy, no i transportowiec walący we wrota bazy- tu też mam wrażenie, że zakończyłoby się to nieco inaczej. No ale nie dla realistycznych sytuacji kupuję supaherołszczyznę. Zabawny i nieco archaiczny pomysł ze strzelaniem tak, by nie zabić, bardzo mi się spodobał-  takie nawiązanie do komiksów z zamierzchłej przeszłości, gdy ludzie nie padali w kolorowych zeszytach jak muchy  :)

Ogólnie- warto było kupić. Wartościowa pozycja w kolekcji. Dodatkowy punkt za atrakcyjną, złą  i skośną panią :)  - czy China White pojawia się w innych komiksach z GA?

No i zdziwiła mnie nieobecność "NGranicy" w okolicznych kioskach...nakład skromny , czy też komiks aż tak zainteresował mieszkańców? 
Swoją drogą, podczas lektury egmontowskiej wersji miałem wrażenie, że nieco przeszkadza mi powiększony format...ale nie będę kupował tomu z kolekcji dla porównania , czy mi się lepiej czyta ;)

Offline marian381

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 16, 2018, 12:25:28 pm »
WKKDCC#46: Nowa Granica część 2 - prezentacja komiksu

Ależ ta okładka jest słabo wydrukowana. Pikseloza okropna no i te miniaturki okładek w galerii też strasznie biedne.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 16, 2018, 12:38:30 pm »
WKKDCC#46: Nowa Granica część 2 - prezentacja komiksu
A co to za niepotrzebny czarny pasek na okładce u góry? Ja rozumiem, że tam zawsze jest nazwa bohatera/drużyny, ale w tym przypadku nie mogli dać tytułu, a na samy dole tylko oznaczenie części? Głupio to wygląda.

Offline Lesiok

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 16, 2018, 03:30:05 pm »
A ten efekt na okładce to chyba zamierzony. Widać tak jakby fakturę papieru.

Offline sum41

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 16, 2018, 08:21:39 pm »
WOW Adam Strange i jego origin w dodatku , super !
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 28, 2018, 07:10:51 am »
W Hiszpanii przedłużyli:



A że drukarnia pewnie ta sama to macie iskierkę nadziei  :biggrin:

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 28, 2018, 07:21:18 am »
Czy nadchodzący "Powrót Barrego Allena" wart jest zakupu? Da to się czytać bez znajomości jakichś wcześniejszych historii?

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 28, 2018, 07:28:50 am »
Większość komiksów w kolekcji da się czytać bez znajomości poprzednich tomów ;)

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 28, 2018, 07:41:10 am »
Większość komiksów w kolekcji da się czytać bez znajomości poprzednich tomów ;)

Nie to miałem na myśli. Chodziło mi o to, czy ten tom to historia wyjęta z szerszego kontekstu, a nie mająca związek z wcześniejszymi tomami kolekcji.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 28, 2018, 11:44:35 am »
Mam wielką nadzieję, że u nas też przedłużą. Przez te niecałe dwa lata Eaglemoss wprowadziło prawie 50 w przeważającej większości conajmniej dobrych historii z DC (i to sięgających głębiej niż 2010 rok). Z całym szacunkiem dla Egmontu nie wierzę, żeby wydał przez ten czas z tego choćby 1/3, a w kolejnej 60 czeka nas przecież też sporo dobra (o wartości tych historycznych zeszytów nie wspomnę).

Offline Nawimar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 28, 2018, 01:03:25 pm »
SkandalistaLarryFlynt: "Mam wielką nadzieję, że u nas też przedłużą"
 
Również jestem dobrej myśli. Tak jak wspomniałeś nie wydaje mi się aby którykolwiek z innych wydawców sięgał po starsze historie (vide Batman w wykonaniu Steve'a Engleharta i Marshalla Rogersa czy Green Lantern/Green Arrow) w takiej ilości jak Eaglemoss (dotyczy to zresztą także pozostałych kolekcji). Dlatego oby WKKDC trwała jak najdłużej bo z tej przedłużonej listy wynika, że przed nami mnóstwo atrakcji.

Offline 79ers

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 28, 2018, 01:12:50 pm »
Oby WKKM było już na finiszu - 150 i dziękujemy za wspólna sympatyczną przygodę. Za dużo ostatnio nowego Marvela w kolekcji i do tego często origin. Kolekcja DC niech jeszcze pozostanie z nami- ma dwa chyba plusy:


1.zamknięte dłuższe historie ukazują się w odcinkach bezpośrednio po sobie (u Marvela od sasa do lasa ) 
2.znana jest pełna lista tytułów które mają się ukazać


JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 28, 2018, 01:17:22 pm »
Oby WKKM było już na finiszu - 150 i dziękujemy za wspólna sympatyczną przygodę. Za dużo ostatnio nowego Marvela w kolekcji i do tego często origin. Kolekcja DC niech jeszcze pozostanie z nami- ma dwa chyba plusy:
WKKM już potwierdzone przedłużenie. Nawet TK na spotkaniu się wypowiadał w taki sposób że można to wychwycić  :smile:

Za to przedłużenie WKKDC wątpliwe.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 4
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 28, 2018, 01:46:24 pm »
   Zgodzę się niestety, ja się mocno obawiam o przedłużenie, niemniej gorąco kibicuję projektowi. Wolę dostać nawet w słabszej edycji dobre DC teraz niż czekać pięć lat na Przyjdź Królestwo i ochnaście lat na Panikę na niebie od Tomasza Kołodziejczaka. Zresztą co do jakości wydania jakoś nie słychać tutaj jęków na temat mało czarnej, czerni, różnorakich artefaktów czy rozmazanych ilustracji.
   Każda z kolekcji na rynku ma swoje wady i zalety (z wyjątkiem Conana ten żadnych wad nie posiada), ale WKKDC wydaje się najrówniejsza wśród nich pod względem poziomu, naprawdę podobało mi się prawie wszystko co dotychczas przeczytałem, oby conajmniej do setki. Ferrari GTO jest fajniejsze niż FXX.
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2018, 01:50:52 pm wysłana przez SkandalistaLarryFlynt »