trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie  (Przeczytany 88830 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cringer

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 15, 2018, 04:03:21 pm »
Może zrób tak jak koledzy wyżej opisywali. Podaj im mailem ze strony i tym przez allegro ostateczny termin w którym mają zwrócić kasę, a jak tego nie zrobią sprawę zgłosisz Rzecznikowi Konsumentów.
Ja tak właśnie zrobiłem i dziś przyszła do mnie paczka z Żółwiami i gratisową Rachel.

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 15, 2018, 04:06:22 pm »
Niestety też muszę skończyć z cackaniem się, choć mam teraz masę rzeczy na głowie i nie mam ochoty na użeranie się z kimś za stówką. Napisałem na allegro i zlali, choć nie byłem wcale roszczeniowy - wiadomość zaczynała się od "kiedy", a nie "żądam".

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 15, 2018, 05:10:59 pm »
No i może dlatego Cię zlali. Do nich dociera jedynie argument siły.

Offline Cringer

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 15, 2018, 05:40:40 pm »
@arczi_ancymon nie masz na co czekać. Pisz maila jak najszybciej bo jeszcze się okaże że lada moment wydawca zwinie żagle i po ptokach.

Offline Lesiok

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 15, 2018, 11:13:57 pm »
W końcu przyszła do mnie paczka z Żółwiami. Zamówienie z 8 maja. Tydzień temu dostałem maila, że zamówienie zrealizowane, ale wysłali dopiero po prawie tygodniu :???: Miało być paczkomatem, a przyszło pocztą :???: Sam komiks świetny i Quantum i Woody w bonusie.

Offline mummu

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 21, 2018, 09:10:14 am »
W końcu przyszła do mnie paczka z Żółwiami. Zamówienie z 8 maja. Tydzień temu dostałem maila, że zamówienie zrealizowane, ale wysłali dopiero po prawie tygodniu :???: ??: Miało być paczkomatem, a przyszło pocztą :???: ??: Sam komiks świetny i Quantum i Woody w bonusie.

Ja dostałem wczoraj.
Poza tym identyczna historia.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 14, 2018, 11:50:04 am »
Pomożecie?  :biggrin:

z FB:

SPRAWY ORGANIZACYJNE. APEL O POMOC.
 Wydawnictwo pragnie poruszyć kilka kwestii niecierpiących zwłoki.
 1) Wszystkie osoby zamawiające Wojownicze Żółwie Ninja powinny już dawno otrzymać swoje komiksy, jeśli jednak z jakichś powodów ktoś nie odebrał lub nie otrzymał przesyłki, niech zgłosi tę sprawę na maila pytaniafantasmagorie@gmail.com
 2) W związku ze słabą sprzedażą, a co za tym idzie, ograniczonymi środkami finansowymi, utrudnione jest wydawanie kolejnych pozycji. Wydawnictwo zwraca się w tym miejscu z apelem o pomoc do Czytelników, namawiajcie kogo się da do zakupu pozycji wydawnictwa Fantasmagorie, przysłuży się to całemu środowisku komiksowemu, gdyż przyczyni się do wydania kolejnych rewelacyjnych pozycji w świetnej jakości.
 3) Komiksy można kupić na www.fantasmagorie.com.pl
 Ich ceny uległy teraz obniżeniu. Każdy, kto dokona zapłaty za pośrednictwem serwisu Dotpay, otrzyma darmową wysyłkę Pocztą Polską. Wystarczy przy składaniu zamówienia kliknąć "dodaj do kompletowanego zamówienia". Dostępne są m.in. Wojownicze Żółwie Ninja w rewelacyjnej cenie niespotykanej nigdzie indziej.
 4) Jeśli ktoś chce pomóc wydawnictwu w inny sposób, np poprzez partycypowanie w kosztach wydania kolejnych komiksów w formie inwestycji w wydawnictwo, albo w jakikolwiek inny sposób, mogący wpłynąć na poprawę kondycji finansowej wydawnictwa, proszony jest o przedstawienie swojej propozycji na pytaniafantasmagorie@gmail.com
 5) Każdy, kto zechce wesprzeć wydawnictwo kwotą co najmniej 50 zł, otrzyma w podziękowaniu jeden z przyszłych komiksów wydawnictwa oraz zostanie wymieniony na pierwszej stronie komiksu jako osoba, dzięki której jego wydanie doszło do skutku.
 6) Prośba do osób, które mają niezrealizowane zamówienia na przyszłe komiksy wydawnictwa Fantasmagorie, a nie mogą już dłużej czekać.
 Czy możliwa, akceptowalna jest zamiana takich pozycji na pozycje już dostępne? Takie rozwiązanie byłoby ułatwieniem dla wydawnictwa. Każdy, kto jest nim zainteresowany, proszony jest o kontakt mailowy pod adresem pytaniafantasmagorie@gmail.com
 WYDAWNICTWO FANTASMAGORIE DZIĘKUJE WSZYSTKIM LUDZIOM DOBREJ WOLI, W NICH CAŁA NADZIEJA.
 WYDAWNICTWO PRAGNIE RÓWNIEŻ PRZEPROSIĆ ZA ZAISTNIAŁĄ SYTUACJĘ, MIEJMY NADZIEJĘ, ŻE W PRZYSZŁOŚCI BĘDZIE TYLKO LEPIEJ.

Na rynku pustki to coś tam bym kupił  :biggrin:

Offline isteklistek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 14, 2018, 12:03:25 pm »
Dla mnie 4,5,6 to hit. Oczywiście w informacji zabrakło tego jak blisko są wydania SiP, RR2. Mamy wszystko przetłumaczone, poskładane, a brakuje tylko na druk..... czyli pewnie nic nie ma.

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 14, 2018, 12:07:15 pm »
Czy możliwa, akceptowalna jest zamiana takich pozycji na pozycje już dostępne? Takie rozwiązanie byłoby ułatwieniem dla wydawnictwa.
Jak już się pośmiałem po kolei czytając, tak na koniec zostawili coś co zrzuciło mnie z krzesła :lol:

Skusiliśmy Cię Providence Moore'a, ale nie mamy jak oddać Ci kasy, to może weźmiesz Wstrząs, bo akurat jest i nikt nie chce kupić?

Offline midar

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 14, 2018, 12:15:14 pm »
Jak już się pośmiałem po kolei czytając, tak na koniec zostawili coś co zrzuciło mnie z krzesła :lol:

Skusiliśmy Cię Providence Moore'a, ale nie mamy jak oddać Ci kasy, to może weźmiesz Wstrząs, bo akurat jest i nikt nie chce kupić?


Ja akurat skorzystałem z tej możliwości. Ponieważ trudno odzyskać kasę, zaproponowałem im wymianę pakietu RR 1+2 na Kota Krejzola.

Offline robbirob

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 14, 2018, 12:27:56 pm »
No to teraz Ci co kupili Żółwie w przedsprzedaży u nich wkur... się, znaczy zezłoszczą niesamowicie. Cena 92,90.

Edit: ok, 67,90 to cena za egz. z defektem.

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 14, 2018, 12:30:27 pm »
Ta parodia wydawnictwa nie przestanie zadziwiać. Może po prostu ogarnijcie, że nie umiecie w prowadzenie biznesu i odpuśćcie wreszcie sobie i nam?

Kto ma wam zaufać po tym jak zawłaszczacie pieniądze, oszukujecie klientów, a nawet wyzywacie ich od takich i owakich? Państwu już podziękujemy.

Jasne, jakość waszych komiksów jest bardziej niż okej - temu nie zaprzeczę, Żółwie przeczytane i prócz paru drobnych literówek (cóż, pół roku nie starczyło na ich wyłapanie), to żadnych innych minusów nie stwierdziłem. Tylko najwyraźniej jakość to nie wszystko.
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2018, 12:36:40 pm wysłana przez arczi_ancymon »

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 14, 2018, 12:52:40 pm »
Mistrzowstwo.  :lol:


Naskupywali licencji, a teraz żebrają o datki. :biggrin:


Wcześniej obrażali wszystkich, potem niezadowolonych klientów blokowali na stronie i straszyli sądami, następnie nieodzywali się miesiącami i unikali zwrotów pieniędzy na wszystkie możliwe sposoby, a teraz takie coś. Fantasmagoria to nowa jakość w komiksowie. :lol:


na fb niezła komedia:
""Proszę o zwrot pieniędzy za rachel rising 2 lub wymianę na DEFEKT Wojownicze Żółwie Ninja Ultimate Collection 1
odp od fanty
"Witam,
wielkie dzięki za odzew.
Wymiana na Wojownicze Żółwie Ninja defekt wchodzi w grę jedynie za dopłatą 20 zł (komiks w sklepie kosztuje 67.90, czyli 30 zł więcej niż Rachel Rising vol 2, 20 zł dopłaty jest więc świetną okazją w tym wypadku. W grę może wchodzić również wymiana na Kota Krejzola ze zwrotem różnicy ze strony wydawnictwa. Proszę dać znać która opcja Panu odpowiada"
moja odp
"Kota nie chce , w takim razie proszę o zwrot pieniędzy"
zobaczymy co dalej hehe""


i później:

"jest odp "Ciężko jest cokolwiek wydać jeśli apele spotykają się z takim "zrozumieniem". "

i kolejna wypowiedź tej samej osoby:


"Chcę żeby miał Pan świadomość, że każdy zwrot przyczynia się do nadszarpnięcia kondycji finansowej wydawnictwa i mniejszego prawdopodobieństwa wydania kolejnych tomów serii. Oby nie był Pan potem jednym z tych jęczących po forach dlaczegóż to nie ma serii. Odpowiedź jest jedna "bo żądałem zwrotu""

 :lol:


WF nie wydaje kolejnych komiksów bo klienci żadali zwrotu, czyli standardowo wszystko wina klientów. :D
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2018, 01:10:59 pm wysłana przez Szekak »

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 14, 2018, 01:27:10 pm »
No tak, bo to przecież wszystko nasza wina, że zabrali pieniądze i nie chcą ich oddać. It is known.

Jak tylko pogroziłem rzecznikiem praw konsumenta (co zasugerował kolega z forum, pozdrawiam) to od razu komiksy do mnie poszły, choć wcześniej jakoś mnie ignorowali (może maile znowu się gubiły po drodze), więc najwyraźniej tędy droga.

Lepiej teraz, bo jak to żenujące wydawnictwo (w końcu!) padnie, to będzie ciężko z odzyskaniem kasy.

Offline starcek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 14, 2018, 01:54:25 pm »
Wszystkiemu winni są klienci, którzy nie kupują "rewelacyjnych pozycji w świetnej jakości".
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?