trawa

Autor Wątek: Waldemar Andrzejewski  (Przeczytany 9392 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline chmiel

Odp: Waldemar Andrzejewski
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 22, 2018, 09:47:46 am »
Jako mały chłopak uwielbiałem zwłaszcza "Wojnę Światów". Wtedy było to dla mnie novum. Teraz jednak widać, że było konkretne ściąganie z Druilleta (twarze, kadrowanie). Okładka koszmarna - robili ją ludzie z Wydawnictwa Komiksowego? :lol:

Offline turucorp

Odp: Waldemar Andrzejewski
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 22, 2018, 01:55:46 pm »
Okładka to nie wiem (mi też nie podchodzi, ale rozumiem, że ma nawiązywac do Relaxu), skany i obróbkę materiału wewnątrz robił Precel.

Offline gobender

Odp: Waldemar Andrzejewski
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 24, 2018, 12:13:39 pm »
Powtórzę za wypowiedzią z innego wątku. Tylko czemu niby ma nawiązywyć? Skoro jest po 1-2 komiksach z tychże magazynów, a całość jest poświęcona autorowi a nie tym wydawnictwom? Wizualnie dno. Ani to stylizacja, ani cokolwiek innego. Ani w tym pomysłu ani kompozycji, ani (co najwazniejsze) jakiegokolwiek związku z tym co prezentuja rysunki autora.

Offline turucorp

Odp: Waldemar Andrzejewski
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 24, 2018, 12:53:55 pm »
Powtórzę za wypowiedzią z innego wątku. Tylko czemu niby ma nawiązywyć?

Pełna zgoda, szczególnie, że osobiście obawiałem się takiego podejścia ze strony Egmontu, który chyba traktuje tę publikację jako fragment serii (?), mam nadzieję, że zawartość trochę to zrekompensuje ;)

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Waldemar Andrzejewski
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 11, 2018, 09:52:55 pm »
Az by sie prosilo wybrac jakas calostronicowa grafike na okladke, ale taka tez jest ok.

Jak we Francji wydawali kolekcje komiksow prasowych Bilala, to okladke dali taka: https://www.bedetheque.com/BD-Memoires-d-autres-temps-Histoires-courtes-1971-1981-7630.html

Bardzo fajnie to wyszlo.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Motyl

Odp: Waldemar Andrzejewski
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 13, 2018, 01:35:46 pm »
Premiera lada dzień, więc warto rzucić okiem na krótką prezentację albumu "Wehikuł czasu i inne opowieści" - http://paradoks.net.pl/read/34769-wehikul-czasu-i-inne-opowiesci-andrzejewski-rysownik-zlotego-okresu-polskiego-komiksu

Offline kalbaro74

Odp: Waldemar Andrzejewski
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 13, 2018, 01:54:38 pm »
Bardzo się cieszę że coraz więcej jest komiksów z czasów PRL-u. Niektóre z tych komiksów na pewno by zrobiły furorę na świecie gdyby mogły być wydawane za granicą, ale niestety żelazna kurtyna zrobiła swoje i tylko nielicznym się udała zaistnieć na zachodzie.

Offline turucorp

Odp: Waldemar Andrzejewski
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 13, 2018, 02:13:07 pm »
Bardzo się cieszę że coraz więcej jest komiksów z czasów PRL-u. Niektóre z tych komiksów na pewno by zrobiły furorę na świecie gdyby mogły być wydawane za granicą, ale niestety żelazna kurtyna zrobiła swoje i tylko nielicznym się udała zaistnieć na zachodzie.

Gratuluję poczucia humoru, szczególnie, że z tego co mnie pamięć nie myli, żaden ówczesny rodzimy komiks nie zaistniał na zachodzie (może z wyjatkiem Klosa, ale Szwecja to bardziej północ a nie zachód, i rzeczy Skarżyńskiego, ale to też inna historia).

Offline Kokosz

Odp: Waldemar Andrzejewski
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 13, 2018, 02:45:00 pm »
Gratuluję poczucia humoru, szczególnie, że z tego co mnie pamięć nie myli, żaden ówczesny rodzimy komiks nie zaistniał na zachodzie (może z wyjatkiem Klosa, ale Szwecja to bardziej północ a nie zachód, i rzeczy Skarżyńskiego, ale to też inna historia).

Turu, czepiasz się. Wiesz doskonale, że Kalbaro chodziło o nielicznych autorów, którym udało się zaistnieć.

Offline Nawimar

Odp: Waldemar Andrzejewski
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 13, 2018, 03:16:55 pm »
Turucorp: "(...)  Szwecja to bardziej północ a nie zachód (...)"
 
„Läderlappen och Robin” publikowany był tam już od 1950 r. Znaczy się Zachód to był, nawet jeśli na północy.

Offline turucorp

Odp: Waldemar Andrzejewski
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 14, 2018, 05:53:03 am »
Turu, czepiasz się. Wiesz doskonale, że Kalbaro chodziło o nielicznych autorów, którym udało się zaistnieć.
Jasne, że się czepiam, bo to strasznie uproszczone postrzeganie przeszłości.

Offline Nawimar

Odp: Waldemar Andrzejewski
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 23, 2018, 07:42:16 pm »
Sori za lansing ale nie mogę się powstrzymać. Strasznie się cieszę, że ten projekt doczekał się realizacji:
 
 http://paradoks.net.pl/read/34841-wehikul-czasu-i-inne-opowiesci-recenzja

 

anything