Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie  (Przeczytany 88852 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jeanvanhamme

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #210 dnia: Maj 30, 2018, 10:03:22 am »
Hehe, przypomina mi to historię z zeszytem Invicible #1, który wyszedł w kilku wersjach, m. in. w wersji Limited, na którą rzucili się wszyscy biznesmeni komiksowi. Efekt jest taki, że zeszyt 1A kosztuje $400, CGC 9.8 nie schodzi poniżej $1000, podczas gdy limited kupisz za $10, a CGC 9.8 za $50. Cienszki to biznes te komiksy, nie ma pewniaków, ale pewne jest jedno - unikaj wszystkiego co limited i wydawane celowo w okrojonym nakładzie.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #211 dnia: Maj 30, 2018, 10:09:13 am »
Ja akurat kupiłem nie dlatego, że limited, tylko serio codziennie sprawdzałem czy już jest. I wczoraj nagle mail, że mają, ale nie zdążyłem już nic dobrać. A wieczorem już komiksu nie było.
No to kupiłem sobie na Fantastycznych Światach. I faktycznie może się okazać, że zaraz Fanta wrzuci to na Allegro za 50 zł. Ale trudno, chcę mieć ten komiks. Poleca Gaiman, zawsze to wiedziałem, więcej rekomendacji nie potrzebuję. No i fakt, że jedynka to tak naprawdę zamknięta historia mocno pomaga w zakupie.  :wink:

Offline isteklistek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #212 dnia: Maj 30, 2018, 10:13:49 am »
Tylko, że limitki jak ktoś pisał to bardzo często ściema.Np.
Teraz można kupić jeden zeszyt wariantowy w preorderze od DF https://www.atomcomics.pl/pl/p/DF-JUSTICE-LEAGUE-VS-SUICIDE-SQUAD-1-BERMEJO-EXC/112780
Można od dłuższego czasu też zakupić w Forbidden Planet za 20 funtów paczkę 3 wariantów, które kosztowały 30 funtów, a był czas w promocji za 10 funtów  https://forbiddenplanet.com/211365-justice-league-vs-suicide-squad-1-jetpack-forbidden-planet-variant-exclusive-ultra-rare-bermejo-cover-full-set/

Z tym komiksem będzie podobnie, choć za dużej liczby chętnych się nie spodziewam.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #213 dnia: Maj 30, 2018, 01:09:28 pm »
Też tak podejrzewam.
Przed chwilą podejrzewałeś, że już się cały nakład sprzedał. xD


Po prostu FS i Gildia zamówiły po kilka sztuk, bo zamawiają na normalnych warunkach jak klient, tak jak było z żółwiami pewnie i bali się, że zostaną oszukani jak reszta, stąd pewnie mała zamówiona ilość, a u maksia w kuchni pod stołem na pewno walają się kartony z komiksami Obcy w Raju i czekają na kupców. :biggrin:

Offline vision2001

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #214 dnia: Maj 30, 2018, 01:19:02 pm »
Podejrzewam, że najniższy możliwy nakład.
Przecież max zawsze mówił, że (parafrazując) tylko idiota wydaje w nakładzie mniejszym niż 500 sztuk.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline robbirob

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #215 dnia: Maj 30, 2018, 01:41:36 pm »
Przed chwilą podejrzewałeś, że już się cały nakład sprzedał. xD
No i jedno nie wyklucza drugiego. Jeśli nakład poszedł cały, co - pisałem wcześniej - wcale nie jest wykluczone, to zaraz na allegro wypłyną egzemplarze powyżej okładkowych.

Offline dziku77

  • Czeladnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystk
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #216 dnia: Maj 30, 2018, 03:02:38 pm »
No i jedno nie wyklucza drugiego. Jeśli nakład poszedł cały, co - pisałem wcześniej - wcale nie jest wykluczone, to zaraz na allegro wypłyną egzemplarze powyżej okładkowych.
W to akurat wątpię, chyba że nakład był bardzo mały 
Podejrzewam że to sklepy zamówiły małe ilości.

Offline -gościu-

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #217 dnia: Maj 30, 2018, 03:39:26 pm »
Też wątpię by poszedł cały nakład. Na pewno był skromniejszy niż np. Rachel Rising, ale mniej niż 500 to chyba nie? I 500 sztuk miałoby rozejść się nie wiadomo gdzie, nie wiadomo kiedy, w tak błyskawicznym tempie, po tych wszystkich ekscesach wydawcy i złej sławie wydawnictwa? Nie ma szans. Nie zdziwiłbym się, gdyby to było celowe zagranie, tworzyć wrażenie, że to tak limitowany, trudno dostępny komiks, by ludzie jak najszybciej kupowali.


u maksia w kuchni pod stołem na pewno walają się kartony z komiksami Obcy w Raju i czekają na kupców. :biggrin:


Ale widzę, że Ameryki nie odkryłem  :cool:

Offline mappy

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #218 dnia: Maj 30, 2018, 04:31:28 pm »
Dobra, a ile osób ma to w ogóle w rękach?

Offline 79ers

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #219 dnia: Maj 30, 2018, 04:43:56 pm »
Nie w temacie Fantasmagorie tylko obok, ale... Znam dwie miejscówki, które jak już miewają jakiś chwytliwy tytuł to jako świeżynka dostępny w kilku egzemplarzach aby po kilku miesiacach już jako "biały kruk" sprzedawać się mocno powyżej okładkowej.

Z wydawnictwem przeproszę się wzgledem zakupów kiedy wyjdzie NN, MM i/lub Valiant. Niech się podniosą, przewietrza i opublikują co pozaczynali a będzie prawie OK.

Offline Bartek Gawron

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #220 dnia: Maj 30, 2018, 05:33:57 pm »
Też wątpię by poszedł cały nakład. Na pewno był skromniejszy niż np. Rachel Rising, ale mniej niż 500 to chyba nie? I 500 sztuk miałoby rozejść się nie wiadomo gdzie, nie wiadomo kiedy, w tak błyskawicznym tempie, po tych wszystkich ekscesach wydawcy i złej sławie wydawnictwa? Nie ma szans. Nie zdziwiłbym się, gdyby to było celowe zagranie, tworzyć wrażenie, że to tak limitowany, trudno dostępny komiks, by ludzie jak najszybciej kupowali.
Moze i tak. Ale jesli Max ma cale kartony w kuchni pod stolem, to dlaczego nie sprzedaje choc pojedynczych egzemplarzy nawet na allegro (jak to robil z reszta wydanych przez Fante komiksow), co przy powyzszym zalozeniu i w swietle domniemywanych problemow finansowych wydawnictwa wydaje sie dziwne.

Ja tez zakupilem Obecego w FŚ, bo bez wgledu na to, co sobie o Maksiu i Fancie mysle, to jednak o samym komiksie mysle dobrze.
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline Itachi

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #221 dnia: Maj 30, 2018, 05:47:08 pm »
Na moje oko manipulują nakładem, że niby mało i szybko się wyprzedaje. No sorry ale mniejszy nakład niż 500 sztuk jest mało realny, więc te 500 będzie sprzedawało do końca roku albo i dłużej. Ja na spokojnie sobie zakupię za parę dyszek na jakiejś wyprzedaży. Nie dam się cwaniakom mających klientów w dupie.
Już widzę jak Obry w raju staje się krukiem :badgrin:

Offline Bartek Gawron

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #222 dnia: Maj 30, 2018, 06:12:42 pm »
Jedna wazniejszych zasad Bushido to: "Miej w dupie to, ze ktos ma cie w dupie, bo to zaciemnia obraz, i zamiast cos od kutafona zyskac, mozesz go bez sensu wybebeszyc nie zyskujac nic. (Ale jak juz da to, co mogles zyskac, to smialo mozesz sobie zrobic dodatkowa przyjemnosc i wypruc mu flaki.)".

Moral z tego taki, ze trzeba odrozniac sfere biznesowa od sfery prywatnej.
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline Itachi

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #223 dnia: Maj 30, 2018, 06:26:01 pm »
Odróżniam, dlatego poczekam do wyprzedaży. Broniłem ich długo, ale pewnych kwestii nie wolno zamiatać pod dywan.

Offline raf82

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #224 dnia: Maj 30, 2018, 09:22:59 pm »
Nakład SiP jest min. 500 sztuk na razie chcą wyciągnąć kasę ile wlezie aby odrobić straty przez 2 -3 mc (żółwie przez mc. można zamawiać na przedsprzedaż, a później miały być nie dostępne do sprzedaży a kupić można było sporo taniej). Będą mówić że to limitka a tak naprawdę to kolejna ściema. Tak samo było też z wstrząsem po 2 mc. pisali że extra się sprzedaje i nakład się kończy lepiej teraz kupować bo nie będzie a potem rozdawali gratis- to są chwyty marketingowe dla... Pamiętajcie że Fanasmagoria to kombinacja na Max-a. Komiks nie wart swojej ceny i tyle. :badgrin: