trawa

Autor Wątek: Waldemar Andrzejewski  (Przeczytany 9398 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline anx239

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • "More human than human" is our motto.
Waldemar Andrzejewski
« dnia: Styczeń 17, 2018, 05:43:51 pm »
Jest zapowiedź tego na co czekałem od lat:





Album zbierający prace wspaniałego rysownika, pana Waldemara Andrzejewskiego.
Do dzisiaj pamiętam rewelacyjne wtedy (także dzisiaj) rysunki w komiksach Alfa. Mam na myśli "Wojna światów" i "Wehikuł czasu".
Nie mogę się już doczeakać!
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." - Roy Batty

Offline bluebeery

Odp: Waldemar Andrzejewski
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 17, 2018, 07:38:14 pm »
Dobra wiadomość! Też czekam!

Offline szuwarek

Odp: Waldemar Andrzejewski
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 17, 2018, 07:48:13 pm »
Bardzo mało znam prac Andrzejewskiego (np. Tam, gdzie słońce zachodzi seledynowo), ale to co znam sprawia, że bardzo czekam na tę pozycję. Mam jakieś podskórne przeczucie, że to może być rewelacja.

Offline anx239

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • "More human than human" is our motto.
Odp: Waldemar Andrzejewski
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 17, 2018, 08:15:36 pm »
Bardzo mało znam prac Andrzejewskiego (np. Tam, gdzie słońce zachodzi seledynowo), ale to co znam sprawia, że bardzo czekam na tę pozycję. Mam jakieś podskórne przeczucie, że to może być rewelacja.
Zdecydowanie rewelacja.
Zobacz proszę na jedną ze stron komiksu "Wojna Światów" - kadrowanie nowoczesne nawet jak na rok 2018!
Komiks wydany około 1980 roku.



I z komiksu: "Wehikuł czasu"


« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2018, 08:23:04 pm wysłana przez anx239 »
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." - Roy Batty

Offline LucasCorso

Odp: Waldemar Andrzejewski
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 17, 2018, 08:31:50 pm »
Tak po prawdzie to widziałem takie w komiksach z 1969, więc z tą nowoczesnością to bym nie przesadzał...

Ale nie zmienia to faktu że wygląda to wszystko smakowicie, i cieszę się, że się nastawiłem na zakup nawet zanim jeszcze wrzuciłeś plansze... A teraz to już musowo...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline anx239

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • "More human than human" is our motto.
Odp: Waldemar Andrzejewski
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 17, 2018, 08:40:50 pm »
Tak po prawdzie to widziałem takie w komiksach z 1969, więc z tą nowoczesnością to bym nie przesadzał...

Ale nie zmienia to faktu że wygląda to wszystko smakowicie, i cieszę się, że się nastawiłem na zakup nawet zanim jeszcze wrzuciłeś plansze... A teraz to już musowo...
Sprawdziłem, "Wojna Światów" była wydana w piśmie Alfa nr. 4 w roku 1978.
Co do nowoczesności to oczywiście masz rację, to było wcześniej. Natomiast tu mówimy o komiksie narysowanym w Polsce, rok 1978 kojarzy mi się z prostymi graficznie komiksami jak np. Tytus.
Ja jestem rocznik 1971 więc czytałem Tytusy i inne Kwapiszony - a tu nagle takie rysunki. Pamiętam do dzisiaj jak siedziałem godzinami nad tym komiksem, aż kartki porozklejały się  :smile:
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." - Roy Batty

Offline Klint

Odp: Waldemar Andrzejewski
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 18, 2018, 12:00:01 pm »
Wygląda ciekawie. Mam nadzieje, że jest szansa na taki album Jerzego Wróblewskiego.

Offline Kokosz

Odp: Waldemar Andrzejewski
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 18, 2018, 05:00:11 pm »
Wygląda ciekawie. Mam nadzieje, że jest szansa na taki album Jerzego Wróblewskiego.

tylko taki album Wróblewskiego miałby pewnie z 2000 stron...


Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Waldemar Andrzejewski
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 18, 2018, 05:12:08 pm »
Marek Turek zamieszczał tekst na swoim blogu o twórczości Pana Waldemara Andrzejewskiego.


Warto zapoznać się z interesującą treścią.


Link:http://turucorp.blogspot.com/2015/03/pominiety-klasyk.html


Autor: Marek Turek
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline Klint

Odp: Waldemar Andrzejewski
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 18, 2018, 07:21:29 pm »
tylko taki album Wróblewskiego miałby pewnie z 2000 stron...
Dla mnie to nie jest problem ☺

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Waldemar Andrzejewski
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 18, 2018, 08:00:50 pm »
Publikacja prac Waldemara Andrzejewskiego to ewenement.

Chciałbym zwrócić uwagę na pewien fakt.
Opublikowano trzy komiksy Andrzejewskiego (jeśli się nie mylę):
w magazynie Alfa:
- Wehikuł czasu - 22 plansze
- Wojna światów - 20 plansz
w magazynie Relax:
- Tam gdzie słońce zachodzi seledynowo - 7 plansz


Natomiast w zapowiedziach Egmotu "Wehikuł czasu i inne opowieści" liczy sobie 96 stron.
Wniosek: w antologii pojawią się nieznane komiksy(komiks).


O tych nieznanych pracach był wątek. Nie potrafię obecnie go odszukać.
Nawiązanie do wątku:
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,39480.msg1419350.html#msg1419350
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline anx239

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • "More human than human" is our motto.
Odp: Waldemar Andrzejewski
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 18, 2018, 08:20:35 pm »

Zo opisu sklepu Egmont:
Cytuj
Antologia zbierająca wszystkie komiksy stworzone przez Waldemara Andrzejewskiego (1934–1993) – jednego z najciekawszych rysowników „złotego” okresu polskiego komiksu (końca lat siedemdziesiątych XX wieku). Jego prace, adaptacje powieści Herberta George’a Wellsa Wojna światów i Wehikuł czasu, były drukowane w piśmie „Alfa”. Opowieść science fiction Tam gdzie słońce zachodzi seledynowo – w magazynie „Relax”.
Niniejsza antologia zawiera też nigdy dotąd nie wydaną opowieść Kapitan Nemo, opartą o prozę Juliusza Verne’a, wciąż zachwycającą rozmachem kadrowania i kolorem. Waldemar Andrzejewski tworzył także ilustracje i okładki książkowe, plakaty filmowe i okolicznościowe, grafiki użytkowe i artystyczne, projekty banknotów, znaczków i kart pocztowych, znaków firmowych, herbów miast. Album Wehikuł czasu… potwierdza – był jednym z najciekawszych ilustratorów w historii polskiego komiksu.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." - Roy Batty

Offline Nawimar

Odp: Waldemar Andrzejewski
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 18, 2018, 08:27:24 pm »
Tak na marginesie dodam, że jak dla mnie bardzo udanie prezentuje się projekt okładki tego albumu, według identycznej formuły co obu antologii "Relaxu". Tym samym mamy niejako do czynienia z nieformalnym, trzecim ogniwem w ramach reedycji polskiej klasyki z lat 70. XX w. Format pewnie też będzie identyczny.

Offline anx239

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • "More human than human" is our motto.
Odp: Waldemar Andrzejewski
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 18, 2018, 08:36:32 pm »
Tak na marginesie dodam, że jak dla mnie bardzo udanie prezentuje się projekt okładki tego albumu, według identycznej formuły co obu antologii "Relaxu". Tym samym mamy niejako do czynienia z nieformalnym, trzecim ogniwem w ramach reedycji polskiej klasyki z lat 70. XX w. Format pewnie też będzie identyczny.
Oby, bo Relaxy są trochę mniejsze niż zwyczajowe komiksy A4 w twardej okładce.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." - Roy Batty

Offline turucorp

Odp: Waldemar Andrzejewski
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 18, 2018, 09:41:51 pm »
Wniosek: w antologii pojawią się nieznane komiksy(komiks).

Dokładnie tak, na profilu FB "Kultowe komiksy z czasów PRL-u" jest potwierdzenie Egmontu o dwóch dodatkowych (nieznanych) komiksach: "Kapitan Nemo" (to ten, który moim zdaniem był przygotowany do kolejnego numeru "Alfy"), oraz "Hasło "SŁOMOT"", jest info, że zbiór zawiera również Galerię (ciekawe, co do niej trafiło) i posłowie autorstwa Daniela Góry.