trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie  (Przeczytany 88867 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cringer

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 30, 2018, 04:27:10 pm »
Też im to wysłałem i niestety nie dostałem żadnej odpowiedzi. No nic to, ostateczny termin wysłania paczki albo przelewu wyznaczyłem, czekam dalej.

Offline Berserk_mode

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 30, 2018, 05:44:38 pm »
Polecam napisać do nich przez Allegro ;) Dostałem maila właśnie z potwierdzeniem realizacji!
"Na spocone przyrodzenie Surtura"

Offline Fate77

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 31, 2018, 07:02:03 pm »
Wczoraj przyszedl sms z informacją, że paczka idzie. Dziś wróciłem z urlopu, a dosłownie pół godziny kurier Poczty Polskiej zadzwonił do drzwi i wręczył mi paczkę.


Pomijam już to, że od 3 maja, czyli dnia, kiedy zlożyłem i opłaciłem zamówienie minęlo 273 dni (!).
Paczka miała być nadana do paczkomatu InPost, a nie przez Pocztę Polską. Gdybym akurat nie był w domu, pewnie musiałbym fatygować się do placówki i odstać swoje w kolejce (przyznam szczerze - odzwyczailem się, bo wszystko ostatnio zalatwiam przez paczkomaty).


Osławione Żólwie wydane porządnie, owszem. Ale naprawdę nic specjalnego w porównaniu do innych polskich wydawnictw. Wydawnictw, które działają profesjonalnie (zapowiedź, termin publikacji, info na bieżąco, pozycja na rynku itd.)
Ja pisalem do amatorszczaków z Fantasmagorii dwa razy. Za każdym razem brak odzewu. Miałem otrzymać limitowany komiks, tylko dla kolekcjonerów w przedpłacie. Od dwóch miesięcy mogli go kupić ludzie, którzy nawet o nim nie wiedzieli, że ma się ukazać, tylko "pokazał" im się w sklepie Gildii, czy gdzieś tam indziej.


Tu nie chodzi nawet o czas oczekiwania. Można poczekać. Ale ile czekać? Chodzi o totalne olanie klienta, brak jakiegokolwiek profesjonalizmu, brak informacji, brak odzewu na korespondencję...
Nie dziwię się, że ta pseudodziałalność gospodarcza upadnie. Bo upadnie, ponieważ za robienie interesu zabrali się nieudacznicy o mentalności przedszkolaków.


Jeszcze jedno - do Żółwi dostałem w gratisie Rachel Rising vol.1. Gdyby nie słabiutka działalność tworu Fantasmagorie, dawno bym już go kupił, a tak, wyszło, że dostałem go za "odsetki" ;) Nawiasem mówiąc, gdybym dziennie odkładał po 20 gr, to kupiłbym go od nich nawet za cenę okładkową. Nie powiem, miły upominek, ale, niestety nie zmieniający mojej oceny Fantasmagorii...


Aaaaa. Dla zainteresowanych: nr zamówienia 2085. Ale tu chyba nie ma żadnych zasad...

Offline midar

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 01, 2018, 12:03:42 am »
Osławione Żólwie wydane porządnie, owszem. Ale naprawdę nic specjalnego w porównaniu do innych polskich wydawnictw.


Mogę się zgodzić ze wszystkim, co napisałeś, z wyjątkiem tego jednego. Jest to jeden z najlepiej wydanych w Polsce komiksów. Zamówiłem na Gildii, zanim zaczął się cały ten dym z Fantą, bo zawsze wybieram solidnych i sprawdzonych dostawców.
A ten tom Żółwi, pomimo tego, że już nie spodziewam się kontynuacji naprawdę wart jest posiadania.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2018, 12:07:14 am wysłana przez midar »

Offline raf82

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 02, 2018, 10:42:29 am »
Ja dostałem zamówienie z żółwiami ale miałem jeszcze w zamówieniu SiP i co z tym dalej wydają czy zwracają kasę? Ktoś wie?

Offline Cringer

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 02, 2018, 02:27:39 pm »
trudno powiedzieć co ten żywy trup wydawnictwa teraz zrobi. Komunikacja od nich jest zerowa a nawet gdyby coś powiedzieli to kto im teraz uwierzy? Jedynie za pewniaka można wziąć jedno, wydawnictwo nie ma pieniędzy, nie stać ich nawet na wysłanie paczek swoim klientom, więc druku SiP czy czegokolwiek prędko bym się nie spodziewał.

Offline mappy

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 06, 2018, 11:22:27 pm »
Chciałem zamówić nowości ale sklep zniknął z sieci :neutral:

Offline kelen

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 06, 2018, 11:25:28 pm »
Wygląda na nieopłacony hosting.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline mappy

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 06, 2018, 11:29:25 pm »
Rok chyba właśnie mija.

Offline laf

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 07, 2018, 07:24:33 am »
Chciałem zamówić nowości ale sklep zniknął z sieci :neutral:
A mnie w poście @mappy'ego zaintrygowało coś innego: serio chciałeś coś u nich kupić???

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 07, 2018, 07:28:38 am »
A mnie w poście @mappy'ego zaintrygowało coś innego: serio chciałeś coś u nich kupić???
Nowości jak sam napisał  :biggrin:

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 07, 2018, 01:30:21 pm »
Czyli jednak, to co mówię od dawna okazało się prawdą - wydawnictwo upadło i nie wyda pozostałych zapowiedzianych rzeczy. Oliwa sprawiedliwa, jak to się mówiło kiedyś. :)


PS. Tylko żółwi żal...

Offline Ryba2111

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 07, 2018, 01:47:56 pm »
Przecież sklep działa normalnie.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 07, 2018, 01:53:35 pm »
Przecież sklep działa normalnie.
Rano nie działał. Wyglądało jakby strona został usunięta.

Offline raf82

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 15, 2018, 03:53:19 pm »
Brak odpowiedzi na maila nadal nie wiem co z SIP jest opłacone od 7-8 miesięcy i nie odpowiadają ani przez stronę ani przez allegro. A jak dla ściemy spytałem coś z aukcji allegro co sprzedają to odpowiedzieli w ciągu 24 godz. Nic się nie zmieniło widzę dalej zlewka na tych co im kasę dali.