trawa

Autor Wątek: Magazyn "Komiks i My"  (Przeczytany 30265 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawimar

Odp: Magazyn "Komiks i My"
« Odpowiedź #75 dnia: Wrzesień 20, 2017, 05:59:17 pm »
Chwila, moment! Ale przecież zarówno dziewczyny jak i przygody to były specjalności "Cyrano"! Może dałoby się jednak to połączyć. Mógłby z tego wyjść ciekawy mix, a przy okazji spin-off o przygodach Niny Andrycz. Na miejscu twórców magazynu nie stawiałbym krzyżyka na wiecznotrwałym premierze.

Offline LordDisneyland

Odp: Magazyn "Komiks i My"
« Odpowiedź #76 dnia: Wrzesień 20, 2017, 11:19:15 pm »
Nawimarze, brawo :D

Offline Death

Odp: Magazyn "Komiks i My"
« Odpowiedź #77 dnia: Wrzesień 21, 2017, 08:14:02 am »

Zasłyszane na festiwalu.
Zapowiadany komiks o walkach z bolszewikami będzie dotyczył Polskiego Legionu Syberyjskiego, Zajączkowski powiedział, że IPN wreszcie dojrzał do wydania komiksu przygodowego, a nie dokumentującego autentyczne postacie.
Popieram taką zmianę podejścia.
odparł zdecydowanie, że nie będzie żadnego Cyrankiewicza, będą dziewczyny i przygody.

POPIERAM
Ja też. :smile: Przynosisz same dobre wiadomości. IPN dojrzał do tego, żeby wydać komiks przygodowy, a Komiks i My będzie się skupiał na rozrywce. Dodam jeszcze, że Ixbunieta ma być dłuższym komiksem i w każdym z kolejnych numerów będą kolejne odcinki. Ale trochę krótsze niż ten premierowy.
Mnie bardzo pasuje. Czajkowski i Wyrzykowski to nasze Hermanny i Rosińskie (Rosiński jest jak wiadomo nasz, ale go nam ukradli). Komiksy w starym stylu frankofońskim, który uwielbiam, ale na rynek polski i najczęściej o Polsce.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2017, 08:19:02 am wysłana przez Death »

Offline suli

Odp: Magazyn "Komiks i My"
« Odpowiedź #78 dnia: Listopad 15, 2017, 06:20:38 pm »

Ha, mamy kolejny numer!

http://polter.pl/komiks/Kolejny-numer-Komiks-i-My-juz-w-listopadzie-w81801


Na facebooku Zajączkowski pisze, że będzie aż 18 stron "Lirnika", no i dalszy ciąg Ixbuniety. Zdecydowanie najlepsze dwa komiksy polskie ostatnich m-cy/lat (?). Jest też zapowiedź prac samego Marka Szyszki. Dla mnie bomba.
https://www.facebook.com/Komiks-i-my-598389923650513/

Offline suli

Odp: Magazyn "Komiks i My"
« Odpowiedź #79 dnia: Listopad 23, 2017, 08:44:46 pm »
"Lirnik" absolutnie wyjątkowy. I zaskakujący.
Tak się zastanawiam, czy autorzy czytali ten wiersz:


Liro ty moja śpiewna,
z czarodziejskiego drewna!
Niebezpieczneś narzędzie!
Jakby w piekle, jak w Niebie,
kto się dotknął do ciebie, 
Wiecznie pamiętać będzie!
Wnet go dumka uniesie,
wnet sercu kochać chce się, 
I tęsknota ogarnie.
Tyś pokaraniem Bożem!
z tobą, jak z ostrym nożem, 
Nie żartować bezkarnie.


Ludwik Kondratowicz (Władysław Syrokomla) "Lirnik wioskowy"
 
A może Jakub Kijuc oglądał obrazy Kazimierza Puchalskiego: "Lirnik" i "Lirnik przed chatą"?

Offline bluebeery

Odp: Magazyn "Komiks i My"
« Odpowiedź #80 dnia: Grudzień 28, 2017, 09:09:36 pm »
Już wkrótce nowy numer magazynu  "Komiks i my", a w nim , m.in. moje prace. :) Zachęcam zatem do kupna jak tylko pismo się ukaże. :)
https://www.facebook.com/598389923650513/photos/a.599894703500035.1073741828.598389923650513/915127085310127/?type=3&theater
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2017, 11:51:22 pm wysłana przez bluebeery »

Offline bluebeery

Odp: Magazyn "Komiks i My"
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 02, 2018, 03:02:41 pm »

Offline Nawimar

Odp: Magazyn "Komiks i My"
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 02, 2018, 03:46:52 pm »
Blueberry: "(...) a w nim , m.in. moje prace".
 
 Gratuluję! Liczę, że lada moment szósty numer będzie już dostępny.

Offline bluebeery

Odp: Magazyn "Komiks i My"
« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 02, 2018, 03:58:56 pm »
Blueberry: "(...) a w nim , m.in. moje prace".
 
 Gratuluję! Liczę, że lada moment szósty numer będzie już dostępny.
Dziękuję Nawimarze. Numer jest już w drukarni od jakiegoś czasu więc myślę, że wkrótce trafi do sprzedaży.

Offline Nawimar

Odp: Magazyn "Komiks i My"
« Odpowiedź #84 dnia: Styczeń 18, 2018, 09:10:06 pm »

Offline Motyl

Odp: Magazyn "Komiks i My"
« Odpowiedź #85 dnia: Styczeń 20, 2018, 11:22:00 am »
Spis treści i przykładowe plansze nowego numeru - http://paradoks.net.pl/read/34410-komiks-i-my-nr-6-przykladowe-plansze

Offline Czytelnik

Odp: Magazyn "Komiks i My"
« Odpowiedź #86 dnia: Styczeń 28, 2018, 02:04:36 pm »

Słów kilka o komiksie "Cyberoid", panów Janusza Onufrowicza (scenariusz) i Andrzeja krawczyka (rysunki), z najnowszego numeru.
Komiks nienowy, można by nawet rzec pełnoletni, bo powstawał na przełomie dekad lat 80/90-tych ale mimo to pewnie niewielu miało okazję wcześniej go czytać. Niejako w uzupełnieniu znajdziemy także artykuł pana Onufrowicza o kulisach i ciekawostkach z powstawania komiksu. Całość stanowi przyjemną lekturę a sam komiks okazał się dla mnie na tyle intrygujący że rozbudził apetyt na więcej. Wielka szkoda że takie pomysły trafiły do szuflady i nie było im dane rozwinąć skrzydeł. Już w trakcie czytania miałem nieodparte wrażenie że ta historia może stanowić prolog, raptem zalążek czegoś dużo więcej. Poznajemy głównych bohaterów, ich światy. Mamy rozpisane role:
- żądny zemsty admirała; - zakładniczka oraz jeden z bohaterów z propozycją "nie do odrzucenia"; - zawiedziony (zdradzony?) konstruktor tytułowego Cyberoid'a oraz, rzecz jasna, sam Cyberoid. Wszystko to na tle galaktycznego konfliktu dwóch światów, dwóch ras. Innymi słowy doskonale przygotowany grunt pod przygodówkę Sci-Fi... i w tym momencie komiks się urywa :( Tyle autorzy stworzyli na przełomie lat 80/90-tych. Ta historia wymaga nie tylko dokończenia ale i rozbudowania. To jest materiał na kilka pełnometrażowych albumów a może, jeśli spodobałoby się odpowiednio dużemu gronu czytelników, nawet na całą serię z tego universum. Zatem, panowie autorzy do pracy, zakasać rękawy i działać, działać! :)
Parę słów jeszcze o rysunkach które, moim skromnym zdaniem, są bardzo dobre. Czarno białe ilustracje pana Krawczyka są rewelacyjne, to kreskowanie i kropkowanie, po prostu klasa. Podejrzewam że gdyby komiks wydrukować na dużym 'Grand' formacie to dopiero byłoby coś.
Bardzo liczę na to że ten komiks okaże się być początkiem do całej serii, bo jest tego wart. Scenariusz ma potencjał a rysunki z pewnością znajdą niemałą rzeszę zwolenników. Kto wie, może właśnie to jest ten czas by wrócić do pomysłu sprzed lat.

Offline suli

Odp: Magazyn "Komiks i My"
« Odpowiedź #87 dnia: Styczeń 29, 2018, 05:16:02 pm »
Całość stanowi przyjemną lekturę a sam komiks okazał się dla mnie na tyle intrygujący że rozbudził apetyt na więcej. Wielka szkoda że takie pomysły trafiły do szuflady i nie było im dane rozwinąć skrzydeł. Już w trakcie czytania miałem nieodparte wrażenie że ta historia może stanowić prolog, raptem zalążek czegoś dużo więcej.
Komiks i mnie zaintrygował. Wyraźnie w poetyce lat 80-tych, ale przecież jest tam i śmiałość, i bezczelność (o której piszą autorzy) i spora doza dezynwoltury w stosunku do dzieł będących inspiracją. Dlatego "Cyberoid" do dziś się broni. Może też dlatego, że młodzi wówczas autorzy poszli "na całość", a do wymienionych przez nich kultowych dzieł tamtych czasów, które siedziały im "z tyłu głowy", dodałbym jeszcze coś z czasów wcześniejszych, może coś z mitów greckich, może z epiki renesansowej - Szekspir? :)
W tekście o procesie powstawania komiksu autorzy dali bardzo ciekawy wgląd w koniec lat 80. i pokazali, jaki potencjał tkwił w nich samych i w całym pomyśle. Rzeczywiście, to co streścili na końcu tekstu - planowany ciąg dalszy - starczyłoby na kilka kolejnych albumów. Na pewno bardzo ciekawych.
Pozostaje pytanie - jak to się stało, że tak dobry album leżał w szufladzie? Że nikt go nigdy nie wydał? Żadna "Komiks-Fantastyka", żaden Egmont. I pytanie kolejne: co by było, gdyby np. między jednym Yansem a drugim, albo jednym Kovalem a drugim, redaktorzy opublikowali "Cyberoida"? Co byłoby, gdyby dołożono do tego odpowiednią dawkę recenzji, czytelniczych głosów, wreszcie reklamy. Czyli tego wszystkiego z czego żył komiksowy rynek w krajach zachodnich...

Offline vision2001

Odp: Magazyn "Komiks i My"
« Odpowiedź #88 dnia: Sierpień 28, 2018, 01:57:02 pm »
A w numerze #7 tacy autorzy:
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline vision2001

Odp: Magazyn "Komiks i My"
« Odpowiedź #89 dnia: Wrzesień 06, 2018, 07:14:37 pm »
W sprzedaży od 13 września.


DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

 

anything