trawa

Autor Wątek: Alan Moore  (Przeczytany 186565 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawimar

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #405 dnia: Luty 07, 2016, 09:25:48 am »
Podejrzewam, że jakiś wrażliwy użytkownik mógłby odnieść wrażenie, że po raz enty pryskam żółcią na wszystkie strony. A mi po prostu żal, że tak długo musimy czekać na bardzo udaną książkę. Niemiłosiernie się to przeciąga.


rozmowy o Swamp Thing przeniesione do jego własnego tematu
fragsel 
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2016, 10:12:28 am wysłana przez fragsel »

fragsel

  • Gość
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #406 dnia: Kwiecień 07, 2016, 08:38:11 pm »
Wczoraj w kolejce skończyłem czytać "Skizz"-a {miękka okładeczka w sam raz do plecaczka  :wink:  )

Niedługo będzie w Polsce to zapodam opiniątko...

Fajne czytadełko... Czyta się bez bólu, a nawet ze sporą przyjemnością. znany z kultury masowej {bez wspominania oczywistej oczywistości} punkt wyjścia nieźle rozegrany.
Jak na Moore to nic wyjątkowego, ale sprawiło mi satysfakcję. Stoi na półce, nigdzie się nie wybiera, kasy nie żal...

Offline arczi_ancymon

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #407 dnia: Maj 05, 2016, 08:00:52 pm »

Offline Itachi

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #408 dnia: Maj 05, 2016, 08:24:07 pm »
Taką cegłę? Raczej nikt.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #409 dnia: Maj 05, 2016, 09:15:03 pm »
Itachi, a czemu nie? Gdyby to był komiks to cena za 1200 stron byłaby astronomiczna i pewnie rzeczywiście nikt na naszym skromnym ryneczku by się nie odważył tego wydać, ale w artykule jest wyraźnie napisane, że to zwykła książka (prose-novel) i takową można by wypuścić w miarę przystępnej cenie. Fanów Moora u nas nie brakuje i na pewno by się sprzedała.

Offline chch

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #410 dnia: Maj 05, 2016, 10:40:46 pm »
@Anionorodnik
No nie wiem. "Magiczne słowa" mają mniej stron, a do dzisiaj WK nie może ich wydać...
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline arczi_ancymon

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #411 dnia: Maj 09, 2016, 07:05:55 pm »
Itachi chyba nie ogarnął, że to powieść, bo w innym wypadku nie rozumiem co jest dziwnego w wydawaniu 1200-stronicowych cegieł.

"Jerusalem" to chyba coś wartego uwagi, może nie magnum opus, ale pamiętam, że to już miało wyjść z 10 lat temu, więc chyba nie była dla niego taka prosta do napisania.

mgnesium

  • Gość
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #412 dnia: Maj 09, 2016, 09:50:38 pm »
ja tam bym zaczął od voice of fire, jeżeli chodzi o prozę. lektura nie była lekka (może to mój angielski tak ssie), ale satysfakcjonująca.

Offline Death

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #413 dnia: Maj 09, 2016, 10:28:19 pm »
U nas ciężko jest nawet wydać tę książkę o Moorze, a co dopiero dużo grubszą książkę Moore`a. :)
Zdaje się WK miało wydać milion lat temu, ale coś nie wyszło.

Offline chch

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #414 dnia: Maj 18, 2016, 09:53:41 pm »
Nie wiem czy ktoś już o tym pisał. Znalazłem w necie http://www.tor.com/series/the-great-alan-moore-reread/. Skończyłem czytać dwunastego posta, i o ile wcześniej czytałem jakieś niepochlebne słowa o Kapitanie Brytanii, o tyle teraz po tej lekturze, jeśli Haszet wyda u nas Crooked World, to będzie to jedyny tom Wielkiej Kolekcji jaki zakupię... :smile:
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline Nawimar

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #415 dnia: Lipiec 21, 2016, 12:57:43 pm »
Pewnie żaden z naszych wydawców nie skusi się na tę pozycje  :cry:


Offline isteklistek

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #416 dnia: Lipiec 21, 2016, 01:04:04 pm »
Pozycja jak każda inna do wydania. Może być problem z licencją, ale po to się pisze książki, następnie tłumaczy, by później zarabiać. A to jest potencjalnie duży zarobek i wydaje się, że wszyscy o tym wiedzą. Problem jest taki, że może pierwsze się rzucić jakieś małe wydawnictwo, które to zaklepie i będzie latami tłumaczyć.

Offline arczi_ancymon

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #417 dnia: Lipiec 21, 2016, 09:56:02 pm »
Przeczytałbym pewnie w oryginale, ale Moore prosty do czytania w oryginale nie jest, więc pozostaje mi marzyć o przekładzie... Mamy w Polsce kilka wydawnictw, które specjalizują się w takich dziwadłach - np. vis-a-vis, a niewykluczone też, że mogłoby się tym zainteresować jakieś wydawnictwo komiksowe... Moore to Moore.

Offline arczi_ancymon

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #418 dnia: Wrzesień 14, 2016, 10:53:18 am »
http://www.kawerna.pl/aktualnosci/komiks/item/14230-alan-moore-przechodzi-na-emeryture.html

;(

Tylko jak do tej rewelacji ma się informacja o planowanym zakończeniu Ligi Niezwykłych Dżentelmenów?

Offline R~Q

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #419 dnia: Wrzesień 22, 2016, 11:16:14 am »
Wiecie, że szef Egmontu zapowiedział Top 10? Czytaliście? Polecacie?