trawa

Autor Wątek: Alan Moore  (Przeczytany 186276 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartek Gawron

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #630 dnia: Październik 05, 2018, 04:15:12 pm »
Kiczyk nie kiczyk, ale jakby w kolorze wydali u nas, to bym kupił, bo nie-w-kolorze to już mam 3. Poza tym mi się te kolory nawet podobają, tylko mi ten gwałt na komiksie troche nie w smak, bo to nie na temat - jesli już, to powienien być ripping, ale wtedy to by kolekcjonerzy bardzo nosami kręcili, że sklepy w niedostatecznym stanie egzemplarze im przysyłają.   
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

JanT

  • Gość
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #631 dnia: Październik 05, 2018, 04:16:55 pm »
Też bym dokupił do B&W  :smile:

Offline nayroth

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #632 dnia: Październik 05, 2018, 08:05:43 pm »
Jeżeli już takimi kategoriami, to raczej byłby to samogwałt, a nie gwałt na komiksie...

A kolorowemu From Hell kibicuję, natomiast na kolorowe Prosto z Piekła od Timofa nie liczę.

Offline gobender

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #633 dnia: Październik 05, 2018, 08:26:09 pm »
... nie jest to robione na chama.

Jak dla mnie nawet gorzej. Plansze z Twojego linka są tragiczne. Widać, że całość nie ma żadnego merytorycznego uzasadnienia poza skokiem na kasę, bo kolor jest totalnie po najmniejszej linii oporu byle by był. Cieniowania rodem z kolorowanki dla dzieci, paleta też fatalna i przypadkowa (byle było brudnawo na scenkach z ulicy). Wiecie, ja nie bronie jakoś strasznie oryginalnej pracy, bo mi się ten rysunek po prostu nie podoba. Ale ok ma jakiśtam klimat, spójność i jego achromatyczność jest właściwie wpisane w jego DNA.  Natomiast ten kolor jedynie uwypukla wszystko co złe, co w czerni i bieli nie biło tak po oczach. Tragedia.

Offline Jerale

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #634 dnia: Październik 05, 2018, 08:55:02 pm »
O ile kolorowa wersja Corto mi się bardzo podoba, tak to jest beznadziejne

Offline absolutnie

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #635 dnia: Październik 05, 2018, 09:22:14 pm »
Jak dla mnie nawet gorzej. Plansze z Twojego linka są tragiczne.
Wiesz. Mnie to ani ziębi, ani grzeje. Nie lubię kolorowania czarno-białych komiksów i nie widzę w tym żadnego sensu. Kolorowego  "From Hell" na pewno nie kupię. Linki wrzuciłem jedynie po to, żeby było o czym pogadać, ale tragicznymi jednak bym tych plansz nie nazwał. Nie zmaierzam jednak kłócić się o to, czy są tragiczne, czy nie.





Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline gobender

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #636 dnia: Październik 05, 2018, 09:29:47 pm »
Chill, przecież nie krytykuję Ciebie tylko do plansze :smile:

Offline Komediant

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #637 dnia: Październik 07, 2018, 08:45:56 am »
O ile kolorowa wersja Corto mi się bardzo podoba, tak to jest beznadziejne


No ciekawe, jak dla mnie to wygląda lepiej niż w Corto, zresztą w podobnej tonacji zrobione. Tu przynajmniej sam autor sie za to zabrał. A feedback widze troche jak przy nowych kolorach Bollanda do Zabójczego żartu.

Offline arczi_ancymon

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #638 dnia: Październik 07, 2018, 11:27:38 am »
Jestem NA NIE, ale że jest to jeden z moich ulubionych komiksów, to pewnie kupiłbym gdyby tę edycję wypuścił Timof.

Offline perek82

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #639 dnia: Październik 07, 2018, 03:08:07 pm »
Nie rozumiem głosów na nie - przecież nie ma obowiązku kupowania.
Uwielbiam ten komiks i trudno mi go sobie wyobrazić w kolorze, ale jak go kolorują, to ok. Może się ktoś skusi, kto wcześniej nie znał.
Swamp thinga mam w oryginale na offsecie i wydawało mi się, ze na kredzie nie da się tego czytać. Teraz kupuję wydanie egmontu i jest ok, podoba mi się.
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline gobender

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #640 dnia: Październik 07, 2018, 03:27:54 pm »
Nie rozumiem głosów na nie - przecież nie ma obowiązku kupowania.

Ja rozumiem. Po prostu opinia. Po to jest to forum.

Offline Gazza

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #641 dnia: Październik 08, 2018, 08:14:27 pm »
Mnie się From Hell na zaprezentowanych planszach podoba. Jak dla mnie ma to smak i nie odbiera niczego całości. Raczej. Bo to tylko mała próbka, ale dobrze rokuje. Kupiłbym.

Offline nesumi

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #642 dnia: Grudzień 07, 2018, 03:31:45 pm »
Hej. Mam taką kwestię:
Otóż natknąłem się ostatnio na swoje stare wydanie Zabójczego żartu i uwagę moją przykuł pewien szczegół na okładce. Na obiektywie aparatu, wśród niemieckiego Witz macher i podpisu Bollanda, widnieje też słowo KAWALARZ, a przynajmniej tak dla mnie to wygląda. Z początku pomyślałem: Wow, TM Semic, nawet rysunki na okładkach polonizują, no szacunek normalnie. Ale sprawdziłem w sieci i oryginalna okładka jest dokładnie taka sama. Czy ktoś z was czytał gdzieś jakąś wypowiedź Moore’a w kwestii symboliki tej konkretnej okładki?

Offline Dembol_

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #643 dnia: Grudzień 07, 2018, 04:40:46 pm »
Ma to brzmieć jak nazwa jakiejś niszowej firmy produkującej optykę do aparatów (na podobieństwo Carl Zeiss, Schneider-Kreuznach). Człony nazwy to tłumaczenie Joker na polski i niemiecki.

Offline Koalar

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #644 dnia: Grudzień 07, 2018, 04:55:07 pm »
Tak to opisał Brian Bolland w wywiadzie na DCManiaku:
Cytuj
DCM: Okładka z KILLING JOKE jest klasyką komiksu. Możesz coś powiedzieć na temat jej powstawania. Skąd pomysł na użycie słowa "Joker" w innych językach na okładce? Czy rozmyślnie użyłeś właśnie niemieckiego i polskiego języka? 
  BB: Dobre pytanie. Już nie pamiętam czemu je tam umieściłem. Nie przypominam sobie,  żebym dostał w tej sprawie jakieś instrukcje od Alana. Mój aparat miał nazwę marki na obiektywie. Pomyślałem, że zmienię ją z powodu praw autorskich i znalazłem w jakiejś książce niemieckie słowo oznaczające żart. Imię Jokera nie pojawia się nigdzie w ZABÓJCZYM ŻARCIE. Jestem pewien, że było to zamierzone przez Alana. Nie pojawia się nawet drobnym druczkiem. Nowa, ekskluzywna edycja zepsuła ten koncept. Pomyślałem więc, że zabawnie będzie je umieścić w innych językach na obiektywie aparatu. Nie pamiętam jednak gdzie je znalazłem.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

 

anything