trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie  (Przeczytany 88868 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #300 dnia: Sierpień 23, 2018, 04:55:43 pm »
Itachi też tu kiedyś napisał (poleciało to) coś o tym czy Max nie będzie się obawiał pokazywać na festiwalach a Feldkurat wtedy odpisał coś w stylu "aleś przykozaczył trochę się wystraszyłem" Poziom kozaczenia i ustawki to 100% Max  :smile:

Hmmm, z tego co ja pamiętam pisałem to w sensie sytuacyjnym, a nie osobistym. W moim przypadku nie było zagrożenia utraty pieniędzy, bo poza Żółwiami nic w pre-orderze nie zamawiałem, nie dokonywałem żadnego przelewu. Także post o którym wspominasz nie nosił w sobie żadnych znamion agresji, a wyłącznie obserwacji. Na profilu na fb wydawnictwa Max na samym początku z ogromną pasją wrzucał swoje festiwalowe zdobycze, należy pamiętać iż był to autentyczny pasjonata, który swego czasu miał ogromny udział w tutejszym miejscu, był bardzo aktywnym użytkownikiem. Także zastanawiało mnie to jak chce połączyć swoją pasję w miejscu gdzie może spotkać osoby, które od roku nie odzyskały swoich pieniędzy, wiedzących jakie kwiatki ma na sumieniu fantasmagorie. Co nagle przestanie jeździć na festiwale? Kiedy odgrażał się że po małej aferze na spotkaniu wydawców gdzie Ci w zdecydowanej większości wyśmiali jego biznes plan że następnym razem porozmawia z nimi w cztery oczy i sprawdzi czy przy nim też będą tak kozaczyć?

Max to raczej nie felek. Chyba, że wjeżdżamy już jak wspomniał Garf na poziom rozdwojenia jaźni. Max był kibicem Jagiellonii Białystok, a felek Legii. Także zestawienie tych drużyn i relacji jakie utrwaliły się na przestrzeni lat raczej obalają tezę iż są jedną osobą. Te kluby się nienawidzą, kibice tych drużyn się nienawidzą, Jaga stawała Legii okoniem przez co ta druga nie zdobyła kilka lat temu Mistrzostwa Polski :smile:

Także nie wiem co musiałaby mieć osoba, która rejestrując kolejne konto zmienia takie pierdoły. To już kłaniałby się specjalista a najlepiej cela w Arkham...



JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #301 dnia: Sierpień 23, 2018, 05:01:01 pm »
Nie pisałeś "atakująco" tylko coś w stylu czy się nie boi że dostanie od kogoś w gębę na festiwalu.

Max to raczej nie felek. Chyba, że wjeżdżamy już jak wspomniał Garf na poziom rozdwojenia jaźni. Max był kibicem Jagiellonii Białystok, a felek Legii. Także zestawienie tych drużyn i relacji jakie utrwaliły się na przestrzeni lat raczej obalają tezę iż są jedną osobą. Te kluby się nienawidzą, kibice tych drużyn się nienawidzą, Jaga stawała Legii okoniem przez co ta druga nie zdobyła kilka lat temu Mistrzostwa Polski :smile:
Z tym fakt. Choć może specjalnie to robił żeby go nie posądzali o multikonto.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2018, 05:12:35 pm wysłana przez JanT »

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #302 dnia: Sierpień 23, 2018, 07:41:20 pm »
Info z grupy FB "Złudzeni przez Fantasmagorie" :smile:
-------------------------------------------------------------------
Mała aktualizacja (jestem tłumaczem TMNT i Button Mana): wczoraj odbyła się rozprawa w Sądzie Rejonowym w Białymstoku. Nikt z Fantasmagorii się nie stawił (dwukrotnie - sprawa była przesuwana by poinformować oskarżonych o dacie), wezwanie zostało wysłane pod bodajże trzy różne adresy (w dwóch województwach!).
 Sprawę oczywiście wygrałem i teraz rzeczą zajmie się komornik. Niespecjalnie widzę odzyskanie pieniędzy za tłumaczenie, ale trochę mi lepiej ze świadomością, że oszuści będą spali trochę mniej spokojnie.
 (Nadal nie miałem w ręku egzemplarza TMNT, chyba sobie kupię jakiś używany na allegro.)

W komentarzach padło pytanie: Może ktoś przejmie ich prawa i wyda dobre komiksy?
Odpowiada szef Planety komiksów:  Nope. Amerykanie nie wierzą, że to koniec Fanty. Czekają.

Wiadomo teraz kto się interesuje ich tytułami :smile:
No i pięknie, tak to się musiało skończyć.








Planeta byłaby idealna do wydania pozostałych tomów Żółwii. Co do alter ego maksia, to był to taki dziwny człowiek, że takie zmienianie niektórych poglądów by nie zostać połączony ze swoim wcześniejszym wcieleniem byłoby w jego stylu.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2018, 07:48:30 pm wysłana przez Szekak »

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #303 dnia: Sierpień 23, 2018, 09:23:58 pm »
A SiP ciągle nie dotarło...


u mnie to samo... :evil:
The darkness will swallow everything

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #304 dnia: Sierpień 23, 2018, 10:12:46 pm »
Żółwie Żółwiami, ale Rachel Rising to sztosiwo na poziomie Odrodzenia z Non Stop Comics i chcę kolejnych tomów.

Offline Itachi

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #305 dnia: Sierpień 23, 2018, 10:19:31 pm »
Żółwie Żółwiami, ale Rachel Rising to sztosiwo na poziomie Odrodzenia z Non Stop Comics i chcę kolejnych tomów.

Z NSC sztosiwem nazwałbym Zabij albo zgiń, Odrodzenie natomiast komiksem pełnym naiwności i misz maszem wszelkich gatunków :smile: Cały czas liczę, że dalsze voluminy sprawią że być może zajaram się nim jak Ty.

Co do RR to niestety nie daję cienia szans na kontynuację. Już sama kwestia z SiPem śmierdzi na kilometr, bo gdzie są te komiksy? Na allegro nie ma, w księgarniach nie ma, bo tego rzutu co przez chwilę był nie liczył poważnie. To wydawnictwo powinno być tak pisane
Spoiler: pokaż
Wydawnictwo Fantasmagorie
.


Banda tchórzy nie mająca odwagi być chociażby w minimalnym stopniu uczciwym w relacjach z klientami.

Offline roble

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #306 dnia: Sierpień 23, 2018, 10:34:33 pm »
ja kolejne tomy rr, sip i zlowie bralbym w ciemno w preorderze. bardzo zaluje ze tak wyszlo z tym wydawnictwem.

Offline Pawelek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #307 dnia: Sierpień 23, 2018, 10:44:44 pm »
ja kolejne tomy rr, sip i zlowie bralbym w ciemno w preorderze. bardzo zaluje ze tak wyszlo z tym wydawnictwem.
I właśnie przez takich jak Ty to wydawnictwo ma problemy. Gdyby klienci nie wpłacali na preordery to by nie było żadnych postępowań sądowych  :wink:

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #308 dnia: Sierpień 24, 2018, 07:05:43 am »
Z NSC sztosiwem nazwałbym Zabij albo zgiń
To dobrze, bo mam te trzy tomy, ale ponieważ całość liczy zaledwie cztery czekam z lekturą na ostatni i walnę całość w 1-2 dni. :) Tak samo na półce czeka Złoto i krew, Lot kruka i parę innych. Wyjdą ostatnie tomy i przeczytam. To już są czasy, że z powodu ilości serii nie do końca pamiętam co było w poprzednim tomie i lektura na tym traci. Oczywiście mam też mnóstwo serii, że się nie powstrzymałem i przeczytałem pierwszy tom. A teraz jadę po jednym jak wychodzi (Harrow, Odrodzenie czy Descender). Ale lepiej: kupić, zaczekać, zdobyć całość, przeczytać całość, cieszyć się, że takie fajne. :)

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #309 dnia: Sierpień 24, 2018, 07:12:51 am »
Planeta byłaby idealna do wydania pozostałych tomów Żółwii.
Za Żółwie już się wzięły odpowiednie służby  :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #310 dnia: Sierpień 24, 2018, 07:18:49 am »
Za Żółwie już się wzięły odpowiednie służby  :smile:
Ale nie te Żółwie które zaczęło wydawać to wydawnictwo.

Offline pokia

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #311 dnia: Sierpień 24, 2018, 07:46:20 am »

[size=78%]Jeśli dobrze pamiętam (jestem w pracy i nie sprawdzę), to Żółwie ma tłumaczenie zrobione przez maxa. Marek Sawicki jest autorem komentarzy między rozdzialami. [/size]

Offline peta18

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #312 dnia: Sierpień 24, 2018, 08:00:50 am »
[size=78%]Jeśli dobrze pamiętam (jestem w pracy i nie sprawdzę), to Żółwie ma tłumaczenie zrobione przez maxa. Marek Sawicki jest autorem komentarzy między rozdzialami. [/size]
Tak, max i jego szefowa robili tlumaczenie.
Buk, Hodor i Dziczyzna

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #313 dnia: Sierpień 24, 2018, 08:04:06 am »
Ale nie te Żółwie które zaczęło wydawać to wydawnictwo.
Na bank nikt prędko tego po Fancie kontynuował nie będzie.

Offline Motyl

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #314 dnia: Sierpień 24, 2018, 10:10:57 am »
Z NSC sztosiwem nazwałbym Zabij albo zgiń, Odrodzenie natomiast komiksem pełnym naiwności i misz maszem wszelkich gatunków :smile: Cały czas liczę, że dalsze voluminy sprawią że być może zajaram się nim jak Ty.

Już sama kwestia z SiPem śmierdzi na kilometr, bo gdzie są te komiksy?

Może bardzo mało zostało wydrukowane lub tylko część nakładu. Wszak w stopce redakcyjnej stoi, że komiks ukazał się lub miał się ukazać w 2017 roku, a w sklepach Gildii i FŚ pojawił się jakoś w kwietniu tego roku.