trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie  (Przeczytany 88919 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline -gościu-

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 14, 2018, 08:54:51 pm »
Christine Meyer w ostatnim wywiadzie wymieniała Terry'ego Moore'a wśród swoich ulubionych autorów. Ale podejrzewam, że licencja na kilka lat będzie zablokowana, bo raczej nikt z tym wydawnictwem dogadywać się nie będzie w kwestii zwolnienia.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 14, 2018, 08:56:58 pm »
Przy ogłoszeniu bankructwa się zwalnia?  :smile:

Offline isteklistek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 14, 2018, 09:30:03 pm »
Ciekawe jak wygląda umowa, bo są rożne warianty i może być tak, że ma się określony czas na wydanie tytułu, a jak nie, to umowa wygasa?

Offline Mawer

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 14, 2018, 09:36:44 pm »
Nie zdziwiłbym się gdyby się okazało, że FM miało tylko licencję na pierwszy tom Rachel Rising  :lol:

Offline -gościu-

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 14, 2018, 10:08:34 pm »
Ciekawe jak wygląda umowa, bo są rożne warianty i może być tak, że ma się określony czas na wydanie tytułu, a jak nie, to umowa wygasa?

Możliwe. Ale pewnie jest w umowie jakiś punkt, chroniący wydawcę, którego czytelnicy oszukali  ;-)

Offline tical

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 15, 2018, 12:30:57 pm »
Mistrzowstwo.  :lol:


Naskupywali licencji, a teraz żebrają o datki. :biggrin:


Wcześniej obrażali wszystkich, potem niezadowolonych klientów blokowali na stronie i straszyli sądami, następnie nieodzywali się miesiącami i unikali zwrotów pieniędzy na wszystkie możliwe sposoby, a teraz takie coś. Fantasmagoria to nowa jakość w komiksowie. :lol:


na fb niezła komedia:
""Proszę o zwrot pieniędzy za rachel rising 2 lub wymianę na DEFEKT Wojownicze Żółwie Ninja Ultimate Collection 1
odp od fanty
"Witam,
wielkie dzięki za odzew.
Wymiana na Wojownicze Żółwie Ninja defekt wchodzi w grę jedynie za dopłatą 20 zł (komiks w sklepie kosztuje 67.90, czyli 30 zł więcej niż Rachel Rising vol 2, 20 zł dopłaty jest więc świetną okazją w tym wypadku. W grę może wchodzić również wymiana na Kota Krejzola ze zwrotem różnicy ze strony wydawnictwa. Proszę dać znać która opcja Panu odpowiada"
moja odp
"Kota nie chce , w takim razie proszę o zwrot pieniędzy"
zobaczymy co dalej hehe""


i później:

"jest odp "Ciężko jest cokolwiek wydać jeśli apele spotykają się z takim "zrozumieniem". "

i kolejna wypowiedź tej samej osoby:


"Chcę żeby miał Pan świadomość, że każdy zwrot przyczynia się do nadszarpnięcia kondycji finansowej wydawnictwa i mniejszego prawdopodobieństwa wydania kolejnych tomów serii. Oby nie był Pan potem jednym z tych jęczących po forach dlaczegóż to nie ma serii. Odpowiedź jest jedna "bo żądałem zwrotu""

 :lol:


WF nie wydaje kolejnych komiksów bo klienci żadali zwrotu, czyli standardowo wszystko wina klientów. :biggrin:




o moja rozmowa z fanta z fejsa :/tak dokładnie było i jak napisałem czy oddadzą kasę -zero odpowiedzi

Offline mappy

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 18, 2018, 04:14:39 pm »
Dobrze, że skopiowane z FB bo wszystkie tematy usunięte do września :biggrin:

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 18, 2018, 04:44:49 pm »
Jeszcze niech profil skasują i będzie spokój.

Offline Itachi

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 18, 2018, 04:56:04 pm »
Jak można tak ignorować czytelników, a zarazem liczyć na ich pomoc, miłosierną pomoc..?

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 18, 2018, 05:01:05 pm »
No przecież znowu nasza wina, bo oni na nas liczyli, a my zhejtowaliśmy. Ciężko z tymi czytelnikami, nie da się prowadzić wydawnictwa, no nie da się.

Cały czas łudzę się, że 1 kwietnia skończą tę komedię i ogłoszą, że działalność wydawnictwa była żartem.

Offline Itachi

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 18, 2018, 05:12:12 pm »
Nie będzie bo nie mają szacunku do tych ludzi, którzy generują im zyski. Jestem przekonany, że gdyby zaczęli tylko TM, to mielibyśmy już 2-3 tom, ale nie trzeba było wydać gówniany Wstrząs czy tragiczne QaW. Druga Sideca, nie obrażając Sideci :smile:

Offline LucasCorso

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 18, 2018, 05:43:48 pm »
A ja tam napisałem, że prześlę ponad 50 złotych jako zapłatę w podzięce za rok rozrywki. Napisałem, że nie chcę za to komiksu, tylko po prostu chcę być uwieczniony w produkcie najbardziej znanego polskiego wydawnictwa...
I poprosiłem o numer konta...

Odpowiedź Pani Anny Urbańskiej (no co prawda nie podpisała się, ale takie mi się wyświetliły dane właściciela maila) wskazuje, że nie chce moich pieniędzy...

Szkoda...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Cringer

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 18, 2018, 10:52:15 pm »
Ciekawi mnie jak chcieli te wpłaty sponsoringowe rozliczać ze skarbówką. Chociaż znając ich ignorancję pewnie nawet o tym nie pomyśleli.

Co do czasu istnienia wydawnictwa to obstawiam że w okolicy 2019 roku mu się padnie. No chyba że znajdą sponsora. W co wątpię. W każdym razie w 2019-01-02 mija dwa lata od kiedy pani Urbańska prowadzi działalność gospodarczą i wtedy też wejdzie na zwykłą składkę ZUS. A to ich już może dobić.

Szkoda mi tytułów które wydali i teraz pójdą w wydawniczy niebyt, nie szkoda mi ludzi, bo to dupki straszne.


Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 20, 2018, 05:45:11 pm »
Mistrzowstwo.  :lol:


Naskupywali licencji, a teraz żebrają o datki. :biggrin:


Wcześniej obrażali wszystkich, potem niezadowolonych klientów blokowali na stronie i straszyli sądami, następnie nieodzywali się miesiącami i unikali zwrotów pieniędzy na wszystkie możliwe sposoby, a teraz takie coś. Fantasmagoria to nowa jakość w komiksowie. :lol:


na fb niezła komedia:
""Proszę o zwrot pieniędzy za rachel rising 2 lub wymianę na DEFEKT Wojownicze Żółwie Ninja Ultimate Collection 1
odp od fanty
"Witam,
wielkie dzięki za odzew.
Wymiana na Wojownicze Żółwie Ninja defekt wchodzi w grę jedynie za dopłatą 20 zł (komiks w sklepie kosztuje 67.90, czyli 30 zł więcej niż Rachel Rising vol 2, 20 zł dopłaty jest więc świetną okazją w tym wypadku. W grę może wchodzić również wymiana na Kota Krejzola ze zwrotem różnicy ze strony wydawnictwa. Proszę dać znać która opcja Panu odpowiada"
moja odp
"Kota nie chce , w takim razie proszę o zwrot pieniędzy"
zobaczymy co dalej hehe""


i później:

"jest odp "Ciężko jest cokolwiek wydać jeśli apele spotykają się z takim "zrozumieniem". "

i kolejna wypowiedź tej samej osoby:


"Chcę żeby miał Pan świadomość, że każdy zwrot przyczynia się do nadszarpnięcia kondycji finansowej wydawnictwa i mniejszego prawdopodobieństwa wydania kolejnych tomów serii. Oby nie był Pan potem jednym z tych jęczących po forach dlaczegóż to nie ma serii. Odpowiedź jest jedna "bo żądałem zwrotu""

 :lol:


WF nie wydaje kolejnych komiksów bo klienci żadali zwrotu, czyli standardowo wszystko wina klientów. :biggrin:


Jest dalszy ciąg rozmowy:
"<zielcok@wp.pl> napisał:
Witam i jak dostane zwrot pieniędzy???

Od: Anna Urbańska 18.03.2018 01:06
Uważam, że chęć wykorzystania czyjegoś niekorzystnego położenia i zakupu komiksu za 0 zł jest zwykłym chamstwem i brakiem honoru. proszę to także wkleić na fejsie, ku uciesze gawiedzi bez honoru, widocznie musicie masturbować się w towarzystwie :smile: "
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2018, 06:04:52 pm wysłana przez Szekak »

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 20, 2018, 06:28:20 pm »
Oni chyba naprawdę uwierzyli w to że to oni są pokrzywdzeni a my ci źli  :smile: