trawa

Autor Wątek: Alex Alice  (Przeczytany 2935 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TePe

Alex Alice
« dnia: Marzec 13, 2018, 02:33:02 pm »
Świetny ten Gwiezdny zamek, taki lekki, pięknie malowany mimo iż rysunki są bliskie szkicu, a wydanie cudowne.
Lektura dobra dla dzieciaków jak i dorosłych!

Mam nadzieję, że Egmont przypomniał sobie o Alexie Alice i wydadzą w integralu Trzeci testament, Juliusza (cykl zakończył się kilka tygodni temu) oraz Zygfryda... Byłoby coś.

Offline mappy

Odp: Alex Alice
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 13, 2018, 03:53:47 pm »
pięknie malowany mimo iż rysunki są bliskie szkicu,
Nie mam jeszcze. Odłożony w planach na lepsze promocje ale właśnie spoglądając na te przykładowe plansze też mnie ujęły szkice połączone z pastelami.
Coś świetnego.

Offline Nawimar

Odp: Alex Alice
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 16, 2018, 08:22:58 pm »
Zapisuję się do grona czytelników chwalących ten tytuł. Już tylko forma edycji urzeka. Reszty dopełniają z wdziękiem tworzone ilustracje. To co mnie szczególnie cieszy to okoliczność, że twórcy cyklu nie zapomnieli także o przemyślanej fabule inspirowanej retro-fantastyką rodem z utworów Juliusza Verne'a. No i "żelazny kanclerz" snujący wizję podboju Marsa przez pruskie dywizje brzmi obiecująco. To kolejna po "Niezwykłej podróży" inicjatywa, która zdaje się wpisywać w ten z mojej perspektywy bardzo interesujący nurt. Poproszę o więcej.

Offline TePe

Odp: Alex Alice
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 16, 2018, 10:59:57 pm »
też mnie ujęły szkice połączone z pastelami.
To akwarela, ale i tak się nie zawiedziesz.
To co mnie szczególnie cieszy to okoliczność, że twórcy cyklu nie zapomnieli także o przemyślanej fabule inspirowanej retro-fantastyką rodem z utworów Juliusza Verne'a.
Verne'a jest najwięcej ale jest tu też coś z Leonardo da Vinci (projekty maszyn latających) i z Hayao Miyazakiego (jeden z bohaterów, Hans jest rysowany stylem anime i odstaje od reszty raczej realistycznie wyglądających postaci).

Offline gobender

Odp: Alex Alice
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 05, 2018, 06:20:12 pm »
Z Miyazakiego to nawet powiedziałbym znacznie więcej niż jedna postać. Sporo klimatu Ghibli + początek bardzo mi się skojarzył ze Steamboyem Otomo. Bardzo fajna pozycja.

 

anything