Autor Wątek: Łukasz Kowalczuk - Comics & Illustration  (Przeczytany 9977 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Łukasz Kowalczuk - Comics & Illustration
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 29, 2018, 10:42:33 pm »
Raczej nikt w uczciwość Łukasza nie wątpił, ale zapewne każdy z Nas miał przygody z przewoźnikami... Więc lepiej dopytać kiedy paczka może dojść :wink:

Offline Lukasz Kowalczuk

Odp: Łukasz Kowalczuk - Comics & Illustration
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 06, 2018, 07:25:06 am »
No i stało się. Zarejestrowany na forum Gildii.
Aktywność ograniczę tylko do tematów, które dotyczą moich projektów (komiksów, książek, współorganizowanych przeze mnie imprez). Macie pytania - piszcie.


Co do wysyłek Nienawidzę Ludzi. W pracowni czeka 40 ostatnich przesyłek, które wyjdą w Polskę jutro. 30 osób dostanie Molly na Planecie Sów (dodawałem raczej losowo, możliwe, że będzie dodruk tego tytułu).


Wiele rzeczy przy tym pre-orderze poszło nie tak. Wziąłem za dużo na bary. Kiedy przyszedł dodruk komiksu (bo, jak wiedzą zainteresowani, połowa nakładu "znikła" w magazynach DHL), kończyłem Slime Fiction. Wysłałem pierwszy rzut, i trzeba było śmigać do Warszawy. Wróciłem z Warszawy, trzeba było skończyć Molly na Planecie Sów i ogarnąć Rumia Comic Con. Skończył się Comic Con, nie miałem na nic siły. I tak w kółko.


To jest ZDECYDOWANIE ostatni raz, kiedy zabieram się sam za tego typu sprzedaż. Jestem niezmiernie wdzięczny za cierpliwość i wyrozumiałość.

Offline -gościu-

Odp: Łukasz Kowalczuk - Comics & Illustration
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 06, 2018, 07:31:56 am »
Raczej nikt w uczciwość Łukasza nie wątpił, ale zapewne każdy z Nas miał przygody z przewoźnikami...


Dokładnie, miałem ten sam problem. Byłbym spokojniejszy, gdyby była możliwość wysyłki do kiosku, lub paczkomatu.


Ale wczoraj dostałem komiksy.


Wiele rzeczy przy tym pre-orderze poszło nie tak. Wziąłem za dużo na bary.


Dlatego mam nadzieję, że współpraca z Słowobraz wyjdzie na dobre  :cool:

Offline Lukasz Kowalczuk

Odp: Łukasz Kowalczuk - Comics & Illustration
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 06, 2018, 07:35:24 am »

Dokładnie, miałem ten sam problem. Byłbym spokojniejszy, gdyby była możliwość wysyłki do kiosku, lub paczkomatu.


Ale wczoraj dostałem komiksy.



Dlatego mam nadzieję, że współpraca z Słowobraz wyjdzie na dobre  :cool:


Wtopa ze strony DHL, a sposób realizacji przesyłek przeze mnie, to dwa różne tematy. Przez kilka tygodni nie miałem czego wysyłać, niezależnie, czy wybrałbym paczkomaty, polecone czy wysyłkę do kiosku.


Tak, jednym z celów współpracy ze Słowobrazem, jest stworzenie sensownego kanału dystrybucji. Bo dotychczas to było na gumę do żucia.

Offline -gościu-

Odp: Łukasz Kowalczuk - Comics & Illustration
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 06, 2018, 07:39:07 am »
Wtopa ze strony DHL, a sposób realizacji przesyłek przeze mnie, to dwa różne tematy. Przez kilka tygodni nie miałem czego wysyłać, niezależnie, czy wybrałbym paczkomaty, polecone czy wysyłkę do kiosku.


Nie chodzi mi o zagubioną część nakładu. Tylko jeżeli przez taki czas nie otrzymałem komiksu, to w przypadku paczkomatu i RUCHu, wiem że paczka nie była wysłana i sobie cierpliwie czekam. W przypadku PP nie wiem, czy przypadkiem gdzieś nie zapodziali, listonosz jakiemuś sąsiadowi nie zostawił itp.

Offline Lukasz Kowalczuk

Odp: Łukasz Kowalczuk - Comics & Illustration
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 06, 2018, 07:40:51 am »
Słuszna uwaga.

mkolek81

  • Gość
Odp: Łukasz Kowalczuk - Comics & Illustration
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 26, 2018, 07:30:10 am »
Do przeczytania ostatni komiks Łukasza "Molly na Planecie Sów" który można było dostać za darmo na ComicConie w Rumi
https://issuu.com/bibliotekarumia/docs/molly-na-planecie-sow_digital

Offline Lukasz Kowalczuk

Odp: Łukasz Kowalczuk - Comics & Illustration
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 11, 2018, 07:57:50 am »
Przygoda + Przemoc + Przyjaźń = The UnderHogs!W czwartek 5 lipca wystartował niemy komiks akcji autorstwa Łukasza Kowalczuka i Henryka.Gang wyrzutków dostaje zlecenie. Underhogs muszą dostarczyć tajemniczą paczkę. Mają do pokonania trasę od zachodniego do wschodniego wybrzeża.Kolejne epizody są publikowane w poniedziałki oraz czwartki na stronie www.theunderhogs.com

Fejsbuk do polubienia:
https://web.facebook.com/TheUnderHogs

Projekt można wesprzeć za pośrednictwem platform Patronite.pl oraz KO-FI.
https://patronite.pl/theunderhogs
https://ko-fi.com/theunderhogs

Dlaczego Patronite? To nie jest mój pierwszy romans z crowdfundingiem. Wybrałem taką formułę, żeby umożliwić wsparcie naszego projektu czytelnikom. Na bieżąco i małymi kwotami.Niezależnie od tego, czy będziemy otrzymywać miesięcznie 5 czy 5000 zł, komiks powstanie. Duże wsparcie będzie dowodem na to, że można coś zrobić bez udziału w konkursach i grantach.Stawiam na polską platformę, bo the UnderHogs tworzą polscy autorzy i będziemy mogli się pochwalić dobrym komiksem oraz bazą oddanych czytelników, którzy rozumieją, że skończyły się czasy pracy za "rodzynki", "wpis do portfolio" czy "uścisk ręki Prezesa".

No i kwestie podatkowe są łatwiejsze do ogarnięcia :)Premiera edycji papierowej jest przewidziana na 2019 rok.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2018, 08:07:30 am wysłana przez Lukasz Kowalczuk »

mkolek81

  • Gość
Odp: Łukasz Kowalczuk - Comics & Illustration
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 12, 2018, 07:15:35 am »
Projekt można wesprzeć za pośrednictwem platform Patronite.pl oraz KO-FI.https://patronite.pl/theunderhogs
https://ko-fi.com/theunderhogs
No i myślałem że mnie Patronite ominie.
No i czekam na wersję papierową.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2018, 08:30:04 am wysłana przez mkolek81 »

mkolek81

  • Gość
Odp: Łukasz Kowalczuk - Comics & Illustration
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 06, 2018, 07:37:00 am »
Nowy komiks od Kowalczuka
SECRET SANTAS
 Scenariusz: Ben Grisanti
 Rysunki: Łukasz Kowalczuk
 Kolor i liternictwo: Łukasz Mazur
 Tłumaczenie: Łukasz Kowalczuk Cena okładkowa: 32 zł
 Format: 174x250
 40 stron, kolor
 Nakład: 400 egzemplarzy (w tym 100 z okładką blank)
 ISBN: 978-83-944110-6-0
 Premiera 14 września 2018 (Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi)
 Geoff jest przykładnym obywatelem. Skończył studia, ma przyzwoitą pracę i płaci podatki. Chce zaimponować swojemy przyszłemu pasierbowi dając mu na Gwiązdkę nową grę video. Okazuje się, że nie ma na to pieniędzy. Zdesperowany trafia na spotkanie Tajnych Mikołajów. Jaką cenę przyjdzie mu zapłacić za świąteczny prezent?
 Polskie wydanie zostało uzupełnione o dodatkowe materiały: szkice oraz wywiad z Benem Grisantim.


Offline Lukasz Kowalczuk

Odp: Łukasz Kowalczuk - Comics & Illustration
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 10, 2018, 02:36:04 pm »
Garść informacji emefkowych.


Będę miał stoisko razem ze Słowobrazem, oto mapka





Będą dostępne wszystkie tytuły wydane w ramach imprintu Łukasz Kowalczuk Przedstawia.
Dla fejsbukowiczów: https://web.facebook.com/events/1591940990905499/





Nie będzie mnie w strefie autografów, to bez sensu, jeśli będę od piątku do niedzieli na stoisku.


Spotkanie ze mną odbędzie się w sobotę o 13:30 na Stadionie Miejskim (prowadzi Przemek Pawełek). Tematem będą tytuły wydane w ŁKP.
W niedzielę o 13:30 prezentacja na temat nowych projektów (jest o czym mówić).
Poprowadzę też w niedzielę spotkania z autorami Dolores (Marcin Rustecki i Dominik Szcześniak) oraz Wydawnictwem Celuloza (Daniel Gizicki i Grzegorz Pawlak). Barbarzyńskie godziny wynagrodzimy ciekawą dyskusją.


INNE TYTUŁY
Ostatnie egzemplarze, rarytasy. Poniżej lista oraz ceny. Ceny w złych. OE = ostatnie egzemplarze. 1 = 1 sztuka.
Vreckless Vrestlers - 45
Vreckless Vrestlers zestaw zeszytów (OE) - 50
Violent Skate Bulldogs (OE) - 10
Szlamzin - 10
Printy A3 (OE) - 15 złych
Kaijoe zestaw printów A4 (OE) - 30
Kwiatuszku + Miłość - 10
Nienawidzę Ludzi zbiorcze (OE, uszkodzone) = 40
Slime! = 20
Slarg! + Obiad (1, 24ki, moje pierwsze dłuższe komiksy) = 50
Szlamu Król (1) = 20
Molly na Planecie Sów - gratis do zakupów

Nie ma rezerwacji. Rabaty od 0% do 0%. Kto pierwszy, ten lepszy.




RYSOWANIE
1. Ceny
- rysografy/autografy w moich tytułach są za darmo
- rysograf w Thorgalu - 300 zł
- rysunek na blanku Secret Santas 30 zł (portret danej postaci)
- rysunek na blanku Secret Santas 50 zł (cała postać)
- rysunek na dowolnym innym blanku od 100 zł
- rysunek na A5 - 40 zł (dotyczy również albumów, w których ktoś zbiera prace innych autorów)
- rysunek na A4 - 80 zł (dotyczy również albumów, w których ktoś zbiera prace innych autorów)

2. Ceny za rysunki na blankach nie uwzględniają cen komiksów. W niektórych sytuacjach mogę rozważyć barter/wymianę.

3. Mowa o rysunkach wykonanych w trakcie imprezy. Będę na stoisku od piątku do niedzieli. Mogę zabrać zlecenie do pracowni (na życzenie), wówczas ceny i terminy ulegają zmianie.

4. Można się zapisywać na powyższe opcje na maila (lk@tzzad.pl) lub PW na fanpejdżu. Proszę napisać w miarę konkretnie, co będzie do zrobienia oraz na kiedy ma być gotowe (jeśli ktoś przyjeżdża tylko na piątek, to wiadomo, że muszę się wyrobić w piątek).

UFFFF
Do zobaczenia w Łodzi!


 

anything